Šta je novo?

Nintendo Switch (Nintendo NX)

Za ovo sam potpuno zaboravio, ako je Denuvo u pitanju, onda bilo kakvo hardversko modovanje neće raditi
jer se stvar rešava na softverskoj strani (igra šalje upite preko interneta, kako bi se proverila autentičnost igre i sistema).

Jedina stvar koja dovodi u sumnju Denuvo na Switch 2 jer internet konekcija.

Ako bude ponovo napravljen kao hibridni sistem konzola plus portabilno onda mu stalna internnet konekcija (koju Denuvo zahteva) smanjuje portabilnost.
Tj ne verujem da se može naigrati na planini ako je internet veza slaba, a Denuvo ne može da dobije povratni ping od konzole. Zato (donekle) sumanjam u ovu izvedbu sa Denuvom.
Nisam siguran što se tehnikalija tiče, ali sigurno će skontati nešto da zakomplikuje i offline igranje.


U svakom slučaju, ja pratim cene na https://eshop-prices.com/wishlist?currency=EUR po regionima i onda uzimam šta ima smisla. Izuzetno povoljno, a opet originali. Savest mirna (možda malo uprljana), a svakom dobro.
 
Pozz svima, puko me flash kad vidoh igricu tiny thor za nintendo, pa bih uzeo nintendo lite npr, da li se legalno moze praviti nalog na nasu zemlju i kupovati igrice online normalno
prvi put se susrecem sa konzolom
Hvala unapred na odgovoru
 
Ne može na našu zemlju. Praviš US ili UK nalog. Ako ćeš US, onda stavljaš državu u kojoj nema poreza, na primer Aljaska, Delaver, Oregon. I onda normalno kupuješ onlajn karticom.
 
Koliko dugo će izlaziti igre za Switch ako se Switch 2 objavi u septembru 2024?

Kapiram da neće preseći mačem bazu od 128 miliona konzola prodatih.
 
Mislim da ce moci na oba sistema iste igre, ili ce biti dve verzije igre, naravno jedna sa basic 720p grafikom a druga nadam se sa 4K.
Nece sigurno prestati da stancaju igre, mozda u nekom trenutku posle par godina, ili do neke velike exluzive, koja bi im pojacala prodaju novog modela.
 
Koliko dugo će izlaziti igre za Switch ako se Switch 2 objavi u septembru 2024?

Kapiram da neće preseći mačem bazu od 128 miliona konzola prodatih.
To mogu da znaju samo direktori u Nintendu, a vrlo je moguće da ni oni nisu još odlučili kako će šta. Ja lično mislim da će ekskluzive prestati da se proizvode za switch kada izađe novi model. Ali će sigurno još dosta vremena izlaziti igre nekih manjih studia
 
Zašto bi prestali da izdaju igre za konzolu koja se prodala u toliko primeraka. To im je praktično platforma za plasiranje proizvoda. Nece prestati da izdaju za switch1 dokle god ima toliki broj korisnika. Zapravo kako su radili sa svakim prethodnim sistemom koji je prestao da se proizvodi.
 
Taj period tranzicije nije kratak nikada - što se vidi na primeru svake konzole, ne treba da vas odvlači to od kupovine, jer pitanje da li je vredno čekanja još sigurno godinu dana da bi tada kupili konzolu koja će verovatno više da košta i u startu neće imati da ponudi bog zna koliki broj ekskluziva :)
 
Mislim da ce moci na oba sistema iste igre, ili ce biti dve verzije igre, naravno jedna sa basic 720p grafikom a druga nadam se sa 4K.
Switch u docked modu već tera 1080p, frejmovi između 30 do 60fps u zavisnosti od igre.
E sada da Switch 2 skoči na 4k, to mi je pomalo preterano. PS 5 tera većinu naslova 4k 30fps. Jel neko očekuje PS5 (novi Switch) po ceni od 400 evra?
Realnije je reći PS4 snaga.

Bitan je kvalitet i izbor naslova, a brojenje guščjeg perje ostavljamo ostavljamo PC taboru.
 
Simpatican Mario Wonder, ovi iz Nintenda su definitivno na nečemu. Prvih par nivoa obećava, nekako mi delujeu da je dosta lakši od New Super Mario Bros-a. Ali tek je pocetak videcemo.
 
14-og valjda, video neku vest danas da radi na PC 4K/60hz i skontam da rom postoji.
 
Pre par dana pročitao vest...čekam da mi stigne kopija za koji dan 🎮
Apropo procurele kopije ne mogu da verujem da je Nintendo tako opušten po pitanju zaštite ...
 
Simpatican Mario Wonder, ovi iz Nintenda su definitivno na nečemu. Prvih par nivoa obećava, nekako mi delujeu da je dosta lakši od New Super Mario Bros-a. Ali tek je pocetak videcemo.
Lakši je definitivno od prethodnih delova.
Stvarno razbijaju u poslednje vreme, a Mario RPG je pred vratima.
Pre par dana pročitao vest...čekam da mi stigne kopija za koji dan 🎮
Apropo procurele kopije ne mogu da verujem da je Nintendo tako opušten po pitanju zaštite ...
Ovo je digitalna (eShop) kopija, kao i sve ostali ROM dumpovi.

Šta bi tačno trebali da ugrade, da prizovu Denuvo u pomoć (navodno imaju saradnju sa njima)?

Takođe Radi samo na modovanim konzolama, a Switch 2 koji izlazi za godinu dana.
E on će biti ko Alkatraz po pitanju zaštiite, tako da će kupovina orginala biti jedini način da se koristi (bar par godina).
 
Poslednja izmena:
U poslednje vreme sam počeo da se interesujem za Switch. Prva konzola mi je bila PS5 i nakon deset do petnaist pređenih igara je prestalo da mi bude zabavno. Tražim neki novi thrill. Koliko sam ispratio, igre na Switchu su inferiornog izgleda jer je procesor slabiji. Da li su uspeli da to prevaziđu time da su mnogo zanimljivije na neki drugi način? Neki review videi popularnih naslova mi ne deluju baš primamljivo. Ili su Switch igre samo alternativa za one koji eto vole da mogu da ponesu svoj uređaj van dnevne sobe.
 
Mene golica da uzmem Oled i posaljem cika Corvasu da ga osvesta. :D
Jer igre koje zelim da igram, kostale bi me minimum 1000e da ih uzmem sve. :D
 
U poslednje vreme sam počeo da se interesujem za Switch. Prva konzola mi je bila PS5 i nakon deset do petnaist pređenih igara je prestalo da mi bude zabavno. Tražim neki novi thrill. Koliko sam ispratio, igre na Switchu su inferiornog izgleda jer je procesor slabiji. Da li su uspeli da to prevaziđu time da su mnogo zanimljivije na neki drugi način? Neki review videi popularnih naslova mi ne deluju baš primamljivo. Ili su Switch igre samo alternativa za one koji eto vole da mogu da ponesu svoj uređaj van dnevne sobe.
Drugacije su igre a ipak ima i istih. Ja se na primer spremama sa Geraltom da zajašem, imam na Switch-u goty ali ipak cu uzeti next gen za PS5. One igre koje ne mogu na PS5 njih igram na switchu. Mada na primer i RDR1 sam krenuo na switchu. Sve zavisi kako odlucis. Modovana konzola je odlicna stvar, ne mozes da se zeznes sa nekom igrom. Ja sam napakovoa pa ima boga oca igara. I ispostavilo se da zena koja nije pre gamepad u ruke uzela igra switch najvise od svih ukucana.
 
Modovane oled konzole vidim od 420e do 540e po oglasima. Možda bih iznajmio i probao dan dva prvo da vidim kako uživo deluje iskustvo. I to najviše zbog čitanja foruma.
 
Odgledao sam evoluciju Nintendo ručnih konzola i svaka sledeća je bila mnogo naprednija što je predstavljeno na pitak i gledljiv način

Tako posmatrano izolovano od konkurencije, Switch je premija. Još istražujem i opirem se impulsivnoj kupovini.
 
Saznao sam danas da postoji odličan emulator za Switch za win, lin i macOS. Mislim da ću povezati mac na oled tv i igrati sa dual sense kontrolorom.
 
Sve to super radi (koristio godinama) ali to nije switch. Ne kazem da ne treba da ides u tom smeru ali sustina konzole je u njenoj mobilnosti. Zapravo dobro je da vidis kakve su Nintendove igre.
 
Čip Switcha ima 6 godina a navodno sledeće godine izbacuju novi uređaj.
 
Ako ne bude 4K 60fps, meh... 720P screen u 2024-toj, lol ne.

Pogledajte kako iPhone 15 tera igre na prezentaciji, ono je perverzija, nadam se da ce i Switch 2 tako nesto uraditi.
 
Dok su im igre takve kakve su, mogu i na digitronu da ih izdaju. Šalu na stranu, mislim da ce biti 1080 handheld a neki hibridni 4K u docked.
 
Ako ne bude 4K 60fps, meh... 720P screen u 2024-toj, lol ne.

Pogledajte kako iPhone 15 tera igre na prezentaciji, ono je perverzija, nadam se da ce i Switch 2 tako nesto uraditi.
Pa iPhone 15 Pro renderuje te igre u 720p 30-40FPS pa apskejluje uz MetalFX (izguglao, ne improvizujem), a toliko je mali ekran da ti ni ne vidiš detalje, artefakting, i ostale anomalije.

Ni PS5 i Xbox Series X najzahtevnije naslove ne teraju u 4K 60FPS nativno, a i kad to bude slučaj uglavnom pada FPS u zahtevnijim scenama. Alan Wake 2, quality mod renderuje oko 1200p pa apskejluje na 4K uz FSR. Performance mod renderuje manje od 900p pa apskejluje na 1440p.

Ne vidim što bi iko imao tako ogromna očekivanja za Switch 2, 4K 60 je zalogaj i za mnogo veće i jače konzole. :) Glasine kažu u rangu je sa Series S što, ako je tačno, bi bila prava senzacija.
 
Nazad
Vrh Dno