Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Auh. kakav websajt. Imam flešbek :)
 
Јел има нека добра пумпа на Алију или сте код нас узимали?
 
Ja uzeo onu crivit iz lidla malu pumpu, radi posao za hitne situacije, crevo ima nastavak za auto ventil i za presta ventil
 
Nisi napisao koliko velika i šta treba da pumpa.
Ako ti treba za ozbiljno pumpanje, kupi odmah neki kvalitet. Imaš to kod nas.
Ako ti treba uobičajeno, hajde da kažemo do oko 5 bara, kupi šta god nađeš povoljno. Imaš lidl, decathlon...
Da nosiš sa sobom, neku malu, opet zavisi...
Imam neku plastičnu koju godinama vučem u rancu radi sasvim ok. Ali nije baš profi pumpa🙂 neka radnja, neka normalna cena.
Ne znam koliko ti se isplati veća pumpa sa Alija. Poštarina, moguća carina, ume da putuje ti dugo.
 
5 bara?

Ovo otvara novu temu. Koje gume imate i na koliko ih pumpate? Isti pritisak prednja i zadnja?
 
Jeste da je off, ali baš mi treba neki ranac da bude za sve namene - od posla do odlaska na plažu ili u pustinju :)
Da li je prevelik - 36l? Kakav je po pitanju kvaliteta? Ima li negde jeftinije ;) Izbegao bih wengere i sl preskupe marke.
Ja sam uzeo onaj wenger iz maksija, bas sam zadovoljan, on je 26l
 
Koliko može!
Mnogo davno sam kupio, pisalo je negde u papirima.
Pumpaš koliko ti piše na gumi. Meni odgovara oko 3,5 bara.
Edit: isto prednja/zadnja. Schwalbe Land cruiser. Klinci schwalbe black jack.
Baš gledam. Na mojima piše 2,5-5 bara. Našao šta mi odgovara, ovo mi je već neki drugi ili treći par tih guma.
Kraj edit-a 🙂
Nemoj da me držiš za reč oko tih 5 bara, jako davno je bilo, možda može i koji bar više ali nemam gde da probam.
Ne vozim drumaš ali mislim da tu ne ide ispod 7 bara.
 
Poslednja izmena:
pumpam za moju tezinu
 
Meni iskreno taj deo nije baš jasan, mislim razumem ga, ali zar ne zavisi i od tipa vožnje.
Čitao sam to kod Gremlina ako se ne varam.
Ako odem na pecanje i vozim onim bogazima pored reke odgovara mi ovo kako držim po gradu, možda i malo manje. Mekše, amortizacija... Uglavnom ne diram ništa.
Ako krenem na neko roštiljanje do nekog sela u okolini, onda idem drumom. Tu već obavezno dopumpam na 4-4,5 bara.
Jeste da imam 100 kila, razumem ono ugibaj se 15 % kada opteretiš...
Ali pišem na osnovu ličnog iskustva da mi to pravilo nije baš najjasnije. Nije baš da svi vozimo namenske biciklove tipa pijaca, pecanje, drum, spust... Mislim da dopsta zavisi i od toga gde voziš. Možda je i do godina, ceni se udobnost u vožnji :)
 
ja 2.5 otprilike, mozda 3, mislim da duze traje guma, kad se pumpa vise brze ispuca po bokovima.
 
Na mojim gumama piše do 55PSI što je oko 3.8bara.
Ja probam tako što naduvam, pa sednem. Kada naduvam na 3bara i sednem, zadnja guma baš legne. Na 3.4 deluje dobro.

Zato me je onih 5 bara zbunilo. Ali da, neke uže gume, možda idu i toliko.
 
Kad već imam merač rekoh da ga koristim :)
Idu i za decu, klincima sam uzimao ove, ali porasli su:
Maxthon Snap20230827153518.jpg
Kod mene, šumsko-seoska guma:
Maxthon Snap20230827153653.jpg
Neke uže gume:
Maxthon Snap20230827153424.jpg
 
mtb gume idu na mnogo manji pritisak nego drumaske. Gravel je negde izmedju naravno.
Drumaske conti 4 season sam pumpao na 6bara, conti gravel speed pumpam na 4.3 bara, deklarisane do 5.
 
