Šta je novo?

Huawei P9 Lite (tutorijali u prvom postu)

Kako da iskljucim da ne iskace update uopste? Naime majci, kojoj je ovo prvi smartphone, je sad stigao Nugat update i bukvalno je napada i iskace svako malo da odradi update koji bih ja da izbegnem jer se taman navikla i naucila na MM da se snalazi, samo mi jos fali da se zbunjuje oko nekih gluposti samo zbog promene UI-a.

Iskljucio sam u updateru da sam trazi i automatski preko wifija updateuje ali i dalje stoji push notifikacija (broj 1) na ikonici za settings i svakih 15-ak minuta telefon sam prebaci na updater i bukvalno tera da se odradi.
 
^Koliko sam shvatio ne rade uz novu default widgeti, a ovi ostali rade.
 
Jel se desava nekome da baguje tastatura? Desava mi se da iz cista mira pocbe da brka slova..npr pritisnem p on otkuca e,pritisnem e on otkuca u i sl.
U takvim slucajevima ne mogu ni da ga resetujem preko power menija nego samo tako sto drzim power dugme dok se ne resetuje.

Beyond Genius Lies Insanity
 
Posle godinu dana korišćenja bas je usporio, a sada na 7.0 stvarno se oseti razlika u radu.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Kako da iskljucim da ne iskace update uopste? Naime majci, kojoj je ovo prvi smartphone, je sad stigao Nugat update i bukvalno je napada i iskace svako malo da odradi update koji bih ja da izbegnem jer se taman navikla i naucila na MM da se snalazi, samo mi jos fali da se zbunjuje oko nekih gluposti samo zbog promene UI-a.

Iskljucio sam u updateru da sam trazi i automatski preko wifija updateuje ali i dalje stoji push notifikacija (broj 1) na ikonici za settings i svakih 15-ak minuta telefon sam prebaci na updater i bukvalno tera da se odradi.
Na ekranu drzi duze pa u settings
3c5de0cc73974eca0cfeb2498ffc21b2.jpg


Sent from my HUAWEI VNS-L21 Revolution OS using Tapatalk
 
koja je fora sa dve hicare aplikacije na c66b370? da li brisati jednu i koju...
 
Ja sam ostavio noviju verziju - ikonica „srce na dlanu“.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ljudi kako da promenim lozinku za zaključavanje/otključavanje ekrana, skroz sam je zaboravio zato što nisam koristio, koristim samo fingerprint a i jedno i drugo mi je aktivno. Imam samo opciju da unesem lozinku, nema za promenu ili brisanje.
b5de3bee988ffd9d7fe0803e6441cdd9.jpg
9c0a6359108c9907611dc6f46d9dccf3.jpg


Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Idi na lozinku pa tu mozes da menjas I pin ili da stavis patern ili sta vec ali prvo unesi trenutni pin koji ti je da bi ti otvorilo opcije

Sent from my HUAWEI VNS-L21 Revolution OS using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovorima valjda nece iskakati update vise.

Jos jedno pitanje, ja sam na b370 i nikako ne uspevam da pokrenem multi window mod (ne split screen koji se dobija kada se drzi recent dugme) nego multi window kao onaj sto recimo ima s7edge, tu sam prvo video kod burazera. Kod njega se samo povuce iz ugla ekrana ka sredini i moze da resizeuje bilo koju app (osim igrica npr.) I da ih pomera kako hoce jednu preko druge itd.

Ja sam trazio i nisam nasao i mislio da to kod nas nema medjutim malopre sam slučajno kad sam hteo notifikacije da otvorim gore povukao i pokrenuo taj mod sto znaci da postoji ALI NE ZNAM KAKO. Vec pola sata vucem po ovom ekranu pokusavajuci da ponovim to sto sam uradio i ne ide. Ima li neko neku ideju? :D
 
Hvala na odgovorima valjda nece iskakati update vise.

Jos jedno pitanje, ja sam na b370 i nikako ne uspevam da pokrenem multi window mod (ne split screen koji se dobija kada se drzi recent dugme) nego multi window kao onaj sto recimo ima s7edge, tu sam prvo video kod burazera. Kod njega se samo povuce iz ugla ekrana ka sredini i moze da resizeuje bilo koju app (osim igrica npr.) I da ih pomera kako hoce jednu preko druge itd.

Ja sam trazio i nisam nasao i mislio da to kod nas nema medjutim malopre sam slučajno kad sam hteo notifikacije da otvorim gore povukao i pokrenuo taj mod sto znaci da postoji ALI NE ZNAM KAKO. Vec pola sata vucem po ovom ekranu pokusavajuci da ponovim to sto sam uradio i ne ide. Ima li neko neku ideju? :D
Koja je razlika izmedu split screen i multi window?

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
 
Hvala na odgovorima valjda nece iskakati update vise.

Jos jedno pitanje, ja sam na b370 i nikako ne uspevam da pokrenem multi window mod (ne split screen koji se dobija kada se drzi recent dugme) nego multi window kao onaj sto recimo ima s7edge, tu sam prvo video kod burazera. Kod njega se samo povuce iz ugla ekrana ka sredini i moze da resizeuje bilo koju app (osim igrica npr.) I da ih pomera kako hoce jednu preko druge itd.

Ja sam trazio i nisam nasao i mislio da to kod nas nema medjutim malopre sam slučajno kad sam hteo notifikacije da otvorim gore povukao i pokrenuo taj mod sto znaci da postoji ALI NE ZNAM KAKO. Vec pola sata vucem po ovom ekranu pokusavajuci da ponovim to sto sam uradio i ne ide. Ima li neko neku ideju? :D
Jel ovo?
11651a2e08b5dd1e6ad09b88a612f091.jpg


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 C432B381 pomoć Tapatoka
 
Idi na lozinku pa tu mozes da menjas I pin ili da stavis patern ili sta vec ali prvo unesi trenutni pin koji ti je da bi ti otvorilo opcije

Sent from my HUAWEI VNS-L21 Revolution OS using Tapatalk
Da si makar malo bolje pročitao poruku ne bi odgovarao na ovakav način i primetio bi da sam zaboravio pin ili pass, molim te više ne odgovaraj na moja pitanja, hvala.

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Da si makar malo bolje pročitao poruku ne bi odgovarao na ovakav način i primetio bi da sam zaboravio pin ili pass, molim te više ne odgovaraj na moja pitanja, hvala.

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
Kakav retos,pogledaj dole ti sta si napisao...aj pa vazi :)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 Revolution OS using Tapatalk
 
Split screen ili multi windows dodje mu na isto...ili gresim....
 

Prilozi

  • Screenshot_20170613-142256.png
    Screenshot_20170613-142256.png
    696.2 KB · Pregleda: 92
Jel multi window uopce bio najavljen za huawei mobitele?

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
 
Jedino sto lici ovome sa S7 edge je kada se pusti neki video, pa se umanji.. ali, to nije multi-window i moguce je samo na video.
 
On hoce prozor u prozoru, a ne split screen ili split windows. Ja to nisam video kod nasih...jedino mozda kod rootovanih pa da se omoguci ta opcija u build.prop ako uopste postoji....

Poslato sa HUAWEI VNS-L21C432B380 uz pomoć Tapatoka
 
On hoce prozor u prozoru, a ne split screen ili split windows. Ja to nisam video kod nasih...jedino mozda kod rootovanih pa da se omoguci ta opcija u build.prop ako uopste postoji....

Poslato sa HUAWEI VNS-L21C432B380 uz pomoć Tapatoka

Tako je, i ja nisam verovao da ima kod nas dok bukvalno nisam slucajno smanjio Chrome. Nista mi jasno nije mozda je neki bag bio u trenutku...
 
Evo nasao sam extra aplikaciju, to je to. Radi I na nasim uredjajima. Nije potrebsn root ili bilo sta slicno. Multi windows I sve rade kao I youtube. U opisu videa I link.
https://youtu.be/TqtkeIkI0YM

Poslato sa HUAWEI VNS-L21C432B380 uz pomoć Tapatoka
 
To je to. Youtube radi normalno dok su otvorene druge aplikacije. Nema seckanja, nista slicno. Pozzz
 

Prilozi

  • Screenshot_20170613-192801.png
    Screenshot_20170613-192801.png
    871.5 KB · Pregleda: 90
Poslednja izmena:
Jel može neko snimit kako se sve nastima nesto mi nece kako treba... :/

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
 
Imas samo dve dozvole jedna da je omogucis u aplikacijama, druga u Develop opcijama, zadnja stavka u meniju da se omoguci - Force resizable activities il tako nesto...Ali u tutorialu I u opisu aplikacije mislim da je vec to pomenuto.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21C432B380 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno