Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Sto da kupujete takvo svetlo kad je dovoljno da pokazete svoja posle voznje :D

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Da li je neko imao dodira sa nečim ovakvim?

Bluetooth speaker sa power bankom i svetlom

Razmišljam se da poručim, deluje praktično, nekad mi tačno fali muzika kad vozim sam, a ne želim da guram bubice u uši.

EDIT: sada je na popustu.

Nabavio sam ovo pre neki dan :
https://www.aliexpress.com/item/4-i...ED-Flashlight-FM-Radio-Power/32688464506.html
Isto ******, drugo pakovanje.
Generalno sam zadovoljan jer se zvucnik super cuje, lampu ne koristim vec koristim opciju bljeskalice po potrebi, nisam koristio kao powerbank i nisam ubacivao sd karticu jer nikako da ugrabim priliku.
Jedini problem je sto mi pri prvo konektovanju puca BT na fonu ali se posle par sekundi sam poveze i posle nema problema.
 
Nabavio sam ovo pre neki dan :
https://www.aliexpress.com/item/4-i...ED-Flashlight-FM-Radio-Power/32688464506.html
Isto ******, drugo pakovanje.
Generalno sam zadovoljan jer se zvucnik super cuje, lampu ne koristim vec koristim opciju bljeskalice po potrebi, nisam koristio kao powerbank i nisam ubacivao sd karticu jer nikako da ugrabim priliku.
Jedini problem je sto mi pri prvo konektovanju puca BT na fonu ali se posle par sekundi sam poveze i posle nema problema.
Ja sam poručio onaj, razlika je u veličini powerbank-a i zvučnika, po feedback-u kažu da je bass neverovatno dobar. :D sad se nadam da me neće boleti kad prođe kroz carinu.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Je l' ozbiljno stavljate te testise za svjetlo? Sta je sljedece dildo zvonce? :p
 
Sta mi je bolje, da kupim nosac za mobilni i skinem aplikaciju za merenje ili da kupim merac posebno ? jedna romanticna :D 20232294_1378313475588003_1482315002407887667_o.jpg
 
Poslednja izmena:
Sta mi je bolje, da kupim nosac za mobilni i skinem aplikaciju za merenje ili da kupim merac posebno ? jedna romanticna :D

Kako bi koristio mobilni?

Krenes posle podne na voznju, baterija pri kraju...
Ili zakacis telefon negde na korman, uletis u rupu i razbijes, pa to vise kosta nego ciklokompjuter.
Ili da ga drzis u dzepu pa svako malo vadis i vidis koliko si presao :)

I kako god sve da resis baterija na telefonu ce uvek da ti bude prazna....
 
Kako bi koristio mobilni?

Krenes posle podne na voznju, baterija pri kraju...
Ili zakacis telefon negde na korman, uletis u rupu i razbijes, pa to vise kosta nego ciklokompjuter.

I kako god sve da resis baterija na telefonu ce uvek da ti bude prazna....
Jasno kupicu merac brzina vidim nije skupo :D

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Smrt za biciklistu.

Voziš nešto što ostalima liči na biciklu ali brzinom/ubrzanjima nešto boljih motocikala, u saobraćaju, pa još verovatno bez dnevnog svetla, i time si idealan da na svoju štetu neprijatno iznenadiš jače od sebe u saobraćaju.
Sem toga, koliki je zaustavni put tog bicikla sa tim uzanim gradskim bici gumama pri 70km/h? 200m?
cela ta stvar sa ebajkovima je zbog toga sto je trenutna tehnologija dovela do relativno jakih i jeftinih baterija koje su jos uvek skupe da pogone teza vozila pa ih guraju na bicikle kako bi zamenili skutere...

I sta je tu problem...
Evo ja imam dovoljno dobru formu da drzim 40km/h, ali po gradu ipak ne moze da se vozi bajs 40km/h.

Ovde odma` otpadaju bici staze, znate i sami zasto...
i na kolovozu treba da se kreces desnom stranom kolovoza jer te tamo vozaci ocekuju, a tamo ima rupa koje tim bajsem ne mozes preskakati kao sa klasicnim.
Sledece je problem kocenje... dok pedalas "nozno" tebe drma adrenalin i puls i sav si izostren da reagujes...
A kad samo okrenes gas ti si "opusten", a kocnice su ti i dalje bciklisticke umesto dimenzionisane za vece brzine.

I na kraju problem su i gume koje i sa noznim pedalanjem bez problema naglim kocenjem mozes pocepati do felne, sta bi se desilo na ebajku, verovatno bi i felnu pocepao :)

Da ne idemo dalje u detalje da ni ram, viljuska, korman, tockovi pa ni sticna i sediste nisu dimenzionisani za tu snagu.
 
Poslednja izmena:
Ljudi zanima me da li ova sedista stvarno vrede ove pare, na primer 5000 rsd i dalje...http://planetbike.rs/pbshop/Biciklizam/Delovi/Sedišta/436/ sta je tu drugacije od obicnih sedista?
Ako mislis da ne vrede kupi ono od 600din i ne brini za ove sto bacaju pare ;)

Al znas i sam da to nije tako...

Jeftino sediste je od jeftinih materijala, malo plastike, celicne sine i sundjer, to i ne vredi vise od 600din.
ali sundjer brzo propada pa onda ubacimo gel umesto sundjera i opet to sve spakujes na plastiku i celicne sine i to onda kosta malo vise od 600...

Ali onda da bi to bilo malo i elasticno stavis sve to na aluminijumske sine, i tapaciras boljim materijalom...pa onda to opet kosta vise od prethodnog...

Pa ako na to dodas i malo ergonomije zarad udobnosti, mozda rupu u sredini da ladis jaja, onda je potrebna i malo jaca plastika kako se to sve ne bi raspalo preko prve rupe i to opet poskupljuje...

Ako posle tako vec solidno sediste hoces da olaksas pa umesto aluminijuma i plastike stavis karbon ili dodas titanijumske sine i presvuces kozom to opet dodatno kosta...

I jos ako je to sediste vozio neko poznat da na turu i djiru... e pa jbga... i to kosta.:banana:

Na biciklu ti je sve tako :)
 
Ako mislis da ne vrede kupi ono od 600din i ne brini za ove sto bacaju pare ;)

Al znas i sam da to nije tako...

Jeftino sediste je od jeftinih materijala, malo plastike, celicne sine i sundjer, to i ne vredi vise od 600din.
ali sundjer brzo propada pa onda ubacimo gel umesto sundjera i opet to sve spakujes na plastiku i celicne sine i to onda kosta malo vise od 600...

Ali onda da bi to bilo malo i elasticno stavis sve to na aluminijumske sine, i tapaciras boljim materijalom...pa onda to opet kosta vise od prethodnog...

Pa ako na to dodas i malo ergonomije zarad udobnosti, mozda rupu u sredini da ladis jaja, onda je potrebna i malo jaca plastika kako se to sve ne bi raspalo preko prve rupe i to opet poskupljuje...

Ako posle tako vec solidno sediste hoces da olaksas pa umesto aluminijuma i plastike stavis karbon ili dodas titanijumske sine i presvuces kozom to opet dodatno kosta...

I jos ako je to sediste vozio neko poznat da na turu i djiru... e pa jbga... i to kosta.:banana:

Na biciklu ti je sve tako :)
Uzeo sam neko od 50 evra za pocetak, kontam da ce biti dobro :D

Послато са PRA-LX1 уз помоћ Тапатока
 
Uskoro kod mene :D
932c8759ec72011befcb9bfefca8d288.jpg


Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Borat nisi odgovorio za gaće sa uloškom :)

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Svasta nesto napisaste dok sam bio na odmoru.

Meni stiglo ovo pre neki dan. Nisam ih jos nosio na na bajsu, ali sam vozio auto i ok su mi.
https://www.aliexpress.com/item/INB.../2013400595.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.pLy8vL

Uzeo sam bele. Vidi se da je kinez pravio, ali totalno zavrsavaju posao i nisu ruzne. :D

Neko rece negde nazad za bidone, mislim da je Dzoni. Ja sam se lozio na to, ali sam poceo da koristim pre par godina aquavivu 0.75 i milina. Kupim da imam kuci 2-3 flasice i jednu koristi par puta. Bidoni se zaprljaju, ta plastika nije trajna kao sto je kod onih tupperware posuda. Tako da i moja preporuka.

Haha, zvonca.... Kakve veze sto je decko stavio pticicu, ima raznih zvonca... Ja imam obicno, ali bih i to stavio da imam mesta, ali nemam. :(

Sediste, opipljiva tema. Ja sam dugo koristio ono cuveno K2 sediste pa sam presao na selle italia x0 i mnogo sam zadovoljan. Konstrukcija coveka je cudo.
 
Gde ces bolje zvonce od skripe prljavih diskova, dobijaju ljudi fras kad im se stvorim iza ledja.
 
Bolji zvuk stvaraju bandasi i v-brake, samo neka stalno budu mokri :D

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Jel ima neko info kako ide sa bajsem u voz? Videh pre neki dan na ovome novijem nalepnica da su dozvoljeni. Puno bi mi znacilo kada bi mogao da ga prevezem od NS do Cortanovaca ili Beske, pa dalje picim do vikendice

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Drug i ja smo putovali od Beograda do Valjeva onim novim vozom i samo smo ušli i uneli bicikle. Pre toga nam gospođa na šalteru rekla da to vidimo sa kondukterom, ali konduktera nismo ni videli pre nego sto je voz krenuo. Kada je došao da pregleda karte pitao nas da li su bicikli naši i naplatio nam po sto dinara (uredno nam napisao karte).
Pre toga putovali od Zagreba do Beograda onim starim vozom i isto nije bilo problema. Spremili pare da 'častimo', ali kondukter odmah rekao da idemo do prvog vagona da vidimo ima li predviđeno mesto za bicikle, a ako ne da ih stavimo uz wc samo da može da se prođe. Kada je pregledao karte rekao da će se vratiti da 'regulišemo' ali se pojavila njegova koleginica i isto nam otkucala karte za bicikle (po 15 kuna).
Tako da je moje iskustvo sa vozovima i biciklima prilično pozitivno.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Редовно је предвиђен превоз бицикала железницом и постоји посебна тарифа за то.

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 
A jel postoji neko mesto predvidjeno za to ili sto bi rekli prislonis ga negde?

Nisam putovao vozom 100godina,do pre neki dan kad sam vodio klinca cisto u prvu voznju vozom.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Vrh Dno