Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

Da ga nisi jbovao? Jb hoce da vuce vise batt nego obicno :) imam tonu apps ova tel ima isti usage...
 
Moze li se nekako na osnovu usage-a izracunati koliko je ekran bio ukljucen. Kao sto ima na Androidu.
 
Na ios 9 pise vremenski ali sve ovo je usage on screen kada pise ispod app background usage tad se zna da je app trosila u pozadini batt (push mail npr)
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    126.1 KB · Pregleda: 128
Ja ga bas nagazio od jutros. :D
ab9413807104b3eece150044709bbee8.jpg
 
To je to oko7h usage izgura... Zavisi kd sunca napolju tj automatik brightnessa ali tu se vrti viber vuse malo jace batt zbog nesto losije optimizacije ali tu nekada 7.30 nekada 6.50 zavisi kako i sta koristim camera vuce batt takodje :)
 
To je sasvim zadovoljavajuce. Mislim da cu u vecini slucajeva moci da izguram dan.
 
Meni izgura 2 puna dana. Sutra uvece oko 9 ga stavim na punjac i skidam oko 1... Nikad ga ne punim celu noc...
 
Gde mogu da vidim koliki je uptime? I koliko aplikacija ti drzi u ramu? Meni nesto cesto radi reload umesto da drzi u ramu. Kesiram Viber, WA, Facebook, Tapatalk, Instagram i jedan tab u Safariju. Nikako da zadrzi sve.
 
Widget widgets cini mi se ja sam ga deinstalirao... Meni viber nikad nije u pozadini jer se dize app za milisekundu, samo safari i messenger drzim uvek kesirano :)
 
Pa sta znam imam 2 telefona i ipad uvek uz sebe :) do duse ipad je vise kod kuce ali iphone je najvise u upotrebi do 19h kada se u ruke uzima ipad ili racunar :) tako da ono koristim ga kod kuce kao telefon ne kao racunar sto je slucaj preko dana:)
 
Meni lakse uvece da zalegnem i telefon u ruke nego da se lomatam po stolici uz kompjuter.
Hvala za predlog za mail, probacu.
 
Pa ipad je mama za takve stvari :) na njemu se igram like a boss uz fantasticnu autonomiju
 
Jel možete vi ljudi, koji koristite iPhone da mi objasnite kako živite bez notification led diode na telefonu??? Razmisljao sam o kupovini iPhone 6,ali kad sam čuo da notification led ne postoji, automatski sam otpisao telefon... Ja bez toga ne mogu i ne želim da koristim fon, bukvalno mi je korisno podjednako kao i internet na telefonu. Ako može samo bez ironično /sarkastičnih odgovora, jer sam vrlo ozbiljan sa pitanjem. Hvala.
meni je na ip 5 najvise smetalo sto nemam led notifikaciju za propustene pozive...prodje po 2 sata dok ne pritisnem taster pa vidim da sam imao jako bitan propusten poziv.To je bila i ostala jedna od mnogih *****izama Apple.
 
iPhone 6 / iPhone 6 Plus

Kako da namestim ova podesavanja da me odmah obavesti kad mi stigne mail? Trenutno nece dok rucno ne osvezim.
7b5e62de942e769a0a653ab59a4b7155.jpg

Za gmail ne radi push, da odmah obavesti kada stigne poruka. To radi samo za icloud naloge. Gmail jedino moze da se podesi fetch, kada se izabere fetch potrebno je i izabrati vremenski interval na koliko ce da fetchuje (proverava). To su stavke na donjem delu screenshota koji si okacio. Every 15 min itd. Ako izaberes prvu stavku (every 15 min) tada se provera vrsi na svakih 15 minuta. Ti si izabrao manual, to oznacava upravo to sto si objasnio. Sam proveravas nove mejlove.

Za sada koristim gmail aplikaciju. Sredili su notifikacije, bar ja nisam dobijao.
 
Poslednja izmena:
iPhone 6 / iPhone 6 Plus

Instalirao sam Mailbox i rade notifikacije super.
Samo imam onaj problem sa touchom sto sam pominjao.
Kada drzim telefon u ruci i kucam, skrolujem sve je super dok kada je na krevetu imam dosta problema. Nece svaki dodir da registruje a i skrol je los (vucem prst pola sata dok ne krene). A kad polozim palac na njega ide bolje. Skroz cudno.
 
Poslednja izmena:
Ipak je nesto do mojih prstiju, drugar kad koristi sve je super. :D
 
Samo u jednom prstu. :D
A zanimljivo je da na S2 radi prst super. :D
 
Nisam ni proveravao, bio na treningu dok se napuni fon. :D
Jesi li azurirao ti? Ako jesi da cujemo utiske. :)
Inace, da li je potrebno raditi reset nakon nove verzije kao sto je to preporucljivo na Androidu?
Inace, na kucnom ruteru (Tenda 311) nemam problem sa diskonektovanjem sa wifi-ja dok na poslu (Tp Link 740) puca.
 
onda je do rutera :-D ps ipad mi radi ocajno ajfon fantasticno na 8.4... nista novo osim plejera meni je 8.3 radio like a charm... ovo donosi nesto a u stvari nista meni bitno... i onako koritim spotify... apple music mi se ne dopada... bar ne za sada...
 
Izgleda da jeste. Videcu sutra ujutru da li ce drzati konekciju celu noc. Znaci nema potrebe da radim update s' obzirom da radi sjajno.
Videh za ipad da si se zalio u ios 8 temi. Zar je bas toliko lose?
 
ipad mi nikada nije radio sjajno evo antutu benchmark pokazuje pad performansi od 500 poena... sto nikako nije malo sa 35800 na 35300... inace ipad stuca kao da je ipad 1 iz 2010 kucanje na forumu kasni za 2 karaktera kada se otkuca poduzi tekst... ne znam nisam nikako zadovoljan, i razocaran sam u air i mini retinu... totalni promasaj od starta, nikada nisu radili kao npr iPhone. nikada nisam osetio fluidan rad na njima... pocepaj update slobodno iphone radi i dalje savrseno...
 
Poslednja izmena:
Odradi slobodno update. Nista neces izgubiti. OTA i nista vise. Nema potrebe za resetom (restore kada pricamo i ajfonu).
 
Wifi je ostao konektovan preko noci, ipak je ruter. E sad, skinuo mi je 7% za 8h sto je mnogo. Mogu li nekako da vidim sta je uticalo na to?
 
Sve app na kojima pise background usage :) mail update. Sve app koje rade u pozadini ako zelis ustedeti batt iskljuci app refresh inace 7% za noc je smesno prvo sto indikator malo kasni drugo sto i gsm/3g osvezavanje vuce batt da bi bio dostupan... :) bez brige.
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    119.1 KB · Pregleda: 140
Poslednja izmena:
Moguce da je do maila, to sam juce u toku dana instalirao. Prethodni put sam ga skinuo u 5:30 i do 08:00 nije skinuo ni jedan %, zato mi je cudno ovih 7-8% (mada sam tada bio na 8.1.3, mozda i to ima veze). Deluje mi puno jer na Androidu mi je skidalo manje (Note 3, Note 4, Nexus 7). A pricalo se da je standby na iOSu sjajan.
 
Pa ako ga skines sa punjaca i celu noc wifi nece skinuti ni 1% ali ovako skida za celu noc npr legao sam imao je 55 probudio sam se sa 52 bez wifi i bez neta ukljucenog samo mreza klasicna :)
 
Nazad
Vrh Dno