Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Ja sam godinama koristio Kasperki ali od instaliranja W11 sam imao velikih problema oko instalacije svakog velikog apdejta ako bi Kasperski bio instaliran. Stoga sam na kraju prešao na F secure pre jedno 20 dana koji je iznenađujuće dobar. Razmišljao sam još o Emsisoft i ESET ali sam prvi eliminisao jer mi je izbacivao dosta lažnih upozorenja a ESET ima prilično čudan način naručivanja za moj ukus pa sam i tu posle dosta peripetija odustao.
ja preko ebay uzeo za 10 eur godinu dana na 5 uredjaja, KIS 2022, zadovoljan kako radi, kad istekne uzimam Total security kaspersky, radi unlimited cuvanja lozinki, ovako samo 15 cuva
 
Antivirus programi za PC ne rade ni to što treba (obezbeđuju računar), a tek su im dodatne funkcije koje su ubacili da bi nešto prodavali krš neopevani (VPN, password manager i sl.)
 
Antivirus programi za PC ne rade ni to što treba (obezbeđuju računar), a tek su im dodatne funkcije koje su ubacili da bi nešto prodavali krš neopevani (VPN, password manager i sl.)
Džabe pišeš. Koliko sam puta samo u ovoj temi elaborirao i govorio ljudima da ne bacaju pare na "antivirusne" programe i ne vredi. Ne možeš otvoriti oči nekome ko je rešio da čvrsto žmuri.
 
Za kučnu upotrebu pored Defender-a se ništa ne isplati, čak ni besplatni. Ako je za poslovnu upotrebu sa rizikom za osettljive podatke onda samo ozbiljan AV(Security suite sa dobrom podrškom i profesinalnim održavanjem a to košta više nego sam program
 
Sta sad po vama se isplati samo Windows Defender + uBlock Origin na primer ta kombinacija ??
 
Ceo život se čovek uči...
 
Koristim evo preko 20 god racunare (licna upotreba). Igrao se, instalirao, cackao, bla bla bla, nikada nisam imao potrebe pogotovo u zadnje vreme nista drugo da imam osim redovno azuriranog defendera i samo ‘malo’ znanja da ne gledam i ne klikcem ‘online/free/besplatno/preuzmi odmah/ocisti racunar/osvoji si ovo i ono/kao i razne instalacije sa MNOOOGO dobrim dodatnim programima/nekim strasno dobrim pretrazivacima/kao i next/next/next finish’ itd glupostima koji vecina korisinika SAMI izaberu i sami navuku sve te ‘viiiiruse’ 🤣 Opterete startup, internet, poz. procese i onda na kraju kao slag na tortu instaliraju ko zna kakve mucene antiviruse koji jos dodatno opterete vec opterecen racunar (a u vecini slucajeva su to vec bili neke krntije) i onda mora sistem 🤣

Takvima treba prodavati antiviruse i rednovno ih mlatiti po usima. Ono gde podrzavam neki ozbiljan AV i neku online podrsku ili sta vec jeste za FIRME gde ima bitnih podataka i gde treba paziti maksimalno.

Sve ovo ostalo za kucnu upotrebu, skoro pa i bez defendera ce racunar biti cist i uredan 😇
 
Eee pitanje je ko koristi u kucnoj upotrebi.
Mogu ja tako defender+ublock+malwarebytes i mirna glava. To ko zna.
Ali roditeljima bez nekog AV, nema sanse.
To ce uvek naci nesto da klikne sto ne treba.
 
Ma ni to brate, sve dodatne ekstenzije itd dodatno opterete pretrazivac itd. A za roditelje vrlo lako 😁 Pustis ih da klikcu, pa poneses u servis 20e sistem, pa kliknu opet pa opet 20e sistem i sve tako. I onda kada plate 2,3 puta ciscenje/opravku racunara da vidis kako ce da nauce. Nego ne razmisljaju boli ih uvo znaju da ces ti to opraviti 😁
 
Pa roditelji (stariji) verovatno i ne znaju 😁
 
Stariji treba da koriste GNU/Linux ili eksterni firewall sa IDS mogućnostima i adblockerom.
 
Linux? Stariji ne znaju ni gui windows da koriste a kamoli Linux. A o adblokerima za net da ne pričamo ne znaju ni šta je to
 
Većina Linux okruženja je jednostavnija i smislenija od onoga što MS radi sa svakom novom verzijom svog OS-a.

edit: Ali ovo nije ta tema. A što se teme tiče, vrtimo se u krug.
 
Meni se nesto ne svidja Defender iako zavrsava posao, onako basic je varijanta. ESET i MBAM godinama posto imam lifetime premium.

Dosta M$ alata na Windosu su ograniceni k'o balkon.
 
Stariji treba da koriste GNU/Linux ili eksterni firewall sa IDS mogućnostima i adblockerom.
Kako to misliš "Stariji" ? Molim za izuzeće. Ja sam se posle 15ak godina upotrebe otarasio Mint-a na 75i rođendan. Naj gori su klinci. oni trpaju sve i svašta u kompjuter, stvari za koje "Stari" ni ne znaju da postoje.
Umesto"Stariju" nazovi ih "Neupućeni" a ako hoćete da pomognete, napravite ograničen account ili windows u VM.
 
Poslednja izmena:

Ja imam legalan. Sada mi je istekla licenca. Kod njih je fora da te smaraju da platiš puno cenu kada iskekne licenca, zatim ti daju mesec dana besplatno, a onda poundu kao starom korisniku 10-12 €
 
Treba mi za klinca sa win11, neka placena family varijanta koja ne opterecuje mnogo pc, sad kolko će biti efikasan pitanje je.
 
Nazad
Vrh Dno