Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Neće taj stići pre srpske nove g. teeeeško.
Ako hoćeš da budeš siguran, skini skrinšotove sa naloga gde se vidi koliko te telefon koštao, skrinšot sa paypala gde se vidi ta transakcija, skrinšot sa ebankinga i pošalji to carini, naplatiće ti tačno koliko treba, 32% na plaćeni iznos ili igraj lutriju, možda prođe bez carine, redak slučaj al se desi, možda procene na manju vrednost pa platiš manje nego da si im poslao dokaze a možda procene i na više pa te rebnu, srpska lutrija, država uvek dobija :D
 
Ovo mi je četvrti telefon kupljen u Kini, i uvek su sa 95% tačnosti računali troškove, tako da neću da se cimam, kako mi bude.
 
Pa to se vrlo lako resava sa brojem mobilnog koji ostavljamo na Aliju .. Ne znam jel oni salju i taj br moba ..

Salju, salju (verovatno) samo napises broj sa 00381 u svojim podatcima i opet ti ga ispisu na uputnici kao 64xxyyxxz, bez int. pozivnog ili 0 jer je nisi ni pisao, onda neki nas nepismeni (u zdrav razum uskracen) postar, ćata koji od ranog jutra, pre nego sto podje iz kuce, mrzi svoj posao, a od podneva mrzi i sebe i svoj posao, "vidi" broj i "ne ume" da pozove i pita ako nesto fali...
 
Evo i ja da se upisem u listu kasnjenja od 60 dana za 4 paketa.
Nemam ni tracking informacija.
Pokrenuo sam povracaj novca ali se se kinesci ne odazivaju 2 dan sa alija.
 
Ma Escalate sutra i e nerviraj se :)
 
Nema vise opcije za escalate, sad je sve automatski...
Dispute traje dve nedelje, u prvoj imas fore da se dogovoris sa prodavcem, pa onda ulazi i Aliexpress u resavanje spora, u drugoj nedelji takodje mozes da se dogovaras sa prodavcem, a ako se ni tada ne postigne dogovor, po isteku druge nedelje, Ali donosi presudu...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Onaj čuveni miš sa joybuya mrdnuo konačno. Juče ga dobila belgijska pošta.
 
Naleteh na kineskog smrada.
Kaze ne vraca pare i da je to sad moj problem i da je paket odavno kod nas (sto je mozda i moguce) ,ali se ne vidi jer na trakingu nema informacija.
A vreme za isporuku je zavrseno sa 31 decembrom.
 
Moj stav je da uvek treba tražiti full refund ako ne stigne roba, pa taman i da znam sigurno da je naš poštar ukrao. Ako se Kinezima ne isplati neka onda skinu Srbiju za liste za shipping. Ako naša carina nije sposobna da za tri nedelje obradi svu poštu, pa se zbog toga probije rok od 2 meseca, molim lepo, roba znači nije stigla - kriv je Kinez. Nek prestane da sarđuje sa Vučićevom poštom. Pa nek se onda zapitaju šta nije u redu u državi Srbiji, ovi što im je neprijatno koliko nam dobro ide.
 
Kakva je situacija sa GearBest-om i slanjem pošiljki za novogodišnje praznike. Poručio sam android box 30.12, kažu poslat i dobio sam tracking broj (Sweden Post Registred) ali kada pretražujem na 17track i dalje ne postoji nikakva informacija (izabrao sam PostNord Sweden) ?

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Samo strpljenje. I u normalno vreme tokom godine kad nema gužvi, treba da prođe vreme dok se ne pojavi na trackingu.
 
Ma ja ovaj moj kapiram kao da su ga tek pokupili u Kini. Super ako je već u Belgiji, to je pola posla obavljeno. :D
 
Meni paket sa slušalicama, bleji u Holandiji već 6 dana. Jel normalno ovakvo čekanje, s obzirom da je iz Kine u Holandiju stigao za 2 dana.
 
Onaj čuveni miš sa joybuya mrdnuo konačno. Juče ga dobila belgijska pošta.

I kod mene se, najzad, pojavila promena kod tracking broja za taj Rapoo miš.
Земља одредишта : Непознат

Земља полазишта : Белгија - Праћење трајало: 347 мс
2018-01-03 12:58

Belgium, Departure to country of destination
2018-01-02 20:20

Belgium, bpost has received the item
2017-12-14 03:10

Item is announced / bpost received the information
 
Moj stav je da uvek treba tražiti full refund ako ne stigne roba, pa taman i da znam sigurno da je naš poštar ukrao. Ako se Kinezima ne isplati neka onda skinu Srbiju za liste za shipping. Ako naša carina nije sposobna da za tri nedelje obradi svu poštu, pa se zbog toga probije rok od 2 meseca, molim lepo, roba znači nije stigla - kriv je Kinez. Nek prestane da sarđuje sa Vučićevom poštom. Pa nek se onda zapitaju šta nije u redu u državi Srbiji, ovi što im je neprijatno koliko nam dobro ide.
Iako se slazem da treba traziti refund, i maniti se pokusaja da sami shvatimo gde je problem, malo manje politike na forumu...
Ako ti se nesto ne svidja, 'ladjenjem usta na forumu ne pomazes situaciji, u stvari radis najgore moguce. Malo se smiris, druge iznerviras (bilo da se slazu pa se dodatno namrste, bilo da se ne slazu), i na kraju nista ne postignes.

