Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

^ Proveri prvo telefonom šta imaju na stanju i kad rade. Meni su rekli nešto u stilu: "ne radim svaki dan, pa moram da proverim šta tačno ima".
Uzeo sam i jedno pakovanje Hausbrandt Nero, 100% arabica, taman da dopunim zalihe.
Pozdrav
 
A koja je blaža od ove 2. Nero ili oro? Volim pitke.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Bio do gradske przionice i sve pohvale za vlasnika i samu uslugu. Ima svega za svaki ukus.
 
Uzeo mutilicu. Crnu. Boga mi, vrhunska stvar. 4200 nije neka para. Nespreso kapsule cu videti kakve su. Za 350 su top od hausbrandta. [emoji16]
ae9b2860853d0d00d1ebf1ea61e51140.jpg


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Pročitah u tišini polovinu topika i po preporuci odavde se počastih sa Delonghi ECAM 22.110 B.

Igraću se malo ovih dana, za sad je ok utisak.
e59649f0b413f51732a82ced110be353.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Lepo. [emoji106] Sa srećom sa služi

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Da li neko ima iskustva sa Breville PrimaLatte? Jel vredi sta ?
 
Da li ne ko zna gde naci novu GC 2019? Bago ima samo RI9403/11 model, a to je ona problematicna verzija iz 2015.
 
Da te obradujem, ne, Bago ima verziju RI9480/11, koja nije problematicna. Uzeo sam ja GC prosle godine u decembru.

Fora je sto na sajtu po slikama kad se lista je okacena i ta verzija RI9403/11 i verzija RI9480/11, pa sam im ja slao mejl te su mi rekli da je u pitanju verzija RI9480/11. No morao sam licno da odem da se uverim i zaista je bilo tako. Cena je tada bila 40.000, malo su mi dali popust pri zaokruzivanju (unazad ovaj put).

Tako da no sekiriki, samo ako budes online kupovao proveri sa njima, da ne bude da slucajno imaju u magacinu te stare verzije, al ne verujem, u radnji su sve bile nove.
 
@HomeEspresso

Baš sam im jutros pisao. Odgovor je bio da na stanju imaju samo stariji model RI9403/11 TW901625365989.

Planiraju da uvezu nove modele tek nakon prestanka vandrednog stanja.
 
@svlada E bezveze skroz, skenjao sam se i ja malo zbog tebe :(

Kazem ti, u decembru su imali najnoviji model, no nadam se da ce ga ubrzo ponovo nabaviti.
 
Zanima me vase misljenje i iskustva o aparatu Seaco Xelsis. Svidja mi se vizuelno, a i ima dosta podesavanja.
 
Neki dan uzmem ovaj model, moj prvi aparat:

espresso-aparat-za-kafu-454x454.webp


Pretpostavljam da je zadnji junk sto se aparata tice ali mora da se negdje zapocne :D

image.png


U pitanju je neki genericki model koji se nalazi pod raznim brendovima. Ja sam ga uzeo kod Lupo Marshal.
 
Pozdrav svima,da li je neko koristio Eureka Mignon mlinove?Ako nekom treba podesavanje opv ventila na 9 bara na gaggia classic nek se javne,imam barometar za portafilter
 
Neki dan uzmem ovaj model, moj prvi aparat:

espresso-aparat-za-kafu-454x454.webp


Pretpostavljam da je zadnji junk sto se aparata tice ali mora da se negdje zapocne :D

image.png


U pitanju je neki genericki model koji se nalazi pod raznim brendovima. Ja sam ga uzeo kod Lupo Marshal.
I kakva kafa ispada?
Vidio sam ga i ja na oglasima

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Iskreno bolja nego u bilo kojem kafiću sto sam probao. U vecini je problem sto je kafa kisela jer je sprže dok melju. Nisam toliki fanatik za kafom pa nemam reference kakav je ukus iz kvalitetnijih aparata sa skupom kafom, ali sam ja zadovoljan. Mslo sam eksperimentisao sa mljevenjem i naravno, pazim da mlin ne spali kafu. I sa "presovanjem" kafe prije ubacivanja u aparat. Pa sam nasao neki sweet spot.
 
Cena show.
ecaeff8913d98dc50b667eae2ad7e8cc.jpg

Brazil arabika 100%. Mild 5

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Prelistao sam fino temu. Kafa nauka ozbiljna. Posao od kuce al nemam vremena.

Ostajem na Pixie aparatu od nespressa.
Topla preporuka za kapsule iz Kafeterije.
Ko voli slabije Zeka i Sova, jace Lija i Pevac

Kapucino sa Zekom isti kao kod njih izgleda da taj blend Nikaragve i Gvatemale ide fino sa mlekom.


Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Otkrio temu nedavno I procitao dobar deo, interesantno pratiti kako je ljudima na temi vremenom raslo interesovanje, a i znanje o kafi.
Ja sam slučajno počeo da se interesujem pre otprilike godinu dana, tada sam nabavio aparat za kafu o kome nisam ništa znao,
ispostavilo se da je Vibiemmme Domobar SB. U međuvrenu sam kupio mlin isto polovan Mazzer SuperJolly. Opasna ložana kad uđeš u priču. Pozdrav.
 
Jesu te Delhaizove kapsule što hvalite Dolce Gusto friendly?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Za sada nema DG verzija. :(
 
Super su te Delhaize kapsule.

Iskreno, sve više sam razočaran originalnim Nespresso kapsulama - probali smo sve ove novije ukuse, ne zna se koji je gori od kog. Ove neke Nordic limited edition - plač majke božiji. Izvlačimo slamčicu ko će da pije te kapsule, jer se moraju i one potrošiti [emoji38]

Jedino što nam se sviđa su one stare, tipa Roma, Nicaragua, itd.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel zna neko zasto je poskupela kafa u gradskoj przionici? Pre mesec i po dana je orange blend bio 1,6k , a sada je 2,2k.
 
Pa zbog uvoza, valjda. Corona

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno