Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
b...e...n....z......i.....n bas cudno se pise reč voda, da nije malo van teme,heheh
 
Sta mislite kad prelaze iz POW u POS, da li ce izdrzati do kraja godine gpu mining?
 
Mozda ce preci a mozda i nece. Ako ETH predje u POS i dalje ces imati da kopas ETC :D

EDIT : izgleda da planiraju prelazak tek 1 novembar 2017 godine,znaci ima jos vremena.
 
Poslednja izmena:
Ako ostane ETC i siacoin bice odlicno :) mada i ja sam cuo tu pricu za novembar, ako potraje bice dobro :)







Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne znam jel mogu da ga povecaju, ja sam mislio da on raste po odredjenoj mat. formuli ?!
 
ma nemaju oni pojma sta ce, njima je POW teret ali kontaju da niko ne bi kupovao ETH da mena majnera, sad bi po njima bilo idealno da predju na POS a mineri da ne dumpuju... sta ce biti niko ne zna
 
Ja sam rastavio svaku karticu, pa sam pasivni hladnjak oprao vrelom vodom (paziti da se ne oprzis jer provodi tolpotu :) ). Ventove prebrisao alkoholom i stavio balistol. Ove nove nisam jos dirao. Kostaju oko 15$ par, tako da jednom godisnje i nije losa promena. Kartice prodisu :)
Jesi li svestan koliko je besmisleno to sto radis? Za ta pare bolje da si skinuo ventulatore i masku i da si stavio 2x120mm ventilatore na 1200rpm. Em se hladiti bolje, em ce biti tisi, em ce trajati mnogo duze od godinu dana. Mnogo redje ces se drndati s menjanjem, manje ce te i kostati a sacuvas original ventilatore.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Svakako moram rastavljati kartice tako da zbog posla i nije ali zbog kesa je karma u pitanju...moraju da izgledaju kao nove :)
 
Rastavis ih jednom namontiras ovo i zaboravi kad si dirao poslednji put. Jedino ako ti je estetika bitna toliko da karte moraju da budu lepe :D

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Jesi li svestan koliko je besmisleno to sto radis? Za ta pare bolje da si skinuo ventulatore i masku i da si stavio 2x120mm ventilatore na 1200rpm. Em se hladiti bolje, em ce biti tisi, em ce trajati mnogo duze od godinu dana. Mnogo redje ces se drndati s menjanjem, manje ce te i kostati a sacuvas original ventilatore.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Tako sam ja jednom skinuo fabricke ventove sa GA 270 Oc i montirao po propisu 2xF12. Kad ono temp visa nego sa fabrickim . . . sve zivo probao i na kraju vratio nazad . . .
 
Koliko sada bacaju 270 i na kojim klokovima?

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Meni na 900/750 bacaju 67-8 mh na lbry...

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Mislio sam na eth :)

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Tako sam ja jednom skinuo fabricke ventove sa GA 270 Oc i montirao po propisu 2xF12. Kad ono temp visa nego sa fabrickim . . . sve zivo probao i na kraju vratio nazad . . .
Znas koliko ni to nema smisla? Garant ti se od tezine odlepio cooler sa gpu-a, nema sta drugo da bude. To duva ko besno, ima ogroman protok vazduha, mora da radi bolje. Mora.
Meni 7950 u kucistu kopa etc sia na 60c pa ti vidi jel to radi ili ;)
Pritom nista klima, vrucina je u sobi, suncana strana.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Uopste ne duva "ko besno" kuler je skoro pa solidan, mnogo bolja varijanta je neki cm ili corsair
 
Znas koliko ni to nema smisla? Garant ti se od tezine odlepio cooler sa gpu-a, nema sta drugo da bude. To duva ko besno, ima ogroman protok vazduha, mora da radi bolje. Mora.
Meni 7950 u kucistu kopa etc sia na 60c pa ti vidi jel to radi ili ;)
Pritom nista klima, vrucina je u sobi, suncana strana.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Sledeci put moram tebe zvati da to sredis posto izgleda ja n'umem :D
 
Poslednja izmena:
JEl ima neko ideju zasto mi danas ne rade podesavanja na dwarfu koja su mi do 5 avgusta savresno radila. On kopa i dobija zadatke ali ali na dwarfu se nista ne desava
 
Verovatno zato sto si nestrpljiv. Pojavi se na dwarfu posle 15min recimo ali ti si cekao pet I iznervirao se??
 
Ja sam prezadovoljan bio sa njima ali nije mi jasno gde je problem sada nastao
 
setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0
setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100
ethminer --farm-recheck 100 -G -S coinotron.com:3344 -O xxx.xxx:xxxx
da li je dobar ovakav bat file za eth na cointronu? nesto mi nestabilno baca tj kad ukljucim ethminer prikazuje 19.77 sa jednom kartom 280x a na cointronu mi varira od 10 do 25 mh/s da li je to tamo tacno ili je moj bat file los?
 
Normalne su velike varijacije na coinotronu za male minere.
Na koju foru imaš skoro 20mh sa 280x,koji klokovi?

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
 
standardni 1100/1500 probao sam i da dizem klokove ali baca isto nema razlike... toliko mi bacaju i 7970 one kopaju etc jedna baca 22 sa 950/1500 updejtovanim biosom.
a jel on meni sad ucitava 20mh ili mi smanjuje hash? p.s da li moze da se prebacuje eth direktno na poloneix?
 
Poslednja izmena:
Normalne su velike varijacije na coinotronu za male minere.
Na koju foru imaš skoro 20mh sa 280x,koji klokovi?

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

zesce je overclockovao kartu, eto kako (nece dugo) i verovatno je oko max 19 mh/s

ps
bas bih voleo da okaci neki ss , da i mi nesto nauciomo :)
 
Poslednja izmena:
nikakav problem nemam sta da krijem :D
 

Prilozi

  • zabench.png
    zabench.png
    308.6 KB · Pregleda: 110
  • bench.png
    bench.png
    37.5 KB · Pregleda: 80
Nazad
Vrh Dno