Šta je novo?

Fotografije - 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Krenuo za mnom juče od Žabljaka na Crvenu gredu i pratio me ceo put... :)

26563560645_a035e39d47_o.png
 
Poslednja izmena:
Svidja mi se, svako je maher u oblasti koju je izabrao!! Samo nastavite

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Dobre momcilo :) Na si nekako lose presekao kadar. Barem ja tako mislim :)

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Svakako mi nije namera da hejtujem, ili da poreknem da je MR.BIG dobar... Ali nekako mi ti modeli deluju mrtvo. Npr. ova devojka na ovoj strani sto kao trci. Uopste nema nikake trunke zivota u sebi na fotografiji, ne daje nimalo prirode, emocija nigde.
Nisam ja profi, da izbegnem kontra komentare i slicno.
Ali u nekoliko navrata sam vec primetio da ti modeli izgledaju prazno.
A opet, imas fotografija gde je sve u full-u.
 
Ovo je apsolutno komercijalna fotografija, i Big to radi fantasticno. Ne mozes da je posmatras drugacije. Mozes da obratis paznju na svetla, nacin na koji definise modela, i Big hoce da podeli sve sto se tehnikalija tice.
Sve ima svoju primenu i svoj znacaj, a Big je nesumnjivo u ovome maher!
 
Mixer93 ..... Neki modeli umeju i iz nekih izvucem ono sto treba ...neki ne .... kapiram sta si hteo da kazes .... Ova devojka ....nisam je ja izabrao za modela ..vec je ona htela i platila ...Probali smo sve ...ja nisam zadovoljan expresijom na vecini fotki ali ona jeste ..... Ja se naravno za novce koje neko da maximalno potrudim ...sto sa tehnicke strane sto sa ove druge ...ali eto .. jednostavno neko jeste za fotkanje neko malo manje ..a neko kao ja nije uopste :D ... tako je sa modelima...to svi znamo

P.S. Ovde probasmo izraz kao da je u pravom sprintu ....ali ne ide pa ne ide ..i onda reko "daj budi mrtva ozbiljna.....kao fokus ovo ono" .... ventilator u kosu ...ali to je to ...max od nje .... Ali nije tako rdjavo ... Sa tehnicke strane nadam se nema problema ...svetlo je ok ....

I sto kaze DeusMikele ...uvek sam spreman da podelim setup sa vama ... ovde sem pozadine a i sa menjanjem iste ..ceo posao zavrsen za 6 min u PS .... kad se sve odslika kako treba nema potrebe za nekim poslom u PS
 
Poslednja izmena:
Ovo je apsolutno komercijalna fotografija, i Big to radi fantasticno. Ne mozes da je posmatras drugacije. Mozes da obratis paznju na svetla, nacin na koji definise modela, i Big hoce da podeli sve sto se tehnikalija tice.
Sve ima svoju primenu i svoj znacaj, a Big je nesumnjivo u ovome maher!
Bas tako, i ja sam se tripovao na tu temu, medjutim sa te strane ne da su dobre nego svetska klasa a veoma cesto imaju i vecu vrednost od samo komercijalne...

@delevic
Lepa poslednja, na prevoj mi se dopada kompozicija a druga je malo dosadna, verovatno nije moglo nista smisleno da se napravi drugacijim kadriranjem...

@momcilog
Lepo prirodno spontano, tako deluje :) Lepe boje sve sem ove bicikle koja ubija koliko ljasti hehe :p

@MR.BIG
Leo receno, mada nista tebi ne fali u ulozi modela :)
 
Poslednja izmena:
Evo par fotografija iz Danske. Nazalost sunce me nije ogrejalo ni jedan jedini dan...Barem nije bilo mnogo kise :)

Uvek mi je strava da u temi vidim fotke sa filma. Bravo za entuzijazam!

Što se tiče izbora filma, skup je Ektar, a ne pruža mnogo - bar ne po meni. Jesi li probao jeftini Kodak ColorPlus 200? Uopšte nije loš. Kineskog Paradies 200 i 400 nažalost više nema po DM parfimerijama..
 
Mlađa se oženio :)
 
Ovakva vrsta portreta mnogo više prija mom početničkom oku.
Baš mi se dopada,boje, atmosfera,sve.
Fotografija kao stvorena za desktop. [emoji4]
Takodje, tražena ekspresija je tu. [emoji2]

Nekako mi je promako ovaj tvoj kometar, hvala na komentaru :) Citiracu svoj kometar sa zone na temu ekspresije, a obrada je stvar ukusa, meni se ovako dopada i tu nema sablona, radim kako me inspirse fotka u skladu sa svojim mogucnstima :)
"Sto se nje tice, mogu ako hocu da napravim fotografiju kakvu pozelim, nema ona nikakve tripove u glavi ili razmisljanja kako ce da izgleda itd, to je proslo vreme. Stvar je u tome sto je ja jednostavno pustim da bude takva kakva jeste u tom trenutku u toj sekundi kada nastane fotografija, u tom kadru to je ona, i ne zelim od nje da pravim nesto sto nije da bi se to nekome dopalo ili da bi neko stekao utisak da je zato sto ima neki nonsalantan pogled i kez oko glave opustena a da je na fotkama sa neutralnim i manje ekspresivnim izrazom stegnuta, meni to nista ne znaci, bitno je da nema glume, da je to ona, vesela, tuzna, nasmejana, nezainteresovna, to je skroz nebitno, u tom trenutku to je ona... "
 
Poslednja izmena:
@zajebani stub nisam mogao da ga mrdnem , meni licno ne smeta kao sto ti volis da kazes :) @ATI odlicne
ww.jpg
 
Poslednja izmena:
^
Pa dobro, mislio sam da si tako hteo pa reko sta ti bi hehe :) Ova poslednja lep kadar, dopada mi se kompozicija, gotovo da svaka linija vodi ka njima, al malo mi je jaca vinjetica i nekako mi nije legla u kombinaciji sa ostrim svetlom...
 
000000071 by Djordje Delevic, on Flickr

@Pega
Svi ovi skenovi su radjeni u niskoj rezoluciji jer radnja u Svetogorskoj nema bolji skener :) Ektar generalno ima skoro pa duplo vecu rezoluciju u odnosu na Kodak 200 i Fuji 200. Probao sam sve to i te jeftine filmove koristim samo za testove. Ovo je najbolje poredjenje profesionalnih kolor filmova koje sam nasao na netu, i nazalost neki od njih se vise ne proizvode :

https://www.onlandscape.co.uk/2011/02/colour-film-comparison-pt-two/
https://www.onlandscape.co.uk/2011/06/colour-film-comparison-pt-3/

Kliknite misem da obaberete film koji zelite da poredite.

Ovakav nacin poredjenja jedino ima smisla bilo da je rec o analognoj ili digitalnoj fotografiji.
 
Poslednja izmena:
^
Pa dobro, mislio sam da si tako hteo pa reko sta ti bi hehe :) Ova poslednja lep kadar, dopada mi se kompozicija, gotovo da svaka linija vodi ka njima, al malo mi je jaca vinjetica i nekako mi nije legla u kombinaciji sa ostrim svetlom...

nema vinjete samo je blicem ubijeno sunce u podne ;)
 
Vala baš. Ne trebaju mu ulošci za odelo supermena. [emoji1]
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno