Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

U AOD podešavanjima ima ta opcija, da se kad stigne obaveštenje upali ekran.
 
@Makidj za to ce ti trebati aplikacija pod nazivom "glimpse notification", ima je na play store. Treba da das neke dozvole za aplikaciju i stavi za battery na unrestricted, da bi dobro radila, i stavi notification pop up style na detailed. Inace koliko znam na samsungu od androida 9 ili 10 nema te opcije da se upali ekran, osim ako neka aplikacija kao viber ima po defoltu da se pali ekran ako hoces, za sve ostale treba ova aplikacija, ili da koristis edge lighting i brief mod za notification pop up style, ako neces da koristis glimpse.
 
Na koji nacin ste registrovali se za poklon, ja nisam uspjela kroz aplikaciju pa sam mislila da popodne pitam na sajt Samsunga onog live operatera
 
I ja sam morao preko operatera kada je druga promocija bila. Ako ti ne radi putem SM, onda njih cimaj.
 
Da li neko zna kako da na S23 tel napravim da kada mi stigne poruka zasvijetli cijeli ekran? Nasla sam da mogu da stavim neke efekte da zasvijetli ivica ekrana i da u gornjem dijelu budu neki baloncici/srcad i slicno, ali nigdje ne mogu da nadjem onu klasiku kad stigne poruka bilo SMS bilo viber/whatsapp/instagram i sl da samo klasicno zasvijetli cijeli ekran?
Screenshot_20231023_101436_Accessibility.jpg
Da ne mislis na ovo?
 
Ne, to sam pronasla. Ne znam tacno kako da objasnim na sta mislim, kao na stare Samsung uredjaje i kao na Iphone, sto kad stigne poruka, samo ekran zasvijetli, po sredini ekrana pise koja je aplikacija a u pozadini se vidi ono slika lock screena.
Ali evo mirim se sa time da je to nemoguce na novije uredjaje😅
 
Stigao poklon 😊 , bas su brzi ovoga puta. Prijavljen prosle subote ove subote stigao telefon.
Ako nije tajna, koji si model kupio i u kojoj radnji? Ja sam 14.10. u Gigatronu kupio mali S23 i poslao sve neophodno kroz SM aplikaciju i za sada mi je stigao samo onaj prvi mejl, ništa više...
 
Ako nije tajna, koji si model kupio i u kojoj radnji? Ja sam 14.10. u Gigatronu kupio mali S23 i poslao sve neophodno kroz SM aplikaciju i za sada mi je stigao samo onaj prvi mejl, ništa više...
Meni isto nikad nije stigao drugi mejl, za sve promocije koje su bile, samo prvi. Pisi im na [email protected] , javice ti se brzo.
 
Hvala na savetu, sad ću da im pišem.
 
Ako nije tajna, koji si model kupio i u kojoj radnji? Ja sam 14.10. u Gigatronu kupio mali S23 i poslao sve neophodno kroz SM aplikaciju i za sada mi je stigao samo onaj prvi mejl, ništa više...
S23+ uzeo sam u MTS-u i kroz aplikaciju Samsung members sam se prijavio za poklon. Odmah po prijavi sam dobio potvrdu a odobrenje stiglo u sredu 18.10. i to je to.
Na koji nacin ste registrovali se za poklon, ja nisam uspjela kroz aplikaciju pa sam mislila da popodne pitam na sajt Samsunga onog live operatera
Vidim da si iz Crne gore pa proveri da li ova akcija vazi i kod vas, znam da ima promocije/poklona za BiH i Srbiju. :)
I da dodam morate se iskljucivo prijaviti preko kupljenog telefona u protivnom necete uspeti da se registrujete za poklon.
 
Poslednja izmena:
Ima akcije kod nas jer znam da to neke radnje reklamiraju (tekom, Telenor, Multicom, Tehnomax), ali u Samsung radnji bukvalno nista ne znaju, rekli su mi da to mora da ide preko prodavnice u kojoj je kupljen tel i da ne znaju o kakvoj aplikaciji pricam. A u radnji u kojoj sam ga kupila su rekli da oni nisu zaduzeni za to. Sumnjam da je moguce selektivno, e ova radnja ucestvuje a ova ne.
 
Naravno da moze. Postoji spisak prodavnica koje imaju promociju.
Pun oglas S21 fe telefona. Verovatno su im velike količine ostale na lageru,pa nikad brže ne dostavljaju poklone
Puni oglasi telefona a cene i dalje "optimisticne", 400+ evra. Ali dobro, bice bolje... 🙂
 
Poslednja izmena:
Evo, pisao sam im na mejl [email protected], oni su odgovorili posle nekih sat i po da je sve u redu sa registracijom, a sekund kasnije mi je stigao i mejl da je registracija za Samsung Galaxy S21 FE je odobrena.
Sad još da sačekamo da stigne i to je to.
 
Ima akcije kod nas jer znam da to neke radnje reklamiraju (tekom, Telenor, Multicom, Tehnomax), ali u Samsung radnji bukvalno nista ne znaju, rekli su mi da to mora da ide preko prodavnice u kojoj je kupljen tel i da ne znaju o kakvoj aplikaciji pricam. A u radnji u kojoj sam ga kupila su rekli da oni nisu zaduzeni za to. Sumnjam da je moguce selektivno, e ova radnja ucestvuje a ova ne.
Poklon daje iskljucivo Samsung predstavnik/uvoznik za tu drzavu koju predstavlja, ako nisu upoznati direktno u samsung Crna Gora sa promocijom onda znaci i da je nema. Ali proveri svakako.
 
Imam jedan problem na mom starom uredaju a52 5g mi je kod mene kuci normalno radio signal i vuko 4g i prebacio sam karticu u s23 i od sad jedva da vuce h+ i ponekad nea signala i prekine poziv sam od sebe jel neko zna do ceg bi to mogli bit
 
Svrati do operatera da zamene sim karticu, možda je crkla
 
Samsung-Galaxy-S23-One-UI-6.0-Beta-Program-End-Notice-South-Korea.jpg


It means that we could soon get the stable One UI 6.0 update, starting with South Korea and other markets where the One UI 6.0 Beta Program was available.
 
Moram da kupim novi punjač za S23 Ultra, pitanje koji?
Vidim da ima ovaj brzi samsung ali i drugi proizvođači imaju još brže, te bih mogao da koristim i za laptop npr a i u budućnosti, generalnone kupujem punjače dok ne riknu.

Šta je generalno vaš savet, koji uzeti za duži vremenski period i višestruko korišćenje? Cena negde do 8k.
 
Generalno je sramota za Samsung da su im najjaci punjaci 45w (ako ne gresim),bez obzira da li telefoni podrzavaju brze punjenje ili ne (to je svakako tek tuzna i posebna prica).
Moja preporuka je svakako Xiaomi 120w (oko 6.000).Ipak je manje-vise ime tj da ne brines da se ne istopi,zapali i slicno a sto kazes,mozda mozes i neki laptop da punis
 
Moram da kupim novi punjač za S23 Ultra, pitanje koji?
Vidim da ima ovaj brzi samsung ali i drugi proizvođači imaju još brže, te bih mogao da koristim i za laptop npr a i u budućnosti, generalnone kupujem punjače dok ne riknu.

Šta je generalno vaš savet, koji uzeti za duži vremenski period i višestruko korišćenje? Cena negde do 8k.
Punjač od 45w će ti koristiti samo ako puniš telefon do 80%. Na mnogim testovima razlika u punjenju do 100% izmedju 25w i 45w je mizerna. Imaš na YT dosta klipova na tu temu. Nekih 10-15min. Plus što kabl koji se dobija uz telefon ne podržava 45w tako da moraš da kupiš i novi kablić. E sad posto ti treba i za laptop onda bi ti verovatno igrao više taj od 45w,ja lično koristim samsungov od 25w i sporo punjenje jer ga punim samo tokom noći. Baterija je ekstra tako da nemam potrebu za bržim punjačem.
 
Moram da kupim novi punjač za S23 Ultra, pitanje koji?
Vidim da ima ovaj brzi samsung ali i drugi proizvođači imaju još brže, te bih mogao da koristim i za laptop npr a i u budućnosti, generalnone kupujem punjače dok ne riknu.

Šta je generalno vaš savet, koji uzeti za duži vremenski period i višestruko korišćenje? Cena negde do 8k.
Obican 25W adapter Samsungov. Punice isto kao i 45W original Samsung. Nema tu razlike, na punjenje 0-100% mozda 10min sporije 25W od 45W. A ne kosta puno, kabal svejedno imas.
 
Bilo je već 100x, ali ajde ponovo. Ako ti je potreban jači punjač tipa 65w ili više koji ćeš koristiti za više uređaja onda Ugreen ili Anker od skupljih varijanti. Možeš od jeftinih nešto tipa Baseus. To su ti provereni proizvođači. Opet ako ces primarno koristiti samo za telefon onda ti je dovoljan i taj Samsung od 25-45 w.
 
Uz Samsung Galaxy Book laptopove dolaze 65W (model EP-TA865) punjači, tako da ko hoće može njih da kupi, samo ne znam šta će mu za telefon pored 45W (model EP-T4510) punjača :)
 
Moram da kupim novi punjač za S23 Ultra, pitanje koji?
Vidim da ima ovaj brzi samsung ali i drugi proizvođači imaju još brže, te bih mogao da koristim i za laptop npr a i u budućnosti, generalnone kupujem punjače dok ne riknu.

Šta je generalno vaš savet, koji uzeti za duži vremenski period i višestruko korišćenje? Cena negde do 8k.
Imas moj na oglasima, 2 x USB-C, gura 1 uredjaj do 100w bez problema.

Jest vid samoreklame al bolje da uzmeš nešto provereno i za manje para + ćeš vremenski imati više koristi
 
Poslednja izmena:
Kako da se proveri da li kabl podržava 45W?
Čini mi se da sam video super fast charging 2.0, sad me bacate u sumnju.
 
@Heinz ono što mi odma (i jedino zasigirno pada na pamet), je da uzmeš 45W (ili brži) punjač za koji provereno znaš da podržava tu tehnologiju i onda u isti ubodeš Kabel za koji hoćeš potvrdu.
 
Pa to i pitam, mislim da sam na OEM S23U kablu video tu poruku na 65W Žaomi GAN.
Ali sad više nisam siguran :)
 
@Heinz

Samo GAN punjači na USB Type-C rade i Samsung propitiatory kablovi i punjači na USB Type-C.

Nijedan USB Type-A na USB Type-C punjač ne radi bez obzira koliko W-ati ima...

OnLogic-USB-Blog-graphic.jpg


Ukratko:
Novi 45W punjač je model EP-T4510 kod kabla stoji na krajevima 5A (A= Amper) i dužine je 1.8m. Obe strane kabla su USB Type-C

Sa njim ti radi SFC 2.0

Screenshot-20230216-224522-One-UI-Home.png
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno