Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
'de tad i za to da dobije oskara i to u nezavisnom filmu,pa holivud bi se naopacke okrenuo. :) klasik naravno.kad smo vec kod klasika,nocas se zateze: http://www.imdb.com/title/tt0096256/,isto film koji se zna napamet,ali je dovoljno vremena proslo od zadnjeg gledanja. :)
 
Odgledah u kinu The Hateful Eight.
Meni je baš film legao; tako neka zimska atmosfera, napolju mećava a radnja se dešava u kolibi sa kaminom, fino i toplo. Možda mi fali snijeg pa sam se pronašo. :D
U početku je malo sporija radnja što će nekome biti malo dosadno ali je sveukupno dobar film, čisto za zabavu, ne vidim neku pouku u filmu. Poslije dosta loših filmova od mene ocjena 9/10.


Victoria 2015
Takođe zanimljiv film. Moja ocjena 8/10.
 
Bridge of spies, ili kako napraviti film sa malim rizikom da ne uspe.
Jedva 7/10
 
The Gift je ovde na solidnom glasu.
 
'de tad i za to da dobije oskara i to u nezavisnom filmu,pa holivud bi se naopacke okrenuo. :) klasik naravno.kad smo vec kod klasika,nocas se zateze: http://www.imdb.com/title/tt0096256/,isto film koji se zna napamet,ali je dovoljno vremena proslo od zadnjeg gledanja. :)

Ja sam zaređao sa Džarmušem.

Night On Earth
Mislim da nije potrebno posebno predstavljati ovaj film.
Kao i Ghost Doga i njega znam napamet i on me vuče s vremena na vreme da ga pogledam :)
Maestralan u svakom pogledu...
 
Roberto Benini legenda u tom filmu...plakao sam od smeha kad sam prvi put gledao... :D
 
Cloverfield 2008- 6.5/10
Solidan film, nisam ocekivao
da ce se pojaviti vanzemaljci, vec neku oluju, nevreme...sta ja znam
ali je solidno odradjen.
Jel ima preporuka za slican film, koji je pre svega kao sniman kamerom ceo, ali da nije sci-fi?
 
Cloverfield 2008- 6.5/10
Solidan film, nisam ocekivao
da ce se pojaviti vanzemaljci, vec neku oluju, nevreme...sta ja znam
ali je solidno odradjen.
Jel ima preporuka za slican film, koji je pre svega kao sniman kamerom ceo, ali da nije sci-fi?
A čime snimaju ostale?
Suncokretom?
 
Verovatno misli na ovaj 'found footage' tip filmova. Toga bar ima koliko hoćeš, ali su 90% horori. Ima jedan matori koji se dešava za vreme rata u Vijetnamu ali se ne sećam kako se zove.
 
Cloverfield 2008- 6.5/10
Solidan film, nisam ocekivao
da ce se pojaviti vanzemaljci, vec neku oluju, nevreme...sta ja znam
ali je solidno odradjen.
Jel ima preporuka za slican film, koji je pre svega kao sniman kamerom ceo, ali da nije sci-fi?

The Visit od novijih
 
U Cloverfieldu nema vanzea, samo necural bajo moj.
In the final scene where a few seconds of the original taped-over footage of Rob & Beth in the Coney Island Ferris Wheel is shown, the camera, looking out to sea, appears to inadvertently catch the dysfunctional satellite that plummeted to Earth and woke the monster sleeping in the sea for thousands of years.
Od tih "jurcam s kamerom" filmova spanski REC i njegov americki Quarantine rimejk (ovaj je malo logicnije odradjen) VHS samo prvi deo, Trollhunter (ovo je u stvari dokumentarac :))i Afflicted mi padaju na pamet a da nisu totalni trash.
 
Sad sam se setio, ima i ovaj - Willow Creek

Gledao pre mesec-dva, iznenadjujuce visok ''fresh'' procenat na RT :) Ocajna gluma, (skoro) sve vec vidjeno (a i sta ocekivati od bigfoot tematike) ali ''vredi'' odgledati zbog poslednje trecine filma (gde takodje iritira ocajna gluma, posebno tog lika) ali
desavanja iz satora pa i sam kraj gde se vidi to sto se vidi tj gola zena koja se vodi kao nestala i koju je izgleda bigfoot ekipa angazovala da im cisti, pere, pegla po sumi a i za jos nesto ocigledno :d
izvlace film na najnizu donju granicu prihvatljivosti.

I ovaj je Epic - Bigfoot: The Lost Coast Tapes
Niskobudzetno djubre ali je ipak epic zbog price i kraja filma :d Spoiler:
- Koja je uopste uloga Bigfoot-a i da je on najmanji ili nikakav problem, cak je verovatno i ''cuvar'' ove dimenzije od demona i nakaza ''sa druge strane'' a cini mi se da je ono Wendigo na kraju :d

Meni su ovakve polu-trashine vrh :d
 
Poslednja izmena:
Ja inace ne mogu vise da smislim "found footage" filmove, mada pored nekih vec pomenutih pozitivnih primera, ima i ovaj - Monsters .Skoro bez glumaca, amaterski film a solidno uradjen. Doduse, jeste SF.
 
Sa zakašnjenjem odgledao Birdman ( http://www.imdb.com/title/tt2562232/ )

meni - apsolutno fenomenalan ! Glumci, kamera, dugački kadrovi, kako je muzika ukomponovana .. ludilo dobro !

Verovatno sam pristrasan jer inače sve te glumce gotivim (Keaton, Norton, Emma Stone), dugi kadrovi su mi neka vrsta fetiša (Children of men, A. Hitchcock - Rope ... i slični)

Film je specifičan, pa se verovatno mnogima neće svideti, ali meni legao ko budali šamar!
 
Pa ne znam kako se zovu takvi filmovi, ali sta da ti kazem na tvoj post- bio bih banovan ako bih ti rekao ono sto mislim. ;)

Mislio sam na filmove gde se ceo film prikazuje kao rucno snimljen kadar, privatno...bas kao sto je Cloverfield.
Ovaj Monsters mi deluje zanimljivo, iako vidim da nije takva montaza.
 
Birdman je FILMCINA.
 
Podlih osam
Brutalan, krvav (pogotovo scene sa glavom i rukom) sa vremenskim skokovima i preokretima u radnji, u nekim trenucima zagonetno nagoveštava a u drugim bukvalno crta šta se zapravo dešava (ovo bukvalno crtanje mi smeta). Tipski likovi kao preslikani iz prethodnih filmova, što je i moja najveća zamerka.
Da mi je ovo prvi Tarantinov film, verovatno bi i utisak bio bolji, ovako same old, same old 7/10, puna kapa.
 
Pa ne znam kako se zovu takvi filmovi, ali sta da ti kazem na tvoj post- bio bih banovan ako bih ti rekao ono sto mislim. ;)

Mislio sam na filmove gde se ceo film prikazuje kao rucno snimljen kadar, privatno...bas kao sto je Cloverfield.
Ovaj Monsters mi deluje zanimljivo, iako vidim da nije takva montaza.

Ako je ovo bio odgovor na moj post -
Zbog cega bi bio banovan? Mislim, ne vidim razlog zasto bi moj post izazvao neku reakciju od tebe, zbog koje bi bio banovan...

Ok, Monsters nije skroz u toj kategoriji, ali ima slican point of view, tj kamera prikazuje iskljucivo ono sto protagonisti vide, nesto je u stilu "found footage" a ostalo nije.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno