Šta je novo?

Xiaomi Mi Band

Moraš da mrdaš ruku napred nazad da bi merila :)
То онда значи да би са Десанком прешао километре и километре. :)
Приметио сам да кад се не крећем и само померам руку мери кораке. Али како кад држим руке у џеповима, како онда мери?
 
Ne znam, meni nije merilo ako ne mrdam ruku.I isto je merilo ako u mestu mašem rukom :)
 
Pa ima te senzore, ziroskope, p materne... Meni meri, baš sam probao, i to ne u džepu od farmerki pa da mrda sa nogom, nego u jakni, i radi..
 
Такође ради ок... Чак и кад држим телефон у тој руци док ходам и разговарам...
 
Moj MiBand ponovo koristi pun kapacitet baterije. Pre pola godine se odjednom punio samo do 45% baterije. Stajala je prazna dva meseca i pre par dana je stavih da se puni i nakon par sati punjenja uključih MiFit (dok je MiBand još uvek bio na punjaču), on je uradio update firmware-a i baterija se uspešno napunila do 100%.
Tako da je verovatno bio softverski bag. Samo još da poručim novi kaiš, originalni se prelomio nakon 3 meseca aktivnog korišćenja.
 
Приметио сам да наруквица не бележи покрете кад се гурају колица, конкретно дечија колица.
Ne mere ni mnogo skuplje narukvice, isto je bilo sa SWR10, gear fit-om, i sad sa FR230...
Zato žena uvek gura kolica :D
 
Sreća tvoja nema mnogo žena ovde, optužili bi te kao Djovaka da si seksista.. [emoji2] e da, i dok držim tel i hodam merio je, setih se i toga..
 
Pozdrav svima,
pre par dana je stigao i moj Mi Band 1S. Imam par početničkih pitanja :)
Da li sme da se kvasi, i u kojoj meri? (da li sme da se tušira sa njim; ili može da izdrži samo kišu napolju?)
Koju aplikaciju koristite? Instalirao sam originalnu sa playstore-a kao i Mi Band Notify and Fitness; a i Google Fit :) To sam random probao, dajte neki savet šta treba imati; pa da ostale brišem, a i dokupim "pro" ili šta već za pravu app.
Da li neka od ovih aplikacija može da se sinhronizuje sa računarom, kako bih imao lakše pregled svega?

Za sada sam zadovoljan, najbitnija funkcija mi je vibracija narukvice prilikom poziva... zimi napolju ili u prevozu, mob u debeloj jakni, često se desi da ne čujem da zvoni, a sada nema greške :)
 
Inače, ne znam koliko tačno meri puls u običnim uslovima; ali pri naporu ne meri dobro... popnem se malopre peške na 11. sprat, dušu svoju ispustim (kondicija 0 :D), izmerim pulsm kaže 64... možda 164 :)
 
Ispada da sad spamujem temu, ali sve mi je novo i zanimljivo... desio mi se 2x bug - kad me neko zove i prekine poziv pre nego što se javim, narukvica nastavlja da vibrira kao blesava. Danas sam na kraju "ubio" aplikaciju kako bi prestala sa vibracijom... (druga opcija je da me neko pozove i da se javim - i tada prestaje vibracija)
 
Probao sam danas, ali nije dalo rezultate (nisam se u startu setio da "ubijem" app, pa sam pokušavao da tupkam, lupkam, skinem sa ruke, stavim na ruku itd). Ne znam da li je do aplikacije, do mog telefona, do narukvice?
 
Ugasiš Bluetooth, i upalis, lakše je, zabaguje ponekad
 
U slučaju da se neko pita da li da oradi update aplikacije koji je izašao prošle nedelje čisto da posavetujem: NIKAKO ne raditi update.
Novi izgled aplikacije je veoma konfuzan, ima puno kineskih karaktera koji nisu sklonjeni što meni lično smeta, takođe kada se gledaju
pređeni koraci u dnevnom prikazu pa kad se pomeri bar graf aplikacija često ne registruje da sam pomerio bargraf pa podaci ispod
grafičkog prikaza ostanu nepromenjeni tek kad ponovo "pipnem" taj dan na koji sam pomerio grf onda osveži podatke...
Posle 3 meseca nošenja, narukvica postaje sve nanje interesantna a ovaj poslednji update aplikacije je samo ubrzo proces tako da će
narukvica 90% ići na doboš...
Inače dobro služi, nikakvih problema poput onog gore tripovanja nisam imao, uvek se lako konektovala, runtime sa jednim punjenje je
extra, izdrži mesec dana...
 
Poslednja izmena:
Koju imaš, ovu 1s?
 
Imam onu "staru" bez hartrate senzora, sa kolornim diodicama...
 
Da da, isto i ja.. I mene je smorila, skoro i da ne gledam koliko sam prešao, spavao i sl...
 
U slučaju da se neko pita da li da oradi update aplikacije koji je izašao prošle nedelje čisto da posavetujem: NIKAKO ne raditi update.
Novi izgled aplikacije je veoma konfuzan, ima puno kineskih karaktera koji nisu sklonjeni što meni lično smeta, takođe kada se gledaju
pređeni koraci u dnevnom prikazu pa kad se pomeri bar graf aplikacija često ne registruje da sam pomerio bargraf pa podaci ispod
grafičkog prikaza ostanu nepromenjeni tek kad ponovo "pipnem" taj dan na koji sam pomerio grf onda osveži podatke...
Posle 3 meseca nošenja, narukvica postaje sve nanje interesantna a ovaj poslednji update aplikacije je samo ubrzo proces tako da će
narukvica 90% ići na doboš...
Inače dobro služi, nikakvih problema poput onog gore tripovanja nisam imao, uvek se lako konektovala, runtime sa jednim punjenje je
extra, izdrži mesec dana...
Koji je to apdejt iz prošle nedelje sa novim izgledom?
Ja nigde ne vidim tu novu aplikaciju, koji je broj verzije i gde si je našao?
 
Nemam puno detalja oko toga, kada sam ušao u app sama mi je ponudila update i ja prihvatio. Ako ti nešto znači kod mene je verzija 2.0.1 aplikacije i totalno je drugačija od one prethodne. Ranije kad bi vukao prstom po bargrafu podaci su se u donjem delu ekrana automatski menjali čim ti pomeriš prst na drugi dan (govorim o pregledu pređenih koraka po danima) a sad možeš da pomeraš graf kolko oćeš podaci će ostati nepromenjeni, tebi je "selektovan" jedan dan a podaci su od ko zna kog dana... Totalno bezveze, kao lavirint je, stiskaš opcije ne bi li našao ono što si u prethodnoj verziji dobio jednim pritiskom na osnovni ekran...
 
Ja koristim mi fit oficijelnu sa store-a i mi fit notify and fitness, plava ikonica, ne crna, kupi je, super radi..
 
Pa da to je ta, sa plavom ikonon
 
Nemam puno detalja oko toga, kada sam ušao u app sama mi je ponudila update i ja prihvatio. Ako ti nešto znači kod mene je verzija 2.0.1 aplikacije i totalno je drugačija od one prethodne. Ranije kad bi vukao prstom po bargrafu podaci su se u donjem delu ekrana automatski menjali čim ti pomeriš prst na drugi dan (govorim o pregledu pređenih koraka po danima) a sad možeš da pomeraš graf kolko oćeš podaci će ostati nepromenjeni, tebi je "selektovan" jedan dan a podaci su od ko zna kog dana... Totalno bezveze, kao lavirint je, stiskaš opcije ne bi li našao ono što si u prethodnoj verziji dobio jednim pritiskom na osnovni ekran...
Ja imam 1.8.711 ta je poslednja zvanična, i poslednja engleska i modovana verzija...
Tu 2.0.1 mora da je skinuo kineski neki apdejt... Ali šteta ako su je bas toliko upropastili umesto da bude bolja...

Edit:
Sad videh na forumu da se pojavila ta nova verzija, čekao sam ovu modovanu ali pošto je nov GUI verovatno im treba više vremena, a i za kompletnu englesku verziju...

Inace:
"Upgraded to v2.0.8 this morning. The Steps and Sleep screens are working now - up to date steps and last night sleep information. Tested with both Simiplified Chinese and English."

Dakle skini tu noviju, rešiće ti valjda te bagove što si primetio...
 
Poslednja izmena:
Pa da, ja ih pamtim kao crnu i plavu.. Ja probao prvo plavu, postavio neko pitanje, lik Mateo, mi odgovorio u roku od 5 min na mail, odlučio se za njegovu, sve radi, i često je update-uje novim funkcijama
 
Moram da pohvalim i ja ovog Matea ("plava" app) - imao sam neki bug sa očitavanjem sna par dana - ispalo je da sam jedan dan spavao preko 50 sati :). Pisao mu juče ujutru, danas mi poslao novi apk na mail... šta god da je uradio, ažurno odgovara na probleme.
 
Користите паралелно основну и ову алтернативну?

Да ли се оне ажурирају како треба, тј. не долази до тога да друга апликација не повуче неке податке које је прва покупила пре ње?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno