Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa to. Za film je, bar meni, bitnije da "dočara" nego da ispriča. I pri tome ne mislim na CGI.
 
Chappie - dno
Infini - može da se pogleda ako se spuste očekivanja
Mercenary Absolution - preporuka za one kojima nedostaju inteligentni Sigalovi filmovi iz '90-ih
 
Aj da dam sansu ovom zadnjem sa Sigalom... :)
 
Čisto da pojasnim, film je očaj, da ne bude posle da sam ga stvarno preporučio.:D
 
Odgledao sam i ja Ex Machina, da budem u trendu. I uglavnom su ga ljudi slicno ocenili, a i ja se slazem manje-vise. Nisam odusevljen, ali nisam ni razocaran.

Sto se tice komentara da je predvidiv, ne bih bas mogao da se slozim sa tim, pogotovo sto je ceo kraj filma ipak direktna posledica necega sto je po mom misljenju neprirodno ubudzeno u pricu cisto da bi film mogao da se zavrsi kako su hteli.

Meni se uopste npr. ne uklapa u bradonjin lik da moze da bude onako aljkav da toliko pijanci i NEPLANIRANO ostane bez kartice, i pre sam bio sklon da mislim da on vodi kolo kroz ceo film, tj. da se nista ne desava slucajno. Hteli su to delimicno da ispeglaju time sto su nas kao iznenadili da je zakljucavanje reprogramirano jos taj prvi put, a da bradonji ipak ostave nesto kredita time sto je provalio namere, ali meh... Mislim da je taj deo sa kradjom kartice i najnaivniji deo filma koji nikako ne odgovara necemu sto moze da lici na realnu situaciju.

Oni jesu hteli da to na silu skantaju u njegov lik jos na samom pocetku filma, kada je on kao mamuran, ali meni se to svejedno ne uklapa i ne verujem da bi neko ko je generalno toliko pedantan i genijalan mogao na taj nacin da bude namagarcen, obzirom da je sve sto je zakljucano jaje uradilo bilo u skladu sa njegovim sposobnostima i karakterom, odnosno nije bilo ni blizu nepredvidivog za bradatog. Da ne pricamo o tome da je i cilj bradonjinog istrazivanja manje-vise i bio da vidi da li ce bestija nagovoriti jaje da je izbavi, i da sa tim na umu svejedno bude ovako aljkav, a da to nije deo plana. Da se ne zajeebavamo, mnogo je... Ako i zazmurimo uopste na to sto te kartice uopste i postoje u istrazivackom centru u kom je stvorena vestacka inteligencija. Ali dobro, valjda nije gledao Demolition Man jer se tada na Pinku davao Ghost Busters, pa to mozemo i da zanemarimo.
 
Poslednja izmena:
Samo uzeti u obzir da u 2015. godini stari Mad Max filmovi mladjima mogu izgledati skoro kao trash.
Pa ono, ipak ih ne treba uzdizati toliko. :)
 
Poslednja izmena:
Mad Max Fury Road... поезија... поезија.
 
Poslednja izmena:
Ex Machina - Pogledao jer je većina dala dobre ocene. Zanimljiv, ali mi se kraj uopšte nije dopao. 6/10

Chappie - Kraj je bezveze. 7/10

Seven pounds - Starija drama sa Will Smithom. Film me je oduševio, iako sam nakon 20min shvatio šta radi. Jedan od onih filmova gde se sve "složi" na kraju. 8/10

The Imitation Game - Odličan. 8/10

Poslednja dva filma možda zaslužuju i malo veću ocenu. Ali da ne preterujem. :)
 
Poslednja izmena:
Ex Machina 6/10
 
Ex Machina, odličan! 8/10
 
Mnogo naivan film da bi bio 8 za mene barem. Ne znam za vas ali brdo filmova sam primetio na IMDB da imaju ocene 8+ prvih par meseci prikazivanja pa onda padnu. Da li su tu upleteni ljudi iz studija pa placaju botove ili tripujem, nisam bas siguran. Primeri su John Wick, Nightcrawler... ne kazem nikako da su losi filmovi.
 
Po meni je Nightcrawler cista 8-ica. Kao kuca. Mozda cak 8.2/8.3, ali da ne preterujem. Jake Gyllenhaal je bukvalno razbio ulogu. Odusevljen sam glumom. Sasvim nova dimenzija. Nesto poput Anthony Hopkins.
 
Chappie- od mene 6, Da imam 15 godina manje bio bih verovatno oduševljen. Kul dečiji film, ali ipak samo dečiji.

Mene Ex machina prijatno iznenadio. Može da prođe kao epizoda Black Mirror-a (koji mi je baš kul).
 
Ma uvek je taj oskar muljaza bio. Nego ono radi reda, a jeste mu primetili prsten u Prisoners sto ima masonske simbole po sebi onako diskretno.
 
Samo uzeti u obzir da u 2015. godini stari Mad Max filmovi mladjima mogu izgledati skoro kao trash.
Pa ono, ipak ih ne treba uzdizati toliko. :)
Pa i tada su bili žešći "trash". Ultra niskobudžetni.
Između ostalog, to je jedna od stvari koja im daje taj šmek.
 
Majko sveta koja doza ludila i akcije, kad da sam ceo film trcao a ne sedeo.
Mad Max 9 ko kuca. Vrhunsko ludilo.
 
Odgledah i ja Pobesnelog Maksa. Odavno sam prestao da gledam akcione filmove. To mi je postala kategorija "samo za u bioskopu, ukoliko ima fantazija efekte". Baš mi je prijao. Šta sam očekivao, to sam i dobio: nabijena akcija, odlična scenografija, kostimi, dizajn vozila, tupava priča i osrednja gluma.
 
Ima li neko predloge za filmove poput Underworld-a ?
 
Focus 8/10, Will Smith i frizura iz Dana Nezavisnosti odlični :) kako neko reče, nije ga davno bilo, solidan povratak.
 
Jel ove pohvale za Mad Max znače da se gleda u bioskopu? Ili možda da se čeka BDrip.
 
Sto se mene tice komotno ako imas dobro ozvucenje i veliki tv mozes gkedati kuci. Gledao sam ga u bioskopu ali na dobrom kucnom biodkopu se nista ne propusta.
 
"Kingsman"-не знам шта бих рекао а да останем коректан:). Сем то мало акције протраћено време за џ.
 
American Sniper (2014) - film kao film mi je držao pažnju i stvarno je dobar ali generalno smaraju pomalo ovi Američki patriotski filmovi. 7/10
 
Sto se mene tice komotno ako imas dobro ozvucenje i veliki tv mozes gkedati kuci. Gledao sam ga u bioskopu ali na dobrom kucnom biodkopu se nista ne propusta.

42" tv plazma. Nemam kucni bioskop vec B&W zvucnike.
 
Jel ove pohvale za Mad Max znače da se gleda u bioskopu? Ili možda da se čeka BDrip.
Za pocetak odgledaj u bioskopu na odlicnom ozvucenju. Ima da ti razbije kamen u bubrezima. Posle toga mozes da gledas HD kad izadje. Film je odlican za bioskop, za masu, taman upotpunjuje efetak ludog gitariste koji roka pola filma. Treba da se sve trese uz onu akciju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno