Šta je novo?

Xiaomi Mi Box S - iskustva, problemi, rešenja

Radi usb, ali mislim da mora biti formatiran kao fat32 npr, nisam sad siguran.
 

Instaliraj ovaj program na mi box i na telefon. Povezi na iatu wifi mrezu i mnogo lako prebacyjes fajlove sa telefona na box i obrnuto
 
Radi usb, ali mislim da mora biti formatiran kao fat32 npr, nisam sad siguran.
Meni radi okej USB preko Mi Box S, stavio sam ga na exFAT tj. formatirao ga na exFAT , i od tada je okej..pre toga je i kod mene znao da zeza. :)
 
Opet nepotrebna gimnastika samo zbog prebacivanja fajla na box...rekao sam ti, sve je već napisano i snimljeno na YT, ni ja se nisam rodio pametan nego sam pre kupovine pročešljao net uzduž i popreko. Takođe sam ti rekao da je ključna reč sideload na mi box.
 
Hvala vam. Rijesio sam problem sto se tice usba. Sad mi ga laptop ucitava. Cak sam i dok je bio utaknut u box, na boxu ga formatiro da pase... ali i dalje kada s laptopa prebacim nesto, kada ustekam usb u box, na usbu na boxu nema toga sto sam prebacio, kao da je prazan.....ugl ne bih se ja ni zajebavo a tim usbom da mogu skinuti kodi direktno s boxa s pretrazivaca. Google chrome nmg uopce naci da skinem, a preko onih drugih pretrazivaca sam pokusao, ali ne ide. Odem na str i krenem skidati , ali ne skine uopce. Ne znam ni gdje se sprema to kad se skine. Ne vidim nigdje na boxu folder Downloads.... 🤔
 
TeamViewer koliko sam ja ispratio još uvek ne podržava remote control (ne možeš ti kroz net da upravljaš / pomeraš kursor & selektor) na AndroidTV pa "napredni korisnik" može samo da vidi šta vidi i "manje napredni korisnik" tako da i dalje ostaje da se objasni ovom drugom šta da klikće i otvara... a i tu mogu nastati kompikacije :D
 
@Macrontex instaliraj neki file manager koji ima log za gdrive i tamo uploaduj Kodi i moći ćeš da ga skineš.
 

Hvala vam. Rijesio sam problem sto se tice usba. Sad mi ga laptop ucitava. Cak sam i dok je bio utaknut u box, na boxu ga formatiro da pase... ali i dalje kada s laptopa prebacim nesto, kada ustekam usb u box, na usbu na boxu nema toga sto sam prebacio, kao da je prazan.....ugl ne bih se ja ni zajebavo a tim usbom da mogu skinuti kodi direktno s boxa s pretrazivaca. Google chrome nmg uopce naci da skinem, a preko onih drugih pretrazivaca sam pokusao, ali ne ide. Odem na str i krenem skidati , ali ne skine uopce. Ne znam ni gdje se sprema to kad se skine. Ne vidim nigdje na boxu folder Downloads.... 🤔
USB treba da bude FAT.
Šta koristiš za pregled sadržaja sa USBa i instaliranje APKova, ja koristim TV file commander i do sad nisam imao problema ni sa jednim flešom.
Jel si probao neki drugi fleš?
 
Da li vam se dešava da box ne reaguje na komande sa EON daljinskog iako je već paired?
 
Kako box gura 4k filmove od 50, 100 gb? Kontam da je to prezahtevno za njega
 
Preko Kodija ih pusta bez problema.
 
Pozdrav drustvo.

Moze li daljinski sa Eon-a da se koristi na Mi Boxu?

Da li je u pitanju neka posebna gimnastika?
 
Mnogo je pisano na tu temu, i mislim da većina kolega sa foruma koji imaju mi box s sa njim upravljaju preko tog daljinca. Nikava posebna gimnastika, upariš ga kao bilo koji drugi blutut uređaj npr sluške.
 
Koji program koristite za cast sa racunara(wim10) na mi box ili mi stick? Konkretno kada neki film u mkv formatu zelim da castujem na box programi izbacuju gresku kao nedozvoljen format dok kad isti film prepacim na usb i reprodukcija ide sa boxa najnormalnije se film reprodukuje? Ja sam pokusao sa VLC i airflow 1.0
 
Soda player.
Mada ga više i ne koristim (tj. koristio dok je bio samo chromecast). Sada preko PLEX-a zbog daljinskog itd...
 
^
Apsolutno.

Plex ili Kodi, nema greske.
 
Jel normalno da Cast sa laptopa na mi box s, preko 5ghz mreže laguje? Toliko laguje da ne mogu mišem da upravljam na tv-u, jednostavno miš kao da beži, nemam osećaj da kliknem jer laguje strelica. Da nije nešto do podešavanja ili mora tako?
 
Zašto bi Cast-ovao umesto da na kompu share-uješ folder sa filmovima/serijama i onda na Mi Box-u koristiš kršten player app da pustiš šta ti se gleda?
neka je opsesija kod ljudi sa castovanjem...ne znam zaista šta to vuče ljude koji imaju android boxove da castuju bilo šta kad sve može da se gleda kroz mrežu...
 
Za sve ovo vreme kastovao sam par puta i mirrorovao mozda dva puta.
Kad sam kupovao box mislio sam da ce mi builtin cc biti glavna stvar, sad vidim da mi to uopste nije potrebno.
 
Zato što ne mogu live kanal da vučem kroz mrežu... Jednostavno imam servere za iptv koje nijedna app za android neće da pusti, kako drugačije da ih pustim?
 
Nazad
Vrh Dno