Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Da li koristiš mail aplikaciju?

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Pa odradio je kako si napisao i prodarila mu,sada ne prikazuje mailove kako treba... jel treba stalno da resetuje app?

Eirc,sto ne probas 3rd app za mail?

Sto se tice COD,naravno da nece mesati dva eko sistema Steam i Store,ne vidim nista cudno u tome...
 
Da li koristiš mail aplikaciju?

Sent from my D6603 using Tapatalk
Naravno, to mi je jedna od najusluznijih aplikacija, obavestava, stalno je ulogovana.

Screenshot (139).png

Sto se tice zauzeca, ne znam sta moze da "jede" disk ali kod mene je uvek ovako, 2-3gb gore dole.
Nekih 40 programa instaliranih oko 3gb, player, browser, sve za net, filmove, muziku za sta se moj laptop prvenstveno i koristi.
Ccleaner povremeno brisanje i to je to.

Screenshot (141).png
 
Poslednja izmena:
Da li je neko naterao bluetooth na Qualcomm Atheros AR956x (wireles i bluetooth kartica) da radi na win10 (64b)?

Ne postoje zvanicni drajveri, laptop je Toshiba Portege R930.
Probao sam i drugu karticu isto Atheros AR5B225 (AR9485) i rezultat je isti, uopste je ne vidi sistem.
 
Da li je neko naterao bluetooth na Qualcomm Atheros AR956x (wireles i bluetooth kartica) da radi na win10 (64b)?

Ne postoje zvanicni drajveri, laptop je Toshiba Portege R930.
Probao sam i drugu karticu isto Atheros AR5B225 (AR9485) i rezultat je isti, uopste je ne vidi sistem.

Ovi su kod mene bili na win 7 pa win8 evo ih na win 10...valjda su ti?
Jesam i ja jednom tokom upgrade popio plavi ekran zato sto je win 10 nabacio neke svoje, ali sam skinuo sa oficijalnog sajta za win 7.

Screenshot (142).png

Evo ove za win 8.1 http://support.toshiba.com/support/modelHome?freeText=7D170973H&osId=38
Stikliraj samo filter network.
 
Poslednja izmena:
Erice jel si i ti na IT Akademiji?

jesam, krenuo da strebam od 1.novembra :). jesi i ti na php-u?

@ericm u sustini u pravu i ne treba da ceka ta bolja vremena.
Kada se sad ne snalazi kasnije nece sigurno.

u cemu se bre ne snalazim? da otvorim mejl?! u redovnom popravljanju windowsa i resetovanju svake aplikacije? ajde ne pravi se pametan svega ti... jesi li probao ti jos neki OS osim wina i video kako radi?
10-ka kod mene super radi, dok radi. dao sam mu sansu i ovo je cetvrti put da pravi veci problem u zadnjih par meseci. jednostavno nemam taj luksuz da radim sistem na svaka dva meseca i ovo nije sistem za bilo kakav ozbiljniji rad.

@DukeLander
pa sta znam, ne volim 3rd party aplikacije ako imam preinstalirane u sistemu jer je pitanje kako ce i one da rade. ova mail app mora da radi jer je to njihovo ****** koje su izbacili i nece da poprave...
resen problem za sada, bukmarkovao sam icloud.com i preko njega otvaram...
 
Poslednja izmena:
Da, i te sam probao i novije (win10-10.0.0.341-whql), problem je sto u Device Manager-u uopste ne vidim bluetooth.
Probao sam i Atheros Bluetooth Filter Driver Package sa Toshibine stranice sa drajverima za ovaj model.
 
Da, i te sam probao i novije (win10-10.0.0.341-whql), problem je sto u Device Manager-u uopste ne vidim bluetooth.
Probao sam i Atheros Bluetooth Filter Driver Package sa Toshibine stranice sa drajverima za ovaj model.

Ukljuci ga u settings, pojavice se...
 
jesam, krenuo da strebam od 1.novembra :). jesi i ti na php-u?



u cemu se bre ne snalazim? da otvorim mejl?! u redovnom popravljanju windowsa i resetovanju svake aplikacije? ajde ne pravi se pametan svega ti... jesi li probao ti jos neki OS osim wina i video kako radi?
10-ka kod mene super radi, dok radi. dao sam mu sansu i ovo je cetvrti put da pravi veci problem u zadnjih par meseci. jednostavno nemam taj luksuz da radim sistem na svaka dva meseca i ovo nije sistem za bilo kakav ozbiljniji rad.

@DukeLander
pa sta znam, ne volim 3rd party aplikacije ako imam preinstalirane u sistemu jer je pitanje kako ce i one da rade. ova mail app mora da radi jer je to njihovo ****** koje su izbacili i nece da poprave...
resen problem za sada, bukmarkovao sam icloud.com i preko njega otvaram...

Da,bas na PHP-daljinsko ucenje.Avatar ti isti kao onaj na Slack-u,pa ajd da pitam.Jel slusas ova predavanja danas u 16h?
Ne vredi ti da se nerviras oko 10-ke.Lepo je Vuk jednom rekao,ona ili radi lepo ili ne.
Instaliraj Outlook 2016 se tice imejl softvera.
Ako imas druge probleme sa 10-kom,batali je i idi na 7-micu ili 8-micu.Nemoj da te to ometa u kursu,jer moras da budes u koraku sa kursom.
 
Poslednja izmena:
taj sam :)
pa poslusacu, sta znam ali se vise koncentrisem na ova osnovna predavanja... sad se bas spremam da vezbam..
ajd javi se na PM u slacku da ne smetamo Vuku majstoru ovde...
 
Nemam Bluetooth opciju uopste, meni pretpostavljam treba nesto sto ce da prepozna bluetooth (mislio sam da je to Atheros Bluetooth Filter Driver Package).
 
taj sam :)
pa poslusacu, sta znam ali se vise koncentrisem na ova osnovna predavanja... sad se bas spremam da vezbam..
ajd javi se na PM u slacku da ne smetamo Vuku majstoru ovde...
Ne smetate, samo ucite... pa onda na win 10. :)
Dosta vam je i win 7 za sad.

Nemam Bluetooth opciju uopste, meni pretpostavljam treba nesto sto ce da prepozna bluetooth (mislio sam da je to Atheros Bluetooth Filter Driver Package).

Treba da add-ujes to na sta se kacis, ukljuci uredjaj.
I ja sam tako odradio, instalira onda sam drajvere.

Screenshot (146).png
 
Poslednja izmena:
probaj Vuce jos neki sistem pored wina :)
7-icu odavno ne koristim.
 
probaj Vuce jos neki sistem pored wina :)
7-icu odavno ne koristim.
Kako mislis? to sam davno ostavio za sobom, premotavale se i kasete svojevremeno.
Zato i kazem postupno, ja na win 7/8 nema vise sta da naucim.
 
taj sam :)
pa poslusacu, sta znam ali se vise koncentrisem na ova osnovna predavanja... sad se bas spremam da vezbam..
ajd javi se na PM u slacku da ne smetamo Vuku majstoru ovde...

Radim do 15h,pa dok stignem,rucam pa mozemo tokom ovih predavanja.Sva sreca pa nemamo ove nedelje predavanja iz php-a,taman da uhvatim korak.
 
@sasa012

otvaram preko icloud linka, ne verujem da moze da se podesi da otvara preko outlooka, ovako mi je i lakse...
pa iznervira me ovakva glupost i sitnica sto je 100% do sistema. sada je u pitanju mail ali ce sutra biti nesto ozbiljnije...
odabracu neki linux svakako. nije mi ovo ni jedini komp, imam podesen mamp na meku i on mi je sigurica pa cu poceti na njemu da radim.
javi se posle svakako pa se kuckamo na slacku...

@stopke
:)
ne mogu 7-icu na skylake, tj. mogu ali moram da se mlatim i pravim rucno instalaciju. 8-ice mi se ne svidjaju uopste i pobegao sam od njih cim sam ih video.

@vuk40
sve je to lepo i drago mi je zbog tebe ali meni treba sistem koji radi a ne sistem koji se popravlja.
 
Koristim win 10 pro 64 bit.Imam problem da mi svaki dan nudi neki update i kad kliknem da ga instalira dobijem informaciju da update ne moze da se instalira.Ne znam sta moze praviti problem.
Ono sto ne moze da instalira je
cumulative update for windows 10 version 1607 for x64-based systems KB3197954
Znaci ovaj update pokusava od 27.10 da instalira i nema sanse da prodje.A svaki dan pokusava.Ima li nekog resenja za ovo?
Cak sam ovaj update skinuo sa microsoft sajta i nece da ga instalira.
Imam jos jedno pitanje,ukljucen je neki windows 10 active hours i svaki dan nudi da se komp resetuje.I ako ja ne uradim nista on ga u neko doba sam resetuje.Ja ga ukljucio nisam.Ne znam kako se sam ukljucio.
Probao sam da to iskljucim prateci neka uputstva sa neta ali nisam uspeo pa ako neko ima neki predlog da pokusam ili kad nadjem vremena da ponovo podignem win 10.
 
Stize li update do nekog %?
Ako je to slucaj restartuj komp i idi ponovo forsiraj update, sacekaj treba vremena.
Videces u task manageru po procesima da li radi, cpu/hdd zauzecu.
Ako ne prodje odmah, ponovi par puta.
 
On skine update i krene da instalira.Mislim da ode do pola i onda krene da se komp restartuje i onda posle nekog vremena mi samo ispise da mu je zao i da update ne moze da se instalira.
Cak sam taj update skinuo sa microsoft sajta i krenem da ga instaliram i isto se desava.Instalira ga i kad se komp restaruje izbaci mi poruku da ne moze da ga instalira.
 
Probaj CMD kao administrator i sfc /scannow.
 
Odradio i ispisaolo mi sledecu poruku

windows resource protection did not find any integrity violations
 
Probacu sutra kad dodjem sa posla pa javljam sta sam uradio.U svakom slucaju hvala.
 
Pre par meseci prijavih da mi je iznenada proradio Live tile za vreme, koji nije radio od početka. Tada je radio ~10 minuta i onda opet ništa. Sad mi skoro oči ispadoše kad primetih da ponovo radi! Ne prijavljuje da je instaliran neki update. Sinoć nije radilo (i već mesecima). Možda radi samo pri određenim vremenskim uslovima? ;)

@bojke I meni se često dešava. Prijavi update, smara prilikom gašenja i paljenja, a onda vrati sve nazad i samo kaže da nije prošao update. Onda proba opet, pa nekad prođe, nekad ne. Ako nemaš neki problem koji taj update navodno rešava, ignoriši ga. Ako imaš takav problem verovatno je opet bolje da ignorišeš. Jednom će verovatno proći update sam od sebe.
 
Zašto mi se ovo dešava od pretprošlog builda? Trenutno sam na 14 959. Neke programe koji idu uz windows ne mogu da startujem? Ja sam na mom microsoft accountu. Probao sam i lokal account, isto je.
PROBLEM.jpg
 
Da li je neko naterao bluetooth na Qualcomm Atheros AR956x (wireles i bluetooth kartica) da radi na win10 (64b)?

Ne postoje zvanicni drajveri, laptop je Toshiba Portege R930.
Probao sam i drugu karticu isto Atheros AR5B225 (AR9485) i rezultat je isti, uopste je ne vidi sistem.

Sa Intelovom (wi-fi + bluetooth) karticom bluetooth radi normalno.
Atheros bluetooth i Windows 10 se izgleda "ne mirisu"
 
Vrh Dno