Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bezao sa casova, pink i nacionalne frenkvencije... da li ste vi ljudi vec totalno operisani od normalne komunikacije/diskusije, toliko ste zagrizli u negativu da vam je napad jedini nacin komunikacije? Lepo sam pitao zasto je tolika frka cim se uveliko spominju raskidi ugovora, koji vam je...
Naravno da treba da ostanu i naravno da svaki operater treba da ima sto vecu ponudu a ne da placas 3 da bi imao full opseg kanala.
Posto smo i 21 veku i na IT forumu, mislio sam da VoD i streaming servisi prednjace. Imam i Cine i HBO i Sky Cinema itd itd pa ih opet 2 puta godisnje pogledam (ako i toliko) jer sve to imam na streaming servisima koje gledam kada meni odgovara a ne kako je urednik kanala zamislio.
 
Posto smo i 21 veku i na IT forumu, mislio sam da VoD i streaming servisi prednjace. Imam i Cine i HBO i Sky Cinema itd itd pa ih opet 2 puta godisnje pogledam (ako i toliko)...
u tome i jeste stvar,
i mi smo do sada imali, a uskoro necemo imati :sneaky:

i opet da ponovim filmovi koji vrte cinestar, cinemax cesto nemaju na popularnim americkim striming servisima poput netflixa, hbo itd... gde se vrte americke gluposti.

Ko nije filmofil njemu svakako ovi kanali nisu bitni.
 
Mozda jos neki kanali odmagle jer prestaju da reemituju kanale EBU kako je napisano na ovom forumu pored kanala iz Hrvatske.
Ovo gotovo sigurno nije tačna informacija, po tome bi izletela masa kanala iz ponude. BBC, BBC Earth, DW, France24, Rai, Russia24...
 
Bezao sa casova, pink i nacionalne frenkvencije... da li ste vi ljudi vec totalno operisani od normalne komunikacije/diskusije, toliko ste zagrizli u negativu da vam je napad jedini nacin komunikacije? Lepo sam pitao zasto je tolika frka cim se uveliko spominju raskidi ugovora, koji vam je...
Naravno da treba da ostanu i naravno da svaki operater treba da ima sto vecu ponudu a ne da placas 3 da bi imao full opseg kanala.
Posto smo i 21 veku i na IT forumu, mislio sam da VoD i streaming servisi prednjace. Imam i Cine i HBO i Sky Cinema itd itd pa ih opet 2 puta godisnje pogledam (ako i toliko) jer sve to imam na streaming servisima koje gledam kada meni odgovara a ne kako je urednik kanala zamislio.
Da si video kako izgleda Supernova VOD i kako im izgledaju i rade aplikacije i koja je ponuda sadržaja, znao bi zašto Supernova korisnici prednost daju live tv kanalima.
 
Razumem
Da si video kako izgleda Supernova VOD i kako im izgledaju i rade aplikacije i koja je ponuda sadržaja, znao bi zašto Supernova korisnici prednost daju live tv kanalima.
Za app ne znam ali znam da ni jedan legalan operater nema neki vod sadrzaj jer bi momentalno propali od potraznje naknade za emitovanje.
Bas zbog toga postoje posebni servisi koje smo vec naveli.
Takodje kada ovde na forumu procitam da neko u utorak vidi da ce u subotu u 20:00 biti neki dobar film pa ceka sve do tada a ne da ga potrazi online sa sve ogromnom bibliotekom titlova... Da je neka penzionerka u pitanju koja se nikako ne snalazi sa it pa da razumem, sto i jeste ciljna grupa svih operatera jer mladji ne gledaju tv vec deceniju...
Ne znam, mozda previse ocekujem od foruma...
 
Možda je odgovor SBB-a nakon poraza u borbi za prava na Premier ligu "napad" na filmske kanale? Ovo ne mora da znači da će se završiti na tim Cinestar kanalima. Možda će sada krenuti i na zabavne, dokumentarne, muzičke i pojedine domaće kanale. Čak i Eurosport 1/2 mogu da "napadnu" i otmu.

