Šta je novo?

IKOM - generalna rasprava

ako moze malo pomoci
treba da zamenim analognu tv digitalnom kod majke, bez interneta, telefona, silvera, golda... samo digitalna sa dodatkom tv unazad. decko koji je dosao, rekao je da to ne moze sa risiverom koji je doneo i da zovemo ponovo da zakazemo, ne spominjuci nikakva dodatna placanja. posle toga mi u poslovnici kazu da moram da platim risiver 5000din, ocigledno najskuplju varijantu iz cenovnika.
znate li da li stvarno moram toliko da platim risiver samo da bi dobili tv unazad?
ikomov korisnik naravno
Ja sam ta varijanta, nista sem tv nemam niti sam pod UO a iz Ikoma su nas preuzeli i ja bih samo motanje unazad.
Nije valjda da traze toliko za tu glupost?
Pa na Iptv imam 72 h unazad za 100 rsd, uvek sam govorio da su SBB lopovi.


Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Zena ima previse godina da bih razmisljala o internetu. Samo zeli da odgleda po neku seriju koju je propustila i lopovi mi nude najskuplji risiver. U mtsu je besplatno ali je losiji izbor programa pa je htela da ostane na ikomu, odn. Sbbu....koliko je samo penzionera primorano da se sada igra risiverima, sa po 3 daljinska zato sto je sbb resio da se resi analogne tv
 
Pa i "zemaljska" televizija je digitalna i ako nemas odgovarajuci tv potreban je risiver.
 
А ни на СББ аналогној нема 72ч уназад. Ко хоће нове опције, негде мора да плати. Или кроз пакет или кроз уређај.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Realno, država se prva resila analogne TV... ostali kaskaju poprilično...

sa CI modulom ostaje na jednom daljinskom, a koliko se sećam, onaj D3 daljinski može da uči kodove, poput univerzalnog daljinskog, ili ne?


Sent from my Samsung G950FD using Tapatalk
 
evo ja necu uopste nijednu naprednu opciju, hocu da mi rade televozori bez 800 daljinaca, sa kablovima koji izlaze iz zida a ne da razvalicim neke ogavne kanalice po gajbi, da mi se net ne gubi svakog dana i da ne moram 300puta dnevno da "dokazujem" da nisam robot... svakako bonus bi bila mogucnost da rade kamere, ali to nije ni na ikomu radilo jer su menjali kanale cesto...
 
Dobio danas 2 mini risivera u sklopu digitalizacije. Već imam cam modul. Na risiverima radi samo osnovni paket digitalnih kanala.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
evo ja necu uopste nijednu naprednu opciju, hocu da mi rade televozori bez 800 daljinaca, sa kablovima koji izlaze iz zida a ne da razvalicim neke ogavne kanalice po gajbi, da mi se net ne gubi svakog dana i da ne moram 300puta dnevno da "dokazujem" da nisam robot... svakako bonus bi bila mogucnost da rade kamere, ali to nije ni na ikomu radilo jer su menjali kanale cesto...
To možeš da postigneš uz CI modul i doplatu za statičku IP. Ne znam o kojim kamerama se radi, ali u mojoj zgradi kamera radi bez problema već više godina.
 
evo ja necu uopste nijednu naprednu opciju, hocu da mi rade televozori bez 800 daljinaca, sa kablovima koji izlaze iz zida a ne da razvalicim neke ogavne kanalice po gajbi, da mi se net ne gubi svakog dana i da ne moram 300puta dnevno da "dokazujem" da nisam robot... svakako bonus bi bila mogucnost da rade kamere, ali to nije ni na ikomu radilo jer su menjali kanale cesto...

Mozda je najbolja solucija Orion telekom sto se tice interneta, znaci neces morati nikome da se dokazujes a pogotovo ne lopovima iz SBB da nisi robot i ako te oni zapravo smatraju robotom kao i vecinu korisnika koji nemaju m##a da se prosetaju zajedno i posete isto preduzece. Sto se tice same TV mislim da ti ne treba vise od osnovnog paketa a za to moze SBB da posluzi. Kada bi svi bili pametni da lupe SBB po usima i predju na osnvni paket a internet kod nekog drugog, poceli bi novu pesmu da pevaju, ali avaj jer ovaj narod voli da ga neko maltretira i izgleda nam je u genima da slabo kapiramo ili nista ne kapiramo.
 
u orionu je opticki net 100/10 1500din, u sbb-u 1600 najjevtiniji net. definitivno je najbolja varijanta start paket za tv i net u orionu. ne znam da li su i tamo natovane IP adrese ali su duplo brzi od sbba
 
ima opcija sa kombinovanjem, ali nista nije bas ono sto mi je potrebno u cenovnim rangu i na jednim ugovoru, ali nesumnjivo da cim sbb ukine analogni signal ili cu segmentno da vidim za usluge ili najverovatnije sve kod telekoma, jer oni makar podrzavaju 5tv, tj daju mogucnost 4dodatna stba...
svaki put se pitam sto li sam ikada kudila ikom... i cesto se pitam bi li nam i ikom sve ovo priredio u nekom momentu, a verovatno bi...
 
Bez optike (ili da ti je "istureni stepen" za VDSL baš u zgradi) kod Telekoma paricu koja može da "gura" istovremeno 5 STB (HD stream naravno) + i OK internet brzinu ima 0.0001% korisnika u Srbiji.
 
Сад су ме звали, нуде ми прелазак са тел 3 на трио голд. Првих годину дана 1990 дин а после пуна цена. Дигитална на три телевизора, ХБО...
Тако да Икомовцима нуде трио голд за 1990 дин.

Послато са Xiaomi MI 5 уз помоћ Тапатока
 
24, ваљда.

Послато са Xiaomi MI 5 уз помоћ Тапатока
 
Na sajtu piše 12, osim ako tebi nisu interno ponudili 24. I šta ćeš da uradiš?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Рекао сам да ћу размислити, зваће сутра. Највероватније ћу потписати уговор. ХБО ни не гледам.

Послато са Xiaomi MI 5 уз помоћ Тапатока
 
Zvali me večeras ,nema više vrdanja za nas bivše iIkom korisnike,ponudila mi dve solucije ili potpisivanje ugovora gde cena postojećeg paketa ostaje ista 12 meseci a posle toga plaćam cenu od 3200 dinara(u pitanju je duo gold paket ,bez telefona)pozivaju se na neki zakon o javnom emitovanju ili totalno ukidanje signala .
ajd neka je sa srećom :)
 
Posto je ucena u pitanju i jednostrani raskid ugovora, hoće li doći po opremu? Šta kažu za to?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Prvih god dana po 2 soma ne zvuci lose.. I onako smo kod njih treba uzeti kad je vec "akcija".. Kod mene i nema nekog izbora jer su pametni *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*i iz zgrade odbili telekom optiku..

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Trebalo bi im tražiti napismeno to što govore telefonom. Kako mobilni operateri ne mogu da ukinu stare pakete i nateraju korisnike da pređu na nove? Zašto je to dozvoljeno SBB-u? Baš me zanima po kom članu kog zakona hoće to da provuku.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Trebalo bi im tražiti napismeno to što govore telefonom. Kako mobilni operateri ne mogu da ukinu stare pakete i nateraju korisnike da pređu na nove? Zašto je to dozvoljeno SBB-u? Baš me zanima po kom članu kog zakona hoće to da provuku.

Iskreno i sam sam bio zatečen ..rekla mi je po kom zakonu ali sam zaboravio...pristao sam jer faktički doveden sam pred svršen čin...ovih dana me zovu da mi donesu opremu dva risivera .modem i karticu za modul..javljam kada dobijem opremu da vidim i to čudo
 
Nekadašnji sam IKOMov korisnik, paket TEL2, takođe me pozivaju i nude uz promociju koja me ne zanima potpisivanje ugovora trio silver SBB paket. Ne pada mi na pamet da na taj način prihvatim povećanje cene usluga za od 30%. Postavio sam pitanje tel operateru šta će se desiti po kako oni kažu "potpunoj integraciji i izjednačavanju cena usluga svih korisnika SBBa" i dobio sam odgovor da će me automatski prebaciti na trio silver paket. Čekam odgovor od Komisije za zaštitu konkurencije na pitanje da li se SBB obavezao, ili oni SBB obavezali da 2 godine ne menja uslove pretplatnicima IKOMa.
 
Ja dva dana zaredom zatičem u sandučetu ponudu SBB-a (mislio sam da je račun) da sa Flat 3 standard pređem na Trio Gold i da plaćam 12 mesece koliko sada plaćam!

A plaćao sam 2550 din, a sledeći julski račun je 2645 din.

Kad bi meni ponudili 12 meseci za 1999 verovatno bih pristao.
 
@faca
Da li si 100% siguran da su ti ponudili prelazak na Trio Gold gde prvih 12 meseci placas ~2000 rsd? To je akcija za nove korisnike i bilo je nemoguce izboksovati to od SBB-a ako si postojeci SBB ili IKOM korisnik. Iskreno, ja bih tu ponudu prihvatio odmah jer to u proseku iznosi 2850 rsd mesecno, a toliko trenutno placam IKOMov Flat 3 paket.

Plasim se samo da je to neka greska. Da ti je taj koji te zvao greskom ponudio to ili da ga ti nisi dobro razumeo. :)
Ajde molim te obavesti nas sta je na kraju bilo sa tom ponudom i kako je sve proslo.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Sigurno mu to nisu ponudili verovatno je covek lose razumeo ili su mu lose objasnili... ja sam se ganjao i ganjao sa njima, i jedino sto sam bio izboksovao jos onda je stara cena 6 meseci (mada i to nisu ispostovali malo malo pa su dizali po 100 dinara), evo bas malopre sam se raspravljao sa njima zbog dizanje cene... Pricaju mi kako to dizu pretplatu da izjedance Ikom korisnike sa korisnicima SBB-a, ja kazem ali ja sam po ugovoru od marta korisnik SBB-a i onda krece pricam ti pricu a ja treba da vicem da je belo ustvari crno... Ozbiljan problem je sto sam alternative bez i sto sam u problemu ako raskinem ugovor sa njima, ali posto su mnogoo bezobrazni resio sam da raskidam ugovor iako je na 2 godine. Pozivacu se na onaj zakon o raskidu bez penala, sta ce biti videcemo javicu
 
  • Like
Reagovanja: M J
Данас долазе да ми донесу рисивере и картицу.
ХБО је 24 месеца и некакви Пинкови филмски канали.
Јављам касније.

Послато са Xiaomi MI 5 уз помоћ Тапатока
 
  • Like
Reagovanja: M J
@faca
Da li si 100% siguran da su ti ponudili prelazak na Trio Gold gde prvih 12 meseci placas ~2000 rsd? To je akcija za nove korisnike i bilo je nemoguce izboksovati to od SBB-a ako si postojeci SBB ili IKOM korisnik. Iskreno, ja bih tu ponudu prihvatio odmah jer to u proseku iznosi 2850 rsd mesecno, a toliko trenutno placam IKOMov Flat 3 paket.

Plasim se samo da je to neka greska. Da ti je taj koji te zvao greskom ponudio to ili da ga ti nisi dobro razumeo. :)
Ajde molim te obavesti nas sta je na kraju bilo sa tom ponudom i kako je sve proslo.
I ja bih rekao, meni je stiglo obavestenje u kom nutkaju trio gold po ceni koliko sad placam pa tako narednih 12 meseci a to je mnogo vise od 2000 istaknutih na sajtu.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Био дечко, монтирао.
Мени су дали неку специјалну понуду као неком повлашћеном кориснику. Питао сам какав је то повлашћени корисник али ми није дала никакав конкретни одговор. Сами су понудили, нисам им тражио.
Иначе и даље важи она стара понуда за Икомовце.

Послато са Xiaomi MI 5 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno