Šta je novo?

iPhone 14

Sledece godine ako budes hteo cuvam za tebe :D
 
Kupih i ja 14 pro max, moj prvi iP. Sutra čim kupim futrolu i staklo, prebacujem se na njega, sad sam samo instalirao novi iOS (17.1.1).
 
valjda ona moze sama da odlucuje sta ce da radi sa svojim telefonom?
 
maxpro kupljen u istyle-u pre nekih dva meseca. U poslednje vreme sve cesce moram da prekidam razgovore jer dolazi do prekida , krckanja , gubljena sagovornika. Razmisljam da promenim sim karticu, jer sam cuo da i njih unapredjuju i da se desava na novim telefonima da kartice stare po nekoliko godina ynaju da izazovu probleme. Ali rekoh da napisem i ovde da vidim ima li neko još neki predlog i kad bih reklamirao telefon kako bi uopšte taj kvar mogao da se utvrdi, s obzirom da ti prekidi ne nastaju u svakom pozivu.
 
maxpro kupljen u istyle-u pre nekih dva meseca. U poslednje vreme sve cesce moram da prekidam razgovore jer dolazi do prekida , krckanja , gubljena sagovornika. Razmisljam da promenim sim karticu, jer sam cuo da i njih unapredjuju i da se desava na novim telefonima da kartice stare po nekoliko godina ynaju da izazovu probleme. Ali rekoh da napisem i ovde da vidim ima li neko još neki predlog i kad bih reklamirao telefon kako bi uopšte taj kvar mogao da se utvrdi, s obzirom da ti prekidi ne nastaju u svakom pozivu.
Ako si a1, i ako zoves a1 onda je to problem.
 
Drustvo, da li neko od vas ima problem sa vrlo kratkim prekidanjem prilikom razgovora sa nekim, prekidanje u smislu seckanja, na trenutak ne cujem drugu stranu mozda bukvalno 1 sekundu. Imam yettel eSIM i mts fizičku karticu, upaljen mi je VoLTE.

Sad cu ugasiti VoLTE da testiram, ali ako je neko imao sličnu situaciju, mozda mi skrati muke. IP 14 Pro je u pitanju.
 
Drustvo, da li neko od vas ima problem sa vrlo kratkim prekidanjem prilikom razgovora sa nekim, prekidanje u smislu seckanja, na trenutak ne cujem drugu stranu mozda bukvalno 1 sekundu. Imam yettel eSIM i mts fizičku karticu, upaljen mi je VoLTE.

Sad cu ugasiti VoLTE da testiram, ali ako je neko imao sličnu situaciju, mozda mi skrati muke. IP 14 Pro je u pitanju.
Od ios17 pri pozivu se nekako krckajuce cuje ono tu,tu dok pozivas , ukoliko se krecem pri razgovoru kao da kvalitet sagovornika menja kako menja baznu stanicu ili sta vec. Ne koristim Volte ali svakako mi kvalitet sagovornika nije kao na ios 16. Dal je do yettela ili do ios ko ce ga znati vise, svaki update menja neke stvari na uredjaju koje bi trebalo da su zakucane kao kvalitet, a to je na prvom mestu poziv, na drugom baterija, na trecem kamera, a oni svrljaju od zakrpe do zakrpe kao i svi ostali…
 
Sto se tice krckanja,prekidanja i tog promena kvalitera sagovornika- zaista nisam primetila (14 PM ios 17)
 
Moguce je da je do mreze i sadasnji setovanja ios-a. Primetio sam i da cesto spustanje desne strane tab bara ge su mreza,wifi itd zna sporadicno da poprilicno zasecka kao i notifikacioni centar. Ima bezvezarija realno dosta, vrvt ce sve resiti al mi je neverovatno da se za to ceka mesecima, kao da taj software i osnovne fungcije niko nikad nije istestirao, pazi vise azuriranje je proslo i notifikacioni centar secka kao na nekom Tecno telefonu od 50e.
 
Pustio moj IP14 pro kroz clean garbage ( u3tools), čini mi se da je telefon prodisao - nije loše !
 
Ima li neko da je prelazio sa Mini modela na Plus modele (Konkretno 14 Plus). Razmisljam se izmedju 15 i 14 Plus. Ovaj veci mi je nakako ne ergonomski a sa obicnim radim sve kao i sa Mini modelom. Jedino sto bih uzeo veci zbog baterije. Jer ne bih menjao telefon bar 3-4 godine.
 
Edit: obican 15 ili 14 Plus. Da razjasnim.
 
Otvori temu u delu foruma sta da kupim, ovo je tema o 14 seriji.
 
Drugarica uzela 14 pre 2 meseca u jednoj poznatoj radnji u bg. Juce primeti da ima neku tackicu na kameri koja ostaje na slikama. Tackica nije spolja. Danas se pojavljuje jos 1 tackica. Da li je neko imao slicna iskustva?
 
Mislim da ti je to potrebno pod obavezno 😁

Settings/General/Keyboards pomeriš niže i onda isključiš Auto-correction koji je uključen kod tebe.
 
Mislim da ti je to potrebno pod obavezno 😁

Settings/General/Keyboards pomeriš niže i onda isključiš Auto-correction koji je uključen kod tebe.
Jos jedno glupo pitanje ali meni nedokucivo,kao laiku za ois,kako kopirati brojeve sa sim kartice na telefon.
 
Settings > Contacts > Import SIM Contacts?
 
Došlo vreme i ja da zagrizem jabuku.
Stiže iPhone 14 starlight 128 gb 16.02.
Neću vas puno smarati jer brat oduvek ima ajfone (zato on i ne zna odgovor na ovo pitanje) pa će mi pomoći ali me ovo zanima.
Moraću da se pozdravljam sa četovima na Viberu i WhatsApp ili postoji mogućnost da ih prebacim sa Androida na iPhone? Hvala.
 
Došlo vreme i ja da zagrizem jabuku.
Stiže iPhone 14 starlight 128 gb 16.02.
Neću vas puno smarati jer brat oduvek ima ajfone (zato on i ne zna odgovor na ovo pitanje) pa će mi pomoći ali me ovo zanima.
Moraću da se pozdravljam sa četovima na Viberu i WhatsApp ili postoji mogućnost da ih prebacim sa Androida na iPhone? Hvala.
Viber ne mozes, ali kad palis viber pitace te da li koristis na tom broju viber i sve grupe ce ti ostati i na iphone-u. Prepiske ne, ali grupe da sto meni npr znaci. Backup na ios ide preko clouda da znas, nema kao na andoridu da iz vibera uradis direktno backup na google.
 
Hvala vam, momci.
Mislim da će mi se svideti jabuka mada će me smoriti dok se naviknem na "normalnu" veličinu telefona jer koristim ogroman Mi Max 3 i smoriće me što ne mogu (valjda ne može) da stavljam pesme da mi zvoni telefon ali želim jabuku da se počastim. 😊
Taman ću sledeće nedelje da poručim Spigen Liquid Crystal masku.
 
Vrh Dno