Šta je novo?

WINDOWS 8.1

Ne verujem da je do toga,jer pre nije pravilo problem,imao sam i ranije sličan problem,ali cim se racunar apdejtovo problemi su nestali,kada izlaze windows update-i pre je bilo valjda svakog drugog utorka u mesecu,a sada? I kada vam je bio ponuđen zadnji put update

Jel koristis zadnju 8.1 novembarsku? en_windows_8.1_enterprise_with_update_x64_dvd_6054382?
 
Dal je neko uspeo kao ja da instaliram dvaput windows jednom na C jednom na E disk.
 
Imam tu novembarsku,ali mislim na one manje update,kada izlaze i koji je poslednji



Jel nije pametno instalirati win 8.1 sa vec ubacenim update-ima kao na torrentu sto sam nasao neki sa Martovskim packom... ??
 
Poslednja izmena:
Fuuuc* mora da je to nesto poludelo i zbunjuje hw.. Hvala
 
Jel nije pametno instalirati win 8.1 sa vec ubacenim update-ima kao na torrentu sto sam nasao neki sa Martovskim packom... ??

Pametno je. :D

To radim vec 7-8 godina, sve ok. Inace ne koristim Windows update, jer ionako 2-3 puta godisnje radim reinstalaciju Windowsa.
Uvek nadjem izvorni netaknuti .iso koji sadrzi sve update do tada. Uglavnom sam skidao Maherz izdanja.
 
Poslednja izmena:
Da ali ja skinem te iso buildove sa vec ubacenin najnovijim updateima, a posle dva dana skida neki KB iz decembra i sve tako brlja i mulja, neka azuriranja su vezana za sam hw, pa tako je po nekom mom iskustvu bolje skinuti vanila verziju pa neka skida on sta ima ... I koliko mu treba.
 
Ne koristim Windows update, pa ti ne mogu reci. Ali nikada nisam imao problema sa te strane (bez dodadtnih update-ova).
 
Imam čist Win 8.1 i samo dodajem updejte u postojeću verziju pa i preko Windows udejta .... Mada ima udejta koji se ne mogu manuelno skinuti preko Win updejta i dodati u .iso već mora preko win updejta.
 
Sveze instaliran 8.1, odradjeni svi update i ne ulazi mi direktno na desktop vec ostane u metro .. Ima li neko ideju sta je u pitanju i kako podesiti da ulazi na Desktop ?
 
Zahvaljujem to je to ;)
 
Skinuo si stariji 8.1 sa torrenta , da si skunio en_windows_8.1_enterprise_with_update_x64_dvd_6054382 ne bi morao to da ukljucujes , taj sto ti imas je iz 2013 godine!
 
Kako da fixujem zvuk, divlja na 8.1 oni sistemski zvuci uvek se vrate na 100% volume, ja hocu da ostanu na 25% ???

Koristim Audigy 2 ali to i nije do kartice, posto na W10 sve super radi..U pitanju je Pax drajver, mada i sa WDM drajverom se isto desava..
 
Poslednja izmena:
Skinuo si stariji 8.1 sa torrenta , da si skunio en_windows_8.1_enterprise_with_update_x64_dvd_6054382 ne bi morao to da ukljucujes , taj sto ti imas je iz 2013 godine!
Gresis sinko, kao prvo nisam skidao windows sa update vec sam update windowsa radio nakon instalacije plus je pro verzija a ne enterprize i imam originalni kljuc za isti . Koristim taj windows od samog pocetka i nikad do sad nisam imao problem da mi ne ulazi na Desktop nakon restarta/shutdown ....
 
Da li je neko mozda kupio licencu na G2A, prilicno je povoljna, a nigde ne pise da li ima neko ogranicenje, pa ne bih da bacam pare ako traje tipa 2 godine kao one studenstke licence...?
 
Gresis sinko, kao prvo nisam skidao windows sa update vec sam update windowsa radio nakon instalacije plus je pro verzija a ne enterprize i imam originalni kljuc za isti . Koristim taj windows od samog pocetka i nikad do sad nisam imao problem da mi ne ulazi na Desktop nakon restarta/shutdown ....

Ne gresim ja nista poslednja verzija cak i ona aprilska iz 2014 ulazi u desktop odmah nikakva podesavanja ne treba:

Capture.PNG

6.3.9600.16384
 
Sa cime sam i sam upoznat ... Mene vise interesuje zasto to ovaj put nije radilo!
 
Kako da ovaj unallocated disk prebacim u disk C: kada mi ne nudi opciju extend volumen
d.png
 
Druze drive managment to nikada nije ni imao. Skini free verziju easeus partition manager wizarda i resio si problem.
 
Ne nudi ti opciju zato što se između C: i Unallocated space nalazi neka particija za oporavak, verovatno od prethodnog Windows-a. Trebalo bi da možeš slobodno da je obrišeš i onda će ti se pojaviti opcija.
 
Pusti taj Vistin Disk managment nije menjan 9 godina , skini Easus Partiton master imas resize/move:

Capture.PNG
 
To sa diskom sam rešio,a sada kako da kada pomeram prozor on se odmah pomera a ne samo ivice
a.jpg
Ovako mi je trenutno sada

Edit:Imam problem sa onom aplikacijom Windows Alarms,naime uopšte neće da se otvori traži da u Store-u uradim repair,ali ja uradim i bezuspešno je,kada idem desni klik na nju ne nudi mi čak ni opciju uninstall
 
Poslednja izmena:
To sa diskom sam rešio,a sada kako da kada pomeram prozor on se odmah pomera a ne samo ivice
Pogledajte prilog 167688
Ovako mi je trenutno sada

Edit:Imam problem sa onom aplikacijom Windows Alarms,naime uopšte neće da se otvori traži da u Store-u uradim repair,ali ja uradim i bezuspešno je,kada idem desni klik na nju ne nudi mi čak ni opciju uninstall
Evo ti resenja, ovde sve te efekte mozes podesiti
Untitled.png
 
Kako god da uradim instalaciju win8.1 imam problem da kada restartujem laptop sporije se dize sistem pa se desava i da zacrni ekran, kada se pojavi desktop ako pokrenem Task Menager nece da se pokrene i cekam duze vreme dok se pokrene a kada se pokrene i pogledam HDD stoji u 95-100% neko vreme pa onda pocinje da spusta i normalizuje sistem.
Nege u nekoj temi sam dao odgovor nekome na ovo pitanje da se resio problem nekim update-om, ja sam posle nekog vremena presao na win7 i ponovo se vratio na win8.1 ali taj problem se i dalje desava.
Da li jos ljudi imaju ovaj problem, i kazite mi kako da izbegnem ovo jer je strasno iritantno, da li negde gresim u instalaciji ili vec sta?
 
Imam i ja taj problem,cak sam otvorio i temu ali jos nisam nasao resenje .
 
Pa da li je moguce da samo mi imamo problem, ako je tako onda se gresi negde pri instalaciji, mada kod win7 nemam tih problema ali zato imam driver za svaku komponentu, dok ovde imam za intgrisanu grafiku, diskretnu, bletooth, lan i wlan a ostalo ide iz windows-a.
Da li postoji neka caka pri instalaciji ili ne?
 
Koliko se secam meni se to desi tek kad odradim sve moguce update ...
 
Vrh Dno