Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zato sam i rekao da su vozila genijalna. Dizajnerski su savrseno odradjena. Svako od njih je malo umetnicko delo.
Likovi su kao iz stripova, cak i oni klosari u "gradu", svaki je prica za sebe vec na prvi pogled. Akcija je fenomenalno izrezirana, tecna... Spustanje motorima, skokovi, sudaranje vozila je pravo i izgleda bruka.
Gledajuci trejlere te stvari sam vec primetio i zato sam unapred rekao da me film sigurno nece razocarati. Zanimljivo mi je i sa su kaskaderi i statisti sjajno uigrani, tacno se videlo da svako zna sta treba da radi, nema improvizacije uopste. Zanima me samo koliko su sve to snimali, ovo je bio jako ozbiljan projekat za organizovanje.
Jedino me je plasilo da ne iseckaju scene na milion delova, to sam dobio neki hint pre projekcije ali ispalo je da nisu preterivali. Sto se mene tice film je pun pogodak.
Iz tri puta je sniman, odnosno 2 puta su dosnimavali. Čak su ih bili proterali iz Namibije, jer su "uništili" pustinju. [emoji1]
 
I ja sam odgledao Ex Machina. Dobar film ali ovaj put smatram da je 8/10 na IMDB-u malo precenjeno.

Slažem se da je film malo naivan ali ga svakako treba pogledati. Jedan je od boljih filmova puštenih na blu ray u poslednje vreme.
Nije vrhunsko ostvarenje koje ću želeti da pogledam jednom u godinu ili dve ali definitivno je dobar film.
 
7/10 u najboljem slucaju. Najvise zato sto je ono sve moglo stati u sat vremena.

Ali kako baja ima dobru gajbu... :)
 
Ex Machina, i od mene bodija 7/10.
Vredi pogledati, a i volim filmove gde samo par glumaca glume.


Sto se tice Max-a, moracu da sacekam BD, jer krsten bioskop mi je tek u Kragujevcu, a nisam u mogucnosti da odem i da pogledam film. :(
 
Downfall/Der Untergang (2004) 8/10.
 
Poslednja izmena:
Mad Max je odlican - bez problema 9/10 in my book :) Sjajna voznja tokom celog filma, non-stop action fun fun fun

*(nema potrebe za 3D-om, maltene nijedna bitna scena nema 3D u sebi).

tQLfa4y.jpg
 
Focus 7/10
Ex Machina 8/10
 
Ex Machina 7/10
 
Focus 7ica i to samo zbog one ribe. Priča je zanimljiva ali kraj je bzvz.
 
^ Ja cu samo zbog te ribe i odgledati film :)

Mada malo glupo sto se valja sa matorcem al ajde..
 
Odgledah i ja Mad Max. Mogli su malo jos produbiti pricu, ali je akcija bila sjajna. Lepo su docarali vast emptiness. Charlize je bila odlicna.
 
Mad Max slabije nego prosli delovi jer prica nije produbljena ali opet odlicna akcija i vidi se da su se brinuli oko svih detalja.
 
Jesu prošli delovi bili bolji (izuzev 3), ali dajte ljudi, koja priča? Priča nikada nije bila jača strana nijednog maxa.
 
Watchmen - 7/10 predugačak sa previše filozofije, ostalo ok.
ona komedija sa vampirima cimerima - zaspao sam al' bukvalno posle 20 min.
Kraft*****en - 7.5/10
Lovci na glave - 7.5/10


Ostalo mi da pogledam
Tajni život Voltera Mitija
i jurim negde da nađem
Chopper - kažu da je film po istinitoj priči Majk Čoper Rida, lud film skroz
 
Watchmen - 7/10 predugačak sa previše filozofije, ostalo ok.
ona komedija sa vampirima cimerima - zaspao sam al' bukvalno posle 20 min.
Kraft*****en - 7.5/10
Lovci na glave - 7.5/10


Ostalo mi da pogledam
Tajni život Voltera Mitija
i jurim negde da nađem
Chopper - kažu da je film po istinitoj priči Majk Čoper Rida, lud film skroz

jeste,Čoper je dosta brutalan....6,5 od mene
 
Dead rising 7/10

Korektan filmic, sa par fora iz igre. Gledao sam neki los snimak, te ne preporucujem da se gleda dok ne izadje neki HD snimak.
 
^ Slažem se za "The Road" što se tiče tvoje ocene, krajnje prosečan film.

Focus (2015) - Nisam dugo gledam Will Smith-a, prijao mi je film, lepa glumica. 8/10

Ex Machina (2015) - Hm, zanimljiva tema sa čudnom realizacijom iste, ne mogu da kažem da je loše. Predvidljivo u par navrata. Nije mi bio preterano zanimljiv, iščekivao sam kraj. 6,5/10

Mad Max: Fury Road (2015) - zamolio bih nekoga da mi prosledi na pm jer sam danas skinuo dva i nisam uspeo da ih pustim, neke čudne kodeke mi je tražio.
 
Poslednja izmena:
Imas MM u bioskopu, ne trazi nikakve kodeke.
 
Znam, ali treba naći vremena i uskladiti se sa društvom za bioskop, lakše mi je kući da se izvalim i pogledam.
 
Mad Max (2015) - od mene 8.5
Film je pokidao koliko je dobar, akcija i efekti su brutalni. A sad da se bacim na gledanje starog Maxe sa Melom :)
 
Prva dva su toliko dobra (koliko se sećam) u svim ostalim aspektima, da im uopšte ne fali priča. "priča" je sporedna stvar za dobar film. Dovoljan je samo neki filler i to je to.
 
Prva dva su toliko dobra (koliko se sećam) u svim ostalim aspektima, da im uopšte ne fali priča. "priča" je sporedna stvar za dobar film. Dovoljan je samo neki filler i to je to.

Priča u Mad Max-u je vrlo jednostavna - Svet je s*eban - Nema pravila! Ovde je čak važnije da li su oni nama dočarali tu atmosferu da to mesto više nema dodirnih tačaka sa onim na šta smo mi navikli. Meni je delovalo vrlo realno, kao da je druga, divljačka, planeta u pitanju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno