Šta je novo?

Targo Telekom

Zanimljive stvari su počele da se dešavaju...U registru dužnika u prinudnoj naplati, tamo gde je do skoro pisalo 910.000.000RSD, sada piše 0 RSD, a na APR-u u okvitu profila Targo Telekom-a može da se nađe podatak da je 6og aprila pokrenut stečajni postupak za Targo po predlogu Faktor banke, a od 24og aprila zakonski zastupnik je sada neki Austrijanac. U prilogu je screenshot iz registra dužnika u prinudnoj naplati.

Capture.PNG
 
Ma ok sve to, nego jel neko dobio racun za prosli mesec? Usluga i dalje sljaka kako treba ali cenim da nece ako ne budu naplacivali :) Interesantno da sam pre godinu dana skoro isto pitanje postavljao pa su prebacili posle na Nubu.
 
Zanimljive stvari su počele da se dešavaju...U registru dužnika u prinudnoj naplati, tamo gde je do skoro pisalo 910.000.000RSD, sada piše 0 RSD, a na APR-u u okvitu profila Targo Telekom-a može da se nađe podatak da je 6og aprila pokrenut stečajni postupak za Targo po predlogu Faktor banke, a od 24og aprila zakonski zastupnik je sada neki Austrijanac. U prilogu je screenshot iz registra dužnika u prinudnoj naplati.

Pogledajte prilog 169604

Upravo tako :)
Firma je prodata, pa je otisla u stecaj a sta ce biti dalje videcemo.
Sto se racuna tice, meni je logicno da se uplate vrate na Targo. Inace, stecaj nema nikakvog smisla ako nema prihoda na racunu.
 
Ajde Targo, ajde... Moja igraonica gorke suze roni za 50/25 umesto skrnavih 30/1.75 kopernika :D
 
Pa nemam pojma šta se tu sve muti...Na NBS-u piše da je prinudna naplata završena 7og maja, a svi računi su i dalje u blokadi (osim dva računa).
 
Претпостављам да већина вас може око овога да ми помогне.
Пазарио сам рутер TP LINK WR842 ND и сада бих да га прикључим тако да ОНТ остане као рутер, по савету Кибицера са неке од претходних страница.
Moj ti je savet da se ne zezaš sa bridge modom, ako ovim stvarima nisi vičan.
Alternativa je da ostaviš ONT da rutira, ali mu isključiš i WiFi i DHCP, i kao jedinog klijenta nakačiš svoj ruter sa fiksnom IP adresom. Onda na svom ruteru pustiš WiFi, i šta god dalje hoćeš. Pazi kako podešavaš opsege adresa.
Izgleda da su oba rešenja podjednako dobra, po pitanju stabilnosti konekcije. Prednost mog rešenja je što dok sve to budeš radio, imaćeš konekciju.
Пошто ништа не знам о овоме може ли помоћ?
Где уписујем фиксну ИП адресу и коју? Да ли у рачунару (WIN XP) под Internet Protocol (TCP/IP) Properties?
Како приступам свом рутеру, да ли ONT остаје на http://192.168.1.1?
Како, који опсег и где подесити опсеге адреса?

Знам да су ово почетничка питања али и ја сам почетник у овоме. па извините што питам.:)
 
Saljem ti PP.
Sve je zasluga Kibicera,samo prosledjujem i opet se zahvaljujem drugu!
Nije sjajno resenje,jer je dupli NAT,ali u Targovom slucaju je najbolje.
 
Za sad ne. Sve je to prosledjeno novim gazdama pa cekamo njihovu reakciju.
 
Da,ko su,odnosno da li se sa tim novim kapitalom vracaju stari dugovi I firma ide u nove pobede ili je u pitanju neka pravna stecajna mahinacija?
 
Jel ima neko da je dobio racun za April mesec? Posto ja jos uvek nisam, a uvek ga dobijem do 02-og u mesecu.
 
Opet sam ostao bez neta... Vratio se s' odmora pre par sati, upalim ruter, ali internet lampica nikako da se stabilizuje, treperi sve vreme. Naravno, korisnicki servis ne radi nedeljom, bas tada kada mi je internet najpotrebniji.

Meni stvarno nije jasno sta se ovo desava.

Lokacija je Stari Merkator, blok 2, ako ista znaci.
 
A sto si gasio ruter kad znas da postoji problem. Sad ti ostaje samo da cekas.
 
Opet sam ostao bez neta... Vratio se s' odmora pre par sati, upalim ruter, ali internet lampica nikako da se stabilizuje, treperi sve vreme. Naravno, korisnicki servis ne radi nedeljom, bas tada kada mi je internet najpotrebniji.

Meni stvarno nije jasno sta se ovo desava.

Lokacija je Stari Merkator, blok 2, ako ista znaci.

Meni internet ne radi od petka popodne. Dobio sam ih tek u subotu ujutru. Navodno je u pitanju "softverski" problem na nekoj ploči kod njih (i svi koji su vezani na nju imaju probem) ali oni će to brzo rešiti. Evo prođe i nedelja a interneta nigde!

Lokacija mi je kod Instituta za majku i dete (što ništa ne znači jer komšija pored mene ima internet, doduše pretplatnik je nekoliko meseci pre mene).
 
Poslednja izmena:
Sada zovem korisnicki servis vec pola sata, niko se ne javlja naravno.

To da li cu ugasiti ruter ili ne je moj problem, njihov problem je sto im oprema ne funkcionise kako treba.

A o famoznoj optici gde sve radi perfektno i da necete imati potrebe da zovete korisnicki servis da ne pricam....
 
Pa ako si gasio modem pred odlazak na odmor sam si kriv 99,999% sto ti nema neta izuzev sako si na "onoj ploci" koja ima problem e onda opet neces imati neta ko zna do kada...
U svakom slucaju si sheban...
Zalim.
 
Saljem ti PP.
Sve je zasluga Kibicera,samo prosledjujem i opet se zahvaljujem drugu!
Nije sjajno resenje,jer je dupli NAT,ali u Targovom slucaju je najbolje.
Хвала обојици, све подешено без муке захваљујући детаљном упутству.:wave:
 
kad čitam sve ovo, sva sreća što me nisu navukli pre jedno 3 godine već sam uzeo boks (koji je imao lošiju ponudu od ovoga)

jednostavno sam rekao sebi da treba sačekati godinu dve pa videti kako će da funkcionišu, ništa što je novo nikad ne uzimam
 
Ima mnogo ljudi kojima to funkcionise besprekorno od pocetka, tek sa nekoliko problematicnih dana...
 
Evo kod mene (lok. St.Pazova) funkcionise besprekorno sve 3 god ali nema Nacionalne geografije. NOVE GAZDE!!! VRĆITE NACIONALNU GEOGRAFIJU , ĆU DA TEPAM!:):mad::whip:
 
Evo još novih vesti. Targo telekom je dobio status privrednog društva u stečajnom postupku, odnosno pokrenut je stečajni postupak i imenovan je stečajni upravnik. Toliko.
 
Šta mu ovo znači, sad videh na APR-u:

Тип: Друго
Датум:17.04.2015
Текст:Комисији за заштиту конкуренције, у смислу члана 63 Закона о заштити конкуренције, није поднета пријава од стране учесника у концентрацији у року од 15 дана од дана закључења Уговора о преносу удела, закљученог између Factor banka d.d. Ljubljana, Slovenija, као продавца и PV NALOŽBE Družba za inženiring in vodenje investicijskih projektov in naložb doo Slovenija, као купца, оверен пред јавним бележником Зораном Недином УОП бр.675/15 од 16.03.2015, те су Factor banka d.d. Ljubljana, Slovenija, односно са њом повезано лице PV NALOŽBE Družba za inženiring in vodenje investicijskih projektov in naložb doo Slovenija, на основу члана 64 Закона о заштити конкуренције дужни да прекину спровођење концентрације до доношења решења Комисије за заштиту конкуренције и немају управљачка права по основу стеченог 89, 09% удела у друштву TARGO TELEKOM DOO BEOGRAD (NOVI BEOGRAD) без посебног одобрења Комисије.
 
Da stvar bude još intrigantnija vlasnik firme "PV NALOŽBE" koji se pominje kao kao kupac je niko drugi nego prodavac "Factor"banka,znači oni sami sebi prodaju Targo telekom d.o.o..
Lepo sam ja pisao da je ovde u pitanju pravna mahinacija.

http://www.bizi.si/PV-NALOZBE-D-O-O/
 
Ćao svima! Ja nemam net i TV dva dana (NBG Fontana), a ovi iz korisničkog servisa se ne javljaju. Bio sam kod njih u centrali i u fazonu kao, nemaju pojma šta je i valjda će neko da me zove. Nema čovek nekome da se obrati da mu reše problem. Rekli su mi da se menja vlasnik, ali da korisnici neće trpeti. Mis'im... Do pre mesec dana je bilo stvarno super, ali sada... Eto, čisto da se požalim :)
 
Da probam da pojasnim situaciju posto svako jutro pored reddita otvaram i apr :)

Faktor banka je na osnovu duga Nuba investa prema njima odrzala aukciju gde je 100% kompanije prodato njihovoj cerka firmi Nalozbe. Nuba invest je drzala 89% udela u Targo telekomu, a ostatak je pripadao jos nekim Slovenackim firmama. Tu je nastao neki pravni problem koji se tice prava prece kupovine pa je jedino resenje bilo pokretanje stecajnog postupka na osnovu blokade racuna koje traje 300 i kusur dana.
Targo telekom je sada i zvanicno u stecaju i zvanicni vlasnik je stecajni upravnik. Tako ja barem kapiram celu pricu.

Sto se tice Vaseg ugla tj. ugla korisnika.
Nista se ne menja, za sad. Svi mi koji smo ostali u firmi pokusavamo da odrzimo servis u funkciji. Znam da je call centar nemoguce dobiti pa mozete meni slati pitanja ili probleme koji vam se desavaju.
Znam da je to mozda premalo ali vise od toga stvarno ne mogu da pomognem.
Za par dana bi trebalo da dobijemo neka sredstva kojim cemo uspeti da resavamo tekuce probleme na terenu.

Pozdrav svima.
 
Vrh Dno