Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Radi već neko vreme, ima možda i godinu dana. Pretpostavljam da Google Messages mora biti default aplikacija, ja sam na Huawei-u zamenio onu njihovu.
 
Radi već neko vreme, ima možda i godinu dana. Pretpostavljam da Google Messages mora biti default aplikacija, ja sam na Huawei-u zamenio onu njihovu.
Ja ne mogu da ga namestim ni na Google ni na Samsung messages aplikaciji.. Pise registracija neuspesna. Zanimljivo je da je pre nekih mesec ipo radila bez problema, doduse u Crnoj Gori, dok sam bio na odmoru
 
Ja nisam morao ništa da čačkam u podešavanjima, samo je počelo u jednom trenutku da šljaka...kao i VoLTE na primer, oko toga je recimo isto bilo reči. Ne znam, možda je sve od modela do modela telefona. Ali ako ti je radilo u CG a ovde neće, logično bi bilo da je do mreže.

Proveri i ovu temu, možda može da se nađe nešto korisno: https://forum.benchmark.rs/threads/mts-rcs.469121/
 
Meni uskoro ističe ugovorna obaveza. Gledao sam tarife i... Cena za box3 (mob + 200 + fiksni) je navodno 4.759 RSD sa mobilnim uređajem.
A kada biraš telefon i istu tarifu, cena tarife je precrtana (4.759 RSD), a nova iznosi 4.059 RSD.
😐
Sa osnovnom ponudom od 4.759 dinara dobija se mobilni uređaj po bezobrazno niskoj ceni od maloprodajne u radnjama, ali tu razliku peglaju sa razlikom novca između osnovne i top ponude, tako da je osnovna ponuda tu radi marketinga. Dok će u top ponudi (tel na rate i pretplata od 4.059 dinara), taj isti telefon košta kao u maloprodaji i konačnom cenom koja je malo ispod cene ako bi uzimao uređaj kroz osnovnu ponudu. I jedna i druga varijanta su preskupe ako se planira uzimati telefon uz paket. Kome se ne daje keš na ogalsima, najisplativije je uzeti uređaj na čekove ili nekom instalment karticom na rate, a ovamo se ganjati sa mts-om za neki besplatan mesec na tarifu.
 
Znam da je bilo slučajeva ovde od prošlih godina da je mts pokušavao da naplati roming od 2,3,4 mb po nekim velikim cenama, ne sećam se da li se radilo o Crnoj Gori? To su oni mb kada vam je isključen prenos podataka i uključena zabrana interneta u romingu a opet se nekako vide u listingu. Imam slučaj sa Egiptom gde ja tvrdim da nisam to trošio (niti sam, kupio sam orange ali sam ga koristio na mi-fi uređaju) a mts tvrdi da jesam pa mi za tih potrošenih 3 i nešto mb trazi skoro 4000 dinara. Imam li šanse da to ne platim ili da ćutim i platim?
 
Znam da je bilo slučajeva ovde od prošlih godina da je mts pokušavao da naplati roming od 2,3,4 mb po nekim velikim cenama, ne sećam se da li se radilo o Crnoj Gori? To su oni mb kada vam je isključen prenos podataka i uključena zabrana interneta u romingu a opet se nekako vide u listingu. Imam slučaj sa Egiptom gde ja tvrdim da nisam to trošio (niti sam, kupio sam orange ali sam ga koristio na mi-fi uređaju) a mts tvrdi da jesam pa mi za tih potrošenih 3 i nešto mb trazi skoro 4000 dinara. Imam li šanse da to ne platim ili da ćutim i platim?
najverovatnije to u romingu je problem sa 4g konekcijom pa tu povuce to kad si u romingu preporuka drzati mrezu 3g/2g.to je ono za komunikaciju izmedju bs probaj reklamaciju mozda i otpisu.
 
Je li neko prelazio u mts iz vip-a? Koliko dugo traje prenos broja?
 
ja podneo jos prosle nedelje... cetvrtak ili petak.. ocekivao sam da ce vec biti gotovo
 
Ja prelazim iz MTSa u Telenor, podneo zahtev u ponedeljak, čekam.... javim kad prebace.
 
Koja je procedura kada poštar donese ugovor i telefon, da li posle toga mora da se ide u poslovnicu?
 
Prvo se proveri kutija od telefona, da li su otvoreni-iseceni pečati ako ih ima, onda se dobro pregleda telefon da nije mastan, s otiscima prstiju, ostecen, onda sadrzaj kutije i da li je sve od opreme u kutiji, onda potpises ugovor i svu tu papirologiju, onda zoves da ti iskljuce net limit (jer i ne treba realno sa O6 i vise), posle ne moras ici u poslovnicu...
Ako su pecati iseceni (a ima ih na kutiji) ili je telefon mastan, s otiscima prstiju, vratis telefon s objasnjnjenjem da su poslali koristen telefon ili otvorenu (nezapecacenu) kutiju s telefonom, pa navedes da ponovo posalju nov i nekoristen telefon...
 
