Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
390-ka kopa ETH+ LBC (30+50MHS) nije cudo sto nema nijedne u madjarskoj sve se prodalo.
 
Ima i onih koji ga procjenjuju na 2$.
Preciznije: makar za cifru ispod LTC :)
 
nego, moze meni neko malo da pojasni block reward system? to nikako da povezem KAKO se to dobije I ZASTO. Kopka me to
Inace, koga zanima. 4xmsi380 mi u claymore dual mining gura 81MH + ~1300MhDCR. Temprerature su juce bile na 72stepena, sve na stock samo -100mV. Nisam upalio klimu kad sam otisao a ni prozor nisam otvorio pa je u sobi kad sam dosao bilo krajnje zagusljivo. Cak se I macka naljutila izgleda pa ugasila rig o_O ladno sapicom na dugme za Off hahah
 
72 je ozbiljna temperatura. Otvaraj prozor.
 
imam klimu, ona to resava. To sam namerno ugasio da vidim do koliko ce da ide. verujem da je mozda bila I vise od toga tokom dana, to sam uvece gledao
 
Da, vec mi je tri godine tako...od scrypta, neoscrypt i drugim algoima...ventovi rade 80%, menjao ih jednom, sledece godine opet zamena.
 
Odlaze ventovi zbog brzine okretanja a ne temperature... i ovima sto drze 65-70C itekako, pogotovo ako ima prasine, osim ako nisu ball bearing koji su jakooo retki

DC2 ventovi rade za sad 3+ godine, jedino ih na godinu dana treba ocistiti sa wd40 i podmazati koliko se uspe jer nemaju otvor dole vec samo gore pa bas ulje i ne udje gde treba...

Ja preferiram da nadjem balans, idelano 75-80C (pod uslovom da naponska ima hladjenje) i vent na ispod 1500, 1070 na auto i ventovi ce radit 5+ godina
 
Poslednja izmena:
Naravno da je zbog okretanja..ove nove nijednom nisam podmazao evo vec 10 meseci rade. Imam jos par kartica sa starim ventovima.
 
Odlaze ventovi zbog brzine okretanja a ne temperature... i ovima sto drze 65-70C itekako, pogotovo ako ima prasine, osim ako nisu ball bearing koji su jakooo retki

DC2 ventovi rade za sad 3+ godine, jedino ih na godinu dana treba ocistiti sa wd40 i podmazati koliko se uspe jer nemaju otvor dole vec samo gore pa bas ulje i ne udje gde treba...

Ja preferiram da nadjem balans, idelano 75-80C (pod uslovom da naponska ima hladjenje) i vent na ispod 1500, 1070 na auto i ventovi ce radit 5+ godina

WD-40 korodira plastiku koristi ulje za podmazivanje krojackih masina/masinica za sisanje.
 
e kod mene ima prasine. I to dosta. ja sam gipsar/moler. ja kad skinem radno odelo sa sebe u hodniku, komsija pocne da kaslje u stanu pored :D
samo zbog kompa I brisem stan sa onom metlicom za prasinu, kontam ako upalim usisivac tek ce on da podigne prasinu
Sto kaze @MrClean, plastika ne voli WD-40. Od svakog frizera moze da se nabavi ulje za masinicu. Retko je a podmazuje
 
@MrClean
WD-40 korodira plastiku koristi ulje za podmazivanje krojackih masina/masinica za sisanje.

WD-40 za ispiranje i ciscenje, posle stavim sta imam pri ruci od ulja ili maziva ali posto kuler ne otvaram mora neko ulje
 
Kako se ventilatori ciste WD-om i podmazuju uljem bez otvaranja?
Daj neku fotku, to moram da vidim :D
 
Za ventilatore koji se ne rasturaju najbolje je ulje za finu mehaniku, nikakav wd nije potreban. Za one koji se rasturaju tu je litijumska mast. Njome ventilator podmazes samo jednom u zivotu i zavrsio si posao ;)
Edit: WD je odmascivac i ako se ne ocisti apsolutno nema koristi od njega, moze samo negativno da utice na ulje koje se sipa naknadno. Dakle, samo ulje, provrti se vent malo, salvetom se pokupi visak ulja koji iscuri da se ne lepi prasina tu i gotov posao.
Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako se ventilatori ciste WD-om i podmazuju uljem bez otvaranja?
Daj neku fotku, to moram da vidim :D

DCII sa asuski, povuces malo vent i saspes wd40 isto uradis kroz gornje ventilacione rupe, posle uzmes spric sa iglom stavis maramice okolo i spricnes ulje, bolje to nego da nabavljam specijalan alat za otvaranje istih

naravno dok spricas wd40 moras okretat posle vent da izbaci sve

jedan mi je zaribao skroz od prasine pa evo sad radi bez problema vec 8 meseci
 
Poslednja izmena:
@MrClean
WD-40 korodira plastiku koristi ulje za podmazivanje krojackih masina/masinica za sisanje.

WD-40 za ispiranje i ciscenje, posle stavim sta imam pri ruci od ulja ili maziva ali posto kuler ne otvaram mora neko ulje

Ja koristim medicinski benzin za ciscenje/ispiranje mnogo je blazi od WD. A i jako brzo isparava pa kad se osusi ne menja viskoznost ulja za podmazivanje.
 
Poslednja izmena:
Za ciscenje/ispiranje iskljucivo medicinski benzin i izopropil alkohol (ovaj drugi ima i u spreju) uz kombinaciju izduvavanja kompresorom.
Otvaranje venta uz obavezno uklanjanje stare masti i prljavstine vatom i iglom iz lezaja i sa osovine.
Alat za to se vrlo lako nabavi i napravi.
Podmazivanje malom kolicinom ulja koje trpi temperaturu i koje je dovoljno gusto.
Posle ovog zahvata ce jos dugo da vrti, pod uslovom da nije stradao lezaj i elisa dobila 'osmicu' . . .
 
Ja kineske ventove, rasturim pa ispod tusa sve lepo operem sa sapunom, obrisem i ostavim na susenjem, mada kad ih nadjem za 50din nove ne radim to vise :d

alat ko ima ok, ja nisam mogao da rasturim DC asus vent sa dve polugice nikako, a alata slabo imam ovde
 
Poslednja izmena:
Koji su to kineski ventovi za 50 din?

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Za ciscenje/ispiranje iskljucivo medicinski benzin i izopropil alkohol (ovaj drugi ima i u spreju) uz kombinaciju izduvavanja kompresorom.
Otvaranje venta uz obavezno uklanjanje stare masti i prljavstine vatom i iglom iz lezaja i sa osovine.
Alat za to se vrlo lako nabavi i napravi.
Podmazivanje malom kolicinom ulja koje trpi temperaturu i koje je dovoljno gusto.
Posle ovog zahvata ce jos dugo da vrti, pod uslovom da nije stradao lezaj i elisa dobila 'osmicu' . . .

Hm izopropanol mi nema bas mnogo smisla u ovu svrhu. Alkoholi su polarna jedinjenja i slabo rastvaraju/mesaju se sa nepolarnim ugljovodonicima. Vecina maziva i ulja su ugljovodonici. Jedino ako nije neka silikonska mast u pitanju u tom slucaju mislim da bi alkohol pomogao. Mislim da je svejedno da li je izopropil ili etil alkohol. Mislim da je etanol 96% mnogo jeftiniji u apotekama.

Umem i ja kao zeljko pod tus kuler ako je neki jeftin stock za procesor pa malo samo isperem destilovanom vodom posto destilovana ne provodi struju.
 
Ja sam rastavio svaku karticu, pa sam pasivni hladnjak oprao vrelom vodom (paziti da se ne oprzis jer provodi tolpotu :) ). Ventove prebrisao alkoholom i stavio balistol. Ove nove nisam jos dirao. Kostaju oko 15$ par, tako da jednom godisnje i nije losa promena. Kartice prodisu :)
 
Vrh Dno