Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Kad kupiš klimu i ugovaraš montažu pitaj majstora da li radi vakumiranje.Ako kaže ne radi ili ne treba traži drugog majstora.Nova klima dolazi iz fabrike napunjena gasom i ne treba dopuna osim kod instalacije duže od 15 metra.
Ok, a jel znaš neki dobar servis?
Inače po tvojoj preporuci sam se i odlučio za Fujitsu, sad ćemo da vidimo dal si bio u pravu...:)
 
kolko ja znam vazan faktor je kolicina freona u sistemu, za kvalitetnije grejanje treba vise, recimo klima 12 negde oko 850 - 1000 grama. A to imaju uglavno ove skuplje klime.
Sve nove klime su napunjene freonom koliko treba pa i one najjeftinije.
Da li si nekad cuo da na primer novu VOX klimu treba dopunjavati freonom,naravno da nisi cuo.
 
Sve nove klime su napunjene freonom koliko treba pa i one najjeftinije.
Da li si nekad cuo da na primer novu VOX klimu treba dopunjavati freonom,naravno da nisi cuo.
PA rarabno da nisam , svaka nova klima ima propisanu kolicinu freona, nisam ni rekao da treba dopunjivati ... bez obzira koja je klima , kad je nova ima dovoljno freona ...
Ono sto sam rekao da kvalitetnije klime imaju vise freona, tako dolaze i fabriki napunjene.
 
Ja vama ljudi verujem vise nego majstorima. Hvala vam svima
Vakum pumpu se potrudi da saznas jel ima, i da li planira da je koristi. To je bitnije pri montaži od vagice.
Ako dodje do toga da ti treba majstor sa vagicom, neko je vec nesto zjb pri montaži.
Sve nove klime su napunjene freonom koliko treba pa i one najjeftinije.
Da li si nekad cuo da na primer novu VOX klimu treba dopunjavati freonom,naravno da nisi cuo.
Sta je sa tobom i VOX klimama? Kao dedovinu da branis!
 
Vakum pumpu se potrudi da saznas jel ima, i da li planira da je koristi. To je bitnije pri montaži od vagice.
Ako dodje do toga da ti treba majstor sa vagicom, neko je vec nesto zjb pri montaži.

Sta je sa tobom i VOX klimama? Kao dedovinu da branis!
Imam vox iva3 iz 2017-te i nikad nikakvih problema nisam imao s njom.
Imam i vivax-a ali njega ponekad treba cupati iz struje,zaboravi da iskljuci,ne reaguje na daljinsi,los softver.
 
Moze preporuka trenutni bestbuy za grejanje zimi i hladjenje leti stana od nekih 55-60 kvadrata , u pitanju su dve sobe , kuhinja , hodnik i kupatilo , stan poseduje pvc stolariju relativno skoro uradjenu , sto se kaze ne suri i ne duva nigde ?
 
Moze preporuka trenutni bestbuy za grejanje zimi i hladjenje leti stana od nekih 55-60 kvadrata , u pitanju su dve sobe , kuhinja , hodnik i kupatilo , stan poseduje pvc stolariju relativno skoro uradjenu , sto se kaze ne suri i ne duva nigde ?
Pa bez nacrta rasporeda tesko da iko moze dati dobar savet, cesto je bolje resenje imati 2-3 manje klime, tise je i prijatnije...
 
Treba da mi se ugrade 3 Fujitsu klime,
2 kom su LMCE i 1 kom LTCA,
jel može neko iz iskustva da mi preporuči dobar servis koji overava garanciju?
Cene su blago rečeno raznolike, od 8k do 14k po ugradnji...:confused:
Što se ugradnje tiče, znam da bi sistem trebalo da se vakumira,
da se stavi bar 3m instalacija i da se svaka cev izoluje posebno,
jel treba da obratim pažnju na još neke detalje?
Ako si blizu Ns do 100km postoji dobar majstor za fujitsu.
 
Jug Srbije noćas u finom minusu. Šta kažu džezveri, hoće li biti danas dovoljno u plusu da se same rupe razlede ili ipak mora da se kuva kafa klimi, fenira itd? :p

Šalim se, nemoj neko slučajno da se uvredi!
 
Jeste hladno ali je vlažnost vazduha 40% nema leda na izmenjivaču.Bio kontrolni defrost 4 minuta pa opet za 2-3 sata ako ima uslova.Sad je -3 trenutna temperatura.
 
Tako je, nema leda, sve lepo radilo noćas i nastavljeno jutros bez problema.
 
Jer stavljao iko od vas grejne kalove u ono crevo za odvod vode ? Juce bilo puno leda u crevu , voda je izlazila na rupice pored tog creva ... pa razmiljam dali da probam sa grejnim kablom od 20W ?
 
Jer stavljao iko od vas grejne kalove u ono crevo za odvod vode ? Juce bilo puno leda u crevu , voda je izlazila na rupice pored tog creva ... pa razmiljam dali da probam sa grejnim kablom od 20W ?
Stavio sam u jednu klimu grejni kabel, provukao kroz lulicu i stavio obican prekidac,pa ukljucim samo po potrebi.
20w mislim da je malo,moj je 3m.i trosi 135w.
 
Stavio sam u jednu klimu grejni kabel, provukao kroz lulicu i stavio obican prekidac,pa ukljucim samo po potrebi.
20w mislim da je malo,moj je 3m.i trosi 135w.
omotao si ga na podnozje klime ?
Ja sam narucio taj samostelujuci , kad je hladnije jace greje , kad je toplije manje greje ,,, 20w/m na -5
 
Mislim da moze i oko lulice i samog creva, preko toga izolacija. Bar imam u planu da probam tako, da usmerim vodu ka cveću jer jedna klima me nervira kaplje mi po trotoaru koji ide oko kuće, a kanta ne radi posao, em moram da je zaobilazim/preskačem, em prska oko nje po behatonu i fasadi. A i visina je 5m, tako da hoće i da šorne pored kante :D
 
Samo da se javim, ugradjena je pre par dana LMCE klima i trenutno greje oko 80m2. Prezadovoljan sam 2x sam spustao temperaturu 21/20 i sad je na 19 stepeni. Objekat nije bas standardnih dimenzija tako da je to mozda razlog sto uspeva da ugreje toliku povrsinu, ali uskoro svugde sobna vrata pa ce grejati manju povrsinu. Trenutno mi stoji na "heat" i fan je na "auto" da li da prebacim to sa auto na manju brzinu neku ili da ostavim ovako? Hvala svima koji su mi pomogli oko odabira klime, zaista sam prezadovoljan!
 
Jutros vrijeme katastrofa za klimu -2, magla katastrofa, vlaga ogromna. Defrosti se dešavaju svaka dva sata.
 
Samo da se javim, ugradjena je pre par dana LMCE klima i trenutno greje oko 80m2. Prezadovoljan sam 2x sam spustao temperaturu 21/20 i sad je na 19 stepeni. Objekat nije bas standardnih dimenzija tako da je to mozda razlog sto uspeva da ugreje toliku povrsinu, ali uskoro svugde sobna vrata pa ce grejati manju povrsinu. Trenutno mi stoji na "heat" i fan je na "auto" da li da prebacim to sa auto na manju brzinu neku ili da ostavim ovako? Hvala svima koji su mi pomogli oko odabira klime, zaista sam prezadovoljan!
Pogledaj da li može da zagreje na medium to je treća brzina 640m3/h.High brzina ima protok 750m3/h.Auto mod isto radi odlično moj predlog je da probaš medium brzinu ako ne uspeva da dobaci svuda onda vratiš na auto ili High.Probaj razne brzine i temperature to je već individualna stvar kako kome odgovara.Inače su Fujitsu klime poznate po tome da imaju velike maksimalne brzine izduva uz prihvatljiv nivo buke što uz ostale kvalitete pokazuje da se Fujitsu potpuno opravdano svrstava među najbolje proizvođače inverter klima iz Japana.
 
Pogledaj da li može da zagreje na medium to je treća brzina 640m3/h.High brzina ima protok 750m3/h.Auto mod isto radi odlično moj predlog je da probaš medium brzinu ako ne uspeva da dobaci svuda onda vratiš na auto ili High.Probaj razne brzine i temperature to je već individualna stvar kako kome odgovara.Inače su Fujitsu klime poznate po tome da imaju velike maksimalne brzine izduva uz prihvatljiv nivo buke što uz ostale kvalitete pokazuje da se Fujitsu potpuno opravdano svrstava među najbolje proizvođače inverter klima iz Japana.
Pokusacu sa trecom brzinom, inace nemam tamo u objektu jos wifi pa nisam kupovao ove uredjaje za merenje potrosnje struje. Kad i to resim onda cu malo i pratiti koliko se struje trosi. Hvala puno na odgovoru.
 
Ovaj kabal za lulicu,koja je kod vas debljina?
Imam za kupiti 7mm debljina jel to uredu? 80w je
 
Pozdrav svima,

Sta biste preporucili od ove tri klime? Otprilike su u istom cenovnom rangu, a potrebne su mi za sprat kuce koji ima nekih 60ak kvadrata, tako da bih najverovatnije uzeo dve.

Fujitsu ASYG12KGTE/AOG12KGCA
Samsung WindFree Pure 1.0 AR12AXKAAWKEU
Mitsubishi MSZ-AP35VG/MUZ-AP35VG

Ako ima neka bolja alternativa, otvoren sam za predloge.

Hvala!
 
Ako su tih 60 kvadrata otvorenog prostora onda ok. Mislim da bi dve Fujitsu KGTE12 odradile posao. Ali ako finansije dozvoljavaju a otvoren prostor ja bi preporučio neki Fujitsu 14-cu ili čak 18-cu i Mitsubishi Heavi 12 zs-w. A možeš i Mistu 18zs-w ako je otvoren orostor pa posle na osnovu iskustva i potreba dodati neku 12-cu po želji. Uglavnom za tako veće otvorene prrostore neka kulturna 18-ca a to Mitsu zs-w sigurno jeste.
 
Vrh Dno