  • Like
Reagovanja: PJ
Sest dana, sest etapa, ubi me sunce ali se drzim, sutra sedma etapa 😅
:ROFLMAO:
 

Prilozi

  • Screenshot_20230823_104536_Strava.jpg
    Screenshot_20230823_104536_Strava.jpg
    68.4 KB · Pregleda: 47
  • Screenshot_20230824_122629_Strava.jpg
    Screenshot_20230824_122629_Strava.jpg
    69.4 KB · Pregleda: 45
  • Screenshot_20230825_105018_Strava.jpg
    Screenshot_20230825_105018_Strava.jpg
    73.8 KB · Pregleda: 42
  • Screenshot_20230826_105416_Strava.jpg
    Screenshot_20230826_105416_Strava.jpg
    70 KB · Pregleda: 40
  • Screenshot_20230827_104010_Strava.jpg
    Screenshot_20230827_104010_Strava.jpg
    73.2 KB · Pregleda: 38
  • Screenshot_20230828_100841_Strava.jpg
    Screenshot_20230828_100841_Strava.jpg
    66.2 KB · Pregleda: 45
sto off :)
 
Kontam ovde na temi smo da razmenimo iskustva a ne da postujemo vesti, zanimljive slike i smešne linkove :)
 
Rukavice za vožnju. Da ili ne i zašto?
 
Da. Razlozi od najmanje bitnih: malo ublaže vibracije, upijaju znoj, manje se ruke klizaju, pocepaju se one u slučaju pada, a ne dlanovi.
 
Upijaju znoj ... ne bi ni bilo znoja da ih ne nosite
Mislim, nhf, utegnete pozadine u onaj latex, o prednjem delu i da ne govorimo: Svi forsiraju ubitačna sedišta a debelo tapacirane gaće.
Nikad nisam nosio ništa tesno, ništa usko, ništa veštačko. Kad sam kao mlađi pravio višesatne ture, samo veoma kratak šorc i udobno sedište.
Ista priča i za debelo pentranje uzbrdo, tipa uz Kamenički Vis, smorim se debelo i preznojim koliko hoćeš, ali problema i znoja oko intimnih delova - jok,
Ne bi se toliko znojili da su dobro proluftirani.
 
pa ne nosi se nista pamucno da upija znoj. wtf :) sva biciklisticka odeca se pravi od materijala da znoj jako brzo ispari

rukavice znace, pogotovo zimi :)
 
Ne mogu ni ja...
Upijaju znoj ... ne bi ni bilo znoja da ih ne nosite
Mislim, nhf, utegnete pozadine u onaj latex, o prednjem delu i da ne govorimo: Svi forsiraju ubitačna sedišta a debelo tapacirane gaće.
Nikad nisam nosio ništa tesno, ništa usko, ništa veštačko. Kad sam kao mlađi pravio višesatne ture, samo veoma kratak šorc i udobno sedište.
Ista priča i za debelo pentranje uzbrdo, tipa uz Kamenički Vis, smorim se debelo i preznojim koliko hoćeš, ali problema i znoja oko intimnih delova - jok,
Ne bi se toliko znojili da su dobro proluftirani.
pa bas o luftiranju i trenju se i radi zato se i nosi takva odeca, jer pravi manje otpora i manje te sputava.

Ne mogu da zamislim visesatnu voznju u sorcu, i tako nekoliko dana, to mora da ima posledice na tvoju pozadinu.

Kada se rasije konac od uloska to zna da napravi krvavi gnojni zulj, ili ako se ulozak malo vise istrosi... a obican sorc svasta moze da napravi.
To mogu btiti vrlo bolni zuljevi, koji ne prolaze lako i brzo, zato se biciklisti i depiliraju, briju, voze bez gaca koriste specijalne kreme za smanjivanje trenja i voze u specificnoj odeci.

Razlika je u tome koliko vremenski provedes u sedlu i koliko aktivno trosis energije...
uvek moze u sorcu i u papucama da se vozi, a guzica ce sama javiti kada takav nacin postaje neizdrziv.
izlize se sticna i sediste a nece koza na dupetu :sneaky:
Sve dodje logicno vremenom samo po sebi, samo povecajte intenzitet.
 
Poslednja izmena:
Imam rukavice za toplije vreme, sa isečenim prstima, i zimske, deblje, koje potpuno prekrivaju prste. Kao što rekoše pre mene - ruke se ne kližu, bolji je hvat, manje se osećaju vibracije, sve je bolje.
 
Takodje za rukavice, jednostavno sam navikao da ih imam.
Probao sam kratko bez njih sada kada su bile najvece vrucine, ali se nekako osecam manje sigurno.
Ruke se klizaju, losija mi je kontrola volana, a da ne pricamo koliko znace u slucaju pada.

Papuce (sandale) vec ne bih dirao... za casual voznjicu po keju, i malo suncanja na klupi su odlicne. :D
Uz patike uvek idu i tanke carapice, a to mi je vec previse na 35 stepeni.
Ovo sve, naravno, za cisto casual voznjicu od 10-20km.
 
Vrh Dno