Šta je novo?

WINDOWS 8.1

Pa da li je moguce da samo mi imamo problem
Moguće je naravno.
Na primer kod mene ga nema, a nisam ga video ni kod tudjih računara/konfiguracija sa win 8.1, ni kod onih kojima sam ja instalirao windows ni kod onih kojima nisam.
U čemu je tačno uzrok problema koji se pojavljuje kod vas ne bih znao.
Ali je svakako prilično izolovan slučaj, dakle nije masovan, inače u suprotnom bi forumi bili prepuni identičnih situacija i znao bi se tačan uzrok i rešenje.
 
imam acer lap top c2d t7300 i 2x1 GB ddr2 pa me interesuje da li je bolje da instaliram win 8.1 ili win 7???
 
Intel Core 2 Duo T7300 je dosta star procesor iz 2007 godine , mozes da pokusas x86 Windows 8.1 ako ti ne odgovara vrati Windows 7!
 
Instaliran win 8.1 sa office i svim driver-ima na laptopu sa hdd 5400 dize sistem za oko 1min a stabilizuje hdd sa 100% za naknadnih 35sec, znaci sve skupa od paljenja dize sistem za
1,5 min. Da li je ovo uredno? Ako je bitna verzija win je enterprise.
 
Poslednja izmena:
Instaliran win 8.1 sa office i svim driver-ima na laptopu sa hdd 5400 dize sistem za oko 1min a stabilizuje hdd sa 100% za naknadnih 35sec, znaci sve skupa od paljenja dize sistem za
1,5 min. Da li je ovo uredno? Ako je bitna verzija win je enterprise.

Jeste.
Skini glary soft pa vidi sta ce ti reci i sta da izbacis iz start-upa.
Znaci piraterija <enetrprise> ?
 
Зашто би ентерпрајз био пиратерија?
 
Зашто није потребна? То је исто што и Ultimate и може да се добије на Microsoft сајту за тестирање од 90 (+90) дана што уопште није мало, нарочито пред нову верзију. Ја сам од Седмице тако почео, једино што код ње мало дуже траје пробни период.
 
Enterprise je za firme koji koriste 200+ PC akrivira se samo preko kms server
 
nedostaje mi ikona za volume mixer dole u tasbaru do sata....kako to da rešim...znam da može da se napravi prečica na desktopu ali opet lepše mi je ko o starta kad je bilo
 
Не мислим на лиценцирање него на пробни период који може да се лепо искористи. Ентерпрајз је технички исто што и Ultimate осим поменутог трајал периода. То што постоји опција rearm није моја кривица, ;) Иначе их довлачим користећи свој Microsoft налог.
 
Мало јача од Pro, углавном иста као Ultimate а добијам фрај коришћење у неком периоду ...шта више да тражим? Мада то ионако само пробам а линух користим за 99% потреба.
 
Moze li pomoc mala, skoro sam uzeo laptop acer e5 771g, i ono sto me najvise buni a i frustrira jeste sto igrice pokrece veoma lako, npr igrao sam battlefield 3 i grid 2 bez poteskoca ali zato baguje kad otorim chrome i jako sporo ucitava iako je konekcija 25 mb. Postoji li neki nacin da ubrzam rad u chromu, ne znam do cega je to?
 
Si probao neki drugi net, na drugoj lokaciji, recimo preko lan kabla ili mobilni? Sumnjam na sbb.. :)
 
Moze li pomoc mala, skoro sam uzeo laptop acer e5 771g, i ono sto me najvise buni a i frustrira jeste sto igrice pokrece veoma lako, npr igrao sam battlefield 3 i grid 2 bez poteskoca ali zato baguje kad otorim chrome i jako sporo ucitava iako je konekcija 25 mb. Postoji li neki nacin da ubrzam rad u chromu, ne znam do cega je to?





Si mozda planirao ssd , to je zakon za laptopove ;)

A mozda ti i ovo u toku dana kada puste pomogne, ko ce znati ;)

http://www.windowscentral.com/windows-81-will-be-getting-nearly-30-patches-later-today

Ja kada sam instalirao 8.1 i navodno sve update-e odradio u igricama sam jedva 30fps imao, posle nekog vremena pojave se par phantomski WU, ja kliknem odradi on svoje restart, uzeo ja opet da igram kad ono 60fps sve lepo radi nema kocenja..

Tako da moguce je da te win podjebava, koliko god ga gotivio, ume da bude podmukao.
BtW batali Chrome, probaj Operu sta kaze ili FF ;) Google odavnno planira da Chrome bude OS u okviru Windowsa, malo preteruju..
 
Poslednja izmena:
Razmisljao o sam o SSD-u, al morace malo da priceka posto sam se istrosio za laptop sad. Probao Operu, nekako mi Chrome prirastao za srce a i nisam video veliku razliku u brzini. Odradicu ovaj update od juce pa javljam da li se sta poboljsalo, u svakom slucaju hvala vam puno na savetima.
 
Razmisljao o sam o SSD-u, al morace malo da priceka posto sam se istrosio za laptop sad. Probao Operu, nekako mi Chrome prirastao za srce a i nisam video veliku razliku u brzini. Odradicu ovaj update od juce pa javljam da li se sta poboljsalo, u svakom slucaju hvala vam puno na savetima.

Mozda da probas Maxthon vrlo interesantan browser ima i mouse gesture a mozes da probas jos brzi ali je malo osiromasen Maxthon nitro.
 
sve laptopove ocistiti prvo od propratnog bloatware-a a najbolje staviti cist vanilla win,cekirati power optionse i naravno hladjenje.
 
Sta je generalno bolje striktno za igre u proseku win 7 ili 8.1 ?
jaka masina u pitanju...
 
Windows 7 od 2010 do 2015 ima stotine update-ova preko Windows update pa je zbog toga sporiji od 8.1 , 8.1 ima brzi boot , sedmica je poslednji microsoftov windows bez metro-a zato ga na benchmark forumu imaju skoro svi u potpisu samo zato sto mrze metro vecina zbog toga nece da predje na 8.1! Microsoft nece izbaciti windows bez metroa makar ljudi prkosili i imali Windows 7 u 2030 godini :D
 
Koju verziju da skinem ?
WINDOWS 8.1 PRO x64-ACTIVATED(EXCELLENT) ima ova :S
Svi hvale update 2 :S
Jel to dolazi uz ili moram nakon instalacije da skidam ?
 
Ljudi 32bi 8.1 na netbooku nikako ne nalazim bt podesavanja, instalirao sam broadcomm drajvere ali nista... Zar nebi i bez drajvera trebao win da mu pusti onaj njegov stack u trayu??

Znam na kompu kod sebe imam onaj mali usb bt 2.1 i lepo ga vidi sistem, sve radi bez posebnih drajvera..
 
Vidim da ima 3 razlicite vrste Win 8.1: Home, Pro, Enterprise. Koju savetujete da se instalira i zasto? Ici ce na laptop sa cpu i5-4200U, 8Gb ram-a.
 
Nazad
Vrh Dno