Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Kakvi su ti tamperi i leveleri sa aliexpress-a? Vredi li to uzimati, nesto mi ne ulivaju poverenje.
Ja sam dva poručivao, oba su odlična, čak najviše volim onaj najobičniji. Nemam nikakvu korist od ovog 5x skupljeg sa oprugom, jer sam navežbao ruku.
Ja sam uvek za podršku domaćih proizvođača iako bude skuplje nego sa Alija. Ako si iz Bga, guglaj firmu Tokar. Nalaze se u Karađorđevoj ulici, imaju repertoar tog tipa.
330€ Fellow Ode mlin je kod njih 63600rsd. Ja bih podržao našeg proizvođača, ali meni ovo više liči na internet prodavnicu stvari kojih ima i na drugim mestima.
 
Poslednja izmena:

Interesantno zapažanje.
 
Pomislio sam da prave tampere, levelere ili WDT tool-ove :(
Rado bih podržao domaću proizvodnju. Tim pre što sigurno imamo ljude koji bi to znali i mogli da naprave.
Na sajtu vidim samo prodaju onoga što se prodaje i na netu. Možda sam nešto propustio. Može link do nečeg njihovog?
 
E pa dragi moji, i ja se konačno odvažih da uđem u espreso vode, naručena Lelit Victoria, čeka se naredna nedelja da stigne.

Ono što me u međuvremenu zanima, šta nabaviti za početak, kapiram tamper je tu ključna stvar je one plastične igračke koje stižu uz mašinu su beskorisne. I gde je najbolje uzimati kod nas (ili u Bgu ako ima konkretno mesto) sve te dodatke

E pa dragi moji, i ja se konačno odvažih da uđem u espreso vode, naručena Lelit Victoria, čeka se naredna nedelja da stigne.

Ono što me u međuvremenu zanima, šta nabaviti za početak, kapiram tamper je tu ključna stvar je one plastične igračke koje stižu uz mašinu su beskorisne. I gde je najbolje uzimati kod nas (ili u Bgu ako ima konkretno mesto) sve te dodatke :)
Odlican izbor.
 
Mislim da nemaju te koje oni prave online. Verovatno samo kad odeš do prodavnice. Nisam iz BG, tako da nista od toga. Taman sam imao ideju da kupim te domaće proizvodnje da za poklon.
Ove uvozne možeš kupiti na 100 mesta, ali ako ima "made in Serbia" to je baš lepo za poklon.
 
Daj linkove, hoću da kupim.
Imam Tokar 58,5 mm distributer godinama, odlično me služi sa VST korpama i svakodnevno se koristi. U pitanju je klinasti distributer (mogu da ga uslikam), nije kao OCD. Za te stvari koje sami prave definitivno moraš direktno da im se obratiš i kažeš šta ti treba, eventualno da se ode do prodavnice, kao što kolega reče.
 
Ponovo sam poceo da istrazujem dark roast italijanske kafe :) Porucio sam kilo/kilo Hausbrandt Academia i Passalacqua Harem espresso. Obe odlicne. Passalacqua je klasican Napoli stil crna i maaaasna ali odlicna je. Ristretto still 15 in 18gr out 88-89 stepeni odlican kao singke i u mleku. Mleo sam na rucnom mlinu ne mogu ovu mast da gruvam u glavni mlin, ali eto ako naletite a volite klasican old school ukus meni je to to. Hausbrandt je nesto laganije przena nema vidljivog ulja i generalno je "blaza" ali isto vrlo ok. Sve poruceno sa espresso international .com
 
Da li neko mozda ima ideju sta bi moglo da se desi sa Gaggia Vivom. Naime uvek kada se zagrevala bas se cuje lepo zvuk, od juce se jedva cuje 15 tak sekundi i ocigledno je da ne zagreje dobro iako upali lampicu. O pari da ne govorimo, upali lampicu ali para gotovo da i ne izlazi. Radjeno redovno ciscenje limutusom a poslednja dva sa lidl tabletama.
 
Ponovo sam poceo da istrazujem dark roast italijanske kafe :) Porucio sam kilo/kilo Hausbrandt Academia i Passalacqua Harem espresso. Obe odlicne. Passalacqua je klasican Napoli stil crna i maaaasna ali odlicna je. Ristretto still 15 in 18gr out 88-89 stepeni odlican kao singke i u mleku. Mleo sam na rucnom mlinu ne mogu ovu mast da gruvam u glavni mlin, ali eto ako naletite a volite klasican old school ukus meni je to to. Hausbrandt je nesto laganije przena nema vidljivog ulja i generalno je "blaza" ali isto vrlo ok. Sve poruceno sa espresso international .com
Uh, ljubitelj italijanske kafe ovde! : ) Bas si me zainteresovao da izguglam. Da l je moguce da Harem kosta 4.690 https://allcoffeeshop.rs/proizvod/passalacqua-harem-1-kg-beans/ To je najskuplja komercijalna kafa koju sam do sad video. Gde si je nabavio?
 
Sta uzeti od aparata za ekspeso,kafe i kapsula a da je jeftinije a nije djubre?
Ne razumem se a volim dobru kafu,mada nisam nesto zahtevan previse. :)
 
Uh, ljubitelj italijanske kafe ovde! : ) Bas si me zainteresovao da izguglam. Da l je moguce da Harem kosta 4.690 https://allcoffeeshop.rs/proizvod/passalacqua-harem-1-kg-beans/ To je najskuplja komercijalna kafa koju sam do sad video. Gde si je nabavio?
Morao sam da dovlacim u Aziju odavde

 
"Kafa Passalackua Harem je vodeći proizvod i ponos pečenjare Passalackua"
Gde su ovi bili, da me brane ovde, kad sam pisao da se kafa peče a ne prži.
A? :ROFLMAO:
 
I ja kažem pečenje, jer to jeste. Na stranim jezicima je takođe pečenje, najčešće engleski - roast, nije fry.

E, sad, što pečenjara kod nas podrazumeva nešto drugo.
 
"Volim dobru kafu" i kapsule ne ide baš. Svi aparati za određen tip kapsula su isti, biraš kapsule. Moje mišljenje je da je to jako skupa kafa za kvalitet koji dobiješ.

Bolje usmeriti budžet tako što ćeš investirati u neki ručni aparat i mlin, a zatim lagano pronaći kafu koja ti odgovara ukusom i budžetom, a najbolje svežinom.
 
French Press - 15e
Moka pot - 30e
Timemore C3 (Aliexpress) 50e, ili kp 85e

Uz to dobra kafa u zrnu i ne treba ti ništa više, osim kad te ne povuče želja da trošiš veće novce. Onda može neki pour over set za filter kafu (vaga, bokal, dripper), pa onda neka espreso mašina po potrebi :D
 
"Volim dobru kafu" i kapsule ne ide baš. Svi aparati za određen tip kapsula su isti, biraš kapsule. Moje mišljenje je da je to jako skupa kafa za kvalitet koji dobiješ.

Bolje usmeriti budžet tako što ćeš investirati u neki ručni aparat i mlin, a zatim lagano pronaći kafu koja ti odgovara ukusom i budžetom, a najbolje svežinom.
Preporuka?
 
Ilija (Tokar) je poklonio meni, a ja poklanjam (za e61 grupu) nekome ko želi da proba, a nije bio u situaciji da nabavi ili šta ti ja znam. Toliko o "internet prodavnici"...
 

Prilozi

  • 20240410_171819.jpg
    20240410_171819.jpg
    326.6 KB · Pregleda: 61
  • 20240410_171833.jpg
    20240410_171833.jpg
    297.7 KB · Pregleda: 59
Mislim da je bestbuy Bambino Plus, da ti sve radi direkt iz kutije kad izvadiš aparat, i da dobiješ korpe, tamper, sredstva za čišćenje, da sam peni mleko itd.

A za budžet početak Gaggia Viva Style je bila moj prvi aparat (100e) i Timemore C3 mlin za 50e sa carinjenjem sa AliE. Tamper 3 4e, debeli skrin od 2mm za 1.5-2e.

Potrebno je depresurizovati korpu i kupiti svežu kafu.
 
Nazad
Vrh Dno