Što kaže @DukeLander ne znam odakle tolika frka za neke kanale koji nisu bili opštepoznati kao 'vrlo bitni'. Sad izgleda da jesu valjda smo ih pogrešno procenili?

Pretpostavljam da iako ih ne gledamo često volimo da su uvek tu pa kad nam je dosadno obrnemo koji krug po tim Cinestar kanalima?

Zamisli SBB ima ekskluzivna prava na HBO, Cinemax, Cinestar, Discovery kanale, zabavne poput Animal planet, muzičke kanale itd... I onda imaš Telekom/Supernovu koja vlada sa sportskim kanalima i SBB koji vlada sa filmskim, zabavnim, dokumentarnim, muzičkim pa čak i sa možda nekim stranim kanalima koje nikad nismo imali.

Ili ovako, Telekom platio 600m na prava za jednu fudbalsku ligu a SBB u zbiru 600m na 50+ kanala koje će "oteti" i imati ekskluzivno počevši sa Cinestar. A neće ni morati da potroše toliko to je sigurno. Moja neka predikcija je da će SBB kroz par godina da ima najšareniju ponudu pod uslovom da im je ova ekskluzivnost sa Cinestar tek početak, a Telekom će da bude u vrhu samo sa sportskim prenosima i pravima na iste.
 
Razumem

Za app ne znam ali znam da ni jedan legalan operater nema neki vod sadrzaj jer bi momentalno propali od potraznje naknade za emitovanje.
Bas zbog toga postoje posebni servisi koje smo vec naveli.
Takodje kada ovde na forumu procitam da neko u utorak vidi da ce u subotu u 20:00 biti neki dobar film pa ceka sve do tada a ne da ga potrazi online sa sve ogromnom bibliotekom titlova... Da je neka penzionerka u pitanju koja se nikako ne snalazi sa it pa da razumem, sto i jeste ciljna grupa svih operatera jer mladji ne gledaju tv vec deceniju...
Ne znam, mozda previse ocekujem od foruma...
Nadam se da jedan moderator ne podstiče članstvo foruma na pirateriju, a za srpski standard je popriličan udar na budžet da se, pored pretplate za kablovsku, plaća još i pretplata na Netflix, Amazon Prime i slične striming servise. Da ne spominjemo to što na tim servisima veći deo sadržaja nema srpske titlove.

Velika većina ljudi u Srbiji nema novca za striming servise, a nemaju pojma kako se skida film sa torenta i kako da nađu srpske titlove na netu, pa vise po raznim sajtovima gde gledaju filmove i serije u 240p rezoluciji i skupljaju viruse, trojance, kripto majnere i slično.
 
I ja mislim da je SBB lobirao da telekom izgubi ove kanale, a ovi tupani su to dozvolili.
tec ce da izbije frka kada ako i HRT ode, jer to tek gomila ljudi ovde gleda...i nista od toga nema na torentima i strimngu :)
 
Ne gledaju tv samo penzioneri.....svi gledaju, gledaju i ljudi srednjih godina, deca..... nije baš da omladina ne gleda.
Mi ovde na forumu znamo šta su striming, VOD servisi i znamo kako da ih gledamo, ali to ne znači da moj komšija Mirko ili komšinica Zorka ili kasirka Jeca znaju. Ogromna većina stanovnika pojima nema šta je VOD i sklanjanjem nekog kanala koju oni gledaju od strane tv operatera dolazi do nezadovoljvstva i negodovanja tog pretplatnika
 
ocajan sam, ako neko moze da pomogne bilo bi super...
vec dve nedelje mi internet radi uzasno sporo (ping i upload su ok) ali download (posebno nocu) pada na 1mbit
dolazili su, menjali kabl do bandere, menjali konektore i nista
DS lampica mi treperi umesto da svetli konsantno kao sto je svetlela do pre 2 nedelje i ovo svi ignorisu, i call centar i tehnicari
zna li neko sta moze biti razlog tog treperenja? receno mi je da je modem ok
parametri su (cini mi se ok):
Screenshot 2021-12-27 at 16.47.57.png
 
ocajan sam, ako neko moze da pomogne bilo bi super...
vec dve nedelje mi internet radi uzasno sporo (ping i upload su ok) ali download (posebno nocu) pada na 1mbit
dolazili su, menjali kabl do bandere, menjali konektore i nista
DS lampica mi treperi umesto da svetli konsantno kao sto je svetlela do pre 2 nedelje i ovo svi ignorisu, i call centar i tehnicari
zna li neko sta moze biti razlog tog treperenja? receno mi je da je modem ok
parametri su (cini mi se ok):
Pogledajte prilog 329435
Imao isti problem (lampica DL mi je konstantno blinkala kao i kod tebe)......sam sam zamenio spliter i sada radi kako treba.....jesu li ti menjali spliter?
 
