Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Pa kad rade zasto nemam net...sludio sam se vise,ako znas pomagaj.
 
Instalirao win10 build 10125 u startu imam problem sa project spartan.

Kada opciju "show the favorites bar" postavim na ON i postavim browser na full screen ( tj rasirim po ekranu) aplikacija se ugasi :(
 
Poslednja izmena:
Instalirao win10 build 10125 u startu imam problem sa project spartan.

Kada opciju "show the favorites bar" postavim na ON i postavim browser na full screen ( tj rasirim po ekranu) aplikacija se ugasi :(
Kada instaliras win 10, pusti ga da odradi (sto kazu da "drlja" po disku), kada to odradi
idi restart, i pusti ga da jos jednom "odrlja", ca. 10min. to je iz mog iskustva.
I obavezno instaliraj drajvere za graficku ponovo.
 
Poslednja izmena:
E, samo kad je Čortana prestala da svako malo iskače :) Na 10122 je ubivala koliko je bila dosadna, a sada iskoči tek ponekad.
Nego, gledam i ne nalazim ... može li se u Spartan ubaciti neki Adblock? Lepo i brzo radi, lepo skroluje, čini mi se i da brže od FF otvara stranice, jedino te reklamice malo smetaju.
 
E, samo kad je Čortana prestala da svako malo iskače :) Na 10122 je ubivala koliko je bila dosadna, a sada iskoči tek ponekad.
Nego, gledam i ne nalazim ... može li se u Spartan ubaciti neki Adblock? Lepo i brzo radi, lepo skroluje, čini mi se i da brže od FF otvara stranice, jedino te reklamice malo smetaju.
Ima vec integrisan adblocker, pogledaj u settings da li je aktiviran.
 
Jeste aktiviran, pogledao sam to, ali svejedno iskaču poneke reklame. U FF sa Adblock Plus, na istim sajtovima, te reklame neiskaču. Gotovo isključivo sam koristio FF ili Operu, pa se ne snalazim baš u ovom Spartanu, a deluje sasvim dobro.
 
Nije do toga ,dobro da nisam ponovo instalirao,meni bre ne treba lan ja koristim preko fleske telenorov net.
 
Jeste aktiviran, pogledao sam to, ali svejedno iskaču poneke reklame. U FF sa Adblock Plus, na istim sajtovima, te reklame neiskaču. Gotovo isključivo sam koristio FF ili Operu, pa se ne snalazim baš u ovom Spartanu, a deluje sasvim dobro.


Podrska za ekstenzije stize tek posle RTM verzije,trenutno samo ova labava zastita...
 
T.P. je namenjen da ga korisnici instaliraju kazu sta im se svidja ili ne, prijave bagove i to je to...
 
Nije do toga ,dobro da nisam ponovo instalirao,meni bre ne treba lan ja koristim preko fleske
telenorov net.
Pa hoce li da instalira modem? kada ubacis ocita ga ili nece.
Probaj rucno da instaliras modem u windows compatibility mod (win7, win 8.1..)
Ili nadji ga u device menager i idi update driver i navedi ga rucno do
foldera gde su drajveri od tog usb modema.
Koji modem je tacno u pitanju? neki stariji ZTE su imali taj problem pa se jurili
drajveri po netu.
 
Evo sta je u pitanju,na slici http://prntscr.com/79bexm gde sam stavio strelicu koja pokazuje aktivan signal neta na sadasnjem 8.1 pro winu na 10-tki je tu onaj kvadrat ili sta vec i crveni X,znaci instaliram telenor internet ,otvori se on pri zavrsetku instalacije,klik na konekt i nece da se konektuje,ima signala,znaci fleska svetluca plavo,ali dole u uglu nece da se pojavi ovo sto treba(kao na win 8/7)

Evo koji net je u pitanju http://prntscr.com/79bjiz
 
Poslednja izmena:
Instaliraj telenor internet u compitability modu od osmice ili sedmice!
 
Imam isti ovde na poslu, :D radi na XP, slicno se ponekad desava i kod mene.
Svetli plavo ali nece da se konektuje, promenim usb slot ili izbrisem aplikaciju
i instaliram ponovo i on proradi...
 
kako god, nije za koriscenje kao glavni sistem i zamena za isti......
 
Ja sam vec pokusao da objasnim da ovo nije beta... da je vise slicnije alfa fazi razvoja, ali posto je sasvim drugi koncept da su dali svoj naziv (preview pa jos technikal ili kako vec), lepo objasnili da sluzi tome kako bi na korisnicima testirali sta im se svidja a sta ne........
Nekom mozda nije jasno ali M$ paralelno radi vise distribucija i "neke" salje krajnjim korisnicima, to uopste neznaci da ce se te izmene iz tog build-a naci u RTM-u... jer se jos ne radi beta testing/polishing javno vec interno, e sad da li ce neki ili ovaj zadnji build biti u fazi beta procesa to mi neznamo
I Wzor ono sto tvrdi uopste ne znaci da je tacno
 
Evo sta je u pitanju,na slici http://prntscr.com/79bexm gde sam stavio strelicu koja pokazuje aktivan signal neta na sadasnjem 8.1 pro winu na 10-tki je tu onaj kvadrat ili sta vec i crveni X,znaci instaliram telenor internet ,otvori se on pri zavrsetku instalacije,klik na konekt i nece da se konektuje,ima signala,znaci fleska svetluca plavo,ali dole u uglu nece da se pojavi ovo sto treba(kao na win 8/7)

Evo koji net je u pitanju http://prntscr.com/79bjiz
Klikni na Network ikonu pa probaj da povežeš odatle.
 
FF nije hteo da prikaže sliku ns Youtube-u samo. Skinuo i instalirao FF 3.05b i proradilo je.
 
Ja sam vec pokusao da objasnim da ovo nije beta... da je vise slicnije alfa fazi razvoja, ali posto je sasvim drugi koncept da su dali svoj naziv (preview pa jos technikal ili kako vec), lepo objasnili da sluzi tome kako bi na korisnicima testirali sta im se svidja a sta ne........
Nekom mozda nije jasno ali M$ paralelno radi vise distribucija i "neke" salje krajnjim korisnicima, to uopste neznaci da ce se te izmene iz tog build-a naci u RTM-u... jer se jos ne radi beta testing/polishing javno vec interno, e sad da li ce neki ili ovaj zadnji build biti u fazi beta procesa to mi neznamo
I Wzor ono sto tvrdi uopste ne znaci da je tacno

Wzor sve sto tvrdi sve je tacno sledin ga od Viste i sve od tada je pogodio baska je on pvi pustio vista rtm 7 rtm i 8.1 rtm tako da vise je provjeren izvor
 
kakav wzor,zeljko je istina.

zli majkrosoft nam o jadu zabavi racunare,nabija nam racune za struju,skida nam poverljive slike neostvarenih ljubavi iz srednjoskolskih dana,indeksira pretrage na internetima...samo sedmica,samo retogradno i konzervativno! :)
 
mislim da ste zaduzili i bila i indijca i to djuture bar toliko da vas ispostue po pitanju nomenklature.
 
Zar je bitno kako se zove i sta je?
Bitno je da radi i da mi odgovara, kada ce da izadje?
Iz mog ugla svejedno za mesec, godinu..nikad, odradjuje mi posao i ovako "nedovrsen".
 
Nazad
Vrh Dno