Pričali smo par puta ovde o paralelnom i neparalelnom trošenju minuta kod MTS-a. Konkretno, Zmaj tarifa, 5000 min u mts mreži rečeno mi je iz podrške da naravno ide prvo 250 min pa kad se potroše, onda ide tih 5000 u mreži. Malopre kliknem na info ikonu na sajtu i vidim ovo sa slike.
1634143369594.png
Postavim pitanje podršci koja od te dve info nije tačna (postavim sliku i citat njihovog odgovora od ranije). Dobijem novi odgovor:
1634143504242.png

Pa reko` da javim...
 
Imam staru Morava 1 tarifu koju plaćam(sam plaćao 499 din), ug obaveza je istekla, ali nisam ništa produžavao, sad mi poslali račun kao za novu Moravu 150 n a799rsd.
Da se žalim?

Naravno da su mi dali 100min i 256 mb što sleduje za Moravu 1.
 
Pričali smo par puta ovde o paralelnom i neparalelnom trošenju minuta kod MTS-a. Konkretno, Zmaj tarifa, 5000 min u mts mreži rečeno mi je iz podrške da naravno ide prvo 250 min pa kad se potroše, onda ide tih 5000 u mreži. Malopre kliknem na info ikonu na sajtu i vidim ovo sa slike.
Pogledajte prilog 320579
Postavim pitanje podršci koja od te dve info nije tačna (postavim sliku i citat njihovog odgovora od ranije). Dobijem novi odgovor:
Pogledajte prilog 320580

Pa reko` da javim...
ovo je super tarifa sada, a da li postoji i dalje varijanta bez UO?
 
Imam staru Morava 1 tarifu koju plaćam(sam plaćao 499 din), ug obaveza je istekla, ali nisam ništa produžavao, sad mi poslali račun kao za novu Moravu 150 n a799rsd.
Da se žalim?

Naravno da su mi dali 100min i 256 mb što sleduje za Moravu 1.
Mislim da je to račun nakon isteka ugovorne obaveze. Ne mogu automatski da te prebace na novu tarifu. U istoj sam situaciju, samo što mi ugovor ističe 25. oktobra, ali imam poklon 100 giga mesečno do nove godine, pa mogu da kalkulišem. Poslaću im mail kad mi istekne ugovor, možda nađemo neko rešenje.
 
Ja to primetio odmah kod devojke kad joj uzeo Zmaj tarifu, mislio sam da sistem zabagovao. Ovo kad se ovako paralelno troši je odlična tarifa. Čekam da mi box istekne pa da uzmem i ja.
 
Pričali smo par puta ovde o paralelnom i neparalelnom trošenju minuta kod MTS-a. Konkretno, Zmaj tarifa, 5000 min u mts mreži rečeno mi je iz podrške da naravno ide prvo 250 min pa kad se potroše, onda ide tih 5000 u mreži. Malopre kliknem na info ikonu na sajtu i vidim ovo sa slike.
Pogledajte prilog 320579
Postavim pitanje podršci koja od te dve info nije tačna (postavim sliku i citat njihovog odgovora od ranije). Dobijem novi odgovor:
Pogledajte prilog 320580

Pa reko` da javim...
Da li ti se troše gb od tik-toka?
 
Po 499 bih ostao na Morava 1, a za 800 bih dodao do Zmaja.
 
Kako misliš da otvoriš paket dok ne potpises?
Telefon dolazi upakovan u njegovu kutiju koja je u velikoj mts kutiji u kojoj su i dokumenti.
Postexpress-ov dostavljač otvara mts kutiju i vadi papire da se potpisu, TADA gledas kutiju telefona, ako su otvoreni pečati vraćaš (JA TO NE BI UZEO), ako nema pečata na kutiji telefona uz lepu reč otvaraš kutiju telefona i gledaš stanje u kom je telefon... sve to PRE potpisa dokumentacije.
 
Imam staru Morava 1 tarifu koju plaćam(sam plaćao 499 din), ug obaveza je istekla, ali nisam ništa produžavao, sad mi poslali račun kao za novu Moravu 150 n a799rsd.
Da se žalim?

Naravno da su mi dali 100min i 256 mb što sleduje za Moravu 1.
Истиче ми уговор за мораву 1 и не треба ми већа тарифа.Наставио бих да користим исти уговор увећан за цену без уговорне обавезе.Не разумем како могу без моје сагласности да ми повећају тарифу на мораву 150
 
Podneo zahtev u ponedeljak i danas u petak broj prebačen iz MTSa u Telenor :cool:
 
Zvala ljubazna teta danas. Dobar dan, ističe vam uskoro ugovor, preporučujem vam novu tarifu Morava 150, sa više minuta i poruke. Zahvalim se na ponudi i kažem da mi je to preveliki skok sa sadašnje cifre. Dobro, doviđenja... 🤨
 
Nije problem, ostače ti 100min i 256mb, a po ceni Morave 150.;)
 
A1 prepaid, 600 dinara, 3 giga neta, izgleda najrealnije. Možda se čujemo još jednom nakon zahteva za prenos broja.
 
A1 prepaid, 600 dinara, 3 giga neta, izgleda najrealnije. Možda se čujemo još jednom nakon zahteva za prenos broja.
Mene nakon zahteve za prenos broja zvao čika iz MTSa i nudio Omoriku 3 sa 13Gb neta za 999 din, odustao jer sam već unapred dobio pripejd karticu od Telenora.
 
Nazad
Vrh Dno