Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Sony kontoler, džojstik, original, nije kvalitetan?
Ocajan. 3 puta sam nosio na garanciju. Jednom mi nisu priznali zamenski nov zbog “istekla stara garanciaj”. Tri puta u servis.

Procitaj malo Dual Sense stick drift, L2 / R2 spring. Meni je i touch riknuo na jednom za ove dve i po god 😆
 
U odnosu na modele prethodnih generacija, više sam se naslušao i načitao problema za DualSense - učestaliji drift, pucanje opruga u trigerima, ređe prijave problema sa PS tasterom i touchpadom, autonomija baterije dosta lošija (kao i kvalitet jer par ortaka prijavlju da baterija na više kontrolera dosta izgubila kapacitet vremenom). Moj lični utisak vezan za glavne tastere je da su nekako tvrđeg i robusnijeg "klik" osećaja (nešto kao na jeftinim plastičnim kontrolerima, na DualShock-ovima je mekši i bar meni lepši osećaj).

Ako izuzmemo funkcionalnost, onda da, meni su nekvalitetniji u odnosu na prethodnike. Na bateriju imam najveću zamerku.
 
Sa tim sto se pricalo da ovi u bojama su najmanje kvalitetni. Nisam probao ali tako mi se nesto vrzma po glavi.

Meni oba imaju na levom drift, u pocetku resavao vrtenjem pecurke i izduvavanjem. Posle menjao viper disk. Sad je ostalo da menjam potenciometar ali mi se ne da da rasklapam i lemim, cekam da budem sam u kuci a to cu se nacekati. Doduse jedan ima minimalan drift cim jednom u 10 dana igranja pa zato i tolerisem.
 
^
Ja uzeo za BF jedan camo i dock za punjenje...
Navodno su neki modeli u boji novije generacije i sa sredjenim drift problemima. Licno ne verujem cim su oni izbacili kao "resenje" edge kontroler kod koga mogu da se menjaju pecurke.
Ali kontam bolje da uzmem i 4 za po 50e neko da izvalim 200e za jedan...
Cak sta vise razmisljao sam i o nekim aftermarket opcijama (Razer Wolverine) ali izgleda da ne mogu bez kabla.
 
Imam Elite 2 i onaj "standardni" Xbox kontroler (beli za S seriju valjda iz perioda ps4) koje koristim za desk i za sada jos uvek rade. (da kucnem u drvo)
Ni ne koristim ih nesto preterano jer tek povremeno igram igre koje zahtevaju kontroler na PC-u.
Mada bih rekao da je onaj standardni Xbox losijeg kvaliteta nego PS4 dualshock svojevremeno i da je (subjektivno) slicnog osecaja kao ovi novi kontroleri za PS5.

Inace su Elite i Elite 2 poznati da imaju problema sa bamperima ali je kvalitet izrade i osecaj u ruci (?!) 2 klase iznad PS5 kontrolera - sto sam odmah i naglasio kada sam uzeo PS5, da nisam nesto preterano odusevljen i da mi deluju kao downgrade u odnosu na prethodnu generaciju.

Elite2 mi je inace naleteo na nekoj akciji za 120e, pre toga sam koristio ~20ak dana gen1 (vracen warehouse) zbog cega sam se i odlucio za gen2 nov.
Da Sony toliko naplacuje za svoj Edge dualsense i da je pritom kvaliet izrade isti kao kod Elite + izmenjive pecurke, verovatno bih pazario.
 
Poslednja izmena:
Xbox, ista situacija Što se kvaliteta tiče?
To sam i ja pitao pre xy vremena, pa su mi ovde pisali da su Xbox kontroleri ove generacije još gori od DS5.
Obrni-okreni izbacuju sve nekvalitetnije (a skuplje) proizvode u svim sferama.

Offtopic: Nedavno sam ukačio onu Airplane crash emisiju (ili kako se već zove) i jedan nedavni pad je prouzrokovan revizijom modela aviona i smanjenjem broja zakivaka i senzora u repnom kormilu aviona, pa se ovaj pokrivio a senzori to nisu valjano detektovali. Ako se tu i automobilskoj industriji i prehrani štedi, šta li tek rade sa za živote ljudi nebitnim proizvodima tipa DS5?
 
Ja što više kopam u dubini sve sam dalje od kupovine konzole. Možda tek na jesen kada izađe Pro verzija, možda to i srede, mada ne mislim da će biti tako. Greota da na C3 gledam Remux i onu drljavu Yettel televiziju.
 
Ti kupi lošiji TV😉

Elem poslednja generacija ipo ima problema sa driftovima. Da se razumemo ja sam sivonja i bas archim kontrolere i imao sam ranac sa jedno 10ak polomljenih logitecha, ps1 koje sam sa adapterom koristio na kompu i slicnih nesrećnika. Bacio ranac kad sam se selio. Zasto ovo pominjem, zato sto DS nije posustao sem tog drifta tako da od mene na ostalo osim drifta nema nikakve zamerke.

Inace porodicno se starije generacije u familiji do kolena iznad mene bave servisiranjem buba. Nema sta da se prica odavno je industrija shvatila da se ne isplati da prave neuništive proizvode.
 
Ja što više kopam u dubini sve sam dalje od kupovine konzole. Možda tek na jesen kada izađe Pro verzija, možda to i srede, mada ne mislim da će biti tako. Greota da na C3 gledam Remux i onu drljavu Yettel televiziju.
Nista neces da se usrecis ako cekas "pro" verziju, jer ce verovatno bolje biti kao po obicaju da sacekas i za "silent revision" iste posle godinu dana gde ce ispraviti sve manje bubice sa kojima dolaze prve generacije modela.
To je ono sto Kurence gore rece i sto pogadja sve industrije, korisnici im sluze za beta testiranje proizvoda a posle idu revizije jer su u startu zakidali...

Ja cu da razmislim da li uzeti reviziju PS5pro (godinu nakon launcha) ili za desk novi GPU, u zavisnosti od toga sta bude bolja opcija down the line...
Iskreno trenutno bas i nema nesto Sony ekskluziva koji opravdavaju/zahtevaju upgrade na "pro", a i da ih bude dolaze i za Steam gde mogu jeftinije da ih nabavim i za koje imam jaci hw.
 
Ja što više kopam u dubini sve sam dalje od kupovine konzole. Možda tek na jesen kada izađe Pro verzija, možda to i srede, mada ne mislim da će biti tako. Greota da na C3 gledam Remux i onu drljavu Yettel televiziju.
Are You Serious Give Me A Break GIF by Originals

Kupio C3, a sad će da mi žali za kontroler ...
Nemoj da ti "potrošna" roba bude prepreka, koja, defakto, jeste loša, ali ne verujem da će se išta na tom polju menjati, pa tako nam je ...

Čak i naredne generacije ... izmišljaće nešto, a verujem da će se na kvalitetnijem materijalu štedeti, pa je ishod neminovan ... siguran sam u to ... hebiga ... kvantitet će pobediti.
A cene ... svega ... otišle u nebo ...

Jer, mi, obični potrošači ... smo obične ovce koje će to "morati" da kupuju, a dotična gospoda će da trljaju ruke ... još da počnemo da blejimo ... a oni da pletu kape i rukavice ...

Počeo s C3, a završio s kapama i rukavicama ... vidiš kako je tanka nit ... :oops::D
 
Posle koliko vam se dešava taj drift? Ja imam sony već godinu i po kontroler kao nov. Ili ih odvaljujete o sto i zid?🤣
 
Meni posle nekih tako god, god ipo ali nisam ja relevantan. Kad na PESu ciljam vučem pečurku kao nenormalan.
 
Činjenica je da je roba sve lošija, odnosno sve više se radi na, kako se ono kaže, "spolja gladac, unutra jadac". Bez obzira na sve, ja opet biram PlayStation. Tako je kako je. Igraću, popravljaću, kupovaću dok je u granicama izdržljivog, ali opet na kraju ne mogu reći da se ne igram fino. Kada ne bude više moglo, kraj, idemo dalje. Da čekam dok dođu neka bolja vremena i da bude kao nekad što je bilo? Odavno sam se pomirio sa tim. Pa do skoro sam se igrao na PS4 Pro i slatko sam se naigrao svega i svačega, nekako mi je žao što sam morao da je prodam, ali zbog nadolazećih jačih naslova sam morao da se ponovim ovim "kvazimodom".
 
Nemam ja vremena za igranje. Imam plandovanjanjoš oko mesec dana, pa posle doviđenja do septembra. Zbog toga gledam, ako bih već uzimao, da uzmem nešto što će biti ispravljeno, popravljeno, mislim na tu slinet verziju. A to će biti tek pred kraj godine, što ju li i odgovaralo, a PS6 čisto sumnjam da će pre 2026.
 
Знам да је негде писало али не могу да пронађем.
Планирам да узмем додатни SSD од 1T, гледаћу да узмем преко Ананаса са ваучером.
Занима ме који су најпознатији а са су ок.
Избор су :
Samsung 980 pro
Kingston Fury Renegade
Kingston KC3000.
Који од њих долази са heatsink?
 
a sta je to bucno kod trenutnog PS5 pa da mora da se ceka "silent" ?
Ako sam dobro skontao, priča se o sledecoj verziji konzole, tj prvoj izvedbi nove serije.

Nisam pratio šta je bilo sa prvom verzijom PS5, ali sam razumeo da je mozda ta prva verzija bila nešto bucnija, pa se to posle ispravilo. Mozda je ovo i dalje ta prva verzija 😄, pa je tvoje pitanje na mestu.
 
Знам да је негде писало али не могу да пронађем.
Планирам да узмем додатни SSD од 1T, гледаћу да узмем преко Ананаса са ваучером.
Занима ме који су најпознатији а са су ок.
Избор су :
Samsung 980 pro
Kingston Fury Renegade
Kingston KC3000.
Који од њих долази са heatsink?
fury renegade
 
Postoji li uopšte kineska alternativa za PS5 kontroler, sa odgovarajućim odnosom cena-kvalitet? Da li ima takvih junaka koji su probali?
 
Знам да је негде писало али не могу да пронађем.
Планирам да узмем додатни SSD од 1T, гледаћу да узмем преко Ананаса са ваучером.
Занима ме који су најпознатији а са су ок.
Избор су :
Samsung 980 pro
Kingston Fury Renegade
Kingston KC3000.
Који од њих долази са heatsink?
Svi dolaze sa heatsink opcijom koja dodatno kosta (citaj skuplja je i nije vredno doplate). Ako mozes da se ispruzis, uzmi slobodno i 2tb verziju.
Uzmi najjeftiniju opciju od ta 3 + BeQuiet MC1 heatsink (obicnu ne "pro" jer ne pase u PS5)...
Obavezno odradi update firmware-a u desku pre nego sto ga bocnes u PS5 jer obicno dolazi sa starijim fw-om pa su read/write brzine nesto sporije.


Ako uzimas Samsung obavezno odradi update firmware pre nego sto ga zabodes u PS5 zbog onih problema koji su imali jedno vreme...
 
Nazad
Vrh Dno