Idi u politicare, idi u advokate, paravojsku, demonstrante, ili pobegni iz zemlje. NEMOJ pricati po forumima o tome, jer time svima skodis.
 
@glumac

Da li paket ima pracenje i da li si na vreme otvorio spor ?
 
Iako se slazem da treba traziti refund, i maniti se pokusaja da sami shvatimo gde je problem, malo manje politike na forumu...
Ako ti se nesto ne svidja, 'ladjenjem usta na forumu ne pomazes situaciji, u stvari radis najgore moguce. Malo se smiris, druge iznerviras (bilo da se slazu pa se dodatno namrste, bilo da se ne slazu), i na kraju nista ne postignes.

Idi u politicare, idi u advokate, paravojsku, demonstrante, ili pobegni iz zemlje. NEMOJ pricati po forumima o tome, jer time svima skodis.

+1

Moj stav je da uvek treba tražiti full refund ako ne stigne roba, pa taman i da znam sigurno da je naš poštar ukrao. Ako se Kinezima ne isplati neka onda skinu Srbiju za liste za shipping. Ako naša carina nije sposobna da za tri nedelje obradi svu poštu, pa se zbog toga probije rok od 2 meseca, molim lepo, roba znači nije stigla - kriv je Kinez. Nek prestane da sarđuje sa Vučićevom poštom. Pa nek se onda zapitaju šta nije u redu u državi Srbiji, ovi što im je neprijatno koliko nam dobro ide.

Opste poznatoje da je posta zabran u kome neko drugi bere kupine i borovnice...
Molicu da se dezinformacije ne sire na ovom forumu. :d
 
@glumac

Da li paket ima pracenje i da li si na vreme otvorio spor ?

Ima ga ali ne radi a spor sam otvorio kad je vreme za isporuku zavrseno a zakljucno sa 31.12.2017
Danas sam bio u posti da pitam ali po traking brojevima nema im ni traga a za 2 paketa imam kineske brojeve koji ovde ne vaze.
Kad udju u Srbiju dobijaju nama prepoznatljive brojeve.
Veca mi je zelja da stigne nego da mi vracaju pare ali sad izgubljeno vreme niko ne vraca.
 
Poslednja izmena:
20.12.2017 12:28:00 HK- Prijem
29.12.2017 07:20:43 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
29.12.2017 07:28:04 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
29.12.2017 10:48:43 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
30.12.2017 08:49:04 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED

20.12.2017 12:28:00 HK- Prijem
29.12.2017 07:20:43 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
29.12.2017 07:28:04 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
29.12.2017 10:48:43 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
30.12.2017 08:49:04 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
03.01.2018 08:23:25 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED

Zanima se zasto se ponavlja ovo "podnosenje na carinski pregled"?
To ce se ponavljati svaki dan automatski ili sta li je, o kakvom procesu-operaciji se tu u stvari radi?
Zasto juce celi dan nije bilo stavke od 3.1. vec se tek jutros pojavila?
 
Radi se o procesu robe koja čeka da dođe na red za procenu i carinjenje. Kad se promeni status, paket obično u roku od jednog dana stigne do tebe. Proveravaj svaki dan i to je to.
 
Ja sam naručio još jedan, ovaj put šalju preko NL pošte. Nadam se da će stići brže.
 
Meni su tek sad počeli da stižu paketi sa Alija poručeni još početkom Decembra. A imam i neke iz Novembra od kojih još nema ni traga ni glasa. Što je najgore paketi sa tracking kodom ne menjaju status jos odavno. E sad ko je tu najsporiji dal ove pošte iz EU ili naša to nikada neću znati...

Sent from my Honor 8
 
Drugari, samo jedno pitanje... Delivered by air transport, status na China Airmail-u, stoji 20ak dana. Nikad nije ovoliko dugo trebalo da stigne do Serbije. Jel u poslednje vreme to normalno ili je vreme za alarm ? :) Nisam dugo narucivao, a ranije je od statusa Delivered by air transport do prijema u nasoj posti prolazilo po 4-5 dana...
 
I ja imam 1 takav paket porucen 22 novembra ..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno