Šta je novo?

Quadcopteri (dronovi) za snimanje iz vazduha

A Dji Mavic mini kakav je taj ? Koja je razlka izmedju njega i Dji mini 2 se ?
 
Mini 1 je prevazidjen,manji domet,slabije podnosi vetar,kamera je ok.
Mini 2 i 2 SE veci domet,bolje podnosi vetar,kamera ok
Mini 3 je bolji u svemu,veci domet ,bolje podnosi vetar,kamera jos bolja.
 
Mislio sam na bilo koji iz mini serije. Mini 3 je najbolji ali ujedno i najskuplji. Ako hoces dobru kameru i imas kesh-a onda mini 3, u suprotnom 2se.
 
To je ok.
Tek sad vidim da smo komsije:)
 
Vidim da pišete o "ozbiljnijim" dronovima ali mene za početak zanimaju ekstra jeftini modeli.
Znam da su krš ali probao sam jedan sa Alija i bio bi mi ok za probu da li bi se to primilo kod mene ili je samo prolazna znatiželja.
Pitanje, da li prolaze carinu ti najjeftiniji sa Alija? Ne mislim na plaćanje carine nego da li ima neka zabrana na ulaz u Srbiju?

Dron je ovog tipa,
1000027423.jpg
Slika je od pre nekih godinu dana. Sad su ovakvi sa 3 baterije u setu, 3.000 din max.
 
Poslednja izmena:
Pun je KP tih jeftinih iz Kine,mislim da nema carine do 50e.Licno sam probao 998 pro,cije letacke sposobnosti i nisu najgore.Najveca mana fali mu gps,pa nezna da se vrati.
 
Jeste ali je cena x2 + samo jedna baterija za te pare.
Znam za GPS, sve mi je jasno. Bukvalno mi treba da vidim da li će da mi uđe u krv, i ako uđe, da motoriku dovedem u automatsku fazu.
Iznos carine mi nije bitan, to znam kako ide nego da ga ne zaplene ili vrate za Kinu?
 
Ja sam kupio jedan sličan krš dron, zaustavila ga je carina. Po izmirenju carinskih troškova je stigao i bio je nezaustavljiv 😂, jedva sam ga spustio.

Nedugo posle sam kupio DJI drona, tako da taj kineski vidim kao bespotrebno bačene pare.

Ni kamera, ni kontrole, ništa nije bilo upotrebljivo.

DJI Mavic Mini je u poređenju vrlo upotrebljiv.
 
Kao što rekoh, probao sam danas i kao teledirigovana igračka sasvim dobro radi u direktnom modu na 50ak metara. Kamera je naravno neupotrebljiva.
Nijednog trenutka nisam ni pomislio da ovu igračku poredimo da bilo kojim dronom od 300ak pa naviše e.
 
Vidim da pišete o "ozbiljnijim" dronovima ali mene za početak zanimaju ekstra jeftini modeli.
Znam da su krš ali probao sam jedan sa Alija i bio bi mi ok za probu da li bi se to primilo kod mene ili je samo prolazna znatiželja.
Pitanje, da li prolaze carinu ti najjeftiniji sa Alija? Ne mislim na plaćanje carine nego da li ima neka zabrana na ulaz u Srbiju?

Dron je ovog tipa,
Pogledajte prilog 422718
Slika je od pre nekih godinu dana. Sad su ovakvi sa 3 baterije u setu, 3.000 din max.
Razumijem šta hoces da kazes ali to je kao da probas trotinet (na odgurivanje) da vidis da li bi ti se svidjelo voziti harli dejvidsona... Zvuci kao da pretjerujem ali tolika je razlika.

Cim te privlači volio bi i sto kaže kolega bacices pare na igracku. Radije nadji polovan dji mini 1 za bas male pare
 
Kupices igracku ,jednu mozda dve.Pozeleces nesto bolje ,i eto tebe sa nekim Dji- em.
 
E to. Bas sam na to i mislio.
DJI mini polovan 200e i to samo jedan na KP (a ovaj 2SE je 350 nov). Posto sam pogledao koji video na YT i jednih i drugih, slazem se, potpuno su razlicite kategorije. Jedno su letece kamere a ovo drugo RC toys (i to najjeftine RC toys).
Ok, hvala na savetima, necu dalje da opterecujem temu.
 
Još jedno pitanje nevezano za ranije. Smara me drugar, koji DJI je najprisupačniji, a da ima opciju praćenja i koja opcija je bolja (ili dovoljna), Active track ili Follow me?
 
Još jedno pitanje nevezano za ranije. Smara me drugar, koji DJI je najprisupačniji, a da ima opciju praćenja i koja opcija je bolja (ili dovoljna), Active track ili Follow me?
Sa pracenjem ni jedan nije povoljan, to je ono "premium" funkcija koju imaju samo bolji modeli npr air 2s , mavic 3, mini 3 pro i mini 4...
 
Nakon mozda jedva 10-ak letenja odapeo dji mini 2. Izbacuje neki hardware error. Probao sam sve sto sam mogao ali slaba vajda.
Nikad nije pao niti mu se ista lose desilo. Mazen je i pazen. Imam fly more combo.
Bas su me razocarali. Da sad kupujem ne znam koji brend bih odabrao i da li bih opet uopste kupovao neki dron.
 
Nakon mozda jedva 10-ak letenja odapeo dji mini 2. Izbacuje neki hardware error. Probao sam sve sto sam mogao ali slaba vajda.
Nikad nije pao niti mu se ista lose desilo. Mazen je i pazen. Imam fly more combo.
Bas su me razocarali. Da sad kupujem ne znam koji brend bih odabrao i da li bih opet uopste kupovao neki dron.
jesi ga kupio novog? Ja sam imao 3 dji drona ukupno oko 7 godina i nikada ni najmanji problem... odradi refresh firmvera preko kompjutera i programa DJI Assistant 2 i odradi kalibraciju IMU
 
Novog, uzet preko madjara. Radio sam vec kalibraciju vise puta.
Probacu i refresh firmwarea preko kompa mada ne verujem da ce da ga to popravi.
Na netu sam gledao da menjaju plocu sto meni nije solucija.
Desilo se iz cista mira. Dan pre toga leteo najnormalnije, ukupno mozda 10 minuta i sutradan ova greska zbog koje ne moze da poleti.
Bas su me razocarali kao brend a ne znam sta bih drugo kupio jer mi je dron gotivan kao sprava.
 
Novog, uzet preko madjara.
Probacu i refresh firmwarea preko kompa mada ne verujem da ce da ga to popravi.
Na netu sam gledao da menjaju plocu sto meni nije solucija.
Bas su me razocarali kao brend a ne znam sta bih drugo kupio jer mi je dron gotivan kao sprava.
sta znam, mislim da nije nista u kvaru vec da je softver zablesio, odradi oboje sto sam rekao 95% mislim da ce ti rijesiti...
 
Odradicu svakako i to pa ako ne pomogne ide u kantu.
 
Na mini 1 uhvatio mi neki error ,ka Elisa se prebrzonokrece?A sve normalo leti.Spustio ga ugasio I ponovo pokrenuo bez greske. Ne mora da znaci da je nesto ozbilno.Po meni DJI je zakon.
 
Voleo bih da je neka glupost. Do sada sam probao sve. Ostaje mi jos refresh firmwarea preko kompa ako ista pomogne...
Mada ne bi smelo ovako da se zaglupi iz cista mira.
 
Odradicu svakako i to pa ako ne pomogne ide u kantu.
Što u kantu, baš ga pretera. Zar nemaš garanciju kod tih mađarica :D, ako neće da ga prime(da prostiš), uvek možeš poslati dron na servis u koptershop...
Bedak je što ti se desilo, ali DJI je i dalje među najboljima, ako ne i najbolji na tržištu.
 
Poslednja izmena:
Leteo si po suvom vremenu?Nije bilo jakog vetra?Ziroskop je kalibrisan?
 
Da, leteo uvek po suvom vremenu bez vetra. Kalibrisao sve. Ponovio sam kalibrisanje i kad mi se desio kvar.
Videcu sa koptershopom onda, nisam ni znao za njih ako se isplati popravka.
Mozda i imam neku garanviju ali mi se ne cima sa tim.
Ali doslo mi je stvarno da ga bacim jer ne zasluzuje moju paznju i ljubav kad se ovako ponasa :)
 
E to. Bas sam na to i mislio.
DJI mini polovan 200e i to samo jedan na KP (a ovaj 2SE je 350 nov). Posto sam pogledao koji video na YT i jednih i drugih, slazem se, potpuno su razlicite kategorije. Jedno su letece kamere a ovo drugo RC toys (i to najjeftine RC toys).
Ok, hvala na savetima, necu dalje da opterecujem temu.

Sa pracenjem ni jedan nije povoljan, to je ono "premium" funkcija koju imaju samo bolji modeli npr air 2s , mavic 3, mini 3 pro i mini 4...
Da se nadovezem na ovo sve.
Imam MIni, kupljen pre nekih godinu ipo dana, za ono sto meni treba kao basic useru je fenomenalan, leteo sam na otvorenom do 1200m u daljinu i 500 metara u visinu. Plasio sam se da ce me izdati baterija i da necu moci da ga vratim, inace je mogao jos, mislim da su bili idealni uslovi, cistina, na planini bez vetra...
Isto to sam probao sa drugarom DJI Mini 2, moze da ide verovatno mnogo vise u daljinu, jer ima bolje konekcije, ali mislim da je mana i DJi Mini 1, 2 , 3 u bateriji za tu daljinu i da ga vratis nazad jer ce svakom da se isprazni posle 20tak minuta takvog leta.
Ono sto je bolji DJI mini 2 je kretnja po kracim relacijama bez prepreka, opet sto rekoh zbog drugacijih/boljih konekcija koje koristi...
Inace opcija za pracenje ne postoji u zvanicnoj aplikaciji , ali u Litchiu moze da se namesti i radi odlicno...i na DJI Mini 1 i MIni 2
 
@smith_bre
Jeste ali je bio mnogo skuplji a moglo je ovo da mi se desi odmah pri isteku garancije.
Nemam uopste naviku da kupujem kod nas.
Nikad se ne zna ali bilo je sta je bilo.
Pokusacu jos jednom da ga ozivim i pozovem ovaj servis da vidim sta kazu.
Malo je cudno da ne postoji neka konkurencija dji-u.
 
Vrh Dno