Šta je novo?

KMPlayer

Da ali onda dobijes onu belu pozadinu (ako se ne varam) posto ne moze da se konektuje na server koji mu blokiras.

Pot players je maltene isti, sa bitnom razlikom sve radi out of the box.
 
Ja sam bio skeptičan pre mislim dve godine, ne mogu da verujem da se i dalje neko misli...
Juče sam prešao na 64-bit Pot, jer sam ukapirao da je u međuvremenu madVR postao 64-bit, što je inače bio jedini razlog korišćenja 32-bit verzije.
 
I jel ima neke osetne razlike izmedju 32bit vs 64bit?
 
Ja nisam primetio nikakvu razliku između 64b i 32b Pota i MPCa.
 
Ja sam bio skeptičan pre mislim dve godine, ne mogu da verujem da se i dalje neko misli...
Juče sam prešao na 64-bit Pot, jer sam ukapirao da je u međuvremenu madVR postao 64-bit, što je inače bio jedini razlog korišćenja 32-bit verzije.

Mislim da je to prvenstveno zbog imena i zbog toga sto nije nesto popularan, tj nije mnogo ljudi culo za Pot.

Meni i dalje malo "neozbiljno" zvuci PotPlayer.
 
To koliko ozbiljno ili neozbiljno zvuci je upitno, vise je stvar navike i toga da gom, vlc, mpc-hc, km, i drugi postoje duze pa su ljudi bolje upoznati s njima nego sa pot plejerom.
 
Mozda zvuci neozbiljno
My_Ganja_Live_Wallpaper_1.13.png
ali u isto vreme sve to deluje mnogo ozbiljnije od ovog djubreta od ikonice npr
1633.png
40px-VLC_icon.png

:d :d
 
Poslednja izmena:
Sto bre, pa kod gom-a je najbolja stvar ikonica :d
 
Heh, hsv.stoned bi mogao da bude i glavni autor PotPlayer-a :D

Inače, ja mislim da je nešto slabijoj popularnosti PPa doprinelo i to što do relativno skoro uopšte nije postojao web-sajt na engleskom jeziku. Mada, i ovaj sadašnji je, realno, nikakav, odn. nije dovoljno informativan i ažuran, ali bolje išta nego ništa :)

U svakom slučaju, moja apsolutna preporuka u ovom trenutku ide Pot-u (naročito za one koji vole da imaju mogućnost podešavanja svake sitnice) i MPCu (onima koji cene jednostavnost, mada i on krije dovoljno podešavanja), dok je VLC uvek tu kao neko bekap rešenje :)
 
^ haha znam, video sam :) mozda sam cak i postavio u klabingu :d
 
Da ali onda dobijes onu belu pozadinu (ako se ne varam) posto ne moze da se konektuje na server koji mu blokiras.

Pot players je maltene isti, sa bitnom razlikom sve radi out of the box.

Ovako izgleda kada ga startuješ blokiran.Meni je bolji KMPlayer..

 
Ovako izgleda kada ga startuješ blokiran.Meni je bolji KMPlayer..


Mozda su sada to sredili ali ranije si posle svakog update morao nesto dodatno da ukljanjas. Ili se sa strane pojavljivao neki dodatni prozor, ili preko celog ekrana neke reklame za igrice a kada blokiras adresu u firewall-u onda ti izbaci taj beli ekran sa nekom "crash" ikonicom na sredini.

Zbog svega toga sam resio da predjem na Pot, posto je maltene isti samo sto nema cimanja sa reklamama.
 
Mozda zvuci neozbiljno
My_Ganja_Live_Wallpaper_1.13.png
ali u isto vreme sve to deluje mnogo ozbiljnije od ovog djubreta od ikonice npr
1633.png
40px-VLC_icon.png

:d :d
1
a :a usually rounded metal or earthen container used chiefly for domestic purposes (as in cooking or for holding liquids or growing plants); also :any of various technical or industrial vessels or enclosures resembling or likened to a household pot <the pot of a still>
b [emoji14]otful <a pot of coffee>
2
:an enclosed framework of wire, wood, or wicker for catching fish or lobsters

Zanimljivo kako se svi hvataju za slengersku upotrebu reči, a niko da se seti šta znači generalno...
I ime ima smisla s obzirom da je kao lonac u koji možeš da staviš sve...
 
Testirao sam malopre, KMPlayer i Pot Player, nisu isto... kmplayer ima ostriji prikaz i toplije boje, ili mozda to nije ostriji prikaz vec igranje sa kontrastom, uglavnom ima bolji prikaz od pot playera, koji izgleda bledunjavo kad se direktno uporede... zvuk je takodje na strani kmplayera, glasniji je i bolje odradjen... tako da cu se ja vratiti na kmplayer, samo moram videti kako da se efikasno resim ovih reklama!
stalno klikce neko cudo kad ga otvorim i krece reklama...
 
Takvo direktno uporedjivanje nije bas validno.
Ucitaj ovaj settings (koji ja koristim), pa javi onda kako se cuje i vidi :)
 

Prilozi

  • pot.rar
    4.7 KB · Pregleda: 27
Testirao sam malopre, KMPlayer i Pot Player, nisu isto... kmplayer ima ostriji prikaz i toplije boje, ili mozda to nije ostriji prikaz vec igranje sa kontrastom, uglavnom ima bolji prikaz od pot playera, koji izgleda bledunjavo kad se direktno uporede... zvuk je takodje na strani kmplayera, glasniji je i bolje odradjen... tako da cu se ja vratiti na kmplayer, samo moram videti kako da se efikasno resim ovih reklama!
stalno klikce neko cudo kad ga otvorim i krece reklama...

Zadnja verzija nema reklame valjda , takodje mozes ih ovde iskljuciti https://www.youtube.com/watch?v=j7O6tnqi804
 
Takvo direktno uporedjivanje nije bas validno.
Ucitaj ovaj settings (koji ja koristim), pa javi onda kako se cuje i vidi :)

pa ne pokazuje sve mogucnosti plejera, to stoji, ali mene uvek najvise zanimam kako nesto out of box radi, jer ne volim da sam podesavam gomilu opcija u sitna crevca.
Kako se ubacuje taj settings? posto vidim da je reg file, samo dvoklik i to je to?

@Darkodar hvala, probacu.
 
Da, najlakše je dvoklik pa kada ti izađe da dodaš nešto u registriju ti potvrdiš.
 
Meni tako nece da ucita podesavanja, ostane i dalje na default koliko vidim.
 
kmplayer ima ostriji prikaz i toplije boje, ili mozda to nije ostriji prikaz vec igranje sa kontrastom, uglavnom ima bolji prikaz od pot playera, koji izgleda bledunjavo kad se direktno uporede...

Probaj da menjas Video Renderere u PotPlayeru. ;)
 
Poslednja izmena:
Kvalitet prikaza zavisi od video rendera. On je zadužen za interpolaciju piksela i YUV>RGB konverziju boja, mada je ovo drugo moguće uraditi i u pojedinim video dekoderima. Ako pokreneš dva plejera istovremeno oni će koristiti različite video rendere bez obzira što si ih podesio da koriste isti render. Različiti renderi - različita slika. Plus, treba proveriti da neki od plejera ne koristi neki postprocesing za "obogaćivanje" slike (shapren, vibrance itd.)
 
Mislio sam da postoji ta opcija koju sam cini mi se video, ali u stvari ne postoji...
Sto se tice reg fajla, da ti nije slucajno otvoren plejer dok okusavas da ga ucitas? Ako jeste prvo zatvori pot, pa onda ucitaj reg fajl, i onda bi trebao plejer da ucita moja podesavanja!
 
Probao i dok je zatvoren i otvoren i nece. Prijavi kao da je ucitao ali nista. Da nema veze sto je win10 u pitanju?
 
Pa mozda ima, ali sam ja malo koristio win10 dok je jos bio beta verzija i mislim da je tada bez problema ucitao...
 
Probacu kad dodjem kuci na drugom racunaru gde je win7 bas da vidim da nije do sistema.
 
Nazad
Vrh Dno