Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Rock86 evo ja sada kopirao sa D: na C: fajl od 15mb za pola sekunde prekopirao , vidi da nemas mozda lose sektore.
 
vrhunska tema.

originalni w8.1 envy m6 sam pretvorio u w10. osetno mi radi sporije komp, ume da zakucava hard disk, ali sad je sve u redu. međutim. pali se komp kao nekad s lečenim XPom punim lečenih igara i programa.

malo me je strah da uradim clean install, kapiram da ću izgubiti sve softvere od HP-a. znam da su bloatware ali ima i onih koje koristim.

može li se nekako na lakši način ubrzati komp?

veliki pozz za celu ekipu
 
vrhunska tema.

originalni w8.1 envy m6 sam pretvorio u w10. osetno mi radi sporije komp, ume da zakucava hard disk, ali sad je sve u redu. međutim. pali se komp kao nekad s lečenim XPom punim lečenih igara i programa.

malo me je strah da uradim clean install, kapiram da ću izgubiti sve softvere od HP-a. znam da su bloatware ali ima i onih koje koristim.

može li se nekako na lakši način ubrzati komp?

veliki pozz za celu ekipu

Tesko taj tvoj sistem je sad frankentajn! :)

Imas msconfig za gasenje ne sistemskih servisa i startup programe takodje pogasi... ali definitivno ako zelis da ne drlja MORAS uraditi celan reinstall
 
Izgleda da se problem sa premeštanjem fajlova manifestuje samo sa exe fajlovima! Da ga ne kolje možda Smart Screen?
 
Imam par pitanja :) instal sam win10 sa win7, sve full proslo itd. aktivan mi windows itd. zanima me sledece:
1. Mogu li sad da odradim clean instal windows 10 i da mi ostane aktiviran win posle instala?
2. Prijavio sam se na MSN nalog preko windowsa i sad kad mi se pali komp trazi mi sifru pri paljenju, jel zna neko kako da to skinem da se pri paljenju win-a ne mora kucati sifra?
3. Sve je tu, sve radi za sad, nisam primetio ni 1 bug sto se tice win10-ke samo me zanima kako da instal sprski jezik na win-u kao sto sam imao na win7?
4. Sve radi sem igrice League of Legends, prijavljuje da ili nema neta ili da ga nesto blokira (msm da se odnosi na AV) al AV koji imam AVG 2015 ne blokira mi game, tj u firewall-u mi je sve sto se tice LoL-a na DOZVOLI, pa sad me zanima da li ima jos nesto tu sto bi ga moglo blokirati itd.?
Hvala :D
 
Imam par pitanja :) instal sam win10 sa win7, sve full proslo itd. aktivan mi windows itd. zanima me sledece:
1. Mogu li sad da odradim clean instal windows 10 i da mi ostane aktiviran win posle instala?
2. Prijavio sam se na MSN nalog preko windowsa i sad kad mi se pali komp trazi mi sifru pri paljenju, jel zna neko kako da to skinem da se pri paljenju win-a ne mora kucati sifra?
3. Sve je tu, sve radi za sad, nisam primetio ni 1 bug sto se tice win10-ke samo me zanima kako da instal sprski jezik na win-u kao sto sam imao na win7?
4. Sve radi sem igrice League of Legends, prijavljuje da ili nema neta ili da ga nesto blokira (msm da se odnosi na AV) al AV koji imam AVG 2015 ne blokira mi game, tj u firewall-u mi je sve sto se tice LoL-a na DOZVOLI, pa sad me zanima da li ima jos nesto tu sto bi ga moglo blokirati itd.?
Hvala :D

1. Možeš. Skineš ISO: https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10 , direktno ga staviš na USB ili DVD, ne unosiš ključ tokom instalacije i to je to.

2. Desni klik na Start - Run - ukucaš netplwiz, klikneš na OK, odčekiraš Users must enter a user name and password to use this computer - upišeš password - Apply - Ok.

3. Prilikom skidanja ISO fajla pod 1., odabereš jezik sistema koji želiš da skineš, ima i srpski.
 

Prilozi

  • netplwiz.JPG
    netplwiz.JPG
    60.6 KB · Pregleda: 184
Cisto iz radoznalosti uradio sam wipe sistema. Win 10 sad definitivno radi bolje, glace. Upgrade je izgleda uvek frankenstajn...
 
Inace, samo da spomenem, ovi official iso fajlovi sa MSDN-a su potpuno isti kao i WZOR leak, kao i fajlovi sa prethodno postavljenih linkova sa MS servera (onaj Win10_English_x64.iso i ostali). SHA-1 je potpuno isti, samo su nazivi fajlova drugaciji.
 
Danas sam se ceo dan bavio 10-om. Jedno veliko ******. Prepravljen windows 7. Ako baš hoćete fensi skin, na netu imate milion patcheva i lepših od ovog. Nije ni čudo što je besplatno. Ovo će koristiti samo vlasnicima win phona i tableta radi sinhronizacije.
 
Poslednja izmena:
Spremte se,stizu reklame na windows:D
Untitled.jpg
 
Imam par pitanja :) instal sam win10 sa win7, sve full proslo itd. aktivan mi windows itd. zanima me sledece:
1. Mogu li sad da odradim clean instal windows 10 i da mi ostane aktiviran win posle instala?
2. Prijavio sam se na MSN nalog preko windowsa i sad kad mi se pali komp trazi mi sifru pri paljenju, jel zna neko kako da to skinem da se pri paljenju win-a ne mora kucati sifra?
3. Sve je tu, sve radi za sad, nisam primetio ni 1 bug sto se tice win10-ke samo me zanima kako da instal sprski jezik na win-u kao sto sam imao na win7?
4. Sve radi sem igrice League of Legends, prijavljuje da ili nema neta ili da ga nesto blokira (msm da se odnosi na AV) al AV koji imam AVG 2015 ne blokira mi game, tj u firewall-u mi je sve sto se tice LoL-a na DOZVOLI, pa sad me zanima da li ima jos nesto tu sto bi ga moglo blokirati itd.?
Hvala :D
Mozes da odradis clean install posle upgrade bez problema.
Za sifru namesti auto logon, kucaj netplwiz i odstikliraj "Users must enter a user name..."
kucaj tvoju sifru x2 i to je gotovo.
Za jezik imas u add app pa instaliraj.
LOL imam na kompu, radi bez problema, probaj da ga instaliras ponovo.
 
Nažalost nije pomoglo.
Sorry
Kucaj u powershellu sa elevacijom
Kod:
$app = (Get-AppxProvisionedPackage -Online | where {$_.DisplayName -eq "Microsoft.WindowsStore"}).InstallLocation
Add-AppxPackage -Register $app -DisableDevelopmentMode
 
Poslednja izmena:
Danas sam se ceo dan bavio 10-om. Jedno veliko ******. Prepravljen windows 7. Ako baš hoćete fensi skin, na netu imate milion patcheva i lepših od ovog. Nije ni čudo što je besplatno. Ovo će koristiti samo vlasnicima win phona i tableta radi sinhronizacije.
E oci si nam otvorio, ja vidim nesto...i tako 9 meseci, a ti za dan provalio.
 
Pa nisam ja ko vi da svaki dan isprobavam alfa, beta, omega verzije... Nešto ne vidim da se neko žali. Svi kažu kako je divan, brz, stabilan... Milina božija.
 
Sorry
Kucaj u powershellu sa elevacijom
Kod:
$app = (Get-AppxProvisionedPackage -Online | where {$_.DisplayName -eq "Microsoft.WindowsStore"}).InstallLocation
Add-AppxPackage -Register $app -DisableDevelopmentMode

Ovo je rešilo problem. Hvala puno.
 
Danas sam se ceo dan bavio 10-om. Jedno veliko ******. Prepravljen windows 7. Ako baš hoćete fensi skin, na netu imate milion patcheva i lepših od ovog. Nije ni čudo što je besplatno. Ovo će koristiti samo vlasnicima win phona i tableta radi sinhronizacije.
Po tome ispada da je 7mica još gora !
 
Jel moze neko ko koristi D3Go da proveri jel mu radi na w10.
 
Posle update sa win8.1 na w10 mi ne radi ni na FF na IE. Pobao da reinstaliram ViewRight verimatrix i ne pomaze. Jel ti radio sa update ili sa claean instalacijom?
 
Posle update sa win8.1 na w10 mi ne radi ni na FF na IE. Pobao da reinstaliram ViewRight verimatrix i ne pomaze. Jel ti radio sa update ili sa claean instalacijom?
10240 insider sa 10166.
 
Čudna stvar, stavim ikonicu Opere u start meni i pri sledećem pokretanju start menija ikonica uvek bude na drugom mestu, to se samo sa tom ikonicom dešava, ostale su ok.
 
Razocaran. Ne mogu da verujem da ne znaju da naparave ispravan Task view. Apple je odradio takvu stvar maestralno, ne vidim sta je problem sa MS. Znaci otvorim film u jednom desktopu a Dotu u drugom , oba su fullscreen. Kada zelim da predjem sa jednog na drugi nema tranz. efekta, nego se ****na aplikacacija minimizuje. Na oba desktopa, a moralo bi lepo da klizne sa leva na desno i obrnuto praceno divnom tranzicijom. Ovo minimizovanje je pravo minimizovanje i solidno se odradjuje a imam jaku masinu. Na osx 10.10.4 Dota poleti sa leva na desno i obrnuto bez crnog ekrana minimizovanja i ostalo.
 
Nazad
Vrh Dno