Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Bez AV-a... Sve zavisi ko koristi komp, ja mojoj majci od 70god ne mogu da prepustim da koristi komp bez AV-a.
 
Matorcima obično treba samo browser i VoIP aplikacije. Zbog toga moji matorci odavno nisu na Windows-u. A i mreža se nalazi iza hardverskog firewall-a koji ima integrisan AV, IDS, i AdBlcoker za slučaj da dođe neko sa uređajem koji je na Windowsu. Wireless mreža je na posebnom subnetu, i svaka IP adresa koja nije na white listi ima ograničenje od sat vremena dnevno sa limitiranim brzinama.
 
Nije fer da trpaš sve nas matorce u isti koš. :sick:
 
Matorcima obično treba samo browser i VoIP aplikacije. Zbog toga moji matorci odavno nisu na Windows-u. A i mreža se nalazi iza hardverskog firewall-a koji ima integrisan AV, IDS, i AdBlcoker za slučaj da dođe neko sa uređajem koji je na Windowsu. Wireless mreža je na posebnom subnetu, i svaka IP adresa koja nije na white listi ima ograničenje od sat vremena dnevno sa limitiranim brzinama.
Ovo nisu prosecni matorci sa prosecnim setup-om :)
Ako gledamo da imaju laptop koji mogu i da nose negde kad krenu to znaci da bi bilo fino da imaju i neki AV koji sprecava raznorazne gluposti.
 
Ja sam video više problema sa mlađarijom ngo sa "matorcima", oni mlađi se šunjaju po internetu i downloaduju sve is svašta dok matorci ipak zentaju , strpljiviji su i priznaju ako nešto neznaju. Tinejdžeri su najgori, oni najbolje i sve "znaju".
 
Ovo nisu prosecni matorci sa prosecnim setup-om :)
Pa dobro. Nije nikakav problem. Još bolje. :)
Ako gledamo da imaju laptop koji mogu i da nose negde kad krenu to znaci da bi bilo fino da imaju i neki AV koji sprecava raznorazne gluposti.
Za takve situcije im setupuješ permanentnu OpenVPN konekciju. Jer kad odu negde, niko ne može da im snifuje traffic što je mnogo opasnije nego izlaz na net bez antivirusa. Na taj način imaju enkriptovan internet saobraćaj što je još jedan layer zaštite + antivirusnu zaštitu bez instaliranog antivirusa bilo gde na svetu.
Ja sam video više problema sa mlađarijom ngo sa "matorcima", oni mlađi se šunjaju po internetu i downloaduju sve is svašta dok matorci ipak zentaju , strpljiviji su i priznaju ako nešto neznaju. Tinejdžeri su najgori, oni najbolje i sve "znaju".
To je još jedan razlog više za korišćenje naprednijeg routera/firewall-a, jer se onda za određeni IP raspon ili MAC adrese mogu setovati "family & kids safe" custom DNS serveri. Preko takvih DNS-ova nema pristupa vrućem sadržaju niti malicioznim sajtovima. TOR i VPN saobraćaj treba zabraniti kako bi sprečili one "iskusnije klince što sve znaju" da zaobiđu custom DNS.
 
Poslednja izmena:
Ja sam video više problema sa mlađarijom ngo sa "matorcima", oni mlađi se šunjaju po internetu i downloaduju sve is svašta dok matorci ipak zentaju , strpljiviji su i priznaju ako nešto neznaju. Tinejdžeri su najgori, oni najbolje i sve "znaju".
Zumeri, nazalost, su vrlo slabo informaticki pismeni. Unistio ih pokojni Steve Jobs, njegov iOS i Guglov Android.

Danasnji klinci znaju s kompom samo ako studiraju informatiku, dok u mojoj generaciji i stariji smo svi bili PC serviseri i znali da administriramo barem Windowse, a ima i brdo developera rodjenih izmedju 1980-1988. Ovi mladji su slabije zastupljeni u industriji bas zbog mobilnih operativnih, tableta, facebook, instagrama i tiktoka Realno bi trebalo da 24-30 godina budu gro developera i admina a to bas i nije tako. Jako tesko nalazimo nove klince a da imaju smisla za IT.
 
Ja blokirao mojima glupe sajtove (alo, kurir i sl.) preko hosts fajla. Ali pošto je startpage podrazumevani pretraživač, majka shvatila da može da klikne na anonymous view (verovatno slučajno) i preko njihovog proksija vidi sadržaj :d
 
Isto me je zadesilo na poslu pre 10ak dana. Samo se izlogovao i opet aktivna pretplata na godinu dana. Sada svaki dan smara da se ulogujem. Nigde opcije za produzenje pretplate na free verziju.
 
Ima neki cloud kao free, stavio sam Aviru.
 
Ima li neki znalac za Kaspersky AV da mi nesto vidi (saljem nekoliko ss) i posavetuje me sta i kako da uradim, podesim, odradim neko izuzece od skeniranja i prijavljivanja ... ?
 
Poslednja izmena:
Ima li neki znalac za Kaspersky AV da mi nesto vidi (saljem nekoliko ss) i posavetuje me sta i kako da uradim, podesim, odradim neko izuzece od skeniranja i prijavljivanja ... ?
Evo ja ću da te posavetujem. Uninstaliraj to spyware smeće, i nemoj bacati pare na gluposti.
 
Ima li neki znalac za Kaspersky AV da mi nesto vidi (saljem nekoliko ss) i posavetuje me sta i kako da uradim, podesim, odradim neko izuzece od skeniranja i prijavljivanja ... ?
Reci
 
Ako si stvarno kupio Kaperski, imaju predstavništvo u Ulici Knjeginje Zorke u BGD i online pomoć-
 
Uzimao ili kupovao. 🙃😁

Ima ih po eBayu od 5-10$, pouzdane su.
 
Jel neko imao problema da mu avast prijavi fising sa facebook-com.translate.goog i arena-com.translate.goog a da uopste ne otvara te "stranice"?
 
Nemam pojma,prvi put pre neki dan kad sam guglao realme telefone.
 
postovanje, uzeo sam licencu pre 20 dana za Kaspersky internet security, fino sve sljaka i ima opciju snimanja i cuvanja lozinki, medjutim, samo nudi do 15 lozinki, a ja imam puno vise...postoji li mogucnost ako kupim regularnu licencu za Kaspersky manager, da radi paralelno s KIS ???
 
Ako si stvarnokupio važeću licencu, ima Kaspersky filijala u Beogradu i jako su korisni.
 
Ja sam godinama koristio Kasperki ali od instaliranja W11 sam imao velikih problema oko instalacije svakog velikog apdejta ako bi Kasperski bio instaliran. Stoga sam na kraju prešao na F secure pre jedno 20 dana koji je iznenađujuće dobar. Razmišljao sam još o Emsisoft i ESET ali sam prvi eliminisao jer mi je izbacivao dosta lažnih upozorenja a ESET ima prilično čudan način naručivanja za moj ukus pa sam i tu posle dosta peripetija odustao.
 
Nazad
Vrh Dno