Šta je novo?

iPhone 14

Ja sam porucio 14 Pro Max sedmog novembra sa apple sajta, dostava je izmedju 7-14 decembra
 
Jel ima neko informaciju kad stize nova kolicina 14 pro 256gb u A1? Rekli su mi da ce mi javiti za najvise dve nedelje, ali proslo je i vise od toga i nista. Kako prolazi vreme mozda je i najbolje uzeti na kp sa garancijom operatera, posto su cene da kazem i okej.
 
Nije bas tako, bar ja nemam takvo iskustvo u USA. Narucio u nedelju u Verizon i stigao mi u sredu na kucnu adresu.
Predpostavljam da ljudi pričaju o simfree modelima kada je USA u pitanju...našima koji putuju turistički (ili poslom) je uvek bilo u cilju da tamo uzmu telefon zbog nižih cena..evo i sad mi se kolege nerviraju koji u ponedeljak idu u Majami zato što ga nema nigde na stanju.
 
da li je istina da 70% modela ima samsung ekrane, ostatak su lg i neki treci dobacljac?
Jel zna neko nesto detaljnije?
 
Da li je istina ti niko sem Apple ne moze reci, to je strogo cuvana tajna, a sta prenosi neki korejski portal ja svakako ne bih uzimao kao relevantno... Ono sto je sigurno je da vecinu displeja proizvodi Samsung, sad tacno koliki procenat je upitno... A i nije da je nesto preterano bitno....
 
Ne znam zašto bi neko brinuo o tome, da su uočene neke razlike u kvalitetu ili performansama bih razumeo, ali ovako stvarno nije bitno.
 
Nisam siguran za ostale ali jos uvek cekam preorder 14 PM 128GB
(Datum: 16 Sept 2022) iz Yettel-a.
 
Na Apple sajtu se ceka preko mesec dana... Tako da ocigledno imaju zesci problem sa dosupnoscu uređaja (mnogo veci nego sa prethodne dve serije).
Dakle Yettel je onda gori od Mts-a definitivno,posto sam ja svoj uređaj dobila pre dve nedelje cini mi se (porucen u preorderu).
 
Čekam i ja iz Yettel-a naručen 14 PM 128 Deep Purple
(Datum:30 Sept 2022)... Ako ima neko neki info kad stize bilo bi lepo :)
 
Predpostavljam da ljudi pričaju o simfree modelima kada je USA u pitanju...našima koji putuju turistički (ili poslom) je uvek bilo u cilju da tamo uzmu telefon zbog nižih cena..evo i sad mi se kolege nerviraju koji u ponedeljak idu u Majami zato što ga nema nigde na stanju.
Da, u Americi se prodaju samo sim free.
 
Evo od danas sam i ja na iPhone-u. Od kad znam za mobilne sam na Androidu, a poslednjih 6,7 godina sam na Samsungu. Zbog brojnih problema sa aktuelnom S22 serijom sam odlučio da promenim i uzeo sam 14 pro max, paću videti kako ide. Ovim putem bih se zahvalio @Lemaja za kontakt prodavca 😉
Javljam utiske kako bude teklo prilagođavanje…
 
Reći ću ti ja.
Prvi korak si načinio i sad krećeš polako, dok potpuno ne ubrzaš. ;)
Sledeći je iPad, pa sat… slušalice imaš, ali je možda bolje da pređeš na Apple :unsure: ,
laptop ti je babaroga, ali Apple kida… iCloud nije loše imati, a Apple Care može da zatreba…
i tako, dok se potpuno ne preobratiš, ako usput ne bankrotiraš i spaseš se. :ROFLMAO:
 
Poslednja izmena:
Evo od danas sam i ja na iPhone-u. Od kad znam za mobilne sam na Androidu, a poslednjih 6,7 godina sam na Samsungu. Zbog brojnih problema sa aktuelnom S22 serijom sam odlučio da promenim i uzeo sam 14 pro max, paću videti kako ide. Ovim putem bih se zahvalio @Lemaja za kontakt prodavca 😉
Javljam utiske kako bude teklo prilagođavanje…
Neka te lepo služi pa javi utiske😀
 
^ ja na 13pm nemam ni jednu zamerku, tako ni ti nećeš imati sa 14pm. Samo koji dan da se malo priviknes na ios
 
Jos jedan u nizu korisnik koji je presao na drugi stranu, skoro je isto covjek pisao da je prodao S22U pa uzeo 13 PM a ja kad sam se ukljucio jednom u raspravu, u S22 temi, i napisao da samsung ne moze vise da se poredi sa ajfonom, pojedinci su me popljuvali najjace. 🤣
Postali su gori od „kupi saomi brate, najbolji omjer ulozeno dobijeno „ 🤣
Jednostavno S22U je fail teski, nije svaki prinjerak falican sli mnogo tih modela koji imaju problem da uspostavi poziv i naravno mijenja brend.
 
Ja sam se već privikao, fali mi malo nekih aplikacija, tastatura najviše. Radi sve dobro, mada je i na androidu mi sve bilo Ok. Baterija stvarno je bomba. Koristio sam note 10 ranije.
 
Odlično si napisao 😂 Pretpostavljam da je to iz ličnog iskustva
Logično.
Samo se još nisam spasao, nego još uvek prelazim sa generacije na generaciju, srećom, poslednjih godina na svaku drugu, ali ozbiljno razmišljam o trećoj.
Već mi se Mac Studio mota po glavi. :ROFLMAO:
Apple te opere, da nema dalje. :oops:
 
Logično.
Samo se još nisam spasao, nego još uvek prelazim sa generacije na generaciju, srećom, poslednjih godina na svaku drugu, ali ozbiljno razmišljam o trećoj.
Već mi se Mac Studio mota po glavi. :ROFLMAO:
Apple te opere, da nema dalje. :oops:
Uhhhh, nije ti lako... Primljeno k znanju 🙂
Jos jedan u nizu korisnik koji je presao na drugi stranu, skoro je isto covjek pisao da je prodao S22U pa uzeo 13 PM a ja kad sam se ukljucio jednom u raspravu, u S22 temi, i napisao da samsung ne moze vise da se poredi sa ajfonom, pojedinci su me popljuvali najjace. 🤣
Postali su gori od „kupi saomi brate, najbolji omjer ulozeno dobijeno „ 🤣
Jednostavno S22U je fail teski, nije svaki prinjerak falican sli mnogo tih modela koji imaju problem da uspostavi poziv i naravno mijenja brend.
Pratim aktivno i S22U temu, sećam se toga. Čini mi se da je sve više nas koji smo prešli. Vreme će pokazati ko je u pravu, a ko je pogrešio
 
Sad pocinje žalba da telefon pri običnim skrolovanjima secka. Da li kroz meni ili aplikacije ima isto ponašanje, telefon je dobio A13 i factory reset ali nema leka dok se ne uzme Iphone.
 
Ako neko ima kontakt pouzdanog prodavca za 14 pm (samo novo), neka javi.
 
Imas na KP masu prodavaca koji su ozbiljni u tom poslu.Pogleedas broj ocena.
 
Ne mora da se pređe na najskuplji ako se prelazi samo zbog iOS-a, mogao sam i Pro ali nisam hteo. Za razliku sam uzeo Garmin Venu 2 recimo. Imam GoPro 10 koji mi služi za snimanje vožnji a kameru na telefonu osim za porodične trenutke i putovanja ne koristim. Ja sam posle godina na Androidu, prešao na obican 14. Od prvog dana bez bilo kakvih problema. Primetna razlika u odnosu na bilo koji Android do sada. Dva meseca bez restarta, force close, zamrzavanja..
Jedino sto sam imao brdo plaćenih aplikacija pa sad ispočetka.
 
Pozdrav svima! Od pre neki dan sam i ja presao u apple tabor sa 14 pro 256. Prvi put na iOS-u nakon skoro 12 godina androida, a uglavnom samsunga u zadnjih par godina. Prelazim sa s20, a imam priliku da uporedjujem supruginim S22 (sa kojim nemamo problema u radu kao vecina korisnika, sve perfect).

Prelazak mi ne pada tesko jer vec godinama koristim sluzbeni iphone, pa sam sada resio da to spojim u jednom telefonu i otarasim se viska uredjaja. Par dobrih resenja mi nedostaje sa samsunga, ali navikne se covek na sve a ne na telefon od skoro 2kEUR :eek:

Inace, uporedjivao sam kameru sa s20 i s22 i moram da priznam da sam ocekivao veci napredak u kvalitetu (slika, ne snimaka naravno). Npr razlika izmedju s20 i s22 je cca 5% bolja kamera, a meni cak u nekim slucajevima izgledaju bolje slike na s22 nego na 14 pro ili je razlika neprimetna :unsure:Najveca razlika je izmedju ultrawide i selfi kamere, ali ko zna, mozda tripujem.

Inace baterija posle samsunga je boli glava, ne mogu da se nacudim koliko dugo traje. To je ujedno jedan od glavnih razloga prelaska, kao i fluidnost sistema, jer s20 nakon A13 je poceo da secka sto im je vrlo glupa fora.
 
Poslednja izmena:
Reći ću ti ja.
Prvi korak si načinio i sad krećeš polako, dok potpuno ne ubrzaš. ;)
Sledeći je iPad, pa sat… slušalice imaš, ali je možda bolje da pređeš na Apple :unsure: ,
laptop ti je babaroga, ali Apple kida… iCloud nije loše imati, a Apple Care može da zatreba…
i tako, dok se potpuno ne preobratiš, ako usput ne bankrotiraš i spaseš se. :ROFLMAO:
Istina 😂
 
Kreće period privikavanja, ali i prvih problema… Nedavno je bilo reči o tome da se gasi podrška za Swiftkey tastaturu na iOS, a zatim i vest da ipak ne, što me je baš obradovalo pošto sam je odavno koristio na Androidu. Kada pokušam da se ulogujem na svoj nalog, svaki put mi javlja grešku. Vidim da se dosta ljudi žali na to na Redditu. Da li je nego uspeo da reši ovaj problem i kakva su iskustva?
 
Nije jos izasao novi update.
 
Zanimljiv video...

 
Nazad
Vrh Dno