Šta je novo?

Kućna multimedija Preporuka za soundbar

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

Mare011

Cenjen
Učlanjen(a)
22.11.2012
Poruke
581
Poena
180
Moja oprema  
Mobilni telefon
Samaung A52s
Pristup internetu
  1. Optički internet
Vec duze vreme gledam soundbarove ali nikako da se odlucim za neki, pa ako neko moze da preporuci nesto do 250eur?

Znam da ne treba da ocekujem neki vau zvuk ali uglavnom ce se korisiti za filmove mrzi me da ravlacim kablove po celom stanu za 5.1 sistem i bitno mi je da ima hdmi arc da mogu sa daljinskim od tv da kontorlisem soundbar

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Rešenje
Vredi li Samsung HW-B440 uzeti za 130€? trenutno je snižen na nemačkom amazonu, imam mogućnost da mi donesu, verovatno je to ustvari HW-B450 ali nisam siguran, pošto je model kao za nemačko tržište.
Ne mogu da se protegnem više, nažalost, a spram VOXovih zvučnika od 3W ovo će mi biti simfonijski orkestar
Da li je bolje Digital output staviti na pass through ili na auto ? Primetio sam da se je zvuk iz soundbara jači, kad za audio output izaberem passthrough (bio je na auto).

I kakva su vam podešavanja za audio drc na soundbaru? Nađoh na netu da preporučuju da se drc isključi, radi boljeg zvuka, tj da nema kompresije.
 

Prilozi

  • IMG_20230106_180944_edit_24238714431196.jpg
    IMG_20230106_180944_edit_24238714431196.jpg
    97.6 KB · Pregleda: 28
  • IMG_20230107_095019.jpg
    IMG_20230107_095019.jpg
    100 KB · Pregleda: 28
Uzeo sam pre par nedelja HW-B650 za 25.500 din, baš sam zadovoljan, koristim ga za igre, filmove i za muziku,
što se jačine tiče, nikad nisam imao potrebu da ga pojačam preko pola maksimalne jačine, preko ARC-a sve funkcioniše vrlo jednostavno i praktično.
 
Za prosecnog korisnika koji zeli da obogati zvuk TV-a, svaka preporuka za Vivax SP-7080H.

 
Znam da nije hi-fi q800b, volim snazan bas presao bih sa logiteck z623(nakacen na tv trenutno zadovoljava minimalne potrebe).
Plasim se da nije neki upgrade, jeste da 360w(q800b) prema 200(z623) ali sub je jaci "samo" za 30w tj 160w ukupno u korist q800b.
 
Verovatno bio na nekoj "akciji" u tom trenutku, sada vidim da ima od 26.500din.
 
Da li je bolje Digital output staviti na pass through ili na auto ? Primetio sam da se je zvuk iz soundbara jači, kad za audio output izaberem passthrough (bio je na auto).

I kakva su vam podešavanja za audio drc na soundbaru? Nađoh na netu da preporučuju da se drc isključi, radi boljeg zvuka, tj da nema kompresije.
Probaj ove druge, ali meni je na pass-through oduvek.
 
Pozdrav, molim vas za pomoć oko odabira soundbar-a. Bio bi povezan na LG smart TV (star 4god). Namena: filmovi, muzika YT (prosečan korisnik).

JBL SB170 vs LG SN5

Hvala unapred.
 
Inače, na CES-u je prije par dana predstavljen novi lineup Samsungovih soundbarova, za 2023 godinu, među njima i flagship - HW-Q990C.
Koliko vidim iz par priloga (mada ću istražiti posle dublje), poboljšanja su vezana za Q-Symphony, tj. podržava 3.0 u odnosu na 2.0 iz prethodne godine + je poboljšan SpaceFit koji se sada naziva SpaceFit Pro. Za razliku od prošlogodišnje verzije koja je prostorno kalibrirala visoke i srednje tonove samo, ovogodišnja kalibirira i niske tonove + radi dinamički tj. non stop skenira sobu u slučaju bilo kakvih promjena (pomijeranje namještaja, zvučnika i slično)

Meni lično utisak - meh, ni riječi ne bješe o samim driverima, zvuku generalno, i dalje je 11.1.4 inače.

Nisu čak ni izgled promijenili, izgleda identično ružno kao Q990B tako da definitivno mislim da treba ganjati Q990B na nekom dobrom, masnom popustu jer kapiram da će se sada rasprodavati stare zalihe.... :)
 
To cekam i ja, ali kod nas kako je krenulo, cena ide samo na gore. Nema sanse da bude na popustu i na ceni 70-80K. Vidim samo snizenja na 120K sa 150,170...

Klasicno za nase prodavce. Ako nadjes nesto, javi. Pratim svaki dan, nula promena za sad.
 
kako da bude na popustu kad ga ni nema za prodaju - ili ga retko bude bas - Q990B
 
Ko ima nekoga na zapadu, treba da juri gore belu tehniku, postoje ljudi koji dovoze stvari kombijem. Inace sam pre desetak dana uzeo LG soundbar, vise nego duplo jeftiji nego ovde sto je.
 
Ja imam LG UP81003 LR uparen sa soundbarom SN6Y istog proizvođača i baš sam zadovoljan tom kombinacijom.
Za te pare koje sam izdvojio sasvim sam siguran da nisam mogao napraviti bolju kombinaciju.
 
Listao sam temu, ali se uglavnom pominje kombinacija sa televizorom, pa vas molim za savet. Potreban mi je soundbar za manji stan otvorenog tipa (40 kvadrata) koji će biti korišćen isključivo za puštanje muzike, televizor nemam niti planiram kupovinu. Muziku slušam prvenstveno preko Spotify aplikacije, Soundclouda i YT-a, pa mi je u tom smislu potrebno bezbolno povezivanje i šaltanje sa telefona na laptop ili kad neko dođe da se lako upari itd.

Svakako ne bih pravio kućne žurke da se zgrada trese jer zvučna izolacija nije najsjajnija kao u većini stanova, ali mi je potrebno da zvuk bude čist i jasan.

Na netu sam našao sledeće zanimljive uređaje (i to je cenovni rang koji mi je prihvatljiv, do 30k)
  • Samsung HW-S61B/EN
  • Samsung HW-B650
  • Xiaomi Soundbar 3.1ch
  • Ikea Symfonisk serija

Hvala unapred na pomoći

:)
 
Zašto bi uzimao soundbar zbog muzike samo? Niti jedan soundbar ne može imati zvučnu sliku koju ima neki klasičan stereo.

Od navedenih Ikea Symfonisk ima smisla (pretpostavljam da misliš na onaj model koji izgleda kao slika) e sad kako zvuči, mada, koliko se sjećam Sonos je tu pleo prste tako da ne može biti loše, pitanje je samo ima li šta bolje za te pare. :)

Ja bih recimo išao za te pare na Edifier S350DB ili tako nešto slično.
 
Listao sam temu, ali se uglavnom pominje kombinacija sa televizorom, pa vas molim za savet. Potreban mi je soundbar za manji stan otvorenog tipa (40 kvadrata) koji će biti korišćen isključivo za puštanje muzike, televizor nemam niti planiram kupovinu. Muziku slušam prvenstveno preko Spotify aplikacije, Soundclouda i YT-a, pa mi je u tom smislu potrebno bezbolno povezivanje i šaltanje sa telefona na laptop ili kad neko dođe da se lako upari itd.

Svakako ne bih pravio kućne žurke da se zgrada trese jer zvučna izolacija nije najsjajnija kao u većini stanova, ali mi je potrebno da zvuk bude čist i jasan.

Na netu sam našao sledeće zanimljive uređaje (i to je cenovni rang koji mi je prihvatljiv, do 30k)
  • Samsung HW-S61B/EN
  • Samsung HW-B650
  • Xiaomi Soundbar 3.1ch
  • Ikea Symfonisk serija

Hvala unapred na pomoći

:)
Nemoj uzimati soundbar ako će se koristiti samo za muziku. Uzmi bolje stereo zvučnike. Edifier su dobar izbor. Edifier R2000DB su oko 30000, ja ih imam i odlični su za muziku. Pogledaj ove dve teme:
 
Jel ima neko ovdje da radi u Samsungu da je voljan da mi pomogne oko narudžbe jednog HW-Q990B, konkretno preko Cometrade-a u CG je išla prije 2 mjeseca skoro, i dalje je status te narudžbe nepoznat. Da ne idem u detalje ako je neko voljan i može da pomogne, da mu objasnim sve u pm :)
 
Hvala svima za preporuku Samsung Q990B, stigao danas (poručen u nedelju) za 114,999 din u domaćoj prodavnici (par evra/din više nego KP ponude).

Imao sam prilike da ga čujem u prodavnici jednog tržnog centra i tad je zvučao neverovatno, tek u velikoj dnevnoj sobi... Neverovatno iskustvo! Muzika preko YT za sada, Netflix, čak i gledanje TV kanala je mnogo prijatnije.

Probah samo prvu ep. Witchera, nešto glasnije. Osmeh nije silazio s lica :)
 
Nazad
Vrh Dno