Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

@ivanbass1

Imaš u mom postu koji si delom citirao, nije ništa strašno ali opet malo nervira.

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
 
evo ja instaliro msm extended.. mislim da ovaku malu potrosnju baterije nema nijedan rom do sada, preko noci bukvalno nisam nista izgubio..m ali tek sam ga sinoc instaliro pa cemo vidit kaki je po danu.. za sada sve ko po spagi radi
7898bf8b5cdc093e94dea8b4e0ab4805.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Kako stvari stoje sa baterijom? Je l i dalje dobro drži? Je l fingerprint radi išta bolje nego na ostalim AOSP ROM-ovima?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Kako stvari stoje sa baterijom? Je l i dalje dobro drži? Je l fingerprint radi išta bolje nego na ostalim AOSP ROM-ovima?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
baterija je ok, tj ima vrhunski standby, ali kada se koristi mob standardno, cca 6 sati sota, mislo sam da ce i vise :) sto se tice baterije najbolji mi se pokazo extended ui. vidim da i on doso do nove verzije 1.1

fingerprint je po meni dobar, malcice losiji nego na miui romovima, ali vrlo upotrebljiv.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Da li je normalno za miui 11 da kad je zaključan ekran i neko te zove ne piše preko celog ekrana ime i zelena i crvena slušalica kao ranije?
Bukvalno se samo pokaze na vrhu ekrana da zvoni i mora da se klikne na show more da bih video ko zove.
 
Ako je zaključan i uključen ekran čini mi se da je normalno, ako je isključen e onda nije. Kad je isključen trebalo bi preko čitavog ekrana da iskoči.
 
Mislim da je to neki bag.
Ako je ugašen ekran i imaš dolazni poziv pojavi se preko celog ekrana da imaš poziv.
Ako je uključen ekran a telefon na zaključanom ekranu, bude isto.
Ako je telefon otključan i u nekoj aplikaciji je ili na početnom ekranu pojavi se gore ime, broj i zelena slušalica.
Ovo izgleda kao da si se javio na poziv, uključio spikerfon i blejiš u nekoj aplikaciji.
 
slika je skrinsot kad telefon krene da zvoni, to se pojavi (pozadina i ovo zeleno gore)
pre toga je bilo sve crno i samo AOD


da, definitivno neki bag
sve notifikacije sam opet pregledao i ukljucio, izbrisao cache itd

ako se ne snadjem uskoro ici ce hard reset
 
Poslednja izmena:
Probaj da staviš fabrički wallpaper na zaključan ekran.
 
Koju verziju Gcam-a koristite na 9t? Trenutno koristim od Parrota 7.3.020 ovu poslednju ali mi daje slike kao Samsung.Kad se zumira kao da je slikano vodenim bojama.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Hvala Kidencetu na savetu, bio problem u Phone aplikaciji, clear data zavrsio posao.
 
Šta mu je ovo plavo u gornjem levom uglu? Povremeno se pojavljuje. Kada spustim notification bar, nema ničega [emoji15]
97852d905ce1f6168236788d984768c3.jpg
 
App behavior, možeš da isključiš, ali mora za svaku app pojedinačno.
62f430772891b4ef3917d132e483f8ae.jpg


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Gde se to gasi?
 
Nema ih mnogo, a super radi.

Sada dođosmo do neprevedenih opcija koje su ostale na kineskom i nema ih mnogo kako ti reče...:)

Ostavio je boki2911 u postu br. 6353 screenshot kako izgledaju te opcije na engleskom, tu možeš videti šta gasiš za konkretnu aplikaciju.
 
Ovo treba staviti u prvi post.



Koju verziju Gcam-a koristite na 9t? Trenutno koristim od Parrota 7.3.020 ovu poslednju ali mi daje slike kao Samsung.Kad se zumira kao da je slikano vodenim bojama.

Ja koristim poslednju verziju 7.2 od Bulkina. Te 7.3 verzije još nisu ispeglane i imaju puno bagova.



Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Dobar dan dobri ljudi. Imam par problema sa Mi9T Pro... Kad udjem u viber i hocu da posaljem slike,jednostavno ta opcija ne funkcionise od prvog dana...Jedino mogu da ih posaljem kad selektujem odredjene slike i share via Viber...A drugi problem je sto touch ne radi u pojedinim aplikacijama. Jednostavno na nekim mestima zabode. Opet naglasavam od prvog dana je to problem,mislio sam da je do zastitnog stakla,ali i kad sam ga skinuo s vremena na vreme se desava isti problem. Ne mogu da listam sve ove stranice,verovatno je neko imao slicne probleme,pa bih voleo da me uputi i podeli svoja iskustva i eventualno resenje ovog problema? Imam stock rom,uredno apdejtovan.
 
Sada dođosmo do neprevedenih opcija koje su ostale na kineskom i nema ih mnogo kako ti reče...:)

Ostavio je boki2911 u postu br. 6353 screenshot kako izgledaju te opcije na engleskom, tu možeš videti šta gasiš za konkretnu aplikaciju.

Ma znam za to, samo taj deo je nepreveden, da ja znam.
Medutim, isključeno je, a pojavljuje se opet ova notifikacija, zbog toga sam pitao.
Hvala čoveku na screenshot-u, btw [emoji106]
 
Ne prikazuje se posebno ikonica od app, ni ranije nisi imao, samo odes u settings/aod i ukljucis, sad mi prikazuje i viber i tapatalk na aod, a pre nije ni jednu.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Ukljucen mi je aod od prvog dana i nije pokazivao viber, ali ni sad nakon instalacije ove app sto ste kacili.
 
Jesi probao da odes u settings i isključiš pa opet ukljucis

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Evo sad sam ugasio pa upalio telefon i zatim isto uradio sa aod i opet nece. [emoji53]
 
Ne znam sta moze biti problem, ja sam ga drzao iskljucenog ranije, i kad sam instalirao ovo upalio ga i radilo je sve, zato sam mislio da mozda treba samo "restart" Aod-a da uradis. Javice ti se neko sa malo vise iskustva valjda.

Edit: eventualno jos da vidis da li u podešavanjima vibera imas sve dozvole upaljene.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Ovo se instalira kao update,kod mene je sve radilo osim Vibera,bez ikakvih podešavanja i on je proradio.Da li je ovo zvanični update ili ne stvarno ne znam ali kod mene radi.
 
Ne kontam kakvi problemi sa viberom? Jel se radi o istom problemu koji sam naveo nekoliko postova ranije,ili nesto drugo? I da li iko ima slicna sranja kao ovaj moj?
 
Podesavanja-dodatna podesavanja-opcija za programere i na kraju tog menija ukljuciti MIUI optimizaciju, sada ti je na android pa zato nece.
 
Nazad
Vrh Dno