Moze li da se raskine ugovor zbog menjanja programske seme? Ne gledam kanale sto ce da ugase, a ni ove sto ce da dodaju, pitam iz radoznalosti.
 
Ja se ne sećam kad sam poslednji put gledao HRT-ove, ranije je bilo gledaš serije, formulu 1, sve sa minimalno reklama. Prestao sam još kad su krenuli da skrembluju sliku svaki put kad ide nešto što je neko otkupio prava u Srbiji.
Evo, ja sam grupisao kod sebe sve kanale sa filmovima i serijama i cinestarovi su mi pri kraju, jer prosto se ne sećam kad sam ih gledao. Obično je nešto što sam gledao ranije, što mi se ne sviđa ili ima nešto bolje na nekom drugom programu.
 
Nadam se da jedan moderator ne podstiče članstvo foruma na pirateriju, a za srpski standard je popriličan udar na budžet da se, pored pretplate za kablovsku, plaća još i pretplata na Netflix, Amazon Prime i slične striming servise. Da ne spominjemo to što na tim servisima veći deo sadržaja nema srpske titlove.

Velika većina ljudi u Srbiji nema novca za striming servise, a nemaju pojma kako se skida film sa torenta i kako da nađu srpske titlove na netu, pa vise po raznim sajtovima gde gledaju filmove i serije u 240p rezoluciji i skupljaju viruse, trojance, kripto majnere i slično.
Da li ti to sada pokusavas da spinujes moje izjave sa "podsticanjem na pirateriju"?
Nemoj to da radis, nije lepo.
Takodje nije lepo da forum prsti od torrent tema, pozivnica, streaminga, puno starih clanova koji su dileri ilegalnih IPTV i ko zna odakle robe, tema za igre prepune "narodnjaka" koje ne vidite jer se brisu, Steam VPN igranke "da zeznem sistem" kao i gomila drugih "sivih" radnji i sada smo cistunci, niko to ne koristi ovde, Srbija prsti od legalnosti bas zato sto ljudi nemaju da priusute...
Cast izuzetcima ali nemojte mi to licemerje prosipati, molim vas lepo...

PROBLEM u celoj prici je sto ste vi, korisnici tih usluga zrtve rata i natezanja nacionalno-privatnih interesa.
Jer da je drzavno-privatnim operaterima bilo u interesu vase dobro, resili bi kao evropski operateri, gde kada uzmes net, imas free nacionalne i privatne od nacionalnog interesa kanale (jer svakako placate i vi i mi u EU TV porez) a ako hoces vise, imas SVE servise u ponudi i sam krojis paket po tvojim potrebama i dzepu, koji su nezavisni od operatera.
Dovoljno pogledati madjare, ne mora nemacka-austrija itd...
Ocekivati ne znam kakvu TV uslugu od nacionalnog operatera za sitne novce nema nigde, makar ne dugorocno tj bez teskog udaranja po dzepu gradjana.
Ali posto nikome nije u interesu da vama bude dobro, bice samo jos gore u buducnosti, na zalost.
Raskid ugovora i prelazak kod drugog je kratkorocno resenje jer ni to ne znas dokle ce trajati.
Najgore sto mnogi ni nemaju mogucnost izbora.
Sto znaci pre ili kasnije cete svakako biti primorani na placanja dodatnih paketa.

Razumem odakle negodovanje ali nije osnovano jer je neodrzivo na duze staze, jednostavno...
 
Stalno pominjete pinkove kanale a njih potpuno iste imate i na SBB
 
Da je prosecan tv korisnik sa Bench profilom, bila bi totalno drugacija ponuda. Ali na zalost nije.
I svugde je isto u svetu, da se ne zavaravamo.
 
Daleko smo mi od sveta. Pa gde jos dva kablovska operatera-distributera imaju svoje sportske kanale i drze monopol na trzistu?
 
Nek ukinu kad su nesposobni, ne gledam nista od tih kanala jer su filmovi krs, nesto sto vredi mozda dva filma mesecno i to kad oni puste pa kad uhvatis, jeste mozes da vratis na Move ali ako se vec cimam sa njim lakse mi da pustim taj film na Stremio, lepo pauziram kad treba i gledam ko covek.
Cinestar uopste nisam gledao, FOX Movies i ostali pustaju vise reklame nego film u sat vremena, isto je i sa Pinkovim filmskim kanalima. Pink je tu jos gori, oni kad puste reklame oni ih puste na svih 116 kanala u isto vreme tako da ne mozes da gledas neki drugi film dok se na prvom ne zavrse reklame nego na svim u isto vreme, pobrisao ta Г0ВНА iz liste kao i vecinu nacionalnih kanala.
Sledeci ugovor ce verovatno biti samo net bez TV kanala, bacam pare, imam EON u mrezi, rade svi kanali.
 
Nemas nigde samo Net da uzmes i taj Net sto nude operateri nisu dovoljno dobri.SBB ,MTS supernova to ti je sve kablovska mreza i nemozes da dobijes samo NET znam iz iskustva jer sam ja trazio samo NET za moju zgradu i kad sam video da je to sve slabo uzeo sam najjeftiniji sbb paket 150mbs i dobio tri uredjaja koja sam dao a ja gledam preko eon aplikacije i supernova aplikacije na smart tv
 
Nemas nigde samo Net da uzmes i taj Net sto nude operateri nisu dovoljno dobri.SBB ,MTS supernova to ti je sve kablovska mreza i nemozes da dobijes samo NET znam iz iskustva jer sam ja trazio samo NET za moju zgradu i kad sam video da je to sve slabo uzeo sam najjeftiniji sbb paket 150mbs i dobio tri uredjaja koja sam dao a ja gledam preko eon aplikacije i supernova aplikacije na smart tv
Druže stvarno svašta pišeš....
 
Ja se svako malo pitam zasto imam usluge oba operatera(Sbb i Sn) kad ni jedan jedini film nisam pogledao ni na jednom od svih tih silnih filmskih kanala kod oba operatera? A gledam svakodnevno filmove i serije legalno i polulegalno preko raznih striming platformi + Kodi i Real debrid. Sto se tice Cinestar kanala-imaju dobre francuske filmove koje gleda moja zena. Opet Sn nije imala u ponudi Cinestar 1 i 2 premium kanale tako da i nije neki gubitak.
 
Vidim pojavila se vest da se Hayat tv gasi 31.12 zbog poskupljenja struje najavio vlasnik te televizije. Hayat valjda ima 5 kanala.
 
Nemam SBB kod mene, 100/10Mbit je vise nego sto sad imam (80Mbit+TV za 2700din) a taj paket vise ne postoji pa moram na skuplji ako hocu TV a necu tako da idem na 100Mbit za 2000din i EON imam dzabe od rodjake. I to ne gledam sem vesti ponekad i tenis na SK, sve ostalo preko neta.
 
Jel se i vama desava da fale neke epizode u video klubu?
Recimo na Superstar nemam 2 epizodu 2 sezone serije Junaci naseg doba.
Na aplikaciju imam, na tv nemam.
 
Nemam SBB kod mene, 100/10Mbit je vise nego sto sad imam (80Mbit+TV za 2700din) a taj paket vise ne postoji pa moram na skuplji ako hocu TV a necu tako da idem na 100Mbit za 2000din i EON imam dzabe od rodjake. I to ne gledam sem vesti ponekad i tenis na SK, sve ostalo preko neta.
Ja koristim kod supernove paket 100/10 za 2000d plus Eon van mreze. Sad imam i njihove tv kanale, tako da imam oba provajdera.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno