Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod ove nove Dine mi je "glavni" negativac totalni mlakonja naspram onoga iz knjiga, a naročito iz onog prvog filma.
To više nije politički korektno...čudi me da nisu napravili od njega nekog pozitivnog lika, mada ne sumnjam da će se takav već pojaviti u narednim delovima...
Vojvoda Leto više liči na talibana nego na ličnost opisanu u knjizi, kao i njegov sin...to naknadno prepravljanje i prekrajanje starih priča sve da bi kao bile u duhu "novog vremena" je naročito glupo...
 
@bakara Da si citao knjigu sa 15 godina, bilo bi ti jasno zasto se koriste "mac i nevidljivi stit"
Vi ste ljudi, pogotovo Yojinbo sa "procitaj 16 knjiga da ti film bude jasan" ili totalno van vremena i prostora ili samo siljite svoj ego.
Da je 2001 pa jos i nekako ali sada, kada klinci/mladi pored skoro celodnevnih boravaka po skolama + obaveze + streaming/video servisi koje smo im mi servirali... moj "mali" ode u 7:30 od kuce u skolu/posao, dodje posle 17h... Kakve crne knjige, a voli da cita...
Da smo imali isto, ni mi ne bi bili bolji + smo imali mnogo vise slobodnog vremena, a bogme i mi "matorci" pre sednemo za komp i psujemo se na diskordu uz neku igru nego da citamo (osim ako nije must have strucna literatura).

Novi Dune je fail jer generalno nije dovoljno interesantan. Stariji otisao u bioskop sa drustvom i desilo se ono sto sam opisao u prvom postu o Dune. Objasnio im sta kako i to je to, knjigu tesko ko da ce uhvatiti.
Ali svi imaju Lotr i Witcher procitane knjige, jer ih je fenomenalna adaptacije filma i igre totalno povukla.
I'm out, nastavite sa siljenjem...
 
Čitanje je način života, za mene je potreba kao što pijem vodu ili idem u teretanu.
Uvek se nađe vremena za čitanje... Nije to nikakvo šiljenje ega. :)
Knjiga je knjiga i uvek će biti ali postoje samo dva slučaja gde je film bolji od knjige- The Prestige i Fight Club.
 
Čitanje je način života, za mene je potreba kao što pijem vodu ili idem u teretanu.
Uvek se nađe vremena za čitanje... Nije to nikakvo šiljenje ega. :)
Knjiga je knjiga i uvek će biti ali postoje samo dva slučaja gde je film bolji od knjige- The Prestige i Fight Club.


🙏

Takođe bih dodao i The Godfather koji je prevazišao svoju papirnu verziju.
 
Vi ste ljudi, pogotovo Yojinbo sa "procitaj 16 knjiga da ti film bude jasan" ili totalno van vremena i prostora ili samo siljite svoj ego.
Da je 2001 pa jos i nekako ali sada, kada klinci/mladi pored skoro celodnevnih boravaka po skolama + obaveze + streaming/video servisi koje smo im mi servirali... moj "mali" ode u 7:30 od kuce u skolu/posao, dodje posle 17h... Kakve crne knjige, a voli da cita...
Da smo imali isto, ni mi ne bi bili bolji + smo imali mnogo vise slobodnog vremena, a bogme i mi "matorci" pre sednemo za komp i psujemo se na diskordu uz neku igru nego da citamo (osim ako nije must have strucna literatura).

Novi Dune je fail jer generalno nije dovoljno interesantan. Stariji otisao u bioskop sa drustvom i desilo se ono sto sam opisao u prvom postu o Dune. Objasnio im sta kako i to je to, knjigu tesko ko da ce uhvatiti.
Ali svi imaju Lotr i Witcher procitane knjige, jer ih je fenomenalna adaptacije filma i igre totalno povukla.
I'm out, nastavite sa siljenjem...
Bez namere da dalje idem u OFF i bacam drva na vatru, samo bi se nadovezao, da onda ne treba da se čudimo što mlađe generacije imaju vokabular i fond reči kao brat Brnaba...

Pričam juče sa sestrićem (svastikin klinac), malac 8 godina, i ono utisak mi je da nije glup ali deluje kao da je glup, jer ne ume da se izrazi ni kod opisivanja tekućih događaja (ne neka filozofija) jer je nezainteresovan i ima fond od 500 do 700 reči maksimalno. Doduše živi i rodio se u Kuvajtu, pa se od malena paralelno bori sa srpskim, engleskim i arapskim, ali po meni, na ova dva jezika koja ja znam mu je vokabular siromašan, a konstrukcija rečenica mu je bukvalno kao iz kamenog doba - kamen-koplje-mamut-ubiti (samo što to u današnje vreme zvuči klip-internet-gluposti-gledati).
Mukica još ne može da ubode nijedan padež, kao Eva Ras u nekim ulogama, plačem od smeha kad ga slušam.

Međutim, to je simpatično, ali nije simpatično što ga pažnja apsolutno ne drži, ono tok misli nula, skače sa teme na temu, po minut svaka, nema tu povezanog i smislenog razgovora (možda previše očekujem).
Dotukao me je kad mi je rekao da želi da bude youtuber... WTF?!?

Izvinite još jednom na OFF.
 
Da pojasnim, posto vidim da su neki pogresno shvatili i da zavrsimo sa off:
Znate li da imamo pisce na forumu, cak i pisce epske fantastike (i to prokleto dobre)? - Ne znate... Ni necete dok se sami ne pokazu (a verovatno nece nikada).
Imamo ucitelje/nastavnike/profesore. Da li ste igde videli da sole pamet kako i sta treba da se uci? - Niste... i to sa razlogom.
Svako ko je iz ex Yu i preko 30 je odrastao na knjigama, svi smo citali na tone knjiga i ta vremena su odavno prosla, svidelo se to nama ili ne.
Pricam generalno, cast izuzetcima.
Zato je po meni Dune los trailer/reklama za jako dobre knjige i zato mi je glupo da govorite "idi citaj" sa sve "ja sam toliko i toliko citao", od toga nema nista osim ako nije self reklama.
Izvinjavam se ako sam nekog uvredio, nije bila namera.
 
Drugim recima, bez umotavanja u cokoladu i da se pravimo naivni - smetaju ti moji postovi u kojima preporucujem ljudima da procitaju knjigu jer smatras da je neko fleksovanje ega, soljenje pameti ili samopromocija. Zato si samo mene imenom izdvojio u tvom postu, ali kao da ne budu neki prozvani.

Meni to uopste nije bio cilj

Problem je nevezan sa temom u kojoj pisemo, jer od radnije ti generalno imas problem sa mnom na forumu i pokusavao si da me odstranis po istom kalupu kao i neke druge clanove - a kada god se javno potegne ta prica na finjaka izignorises ili obrises.
Iskreno ocekivao sam ovako nesto kao reakciju na onaj post koji si brisao pre neki dan u temi za YT klipove, sto inace radis kada god citiram neki tvoj post ili se potegne diskusija izmedju mene i tebe.

Nije uopste problem, nemam uopste namere da dalje talasam jer ocigledno stvara probleme iliti "sh*tpostujem" - kako si i sam naveo pre nekog vremena u istoj ovoj sekciji kada si javno pretio da me odstranis.
 
Poslednja izmena:
Ako je film radjen po knjizi nije radjen sa poentom da bude veran knjizi niti poklapanje sa knjigom je važno u smislu kvaliteta filma...mislim... film je film a knjiga je knjiga. Film komunicira audio vizuelno, knjiga potpuno drugacije...Dune je film koji treba posmatrati nezavisno od knjige a oni koji su citali imaju eventualno i dodatni kontekst koji moze da pomogne ali i odmogne u dozivljaju filma...
 
sve u svemu ovaj off nije losa stvar, pokazuje tacno ono sto se desava sa novim generacijama...ako nista upozorenje za buduce roditelje da svoju decu ispravno usmeravaju... ja licno vise pripadam Kuvajtskom modelu dok je supruga uspela da decu vaspita po čitačkom modelu... za sada je ok... ali videcemo kako ce vreme i okolina uticati
 
Klub literarnih obožavatelja peščanih nanosa nastavlja diskusiju.:giggle:
Ne smetate meni, interesantni ste, ali nije fer da je jedino Uriel bio dovoljno ekspeditivan da iznese svoj utisak o poslednjem remek delu Haloween franšize.
 
Sezona mira u Parizu (1981)

restaurirano i digitalizovano
film kao film je nedorečen. nije se štedelo na kostimografiji.
restauracija i digitalizacija dobro urađeni
 
svaka sledeća diskusija na temu Dine biće izbrisana. možete da napišete utisak i date ocenu, u skladu sa pravilima koja važe u ovoj temi. hvala na razumevanju
 
Znate li da imamo pisce na forumu, cak i pisce epske fantastike (i to prokleto dobre)? - Ne znate... Ni necete dok se sami ne pokazu (a verovatno nece nikada).
Molim?! Ne teraj me da dolazim u Svabiju usi da ti cupam mator si za to.

edit: Mada, sada kada ponovo procitam, moguce da sam pogresno shvatio, mada za svaki slucaj nek ostane. Cupanje usiju je cupanje usiju.


Nego DINA - Ja sam na kraju ostao zabezeknut, stvarno ni na kraj pameti mi nije palo da je ovo samo prvi od filmova. Meni je film simpatican, knjigu nisam citao Dinu iz proslog veka sam gledao. Ono sto mi je zasmetalo je nacin borbe sa oruzjem. Zbog nacina na koji stvari funkcionisu borba nikada ne bi izgledala onako, po meni tu su omanuli strasno jer izgleda obicno a ne bi trebalo.
 
Poslednja izmena:
Toma....9/10
Nisam plakao majke mi :p
 
Upravo pogledao Dune u bioskopu 2D projekcija,legao mi kao budali šamar! Odličan što se mene tiče.
 
Pridružujem se preporukama za film Once (2007). Divan film ali baš divan. To je prava reč. Hvala vam za preporuku.
Ne postoji razlog za manju ocenu.
8,5/10
 
Uvek kad se govori o dobrim podcenjenim horrorima u svakoj listi se spomene i "Session 9". Jeziv film a gluma vrhunska. Odličan je.
Ja ću danas da gledam The Reader sa Kejt Vinslet.
 
The Reader je više nego odličan film. Film je što bi neki rekli filčugetina.
Postoje neki filmovi koji mi ostaju urezani u glavi. The Reader je jedan od njih.
 
12 Angry Men (1957)
A šta reći o ovom remek delu filmske industrije, o ovom filmu nad filmovima kojeg smo sigurno svi gledali makar dva puta?
Rame uz rame ako ne i bolji od Casablanca, Roman Holiday, It's a Wonderful Life, Breakfast at Tiffany's...
10/10

Za ovaj drugi deo se ne mogu sloziti, cisto zbog toga jer su mi svi genijalni, osim Dorucka, koji ne volim zbog izmena koje su zbog cenzure morale biti napravljene u odnosu na novelu. I rimejk filma 12 Angry Men je odlican, jedan od retkih rimejkova koji moze da se poredi sa originalom po meni. Imas jednu prostoriju, glumce i nista vise... to je film
Ali kad smo kod Audrey, ponovo sam odgledao


Sjajan... Samo je dokaz kakva je glumica bila,ne samo neprestana prica o njenoj lepoti.

Posle toga odgledao posle dugo vremena


Ti horori sa upecatljivim jarkim bojama u stilu Argenta, recimo, su mi uvek sjajni za ponovno gledanje

I drago mi je sto nije nikada nije snimljen nijedan nastavak, iako mi je zbog kraja i cinjenice da se ne znaju motivi ubice i sta je sa jedinom preostalomdevojkom moglo da se nastavi u nedogled kao mnogo slasheri posle

^znam da je film fantastican ali da me sada ubiju ne mogu da setim nicega, neka voda neki dok neka amnezija i to je to prazno...

Tako nekako :D Preporuka svakako

I hvala za preporuku


Deluje obecavajuce
 
The Reader
Samo ću reći da je u Top 10 filmova koje sam odgledao u životu. Prosto mi je žao što ga nisam pre gledao.
Ne postoji razlog da se ne da maksimalna ocena. Ne postoji. FILMČINA.
10/10
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno