Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja još čekam masku za telefon od 11.11

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Preko svedske poste ima da se nacekas. Trenutno I ja cekam jednu posiljku preko njih. Prethodna putovala od 28.09., urucena 02.11. Sada ce, cini mi se, zbog svih ovih praznika, biti jos gore. Trenutni status je : Item departed on flight from origin, jos od 21.12. Tvoj status "item received for processing" bio mi je jos 12.12. Videcemo posle NG kojim ce tempom ici.

Konacno promena, jutros se status promenio u sistemu na Item departed on flight from origin. Datum je od pre nove godine, 29/12 u 00:26. Prethodni status je bio od 21/12. Realno je verovatno da je ocekujem krajem januara.
 
Meni se cini da ovu temu slobodno mozemo preimenovati u "paćenje pošiljki" umesto praćenje pošiljki... :d
 
Jedino što možemo da uradimo je da se žalimo kinezima. Ja ću sve da ih iznapušavam u fidbeku kad stigne roba, a tamo gde sam platio šiping (na telefon, dolar i kusur) ima da im lupim zvezdicu manje, pa neka vrše pritisak na njihove prevoznike, hebe mi se.
 
Ne znam šta više hoćeš od kineza, oni su tu najmanje krivi. Plati fedex ili dhl i imat ćeš robu u roku 3 dana.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Jedino što možemo da uradimo je da se žalimo kinezima. Ja ću sve da ih iznapušavam u fidbeku kad stigne roba, a tamo gde sam platio šiping (na telefon, dolar i kusur) ima da im lupim zvezdicu manje, pa neka vrše pritisak na njihove prevoznike, hebe mi se.

Neću da branim kineze, daleko od toga da su cvećke ali ovde nisi u pravu. Postavi se u sličan položaj, prodaješ nešto na netu, nebitno šta, neko tamo daleko kupi, ti uredno spakuješ robu, odneseš u poštu, dobiješ "pečat" (i tracking kod) da si poslao, misliš još jedna prodaja obavljena, kad međutim na tvojoj pošti 3 miliona paketa a na sledećem punktu pretovare paketa 6 miliona paketa i gomila nikako da se rasčisti a tvoj paket kao kapljica u moru, čeka da se pomeri, danima, nedeljama, praznici su a njega niko nije zvao na žurku :) i šta ti sad tu možeš! ništa. I kupac hoće svoj paket što pre i ti hoćeš da bude što pre kod kupca jer dobijaš lovu pre ali pošta ne ferma ni tebe ni njega 5% :D

Znam, iskušenje je veliko, i ja imam par paketa s početka novembra koji nisu stigli ni u srbiju a ne u moje ruke, tim gore što sam posle toga naručio par stvari koje su već stigle ali šta ćeš, negde je neko :wc:
Pogledaš kad ističe predviđeno vreme isporuke (60 dana obično) kad prođe tražiš lovu nazad i to je to.
 
Poslednja izmena:
20.12.2017 12:28:00 HK- Prijem
29.12.2017 07:20:43 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
29.12.2017 07:28:04 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
29.12.2017 10:48:43 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
30.12.2017 08:49:04 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED

Kinezi su bas dugo cekali da ga posalju, iako je placeno 8.dec.'17. i ako sam dobio preko alija obavestenje da je 14.dec.'17. otpremljeno od prodavca, zavedeno je da je u postu primljeno tek 20.dec.'17.
Da li je to tako "normalno" ili je prodavac cek'o da mu dodje u radnju roba koju prodaje pa je teko onda meni spakovao i poslao?
Barem nije dugo putovalo kad je vec krenulo...
Nego kada da se nadam ovom paketu kod mene kuci da ce biti?
Ima li sanse da se pojavi pre Božića ili će tek posle s.n.g, tamo negde oko 15.1.'18. ?
 
Teško da će ovo biti kod tebe pre božića. Zavisi kako naša carina radi ovih dana. Ovde ćeš imati dodatnih troškova PDVa možda i carine, zavisi šta si naručio.
Najranije što bi ja računao je tamo sreda-četvrtak-petak sledeće nedelje pod uslovom da carina radi sledeće nedelje normalno a ove nedelje da imaju barem 3 radna dana...
 
Sa Singapurom imam najbolja iskustva. Npr. jedan od paketa npr. narucen 11.11, urucen mi je 22.11., ili narucen 02.12 stiglo 15.12, narucen 04.12. stiglo 18.12 (ovaj zadnji od 21.12 nesto u startu kasni, ukoliko ga uporedim sa prethodnim posiljkama, tako da ce zbog praznika, sto kod njih, sto kod nas, malo da se oduzi)...

Da li je ovaj od 21.12. stigao u Srbiju?
Meni je Despatch uradjen 22.12. pa je moguce da su nam paketi u istom kontejeneru ili kako se vec grupisu. Imao sam dosta problema sa ovom isporukom, bilo je na snizenju 11.11. medjutim nisu imali na stanju odmah nego su dali privremeni tracking broj, pa dali jos jedan broj, zatim ukinuli taj drugi i nastavilo da radi update za ovaj prvi broj. Vec sam vidjao da se ovakve stvari povremeno dese kako bi izbegli penale ako probiju rok koji su zadali Aliexpress-u za slanje posiljki ali u svakom slucaju vredi informisati se o ovome kako bih povratio novac ako do toga dodje (45e mi nisu za bacanje...)
 
23.11.2017 21:03:00 CN-51001020 Prijem
25.12.2017 15:47:11 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
25.12.2017 16:17:41 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
26.12.2017 10:41:49 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
26.12.2017 11:43:14 61200 CARINA GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD Otprema
27.12.2017 04:44:07 10200 GPC BEOGRAD - 11550 Lazarevac Otprema
27.12.2017 19:15:11 11550 Lazarevac - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
27.12.2017 23:33:36 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
27.12.2017 23:33:56 10200 GPC BEOGRAD - 11003 IZMENIČNA POŠTA Otprema
02.01.2018 09:15:00 CN-CNBJSA Prispeće

Sta znaci ovo , kad ce paket ?
 
Ovo je vraćeno za kinu!
Šta si naručio?

Čudno, 25tog stiglo u srbiju, isti dan primljeno na carini, 26tog prošlo bg carinu, 27mog otišlo za Lazarevac, isti dan Lazarevac vratio za BG, BG otpremio za Kinu i danas primljeno u Kini!
Moguće je da je adresa bila pogrešna ili nepotpuna i ovi na pošti u Lazarevcu kad su videli da nešto fali samo su vratili nazad!
 
Poslednja izmena:
Verovatno je bio problem sa adresom jer kad je problem sa robom onda carina vraća, ne šalju lokalnoj pošti a ovo je tvoja lokalna pošta vratila.
Možda je falio broj kuće ili nešto od bitnih podataka tipa prezime ili ime...
 
Cek i sad je u Kini opet ?
 
Da, CNBJSA je glavna pošta u Bajžinu, primljeno danas u 9:15
 
Sta cu sad da refundujem .. On je poslao nek podatke lose cim je 27. stiglo u lokalnu postu i 27. i poslato nazad ..
 
Prvo pogledaš na koju adresu je poslati i da nisi možda nešto pogrešno uneo / zaboravio da uneseš, ali ako si i ranije naručivao na tu istu adresu i nisi je skoro menjao onda je on nešto zeznuo, kontaktiraš ga i kažeš da je vraćeno, najverovatnije njegovom greškom (ali moguće je i da je došlo do oštećenja etikete pa se ne vidi tvoj kućni broj, ili ulica ili prezime, ko će ga znati) i vidiš da li bi mogao da pošalje ponovo ili ti vrati novac kako ti odgovara. Možda ne bi bilo loše kada bi video s kinezom da ti slika paket pa da vidiš šta zapravo fali ali ako mu kažeš da je on kriv verovatno neće hteti baš da se cima...
 
Poslednja izmena:
@Matija00

Ovo je propust nase poste.Postara je mrzelo da te pronadje....
Svasta ce da napisu da skinu odgovornost sa sebe :(
Ja zivim u selu i postari i ovde povremeno zabrljaju - Mogu samo da zamislim sta rade po gradovima....
Ubuduce prati svaki dan kada vidis da je paket stigao u Srbiju.Ako ti ne isporuce onog dana kada pise da je prispeo u lokalnu postu , odmah idi i trazi paket.
 
Poslednja izmena:
Sve sam lepo napisao kad sam narucio , stigao mi paket pre 2 nedelje narucen isti dan kao ovaj na moju adresu ..

Ostavio sam i br tamo kako nisu imali da jave, paket je vracen isti dan mora da nesto nije valjalo ..
 
Poslednja izmena:
Ali i kad vracaju posiljke, obicno ne rade to ovako brzo. Bas nesrecna situacija.
 
Kamo srece, pise u trackingu i moj grad ..
 
U cemu? :D

Mozda i nije tvoj tracking broj, BTW :) Posalju nekada lazan.

Beijing, ja to izgovaram kao bejžin! jel grešim? Edit, aha sad vidim, reškom sam napisao bajžin...
Populacija skoro 22 miliona građana, najveći poslovni centar Kine?... Pored Šenžena (Shenzhen)...!
Mislim da ovde nije u pitanju lažan broj za praćenje, sema ako čovek nije iz Lazarevca ali računam da bi pomenuo nešto tipa "a zašto je otišlo u Lazarevac kas sam ja iz ....?"...
(potvrđeno u postu iznad)
 
Poslednja izmena:
@Matija00

Ovo je propust nase poste.Postara je mrzelo da te pronadje....
Svasta ce da napisu da skinu odgovornost sa sebe :(
Ja zivim u selu i postari i ovde povremeno zabrljaju - Mogu samo da zamislim sta rade po gradovima....
Ubuduce prati svaki dan kada vidis da je paket stigao u Srbiju.Ako ti ne isporuce onog dana kada pise da je prispeo u lokalnu postu , odmah idi i trazi paket.


Pa zašto upisujemo broj mobilnog telefona ako se isti ne koristi kada se desi neka nejasnoća... :trust:
Mrzelo poštara :d
 
Pa to se vrlo lako resava sa brojem mobilnog koji ostavljamo na Aliju .. Ne znam jel oni salju i taj br moba ..
 
Pa zašto upisujemo broj mobilnog telefona ako se isti ne koristi kada se desi neka nejasnoća... :trust:

Reda radi, mene nikad niko ni iz pošte ni sa carine nije zvao?
Zapravo lažem, u zadnje vreme me poštar zove ujutru da mi kaže kako imam paket/e pa da svratim pre posla :D
I DHL me zove uvek pre isporuke.
 
Evo, da se i ja upisem, ono, mozda pre stigne...:D
 

Prilozi

  • Capturecntrack.JPG
    Capturecntrack.JPG
    74.6 KB · Pregleda: 106
Neću da branim kineze, daleko od toga da su cvećke ali ovde nisi u pravu. Postavi se u sličan položaj, prodaješ nešto na netu, nebitno šta, neko tamo daleko kupi, ti uredno spakuješ robu, odneseš u poštu, dobiješ "pečat" (i tracking kod) da si poslao, misliš još jedna prodaja obavljena, kad međutim na tvojoj pošti 3 miliona paketa a na sledećem punktu pretovare paketa 6 miliona paketa i gomila nikako da se rasčisti a tvoj paket kao kapljica u moru, čeka da se pomeri, danima, nedeljama, praznici su a njega niko nije zvao na žurku :) i šta ti sad tu možeš! ništa. I kupac hoće svoj paket što pre i ti hoćeš da bude što pre kod kupca jer dobijaš lovu pre ali pošta ne ferma ni tebe ni njega 5% :D

Znam, iskušenje je veliko, i ja imam par paketa s početka novembra koji nisu stigli ni u srbiju a ne u moje ruke, tim gore što sam posle toga naručio par stvari koje su već stigle ali šta ćeš, negde je neko :wc:
Pogledaš kad ističe predviđeno vreme isporuke (60 dana obično) kad prođe tražiš lovu nazad i to je to.

Ma ne radi se o lovi, zaista. Nikad se nisam žalio kinezima, čak sam umeo i da im dam max feedback kad su grešili na nekim sitnicama, ali od gomile gluposti koje sam naručivao, desi se da jedna kasni od deset, uvek su stizale za dve - tri nedelje. Sad imam 6-7 paketa u opticaju, ni jedan nije stigao, nikad nije bilo ovoliko kašnjenje. Ne može tako baš da se gleda, nisu kinezi krivi, nisam ja kriv, pošta je kriva a ja dajem pare. Moraju i oni malo da se pokrenu i pritisnu šiping kompanije da poboljšaju uslugu, to je i njihov interes, evo meni prvom se ništa ne naručuje više, ko će bre čekati mesec dva dana na paket.

EDIT: Sad rešio da proverim iz očaja status telefona, a on konačno danas oko 12h stigao na carinu, izvukoše se Kinezi ovog puta, neće osetiti moj gnev. :D
Sad "samo" da se naši majstori smiluju da ocarine. :wall:
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno