Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

Sad se ne sećam da sam pročitao, ti uređaji koji vam neće preko 30Mb/s, probali ste kod nekog ko ima recimo bar 50/2 i da ste dobili veće brzine od 30?
Evo, uporedni shot, fotoaparatom kod mene:



S tim, da upload je realno ono na PC-u, nije preko 1.90, možda malo i taj test kenja. Jeste probali download gde imate očitavanje brzine?

Inače ima jedna stvar kod mobilnih telefona, ako je na malom postotku baterije (uključen battery saver ili neka slična opcija), to može da obori speed, pokušali ste sa full punim uređajem i skinutim kojekakvim sejverima?
 
Poslednja izmena:
Да ли је овде проблем са мобилним или са неким другим wireless уређајем? Не могу баш сви мобилни да извлаче велике брзине, осим ако тај већ није то успевао на неком другом рутеру. Мени тек овај HTC 8X иде преко 40Mbps док остали стари ретко пређу 20-30 а лаптоп иде скоро максимално, пробао до ~75Mbps, немам бржи интернет.

Иначе је до скоро проблем са wireless брзинама био приписиван "ђубре" рутеру који дели СББ, сада ће листа да се прошири. ;)
 
Kao da uputstvo nije skroz prevedeno

Evo šta piše šta na jednom drugom sajtu

Procedure
Assume that you want your STB remote control to study the function of the Power key on your TV remote control. The procedure is as follows:
Step 1 Hold down on the TV study keypad for 3 seconds.
The indicator on your STB remote control is steady on, which indicates that the STB has entered the study mode.
Step 2 Hold down on the TV study keypad for 1 second.
The indicator on your STB remote control blinks, which indicates that your STB remote control is ready for receiving a signal.
EC2108V5
User Guide 2 Infrared Remote Control
9
Step 3 Aim the emission port of your TV remote control at the emission port of your STB remote control (the distance between the two ports must be less than 3 cm), and hold down the Power key on your TV remote control for 3 seconds to send a signal.
 If the indicator on your STB remote control quickly blinks three times and then is steady on, your STB remote control has received the signal and the study of the Power key function is complete. Release the Power key on your TV remote control.
 If the indicator on your STB remote control does not respond in the preceding way, your STB remote control has failed to receive the signal. Repeat steps 2 and 3.

@vladat1 Pretpostavljam da znas koje dugme(ja cu ti pisati "TV study" posto pretpostavljam da tako pise na daljincu) treba da se pritiska, evo ti kratkog prevoda:

korak1 Drzi "TV study" dugme 3 sekunde i lampica bi trebalo neprekidno da sija
korak2 Drzi "TV study" dugme 1 sekundu i trebalo bi da pocne da trepce
korak3 Uperi daljinac od TV-a u daljinac od STB-a (razdaljina ne sme da bude veca od 3 cm) i drzi pritisnuto dugme gasenje/paljenje TV-a 3 sekunde.

*Ako lampica na STB daljincu brzo trepne 3 puta i posle sija neprekidno, to znaci da je memorisano i da mozes da pustis dugme sa daljinca od TV-a.
*A ako se ovo ne desi onda znaci da postupak nije uspeo i da treba da se ponove 2. i 3. korak
 
Sad se ne sećam da sam pročitao, ti uređaji koji vam neće preko 30Mb/s, probali ste kod nekog ko ima recimo bar 50/2 i da ste dobili veće brzine od 30?
Evo, uporedni shot, fotoaparatom kod mene:



S tim, da upload je realno ono na PC-u, nije preko 1.90, možda malo i taj test kenja. Jeste probali download gde imate očitavanje brzine?

Inače ima jedna stvar kod mobilnih telefona, ako je na malom postotku baterije (uključen battery saver ili neka slična opcija), to može da obori speed, pokušali ste sa full punim uređajem i skinutim kojekakvim sejverima?
Ja mislim da je to do wireless uredjaja u samom telefonu, naime stari uredjaji imaju stariji HW pa tako ni ne mozete da ocekujete vece brzine nego zasta je HW u fonu napravljen.
Moj fon je izasao prosle godine pa mozda zato izvlacim full 50Mbit na telefonu kao i na PC-ju
 
Da, naravno slabiji modeli ne izvlače toliko kao noviji. Imam G2, odlična WiFi konekcija. Ali imao sam slučaj da mi bilo 25-30 Mb/s i mislio sam da mi se nešto dešava s netom, u stvari baterija je bila na nekom malom %, pa nije dozvolio više, samo zbog toga, a čak ni ne držim nikakve battery sejvere i sl.
 
Problem je do brzine samog neta, ne do uredjaja. Posto kopiranje bez problema ide 3MBps, sa dva uredjaja na WiFi, to je barem 6MBps, tj. 48Mbps wireless brzine, znaci uredjaj je u stanju da izvuce skoro 50Mbps, i to sa dva uredjaja.
LAN isto njesra, nimalo bolje.

U centrali gde sam trenutno (tj. na koju je nakacen sada moj modem :D) izgleda radi neki zvrcko koga mrzi da ista uradi, ili nije dobio instrukcije (pa ga opet mrzi, ali barem opravdano).
Do marta sam bio na drugoj lokaciji i sve je radilo u fullu. Ovde 30/2 nije isto hteo da radi punom brzinom, vec max. 22Mbps cini mi se. Kao da ne umeju da podese u centrali.

Do juna sam imao 20/1, modem podesen na 30/2 je bio - radio je punih 20/1 speed test, ne 30/2 naravno. Ali vidi se da moze!

Pisao sam reklamaciju, posto call centar ne radi :)
 
ima li neko da je proveravao ovu novu ponudu u poslovnicama?
 
Ovu za 1700 50/2 ili 20/2+tablet? Proverih danas, kazu da mogu svi, i pod ugovorom, ako nisu vec uzeli tablet i nisu na Box paketu.
Ali sacekajte koji dan, prosle nedelje je izmenjena aplikacija, i cak i ovi iskusni se ne snalaze bas. App kaze da moze da se prelazi izmedju kampanja, sto ranije nikada nije moglo.

Tablet Mediapad Youth (huawei - naravno, izgleda ne mogu da ociste magacin uvoznici :D) ili neki ASUS (ne znam tacnu oznaku, jedan od ona dva sa bas bas slicnim oznakama ME7 nesto..)
 
Da ti tableti za dinar su krš, jedino ako neko nije pri parama, a treba mu tablet, onda je i to dobro. Ono što vredi, za manje pare se može kupiti nego što kod njih traže uz ugovor. Ja sam preskočio taj krš i uzeo 50/2 za 1899 u martu i stvarno sam zadovoljan, ako daju još za manje pare, uzimajte ako vam odobre...
 
Poslednja izmena:
Pa i ti bi po ovome mogao preci.
 
Steta a ja uzeh pre mesec dana megabox.
Znaci za mene nista po ovoj prici?
 
Jedva sam uspeo da sredim i ovih 50/2, tako da necu da se cimam opet i da mogu da skinem tih 200din, lepo mi radi i ne diram ništa. Muka mi je od nesposobnog ili nezainteresovanog osoblja u poslovnicama.
 
Poslednja izmena:
Slazem se, da moj red nije dosao do jedine osobe koja zna nesto, ja ne bi ni pitao za ovo.
 
Sad se zove 50 po ceni 20 (ta je cena, 1899).
Ali ima i ova fora za 1699 50/2 trenutno.


Sredili danas malo profil linije. LAN radi 46+, ali WLAN svega 36. Prvi put vidim toliku razliku u brzinama. 1-2 Mbps sam vidjao do sada max.
Not happy :( Ne gine neki ruter da dobijem bolje brzine, kabl ne podnosim :)
 
Ne sad je i manje. Sad kosta 1700 din.
Danas sam bio nesto do poslovnice da pitam i pitam ja za ovu novu akciju, riba mi kaze da tablet ide ljudima koji uzmu 20/2 a oni koji uzmu 50/2 nema tableta.
 
Sad se zove 50 po ceni 20 (ta je cena, 1899).
Ali ima i ova fora za 1699 50/2 trenutno.


Sredili danas malo profil linije. LAN radi 46+, ali WLAN svega 36. Prvi put vidim toliku razliku u brzinama. 1-2 Mbps sam vidjao do sada max.
Not happy :( Ne gine neki ruter da dobijem bolje brzine, kabl ne podnosim :)
Koji ruter imas?
Ako isto kao i ja onda nije do rutera ukoliko je ispravan jer ja na wifiju izvlacim full 50Mbita.
Onda bih trazio problem u HW tvog fona. Ukoliko je stariji fon u pitanju razumljivo je da ne moze svih 50 da izvuce.
 
Ta akcija 50/2 ili 20/2 + tablet za 1700 (1699) se drugacije zove.
A i dalje postoji ovaj "akcija" 50/2 za 1899 (iz glupog razloga, ko god zna za prvu ne bi na ovu pomisljao).

Nije problem do rutera, kopiranje radi i brze od toga, rekoh. Trenutno je izgleda zagusenje signala, mislim 7 popodne, nije cudno. WiFi Analyzer javlja 12 wifieva oko mene, sa signalom jedva losijim od mog :D

Nisam siguran da li cu juriti dodatni ruter, i sa 20/1 sam ja zadovoljan, vec duze vreme uospte nisam video preku potrebu za vise. (treba mi za posao, medjutim serveri na drugoj strani su spori, pa i tu ne ustedi vreme)
 
Kakav *****izam. Zovem Telekom danas da bih presao na njihov ADSL od 50 ili koliko god maksimalno mogu da imam i oni mi kazu da nisam "segmentirani" korisnik i da ne mogu da imam preko 10mbps net (?!) a ja imao 16mbps i to preko Oriona, ali moze da se posalje mail da oni provere ili sta vec da iscimaju da bi mi to omogucili. Sad cekam odgovor...

Prosto neverovatno sta mi zena naprica, kao da ne zele nove korisnike.
 
meni neverovatno da 5 dana ne mogu da stave 1 slovo na sajt i objasne sta se nudi... makar bi pomogli da kad odete u poslovnicu mozete da im pokazete sta trazite :d
 
Ponesi flajer. Dobili su ipak samo oni koji mogu da iskoriste tu promociju izgleda (a mogu svi koji nisu uzeli uredjaj, i nisu na boxu)

Djole, mislim da ih razumem... ja jesam segmentiran, ali da bi dobio 50/2 brzine, oni su izgleda morali da postave profil 80/3 ili koliko vec. Rece mi cova da su morali da podignu profil prilicno.
Takve probleme ce imati jos vise za one koji nisu preko puta centrale kao ja, koji ce se zaliti sto nemaju bas 50/2, "ni 49/1.99 nije dovoljno" :D Ovako, mi ako se zalimo mogu da forsiraju profile do kraja, i moze da se izvuce 50/2 pravih.
Barem sam takav utisak dobio.

To rade sve vece firme u svetu nazalost :( Nema nista sto nije po PSu. Mogu da se pisu razne molbe, zalbe i ostalo, ali ako prva osoba koja je procita ne vidi da to moze biti problem za firmu, nista od toga.
 
Ponesi flajer. Dobili su ipak samo oni koji mogu da iskoriste tu promociju izgleda (a mogu svi koji nisu uzeli uredjaj, i nisu na boxu)

Netacno, dobili su svi na racunu tj. sastavni deo je racuna i samim tim je poslato svima.
Evo meni je poslato a ne mogu da imam ovu promociju zato sto imam Super box EX megabox.
Kazem to apropo toga sto kazes da ne mogu boxsovci da uzmu sto je tacno jel sam pitao danas u poslovnici.
 
Netačno. Ja nisam dobio, a na boxu sam tj pod ug obavezom. Dobio sam neku reklamu za mts postpaid...
 
Cekaj sta mislis netacno je sta sam ja napisao ili alfa?
 
Ti, za ovo da su svi dobili ponudu. Ja nisam. Da li je zbog box-a ili nečeg drugog to već ne znam ali uz račun mi je došla kao što rekoh neka reklama za postpaid...
 
Ja sam dobio a pod UO sam na Super boxu.
Jesi li okrenuo racun sa zadnje strane?
Na jednom od 3 papira stoji odstampano.
Slikacu pa cu postaviti.
 
1d59dd59888b45f4946f76cafa9339dc.jpg

Evo reklame.
 
Ne sumnjam ja u to da si ti dobio. Samo kažem da meni na tom mestu stoji reklama za mts postpaid...
 
Нисам ни ја добио ту понуду на рачуну.
 
Svasta, onda ja ne shvatam poentu, sto su mi poslali tu ponudu ako ne mogu da je imam?
Mozda su isli logikom da onaj ko ima teh. mogucnosti njemu salju ne gledajuci da li ima neki box paket.
 
Nazad
Vrh Dno