Šta je novo?

Ethereum Classic (ETC)

Ah, po sle svog onog ludila ko je jos i to mogao da predvidi? BTW, postaje mi strasno na sta smo sve spremni zbog materijalne koristi :(
 
Nece ako ne izadje na puno menjacnica...odnosno ako ostane samo na polo
 
Coinotron dodao ETC pool!


Sve je isto kao i za eth samo 3345 port.
 
Poslednja izmena:
Zasada ga ima na kraken i polo koje su po mojim shvatanjima jedni od najvećih. Hteli ne hteli i ostale menjačnice će ga uvesti zbog praćenja tržišta, kao i poolovi.

@kurajber
Ako se sećaš diskusije pre hf okačih dva linka. Na jednom eksplocitno piše o ovom mogućem propustu pa je ethereum fondacija čak izdala preporuku šta menjačnice treba da urade da se zaštite.
 
Poslednja izmena:
Aha, secam se, citao sam. Niko nije predvideo da ce chain preziveti pa se nisu ni baktali s tim. Nisam ni ja to ocekivao ali kad je lova u pitanju apsolutno sve je moguce.

Edit: Bice zanimljivo da vidimo kako ce se kopaci ponasati. Ako zbog zarade, sto je realno, krenu da prelaze na etc lako moze da se desi da cena krene na gore kako bi odrzali isplativost da jos vise rudara predje. Za to vreme eth-u bi trebalo da pada diff ali to ce mu povecati isplativost. Nisam siguran gde ce se naci balans. Matematika kaze da se tezi ka 1:1 ali u praksi to zavisi od mnogo faktora. ETC vecinom drze mozda neki drugi ljudi s drugim planovima.
 
Poslednja izmena:
Pa da, lova vrti... Kažem pratio sam posle hf kako se etc chain razvija i delovalo mi je da će se na tome završiti inače bih kupio već tada 5000etc za jedan btc i sada bi to već bila lepa cifrica. Nisam pretpostavljao da će poloniex tako okrenuti priču.
 
Poloniex je napravio opsti haos u trenutku. Da oni to nisu uradili verovatno bi to zapoceo neko drugi ali ne bi bilo ni priblizno istog efekta. Poloniex je bio savrsen jer su imali vecinu eth trgovine a nisi gadljivi na lovu uopste. Unistise se od para zadnjih par dana.
 
Zasada ga ima na kraken i polo koje su po mojim shvatanjima jedni od najvećih. Hteli ne hteli i ostale menjačnice će ga uvesti zbog praćenja tržišta, kao i poolovi.

@kurajber
Ako se sećaš diskusije pre hf okačih dva linka. Na jednom eksplocitno piše o ovom mogućem propustu pa je ethereum fondacija čak izdala preporuku šta menjačnice treba da urade da se zaštite.

Imas ga i na bitfinex cak mislim da moze da se trejduje na margini. Bittrex isto omogucava margin trading ETC.
 
Pošto sam pratio snagu etc mrežu mogu da kažem i kako ovo deluje na rudare trenutno. Rudari trenutno prelaze na etc čim dođe do ovih skokova na poloniexu tj. u trenucima kada je etc isplativiji. Kako cena padne beže sa etc na eth. Drugim rečima snaga etc mreže je dva puta porasla, prvi dan skoka cena na polo sa 30GH na 800GH pa se vratila na 350GH pa otišla juče na 600GH dok sada trenutno pliva na nekih 450GH.

Polo se prvi dan trgovanja sa etc uništio od love, rekordan volume koji je i dalje na za njih sjajnom nivou. Koji novčić je imao dnevni volume >40000BTC u kontinuitetu par dana? Možda je i bilo takvih ali eth im takav volume ne pravi u zadnjih par meseci, to je sigurno.
 
Poslednja izmena:
To su 90% botovi koji verovatno rade na 0.0001% fee ili bez... botovoi rade na coinima koji se manipulisu, ethereum od prvog dana, itd
 
Kupio sam eth na Cex.Io prebacio ga na poloniex nis dali ETC/ strajkovacu :d
 
Pa nisu poludeli da ti daju. Apsolvirali smo da to tako ne funkcionise.
Rekoh ja da danas idemo dole. Doduse na duze staze ima potencijala da se podigne cena ako i rudari to isprate ali to nije danas. Mislim da klizimo polako na 220-230 sto nije dobro. Ako nema zelje da se digne cena pasce diff i to je to.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Ja još juče stavio buy na 0.00191 mada sumnjam da će da me baš toliko ukaki. :)

Inače, mislim da će još neko vreme koristiti etc za manipulaciju, dakle očekujem igranku sa cenama još. Poloniexu je samo bitno da se presipa a sada je idealna situacija za presipanje
etx<->etc što smo već videli.
 
Ma ko zna koga prodaje :D ko god zna za to prebacio je eth na poloniex tako da je mala vjerovatnoca da covjek ubode
 
Sad sam kupio na BTC da vidimo kakve sam srece :D
 
Stoji već nekoliko dana pa ništa...

Ono što će sigurno napraviti veću razliku je ako ethpool i/ili dwarf učine isto.
 
Sanse su bukvlno nikakve al ajde, bolje i tako da izgubi nego trgovinom :D

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
A šta se dešava ako neko iz premine proda svoje clasik novcice? Koliko kontam oni da hoće mogu cenu da zakucaju na 0? Majko moja koja prevara i koja neozbiljnost ETH
 
Kako ja vidim doce do novog forka ETH tj. da ce doci do najave kad ce da se desi. Pri tome, do najave cijena ETC ce da skace. U forku ce da se izjednace i da se prepolovi premine, tj. da ostane isto kao sto je bio ako me razumijete sta hocu da kazem. Kredibiliteta vise nema, niko ozbiljan nece raditi ovde nikakve kontrakte vise, sad samo kolicina novca cini pricu interesantnom i ljudska pohlepa. Pri tome ETC ce ici na swap sa ETH 1:1. Cijena ETH ce da padne za duplo jer ce svi izlaziti da dodju do ETC. Da se zamazu oci ljudima morace biti novi fork. Pri tome ce sve berze iznbaciti ETH jer ce uci u minus, sve sem poloniex-a koji je u talu sa Vitalikom. U koliko do ovoga dodje svii koji su usli u ETC ce biti u plusu.
 
Poslednja izmena:
Kako ja vidim doce do novog forka ETH tj. da ce doci do najave kad ce da se desi. Pri tome, do najave cijena ETC ce da skace. U forku ce da se izjednace i da se prepolovi premine, tj. da ostane isto kao sto je bio ako me razumijete sta hocu da kazem. Kredibiliteta vise nema, niko ozbiljan nece raditi ovde nikakve kontrakte vise, sad samo kolicina novca cini pricu interesantnom i ljudska pohlepa. Pri tome ETC ce ici na swap sa ETH 1:1. Cijena ETH ce da padne za duplo jer ce svi izlaziti da dodju do ETC. Da se zamazu oci ljudima morace biti novi fork. Pri tome ce sve berze iznbaciti ETH jer ce uci u minus, sve sem poloniex-a koji je u talu sa Vitalikom. U koliko do ovoga dodje svii koji su usli u ETC ce biti u plusu.

Navodno je polo vlasnik mnogo bio besan na eth fondaciju posto su ignorisali njegov poziv za pomoc prilikom uvodjenja eth classic a neki chat logovi su navodno procureli. "navodno" :d
 
Kineski investitor Ho Lee Fook se sprema da udje sa 100 miliona u etc :D
 
Ma kakav novi fork. Vidiš da ni ova dva nisu bila dobro namerno ili slučajno. Ako urade još jedan fork i ovo preostalog kredibiliteta ako ga uopšte ima ode.
 
Kako ja vidim doce do novog forka ETH tj. da ce doci do najave kad ce da se desi. Pri tome, do najave cijena ETC ce da skace. U forku ce da se izjednace i da se prepolovi premine, tj. da ostane isto kao sto je bio ako me razumijete sta hocu da kazem. Kredibiliteta vise nema, niko ozbiljan nece raditi ovde nikakve kontrakte vise, sad samo kolicina novca cini pricu interesantnom i ljudska pohlepa. Pri tome ETC ce ici na swap sa ETH 1:1. Cijena ETH ce da padne za duplo jer ce svi izlaziti da dodju do ETC. Da se zamazu oci ljudima morace biti novi fork. Pri tome ce sve berze iznbaciti ETH jer ce uci u minus, sve sem poloniex-a koji je u talu sa Vitalikom. U koliko do ovoga dodje svii koji su usli u ETC ce biti u plusu.

Jedna od boljih ideja!!!

@miljan

Nista ovde nije slucajno...

Poloniex je hteo da se opere sa tim navodnim chat curenjima jer je uzeo dobar kes na ovome jedini od berzi.

Ovo sto majsta kaze bi bilo odlicno i jedino resenje da vrate malo poverenje, mislim na eth dev tim a pri tome da zarade jos kesa!
 
Poslednja izmena:
Evo interesantnog grafikona. Uporedo ETH pump/dump od februara (0.0065 -> 0.0178 -> 0.008) i ETC pump i dump koji se trenutno desava. Ja vam kazem da ce ovo isto da se odvija samo mozda u kracem vremenskom roku. Ista ekipa radi ETC kao sto je radila ETH.
1469672760559.png
 
Nazad
Vrh Dno