Šta je novo?

Starfield

WAB je to dobro opisao, ponegdje malo pretjerao, ali je ubo.
Nema bugova, a lik evo popusi game stopping bug!


@starac zanimljivo je fenomenološki koliko utrošiš vremena da gledaš, čitaš i pišeš o nečemu što ti se ne svidja, znam nažalost još nekoliko primera ljudi tog profila, truju na sve strane jer time zapravo nešto drugo u svom životu kompenzuju, ali o tome ima s kim da se priča : ) odmori starče, pregrejao si 😎

Jos je veci fenomen tvoje pracenje svega sto pisem ovdje!
Sto se mene tice, ovako hranim ego, znaci konstruktivnom kritikom baziranom na cinjenicama. I odlicno mi je jasno da ima ignoramusa koji to ne vole, ali to je njihov problem. I evo, najavio sam da ce igra biti mediokritet, i to na osnovu trailera, i bio sam u pravu. Intuicija, jb g.

Meni nije jasno zasto ljudi brane Bethesda mediokritete, i imaju problem s tim ako se kritikuje. Btw, kritika ima efekta, i to smo vidjeli kod CDPR i Blizzarda. Tako treba tretirati Bethesdu i lazljivog Todda!
I zaboravljas da si na forumu gdje se raspravlja o video igrama.
 
Starac i na SK i ovde čovek ne prestaje s pljuvanjem, treba imati energije za to, odajmo mu počast :D

Pritom, ne treba uzeti u obzir nikog od recenzenata, ne znam što ljudi troše toliko vremena gledajući ih. Njima je u interesu da generišu kapital, a to rade time što prave klikbejt videe. Ili će uzdizati u nebesa, ili hejtovati do krajnosti, jer to privlači ljude. Ovi prvi privuku glave koje padaju na svaki hajp i misle da je svaka nova igra naredni Isusov dolazak. Ovi drugi privuku ljude poput Starca koji jedva čekaju da imaju neku metu za pljuvanje.

Srećom za par dana će igra izaći za sve nas, tako da se nadam da će šerovanje nekakvih tjubera i njihovih budalastih mišljenja prestati, i da će zapravo ljudi pričati o svojim iskustvima igre. A čini se da neki koji igraju narodnjaka ipak radije šeruju druge jer svoje mišljenje zapravo nemaju :)
 
Ovaj video iznad uopste nije ni hejterski, niti je clickbait. Covek je lepo i stalozeno objasnio i prikazao kakav je exploration tih silnih random generated planeta. Apsolutno su prazne sa tek pokojom POI tackom do koje treba da pesacis par minuta od landing pointa i kad konacno stignes do te tacke, reward koji dobijas za tu setnju je nikakav. Mozda su ta "budalasta misljenja" opravdana, jer ti ljudi vec igraju igru i iznose svoja misljenja o istoj. Na osnovu onog sto sam do sad video gledajuci njihov gameplay, rekao bih da su sve navedene kritike na racun igre opravdane. Za tri dana cemo svi imati priliku da je isprobamo i sami se uverimo u njene (ne)kvalitete. ;)
 
Poslednja izmena:
Sta je fora sa mapom, jel moguce da se prikazuje samo kao onaj tackasti hologram dok smo na nekoj planeti? Prosto ne mogu da vjerujem da u dalekoj buducnosti ljudi nemaju GPS navaigaciju, Google mapu i slicno, pa makar da ima neka papirna mapa grada gde su prikazane ulice i slicno. Ne vjerujem sta gledam. :D

1693759269770.png
 
Poslednja izmena:
WAB je to dobro opisao, ponegdje malo pretjerao, ali je ubo.
Nema bugova, a lik evo popusi game stopping bug!




Jos je veci fenomen tvoje pracenje svega sto pisem ovdje!
Sto se mene tice, ovako hranim ego, znaci konstruktivnom kritikom baziranom na cinjenicama. I odlicno mi je jasno da ima ignoramusa koji to ne vole, ali to je njihov problem. I evo, najavio sam da ce igra biti mediokritet, i to na osnovu trailera, i bio sam u pravu. Intuicija, jb g.

Meni nije jasno zasto ljudi brane Bethesda mediokritete, i imaju problem s tim ako se kritikuje. Btw, kritika ima efekta, i to smo vidjeli kod CDPR i Blizzarda. Tako treba tretirati Bethesdu i lazljivog Todda!
I zaboravljas da si na forumu gdje se raspravlja o video igrama.

Ok, stavio si svima do znanja svoj stav, dosta je bilo.
 
Ja cu joj dati šansu tu oko nove godine dok popeglaju malo sta ima :)

Preterali su sa brojem dostupnih planeta, bolje da ih je znatno manje, par desetina, ali da su pune sadrzaja... Preko recenzija bi rekao da je ispod F4 ali videcemo iz prve ruke
 
Nisu se potrudili da izmešaju lot,na jednoj planeti dobiješ quest da očistiš jeno mesto,da ne spojlujem

To isto mesto nadješ 10 iljada svetlosnih godina drugde,sa istim lotom,na istom mestu,isto pozicioniranje neprijatelja,isti štek.....ko neki deja vu

I nije prvi put,već sam juče imao ovaku situaciju,fora je šta sam bio u fazonu,,pa na ovoj planeti sam bio,,

Cela igra je copy paste,i nije vredna 20 emra....a vi tvrdite suprotno :p
 
Slučajno sam skrenuo sa glavog quest-a i ostao ceo dan na sidequestu a kao nagradu dobio ogroman kredit. Taman kad sam mislio da odmorim kupio novi brod i nastavio dalje. Po meni to je ono što krasi ovu igru. Zaboravio sam na bugove, grafiku, interfejs.
Mislim da mora da se "oseti pod prstima" da bi se doneo konačan sud.
 
Razmazile nas igre iz prethodnih godina...

Secam se kada sam prvi put naleteo na elijen Thargoide u Elite Dangerous, gace sam napunio... momenat koji ti ostane urezan u pamcenju... no i oni su uspesno sami sebi unistili igru, a beskonacan potencijal, kao i Starfield:

 

Lik je u pravu, ovo je "Beam me u, Scotty" igra, brod ti bukvalno ne treba jer s njim nigde zapravo ne možeš fizički da stigneš, sve se svodi na to da otvoriš mapu i da se teleportuješ tamo gde treba da ideš praćeno neverovatnim brojem loading screen-a. Ima dosta bagova, recimo idem po površini Marsa ili Meseca bez svemirskog odela, kad treba da pristanem na neku svemirsku bazu ne pojavljuje se interfejs da sletim, pa kao budala gledam 10min na yt kako da uđem u bazu, likovi pričaju međusobno bez bilo kakvog reda kao da je pukla skriptovana sekvenca i slično...
Inače, borba je smehotres što se mene tiče, obrisao sam celu piratsku bazu bez cimanja, slika opisuje problem:

HOT_SHOTS_PART_DEUX_CLIP_COMPILATION_1993_Charlie_Sheen (1).gif

Ima i dobrih stvari, da nema ne bih igrao ali ih loše stvari mnogo više zasenjuju.
 
Apsolutno su prazne sa tek pokojom POI tackom do koje treba da pesacis par minuta od landing pointa i kad konacno stignes do te tacke, reward koji dobijas za tu setnju je nikakav. Mozda su ta "budalasta misljenja" opravdana, jer ti ljudi vec igraju igru i iznose svoja misljenja o istoj. Na osnovu onog sto sam do sad video gledajuci njihov gameplay, rekao bih da su sve navedene kritike na racun igre opravdane. Za tri dana cemo svi imati priliku da je isprobamo i sami se uverimo u njene (ne)kvalitete. ;)
Ti gledao pa zakljucio, ja npr vise verujem Alex - koji kaze da su pogodili SF i istrazivanje....On igra igru!
 
Probao igru, najviše zbog mašine, da testiram, između 90 i 160 fps, sve nasvirano na max @1440p, bez FSR-a, zadovoljan mada grafika stvarno nije ništa specijalno, bar za sada, na prvoj planeti.

Sama igra, priča i izvođenje mi se jako dopada tako da će se definitivno odigrati, meni iskreno odgovara ovo Bethesda izvođenje + će biti pregršt modova.
 
^ Iako legalno cekam 6. - moram da probam i sam veceras... Najvise zbog kolege koji je pitao da li moze sa RX570 :sneaky:
 
Ti gledao pa zakljucio, ja npr vise verujem Alex - koji kaze da su pogodili SF i istrazivanje....On igra igru!
Isto ono sto je prikazano u tom videu cemo i mi ostali iskusiti kad budemo igrali. Nece npr. tebi te procedurally generated planete biti krcate sadrzajem, a meni puste, ili obrnuto. Niko ne moze da ospori postojanje nevidljivih zidova na njima, kao i osustvo sadrzaja.
 
igra jos nije izasla, kako da ima mikrotransakcije?
 
Razmazile nas igre iz prethodnih godina...

Secam se kada sam prvi put naleteo na elijen Thargoide u Elite Dangerous, gace sam napunio... momenat koji ti ostane urezan u pamcenju... no i oni su uspesno sami sebi unistili igru, a beskonacan potencijal, kao i Starfield:


Stvarno epska scena.
 
Nazad
Vrh Dno