Šta je novo?

Telefon se automatski nakačio, instalirao aplikaciju i "nabio" račun

A sta ako hoce na wifi da koristi touch?
 
Telefon te nije pitao za konektovanje jer je već bio konektovan. Android je tako zamišljen i radi baš obrnuto - kada isključiš net (i mobilni i Wi-Fi), on te upozori na to da nema pristup.
 
Godina je 2015, nije 2005, nadam se da to shvataš.
Mobilni net se podrazumeva danas, to jest njegova upotreba.
Rešenje ti je rečeno, i trajno i privremeno (provajder i apn) kao i par drugih.

Hoćeš da budeš zadovoljan i koristiš svoj smartfon, ili da si u pravu i da i za android praviš ogroman txt fajl sa svim stvarima koje ti ne odgovaraju?
 
Kada sam pre nekoliko godina kupovao svoj prvi Android telefon, prvo što sam pitao je gde se gasi net, jer je već tada bilo na sve strane žalbi od ljudi kojima je nabio račune i ovde i u romingu (što je bilo još gore).
Meni se za ovo vreme nije dešavalo da mi bilo šta troši kada je isključen mobilni net, pa bih voleo da malo podrobnije objasnite zašto mislite da treba brisati i APN i ostalo.
Zato sto postoje google usluge poput findmyphone koje ce nezavisno od tvojih podesavanja telefona moci da koriste internet na osnovu podesavanja google naloga. Malo je korisnika koji pogase i mogucnost koriscenja interneta u pozadini za pojedine aplikacije a opet jos manje je onih koji su ikada usli na podesavanje google naloga. Eto zasto je najsigurnije obrisati APN ili deo njegovog podesavanja ako nikako ne zelis vezu sa internetom.
 
Moram da priznam da ja nikada nisam imao takav problem. Kada je isključen mobile data, ne konektuje se ni pod kakvim uslovima. Kada je isključen data roaming, takođe se u roamingu ne konektuje na net ni pod kakvim uslovima. Telefon je SGS2 i kod mene je već skoro 5 godina.

Sa druge strane symbian s60v3 (nokia e52) koji koristim kao službeni telefon, ima loš običaj da se konektuje kad god mu padne na pamet, sve dok mu nisam rekao da me pita da li želim da to uradi, s tim što se sada par puta dnevno javi s takvim pitanjem, a da ja pojma nemam na šta se zapravo konektuje i zbog čega.

I da, nikada mi se ni na jednom telefonu nije desilo da sam promeni mrežu, ako je podešen ručni izbor provajdera.
 
Jeste u ovom slucaju iskljuciva greska coveka sto nije iskljucio net na telefonu.

Ali najveci problem je u tome sto i dalje postoje tarife u kojima 1MB kosta 51 din. To je prosto kriminal. Bas zato sto je ovo 2015.godina.
 
Poslednja izmena:
^
To. Čista pljačka. Ne vidim čime može da se opravda takva cena za jedan megabajt. Ni kako je formirana, i kako su došli do te cifre. Prošlo je vreme irc-a pa da megabajt predstavlja neku količinu prenetih podataka. A i brzine su sad takve da može da se povuče velika količina za kratko vreme. Čist lov u mutnom.
 
Зашто не купиш обичан телефон, само телефонирање и смс (мада и то за 100 динара губи смисао).
Искрено, купити паметан телефон а користити пакет од 100 динара и још без нета, ја не разумем?

Ajde da na ponešto i odgovorim :) da bude svima jasno. Kad si već zapeo net pa net, kao da je to vazduh koji dišemo :). Znao sam da će biti dosta nerazumevanja jer se sada podrazumeva da neispuštaš telefon iz ruku ceo dan, da si non stop povezan na net i na sve žive servise i da samo buljiš u ekran, govoriš tiho i nosiš rezervnu bateriju sa sobom.

Prvo, telefon nisam kupio nego dobio stari od brata. Koristio sam nekad 3510i pa 3660 čim se pojavio, pa 6630 pa N95 sve do nedavno. Ni u ludilu ne bih platio za ovakvu modnu skalameriju. A odavno su prozvođači nametnuli standard da bez 200e nema telefona a i ubedili kupce da treba da daju i po 300, 400, 500 kad izađu... Tu igru ja neću igrati. Jedino što priznajem da je koristan veliki ekran zbog mapa i navigacije, ostalo je sve mučenje bez hardverske tastature.

Da, pretežno koristim sms za komunikaciju (i dovoljno mi je 100 mesečno u okviru pretplate) ili poziv ako baš trebam odmah nekog da dobijem ili pozovem neki oglas. Vrlo malo telefoniram. Internet mi uopšte ne treba na telefonu, ne znam za šta bi mi trebao. Nisam zavisnik, kad dođem kući proveriću mailove i par foruma iz fotelje na desktopu i udobnoj tastaturi i velikom monitoru. Vozim bicikl mnogo, čak i po ovom vremenu. Preko 4000 km ove godine, plus će biti još 2-3 hiljade do kraja sezone. Kupam se na svim rekama, jezerima koja su mi u dometu. Plivam. Treniram u teretani, koju sam svojim rukama napravio umesto da buljim u telefon. Igram basket jako često i mnogo. Nemam vremena ni da se oporavim između aktivnosti. Plus raznorazne obaveze. Nemam vremena ni sa kompom da se zamlaćujem i reinstaliram i sredim ga, sve je u haosu. A ne da prčkam telefon i tražim tutorijale za stvari koje mi kao trebaju.
A malo toga mi treba. Na prvom mestu navigacija, naravno offline, koja troši samo bateriju. Zatim kamera, kalkulator, štoperica i tako to. Nešto za kontrolu desktop računara iz kreveta i ridewithgps. To bi bilo to. E sad druga je stvar što telefonu za sve to treba internet da bi instalirao, ali dobro imam sad kući i wifi ruter. Inače pogađajte, ja bih to radije skinuo instalacione fajlove na desktop računaru pa to da nabacim na telefon pa da instaliram :) kao u neka stara dobra vremena
 
Poslednja izmena:
Pa, ta cena je iz doba GPRS-a kada je trebalo vremena da se skine 1MB podataka. Sada je ta cena cist lopovluk.
Sa druge strane, cena je takva kakva jeste, pa i pored svih obaveza koje si naveo, ako ne mozes naci 15 min vremena za podesavanje telefona, nemas ni nekog osnova za bilo koju vrste zalbe. Mnogo vise svog dragocenog vremena si utrosio ovde, pisuci o problemu koji te snasao, nego sto je bilo potrebno za podesavanje telefona da do problema ni ne dodje.
 
Сада има много пакета са укљученим интернетом плус много додатака па та стара цена више служи да натера кориснике да узму те пакете или додатке. Ако некоме није потребно, неће да га закачи.
 
Ajde da na ponešto i odgovorim :) da bude svima jasno. Kad si već zapeo net pa net, kao da je to vazduh koji dišemo :). Znao sam da će biti dosta nerazumevanja jer se sada podrazumeva da neispuštaš telefon iz ruku ceo dan, da si non stop povezan na net i na sve žive servise i da samo buljiš u ekran, govoriš tiho i nosiš rezervnu bateriju sa sobom.

Prvo, telefon nisam kupio nego dobio stari od brata. Koristio sam nekad 3510i pa 3660 čim se pojavio, pa 6630 pa N95 sve do nedavno. Ni u ludilu ne bih platio za ovakvu modnu skalameriju. A odavno su prozvođači nametnuli standard da bez 200e nema telefona a i ubedili kupce da treba da daju i po 300, 400, 500 kad izađu... Tu igru ja neću igrati. Jedino što priznajem da je koristan veliki ekran zbog mapa i navigacije, ostalo je sve mučenje bez hardverske tastature.

Da, pretežno koristim sms za komunikaciju (i dovoljno mi je 100 mesečno u okviru pretplate) ili poziv ako baš trebam odmah nekog da dobijem ili pozovem neki oglas. Vrlo malo telefoniram. Internet mi uopšte ne treba na telefonu, ne znam za šta bi mi trebao. Nisam zavisnik, kad dođem kući proveriću mailove i par foruma iz fotelje na desktopu i udobnoj tastaturi i velikom monitoru. Vozim bicikl mnogo, čak i po ovom vremenu. Preko 4000 km ove godine, plus će biti još 2-3 hiljade do kraja sezone. Kupam se na svim rekama, jezerima koja su mi u dometu. Plivam. Treniram u teretani, koju sam svojim rukama napravio umesto da buljim u telefon. Igram basket jako često i mnogo. Nemam vremena ni da se oporavim između aktivnosti. Plus raznorazne obaveze. Nemam vremena ni sa kompom da se zamlaćujem i reinstaliram i sredim ga, sve je u haosu. A ne da prčkam telefon i tražim tutorijale za stvari koje mi kao trebaju.
A malo toga mi treba. Na prvom mestu navigacija, naravno offline, koja troši samo bateriju. Zatim kamera, kalkulator, štoperica i tako to. Nešto za kontrolu desktop računara iz kreveta i ridewithgps. To bi bilo to. E sad druga je stvar što telefonu za sve to treba internet da bi instalirao, ali dobro imam sad kući i wifi ruter. Inače pogađajte, ja bih to radije skinuo instalacione fajlove na desktop računaru pa to da nabacim na telefon pa da instaliram :) kao u neka stara dobra vremena

Iskreno, promasio si forum gde da se zalis. Da si ovo napisao na cikoberzi (gde si registrovan) niko ti nista ne bi zamerio. Ovako, dodjes na IT forum i pljujes po tehnologijama. Ne ide.

Sam si kriv. Ignorantia iuris nocet. "Nepoznavanje zakona ne opravdava". Pre nego se latis smartfona trebao si da se informises. Nisi ni prvi ni poslednji sa ovim problemom. Koliko sam ja para potrosio na slicne gluposti samo zato sto nisam znao sta radim. Ali nisam otvarao temu za svaki problem. Najgori su stari smart telefoni tipa symbian ili Nokia dumb sa wifi pristupom (veruj mi, isprobao sam ih skoro sve na moju stetu) gde cak i kad ukljucis wifi data saobracaj ostaje ukljucen i zajedno se kace, pa se kuca racun.

Osnovno pravilo koga treba da se drzis, karticu bez Interneta NE UBACUJES u Android. Ako i ubacis, tj. koristis wifi, non stop proveravaj da nisi slucajno ili namerno ukljucio data. I nemoj da kukas, na paketu si od 100 din, makar si na njemu ustedeo neku kintu.
 
Ма тај пакет је одавно прегажен, користио сам га некада и ако се добро сећам, има 10 минута у Теленор мрежи, 100 СМС и тада су давали 5 сати dialup у Еунету. Ово последње је било таман да покрије цену па је и било оправдања за пакет. Сада више не. Када сам узео први андроид телефон, променио сам и пакет ... мада у првом тренутку без интернета, направио школу од ~3к и одмах променио пакет. ;)
 
Привукао ме наслов теме:"Telefon se automatski nakačio, instalirao aplikaciju i "nabio" račun" што је могуће само ако му се то дозволи. Да не понављам већ написано од стране других чланова, кривица је искључиво твоја. Телефон се није аутоматски "накачио" на интернет а још мање кренуо да скида мапе. Сам си написао да су ти требале мапе, кликнуо си што си кликнуо и добио што си добио.
То би било као да си прошао семафор на црвено а онда кривио семафор за твоју грешку?
Без обзира да ли си добио или купио телефон, едукуј се пре него кренеш да га користиш.
Паметан телефон као и рачунар неће ништа радити без твоје дозволе или грешке!
 
@Gadjan
Računaj da si dobro prošao i nisi skupo platio školu - ljudi su imali i račune po nekoliko desetina hiljada. Razumem tvoju ogorčenost, ali sada znaš šta ti je činiti.

Uzgred, gasi i WiFi kada ga ne koristiš, dosta troši bateriju, a ako ideš na celodnevne izlete uz uključenu navigaciju, ne bi bilo loše da nabaviš i neki "powerbank" jer 99% Android telefona nema baterije koje mogu da izdrže ceo dan pri takvom korištenju.
 
Ma gasim i wifi, ni to mi ne treba uopšte. Navigacija mi ne treba da me navodi, samo ponekad da bacim pogled kad ne znam gde sam.
Ja sam mobile data bio uključio jer wifi nije hteo da radi (ne znam više kako da podesim ruter, sve sam probao) pa sam pomislio da treba i to da bude uključeno da bi imao protok. Jer je mreža radila ali interneta na telefonu nije bilo...
Ja se više ne žalim, naravno da se ovo neće više ponoviti, a onaj veći post je odgovor za sve koji ne mogu da shvate da ne moraju svi korisnici smartfona biti tehno frikovi kao i to da nekome treba smartfon i bez interneta i tih danas popularnih servisa za gubljenje vremena.
A paket jeste prastar ali mi je taman kao što rekoh, koliko ja telefoniram i šaljem poruke. Evo nek mi neko nađe bolji, prikladniji paket za mene i odmah ću da pređem. Ali to ne postoji, svaki je 5 ili više puta skuplji i ima mnogostruko više minuta i sms poruka koji bi mi samo propadali.
 

Prilozi

  • Potrosnja.png
    Potrosnja.png
    21.2 KB · Pregleda: 105
Uzgred, gasi i WiFi kada ga ne koristiš, dosta troši bateriju, a ako ideš na celodnevne izlete uz uključenu navigaciju, ne bi bilo loše da nabaviš i neki "powerbank" jer 99% Android telefona nema baterije koje mogu da izdrže ceo dan pri takvom korištenju.
WiFi троши батерију само приликом преноса података.
Ја на S5 не искључујем WiFi и неколико пута сам "тестирао" ту наводну опотрошњу. Напунио сам батерију 100% и отишао на спавање. После 7 часова, на диплеју ми је стајало за батерију 97%. Да напоменем, увек ми је укључен и GPS а у позадини временска прогноза која се освежава на пола сата.
Навигација је нешто друго и ако се користи у колима обавезно имати ауто пуњач а није лоша ни екстерна батерија. Информације ради, ја сам моју од 5,1А платио 20-так €.
 
Ne bih da zvucim grubo, ali većina ljudi je u pravu za sve što su ti rekli. Da je u pitanju neka druga tema...Rekao bih ti ODRASTI ali pošto pričamo o modernim tehnologijama reci cu PODMLADI SE. Tvoja je stvar šta ćeš ti ali ja nikad neću voziti jaguara makar mi ga brat poklonio kao što si rekao ako nemam pare da sipam u njega i da ga registrujem pa ću ga voziti samo u dvorištu kao ti svoj pametni telefon jer ti tu ruter hvata. Opet ni taj paket nije problem , već je problem što se nisi zainteresovao kako tvoj poklon radi. Sam si rekao da nije neka cifra...plati, pa sedi i malo procackaj po njemu da ti se to opet ne desi.
 
Pa evo pročačkao sam još juče i izmenio apn, nema potrebe da ponavljamo hiljadu puta jedno te isto ;) a prilikom prve posete gradu ću onemogućiti data protok u poslovnici.
A za diskusiju oko bilo čega drugog što vam je nejasno sam raspoložen i stojim vam na raspolaganju :)

Evo već koji put paralela sa kolima, benzinom internetom... Evo recite vi meni šta je to tako korisno na tom internetu i da mi je potrebno dok sam u pokretu? Ozbiljno pitam ;) ja nisam uopšte u toku, možda nešto propuštam. Ovako letimično što bacim pogled na forum znam da ljudi koriste aplikacije za facebook, tweeter, youtube, skype pa onaj viber to mi ništa ne treba, onda čak ni gmail mi nije neophodan, nigde ne gori, proverim uveče kod kuće kad napolju ne može ništa pametno i korisno da se radi. Vremenska prognoza mi takođe ne treba, pogledam na desktopu dan pre polaska negde. Ima li neki stvarno univerzalno korisan servis?
 
Реално, теби ни телефон не треба. Ако живиш у малом месту у Банату, а мала места у Банату су око 1000 становника, до свакога можеш пешице за минут два.
Бесмислено је писати шта је коме корисно пошто је прича о укусима прича без краја. Рецимо, мени велики број пријатеља више не живи у Србији а не живи ми ни ћерка па ми вајбер, скајп и слични програми омогућавају да смо у контакту у свако доба. Такође, потребе посла су такве да ми је паметан телефон мини канцеларија, пружа ми разне могућности. Такође, на терену, телефон ми је рутер за лап топ тамо где немам wifi окружење.
Можда то све теби не треба али то ти не даје за право да питаш шта је то корисно!
 
A šta mnogima daje za pravo da pametuju da je smartfon bez (konstantnog) interneta besmislen? ;) u fazonu šta će tebi smartfon, dobro niste rekli "daj ga meni jer sam ja uber korisnik" :)
Po mom mišljenju ima brdo funkcija koje su veoma korisne i nemaju veze s internetom.
Fair enough?
 
Poslednja izmena:
A šta mnogima daje za pravo da pametuju da je smartfon bez (konstantnog) interneta besmislen? ;) Po mom mišljenju ima brdo funkcija koje su veoma korisne i nemaju veze s internetom
Нико теби не паметује него ти каже да паметан телефон добија на значењу тек када је потпуно оперативан.
Да није тако, зашто се ишло са GSМ-а на 3G па 4G? Могли смо остати на првој варијанти, само позиви и смс, тачно за твој пакет?!
Живиш на селу? Реци ми да ли још неко обрађује земљу коњима, коси жито ручно, воду доноси са бунара а веш пере на дасци?
Хоћеш да будеш у праву по сваку цену?
 
Ne mora nešto da ti treba da bi saznao kako radi. Bio sam težak noob pre četiri godine, gori nego ti, ali sam čitao o svemu iz it branše, posebno u vezi Android sveta. Volim da znam, da li će mi trebati ili ne, to je manje bitno. Možda je tebi viber (navodim kao primer), nepotreban, ali meni je kad se maknem iz majčice Srbije, keva! Sve ima svoje draži, i vožnja bajsom i plivanje, basket, ali prati dostignuća iz it sektora. Leba ne traže ;) Ovo oko interneta da li i koliko treba neću ni da komentarišem.
 
Poslednja izmena:
^^
Pa potpuno je operativan i bez interneta. Koristim i koristiću sve funkcije osim prenosa podataka jer za to mi je PC udobniji i lakši za korišćenje a van kuće mi ne treba. Šta sad, treba da uplatim paket s internetom eto da bi bio full operativan :D i da jurim power bank da kupim.

@banex
Pa evo ja hoću da naučim. Gde to ima da se čita? Ozbiljno pitanje. Na forumu se samo diskutuje na način da se podrazumeva da si u najmanju ruku guru za android ako ne i developer i da poznaješ sistem do kernela. Ne mogu da uzmem da čitam redom podforum 5 godina u nazad sa sve prepucavanjima koja čine većinu sadržaja na bukvalno svakoj temi. A da pitam negde nešto besmisleno je jer se noob pitanja preskaču.
Imam već par meseci telefon i nisam ništa još namestio što mi treba osim imenika.
 
Pa potpuno je operativan i bez interneta. Koristim i koristiću sve funkcije osim prenosa podataka jer za to mi je PC udobniji i lakši za korišćenje a van kuće mi ne treba. Šta sad, treba da uplatim paket s internetom eto da bi bio full operativan :D i da jurim power bank da kupim.
Ај нека ти буде. Сви смо, очигледно у тешкој заблуди по питању паметних телефона и хвала ти што си нам отворио очи. Теби не треба док мени треба. Ја не купујем оно што нећу користити и у опште у кући не држим бескорисне ствари. Зашто си у опште узимао телефон, могао си уместо смс порука да шаљеш голуба писмоношу, да пишеш писма, разгледнице, дописнице. Све има алтернативу у животу као и твоје мишљење.
За оно што си побројао, уместо навигације, користи папирну мапу, стари компас или гледај са које стране је маховина. Такође, имаш фотоапарата у изобиљу за мале паре, шта ће ти телефон. ма пуно тога можеш без њега. на крају крајева, хиљадама година су људи живели без њега и ништа им није фалило у добу у коме су живели.
Зашто користиш интернет и на компјутеру када он може радити и без њега. Офис, ауто кед, фотошоп....не траже интернет за рад па не видим зашто си уводио исти?
 
^
Ti baš imaš velik problem s tim što ja ne koristim internet na telefonu? :) tj što nisam kao ti i odudaram od proseka

@ roadracer
Mogu da napišem poduži spisak šta sve ima i šta je sve bolje nego na n95 na kome takođe nisam nikad upotrebio internet, ni mobilni ni wifi jer je na njemu sve to jedno obično mučenje i frustracija. Isto važi i za garmin na n95 - neupotrebljivo.
 
Не, ја немам проблем, нисам ја дошао на форум са тврдњом: "Telefon se automatski nakačio, instalirao aplikaciju i "nabio" račun" него ти.
Зашто сад мени подмећеш да ја имам проблем. Ја ти само кажем да све има алтернативу па и твоје мишљење.
Тражио си одговор и ја сам ти га написао. теби се не свиђа, ок. написали су ти и други и то ти се не свиђа. Ти би да нас све убедиш да је мобилни интернет бесмислен, не видиш чему он и постављаш питање:"Evo recite vi meni šta je to tako korisno na tom internetu..."
Ја сам те питао, зашто си га увео у кућу, зашто га користиш на компјутеру ако не видиш корист?
Одреди се шта тачно хоћеш!
 
@gadjan, pa šta god da te zanima, ukucavanjem ključne reči u Google pretragu, dobićeš željeni odgovor ili na forumu, portalu, koji se bave isključivo android "problematkom". Pade mi na pamet srbodroid.com, pa i na benchmarku imaš zanimljivih i korisnih tekstova. Ali najbolje ćeš da se informišeš na forumu o svemu što te zanima ili žulja. Ne kažem da postupaš pogrešno, ali ovde ima IT frikova kojima neki tvoji rezoni, "šta će mi ovo, ono" nikako ne idu u glavu, a hteli bi da ti pomognu, objasne, pa otuda malo oštriji komentari sa njihove strane. Što pre uskočiš u vagon, biće bolje sutra za tebe u smislu lagodnijeg načina života za pojedine stvari, e sad, ako neko voli staru školu... Good luck :)
 
^^
Benč u svom pravom svetlu, uvek se nađe neko kome je dosadno... Zato već odavno ne visim ovde koliko sam to činio do pre nekoliko godina.
Ali rado ću ti odgovoriti pošto je moja tema. Inače ne da nemam običaj, nego nikad nisam ušao u neku raspravu ni prepucavanje, nikad. Od kad sam se registrovao ovde ;)

Iza tvrdnje i dalje stojim. Jeste ja sam aktivirao mobile data, ali telefon je kasnije skinuo i instalirao aplikaciju bez da i zasvetli dok sam ja pokušavao na desktopu da je skinem. I ne smatram da je to normalno niti me iko može ubediti.
Ne podmećem ti ništa, ali ti si se raspisao o golubu pismonoši, papirnim mapama, kompasu, mahovini, jaguarima, benzinu, životu na selu obradi zemlje i pranju veša... kao da si ti nekako oštećen što ja ne koristim internet na telefonu. Mnogo puta viđeno na benču, i uopšte internet forumima danas.
Pitao sam šta je to tako korisno i neophodno online na telefonu jer se uporno potencira da je smartfon besmislen bez interneta. Da li je to ozbiljno? Da li treba da gubim vreme i pišem spisak koliko je ekran veći bolji svetliji i veće rezolucije, i da sve što radim ide glatko i brzo za razliku od nokie. A gledam slike, offline mape, txt fajlove i podsetnike sve je mnogo preglednije i brže, bolja kamera, zvuk, jel treba da pišem ovo uopšte? I da šta god da zatreba postoji android aplikacija jer je sad to aktuelno a symbian je istorija.
Ovo za internet u kući opet neozbiljno pitanje, ali odgovoriću. Pa naravno da mi treba internet ali ne da visim na fejsu ili skajpu. Nego za milion drugih stvari i računar mi radi 24/7. Ali to je način korišćenja interneta koji mi odgovara, fotelja, velika i udobna tastatura (na androidu se namučim i sms da otkucam a potrebne su mi obe ruke), veliki ekran, internet koji se plaća samo 930 din za ceo mesec, 6mbit flat a ne jajarski na kašičicu kao da je neki resurs za koji će im presušiti zalihe. Nemojte opravdavati kompanije, valjaju se u parama i rade protiv svih nas nisam samo ja oštećen. I to što većina koristi te dodatke što su kao povoljni (te dokupi toliko te ovoliko megabajta) i to je dranje
 
Poslednja izmena:
Реално, теби ни телефон не треба. Ако живиш у малом месту у Банату, а мала места у Банату су око 1000 становника, до свакога можеш пешице за минут два.
Бесмислено је писати шта је коме корисно пошто је прича о укусима прича без краја. Рецимо, мени велики број пријатеља више не живи у Србији а не живи ми ни ћерка па ми вајбер, скајп и слични програми омогућавају да смо у контакту у свако доба. Такође, потребе посла су такве да ми је паметан телефон мини канцеларија, пружа ми разне могућности. Такође, на терену, телефон ми је рутер за лап топ тамо где немам wifi окружење.
Можда то све теби не треба али то ти не даје за право да питаш шта је то корисно!

+1
 
Nazad
Vrh Dno