Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Bolje je bt daljinski nego drugi telefon. Dobio sam jedan takav sa staklom za gopro jer stalak može da se koristi i za telefon.
 
Да ли постоји неки календар, где може да се чекирају ствари? Типа за данас ако сам имао нешто да одрадим и одрадио сам, да га чекирам и да имам увид у то рецимо на неком виџету... Као стари зидни календари где можеш иксеве да стављаш на разне датуме.

Ja koristim Buisness calendar 2 Planner, ima dnevne taskove, da podesiš reminder pre neke obaveze i slično, i dobar im je widget.. Plaća se nešto ako želiš dodatne opcije, ali vredi, godinama ga koristim i meni radi posao
 
Jel su se nekom pojavile reklame u IMDb? Koristim adguard, nemam ni u jednoj drugoj aplikaciji problem
 
Jesu, ovih se nećemo rešiti bez modovane aplikacije.
 
^ Divota. Neće nam biti prvi put.
 
Promenio sam telefon, na starom uradio factory reset, na novom se prijavio sa istim google nalogom, u google iz mojih uređaja odjavio stari telefon, obrisao play store na novom telefonu i idalje mi prikazuje za aplikacije na playstore opciju Available on other device i izlistava stari telefon. Grešim li negde? Ili moram da čekam 28 dana pa će automatski nestati stari uređaj?
 
Wallet: budget expense tracker

Nisam koristio app tog tipa, ali mi se ova veoma dopala, videćemo rezultate...😀
 
kad nabodem focusrite solo interfejs u android tablet sve se snimi odlicno u default recording app

medjutim kada to isto probam u android telefon, realme 7 pro, snimi se samo jedan kanal i to lose, tiho i nesto koci i krcka, isto default recording app, kako bih to mogao da resim, do cega je to? da li druga recording app, to sam vec probao i isto je, ili nesto napredno u android settings? iskljucio sam usb debugging i onda se manje koci, ali i dalje samo jedan kanal i tiho... ima li neko iskustva?
 
Ne znam gde smo to beše komentarisali, ali vratio se google transit (gradski prevoz) za beograd u google mape
 
Čini mi se da je još bolje sada, drugačije su i boje u zavisnosti od prevoza.
 
Sigurno je bilo reci i izvinite sto ne pretrazujem, poslednji put sam bio ovde pre 10 godina. :LOL: Mnogo bih vremena izgubio.

Kupio sam sinu Nokiu 6300 4G sa KaiOS-om i koja ima GPS. Hteo bih da instaliram kod sebe na telefonu (OnePlus Nord 2T), neku od GPS tracker aplikacija kojom bih mogao da pratim njegovo kretanje jer je mali. Da li znate za neku pouzdanu? Takodje da li je na Nokii potrebno nesto instalirati da bi GPS komunikacija bila uspesna? Hvala i pozdrav
 
Mozda to nije najsrecniji izbor ako je GPS pracenje bila ideja. Malo ima aplikacija na kaios store-u, a mozda nijedna koja ispunjava tvoje potrebe, jer treba da radi na 2 razlicite platforme..
 
Sigurno je bilo reci i izvinite sto ne pretrazujem, poslednji put sam bio ovde pre 10 godina. :LOL: Mnogo bih vremena izgubio.

Kupio sam sinu Nokiu 6300 4G sa KaiOS-om i koja ima GPS. Hteo bih da instaliram kod sebe na telefonu (OnePlus Nord 2T), neku od GPS tracker aplikacija kojom bih mogao da pratim njegovo kretanje jer je mali. Da li znate za neku pouzdanu? Takodje da li je na Nokii potrebno nesto instalirati da bi GPS komunikacija bila uspesna? Hvala i pozdrav

Ako nađeš rešenje za ovo, da može da se sharuje lokacija tako da je prati više Android uređaja, obavezno javi :)
 
Da li moze preporuka za neku jednostavnu aplikaciju za unosenje recimo vitamina? Dva puta dnevno uzimam po dva vitamina. Ali moram u razmaku jedan od drugog tako da nekako rasporedim 4 uzimanja na dan.

Treba mi samo aplikacija kada uzmem recimo vitamin D, da registrujem na aplikaciji da sam uzeo. I onda ga uzmeme mozda predvecer ili zavisi kako stignem rasporediti ta 4 puta kroz dan.

Ne treba mi reminder, ne treba mi log i history za godinu dana i sejvanje u profil, ne treba mi profil, ne treba mi nista osim da vidim marikacije u nazad 24h da ne uzmem 3x isti vitamin.

Ne mora biti "meds tracker" aplikacija. Samo da imam dva imena: Batmna, Superman. I da ostavim na njima marikaciju za taj dan da vidim da li sam na njih klikao. Nista vise.

Probao sam random neke sa storea i toliko su glupi da mi je doslo da telefon razbijem. Forsiraju notifikacije, forsiraju da pravim profil, ne dozvoljavaju da uneses ime ako ne postoji na njihovoj ubogoj listi. Hoce da postavim maloumnu profilnu sliku. Itd itd. Vidim ja da oni prave profile za farmanje informacija.

Instalirao sam ovu aplikaciju i doslovno mi ne dozvoljava da unesem registar vise od dva puta jer sam iskljucio notifikacije. Samo mi daje "untake". Koji mutanti ovo programiraju, ne kontam.

Sad sam obrisao oba, hocu da dodam nove, nece da mi obrise iz loga ni jedan od njih. Moram reinstalirati aplikaciju da krenem iz pocetka.

Medication Reminder izgleda super ali ima popup vide reklame preko kompletnog ekrana.
 

Prilozi

  • 0000000000001.jpg
    0000000000001.jpg
    72.6 KB · Pregleda: 18
  • 000000000001.jpg
    000000000001.jpg
    74 KB · Pregleda: 20
A Sheets/Excel i neka tabela ili Keep Notes i lista sa ček boksovima? Ako ti već treba nešto toliko jednostavno...
 
I ja kontam. Uzeti neki notepad. Kucati po slovo kako uzimam pa brisati s pocetkom narednog dana.
 
Da li moze preporuka za neku jednostavnu aplikaciju za unosenje recimo vitamina? Dva puta dnevno uzimam po dva vitamina. Ali moram u razmaku jedan od drugog tako da nekako rasporedim 4 uzimanja na dan.

Treba mi samo aplikacija kada uzmem recimo vitamin D, da registrujem na aplikaciji da sam uzeo. I onda ga uzmeme mozda predvecer ili zavisi kako stignem rasporediti ta 4 puta kroz dan.

Ne treba mi reminder, ne treba mi log i history za godinu dana i sejvanje u profil, ne treba mi profil, ne treba mi nista osim da vidim marikacije u nazad 24h da ne uzmem 3x isti vitamin.

Ne mora biti "meds tracker" aplikacija. Samo da imam dva imena: Batmna, Superman. I da ostavim na njima marikaciju za taj dan da vidim da li sam na njih klikao. Nista vise.

Probao sam random neke sa storea i toliko su glupi da mi je doslo da telefon razbijem. Forsiraju notifikacije, forsiraju da pravim profil, ne dozvoljavaju da uneses ime ako ne postoji na njihovoj ubogoj listi. Hoce da postavim maloumnu profilnu sliku. Itd itd. Vidim ja da oni prave profile za farmanje informacija.

Instalirao sam ovu aplikaciju i doslovno mi ne dozvoljava da unesem registar vise od dva puta jer sam iskljucio notifikacije. Samo mi daje "untake". Koji mutanti ovo programiraju, ne kontam.

Sad sam obrisao oba, hocu da dodam nove, nece da mi obrise iz loga ni jedan od njih. Moram reinstalirati aplikaciju da krenem iz pocetka.

Medication Reminder izgleda super ali ima popup vide reklame preko kompletnog ekrana.
Da se javim kao neko ko mora da uzima 20 i nešto stvari, više puta na dan, već godinama. Veruj mi da ti ne treba aplikacija za to, posebno ne za 2 vitamina. Kreni da uzimaš i ne opterećuj se da sve uklopiš u minut. Organizam ne funkcioniše po tom principu.

Kad kreneš da uzimaš, stvorićeš naviku i mozak se sam prebacuje u taj mod. Super je što želiš da budeš revnostan. Probaj ovako, pa ako ne funkcioniše, onda se prebaci na app ili najprostije neki multi-stopwatch. Nemoj da shvatiš ovo kao da sam hteo da se pravim pametan, just my 2 cents.
 
Thx na preporuci, ima smisla, ali ja zaboravim koji je dan a ne koju sam tabletu prvu uzeo kad sam otvorio oci nekad u jutro.

Da se javno zahvalim kolegi marinko98 Probat cu njegovu alternativu.
 
Pill Reminder nema reklame, bar ova moja prastara verzija, a radi posao.
Ikonica je crveno/bela kapsula.

Ako je svakog dana fiksno vreme kada piješ tablete, podesiš satnicu i broj dana i aplikacija te obaveštava.
 
Hvala, izgleda jednostavna. Kako sam i trazio, ali problem s njom i slicnim je sto moraju da ti salju notifikacije. Ne postoji opcija (koliko vidim) da mi ne salje notifikacije u vidu alarma. Moram zadati najmanje jedan "date and" time kada ce se alarm oglasiti.

image.png


I onda se alarm ponavlja nekoliko puta dok ga ne zaustavim. Mislim da se moze zadati najmanje jedno ponavljanje.

Bila je jedna koja me nije ostavila na miru dok joj nisam zadao "no restrictions" za bateriju. Nisam mogao ostaviti ni na balanced. Druge nece da rade dok im ne dozvolis "draw over apps". Neke traze phone entry. I dalje sumnjam da su ove aplikacije farm simulatori.
 
Nisam je koristio neko duže vreme, ali kada je pokrenem, prvo dobijem ovo.

Screenshot_20231111-191119_Pill Reminder.jpg
Screenshot_20231111-191249_Settings.jpg

Ne sećam se zašto sam je blokirao, jer je meni zapravo bila potrebna da me budi noću i pišti u sred radnog vremena kada imama stalne distrakcije, pa je neophodno da me natera da odmah popijem to što pijem.
@Glenn aha, sada vidim šta pokušavaš. Ako obrišeš poslednje vreme, onda nemaš aktivnu terapiju.
Recimo meni stoje neka dva leka, koja sam poslednja pio, ali nemaju vremena i samim tim su "pasivni".
 
Vrh Dno