Šta je novo?

Lenovo A8-50 WH8 - A5500-F

godinu i po dana je vec star, zaboravljen je od Samsunga(a zvanicno ce i prestati podrska za koji mesec),ne znam da li ima kitkat za njega(a ni podrsku ne znam kakvu ima na xda zbog Exynos-a)+tw...definitivno bi zaobisao.Nije dzaba njemu drasticno opala cena.
 
Tablet nije baš računar, odnosno ne mogu da se povlače paralele kao da se priča o desktop kompjuteru. Uostalom, čak ni laptop nije baš isto što i desktop, a to još manje važi za tablet ;)

rekao si ovo,citirao sam recenicu iz tvoje poruke.....to sto nekom uredjaju ne mogu da se menjaju delovi ga ne cini racunarom,uputio sam te na mesto gde mozes da naucis vise o organizaciji i arhitekturi racunara,a ti opet teras svoju pricu

niko nigde nije pricao o izmeni delova,vec o hardveru koji je esencijalan

ti si rekao da tablet i laptop nisu bas racunari -.- generacije inzenjera koji prave sve te uredjaje koje koristimo i generacija profesora koji predaju predmete vezane za to su svi *****i i ne znaju sta da pricaju,posto jelte tablet i laptop nisu racunari...ccc,sta je onda bankomat?da nije bojanka?

relej gradi gejtove
gejtovi grade kola
kola se dele na kombinatorna i memorijska
kombinatorna kola su ona ciji izlaz zavisi direktno od ulaza
memorijska su ona ciji izlaz zavisi od nekog ulaza u odredjenom trenutku vremena,pre iskljucenja ili ukljucenja kontrole
memorijska i kombinatorna kola grade sekvencijalna kola

takva kola su u osnovi racunara i njihovim kombinovanjem se dolazi do sve slozenijih

prvi racunar je imao 18000 releja i danasnji racunari ih imaju,samo sto se zovu tranzistori

ako pc smatras za racunar,onda su i tableti i laptopovi i svaki ostali uredjaj,koji ima ovakvu strukturu i koji ima memoriju,procesor,grafiku i mesto za skladistenje,a gde to sve pokrece neki os,racunari

ni jedan nije manje ili vise,nego svi podjednako,svi podjednako zavise od iste vrste hardvera,to sto je drugacija arhitektura cipova nije bitno u opste


inace,delovi se mogu menjati i kod laptopa i kod tableta,samo ih nema u prodaji kao delova za pc
 
Poslednja izmena:
godinu i po dana je vec star, zaboravljen je od Samsunga(a zvanicno ce i prestati podrska za koji mesec),ne znam da li ima kitkat za njega(a ni podrsku ne znam kakvu ima na xda zbog Exynos-a)+tw...definitivno bi zaobisao.Nije dzaba njemu drasticno opala cena.
Ima KitKat, nijedan od nabrojanih neće dobiti Lollipop, a neki pomenuti imaju još goru podršku (Tesla ko zna da li će dobiti KitKat, a Acer radi očajno sa istim). Nijedan od njih nema ne znam kakvu podršku zajednice
 
Ima KitKat, nijedan od nabrojanih neće dobiti Lollipop, a neki pomenuti imaju još goru podršku (Tesla ko zna da li će dobiti KitKat, a Acer radi očajno sa istim). Nijedan od njih nema ne znam kakvu podršku zajednice

slazem se sa tobom po tom pitanju :)

ja samo izbegavam samsung modele koji nisu flagship,jer su to genericki kinezi i dolaze iz slicne seme kao i tesla,vivax i ostali
ti kinezi u opste ne moraju da budu losi,ali samsung je jedini koji drzi bezobrazne cene za takve uredjaje...a to za samsung kineze,nazalost znam iz iskustva,a i iz servisa
 
bolja je kupovina asus memo pad 7 me176c

ako ti bas treba tablet od 8 inca,imas onaj acer od 11000 din,koji ima slicne karakteristike kao tesla 785,samo sto ima 720p rezoluciju i mogu da se kladim da pravi veci skor od ovog lenova na benchmarku ili baren isti,a kosta dosta manje

Koji je to acer od 11000? Kupio bih ga...
 
ne znam tacno
ima 720p ekran od 8 inca
intel dual core na 1,6ghz
1gb rama
 
acer iconia b1 730 hd
 
u pravu si,onaj model od 8 inca je 17k dinara,a ovaj od 7 inca je 11k
 
Ima KitKat, nijedan od nabrojanih neće dobiti Lollipop, a neki pomenuti imaju još goru podršku (Tesla ko zna da li će dobiti KitKat, a Acer radi očajno sa istim). Nijedan od njih nema ne znam kakvu podršku zajednice

lolipop imaju sanse i asus i lenovo, makar to bilo i za godinu dana, al nije to toliko bitno, bitno je to da su ovo sveza dva modela, koji ce u naredne dve godine obavljati posao, naspram necega sto je skoro zavrsilo svoj vek, a treba da radi jos barem dve godine, nekome ko sad kupi....i to pod tacvizom. A ne znam ni kako radi pod kitketom, za asus znam da radi odlicno, za lenovo moze wwwz da kaze, posto ga ima.
 
Nigde nema zvanične najave, a on je izašao još pre 3 meseca, čisto sumnjam da će ga dobiti (a bolje i da ga ne dobiju u trenutnom stanju, pošto očajno radi na gotovo svakom uređaju, a pogotovo na onima sa 1gb ram)
 
kako radi pod kitketom, za asus znam da radi odlicno, za lenovo moze wwwz da kaze, posto ga ima.
Pa, već sam rekao: radi odlično! ;) Nemam bitnije zamerke, a koristim ga prilično intenzivno poslednjih 10ak meseci.

Inače, ne verujem da će dobiti Android 5, mada sumnjam da je to bitan minus :)
 
Ja sam se samo zakacio za Lenovo zbog 8 inca, ne tako lose kamere, igrao bih igre ne zahtevne i internet. Vi koji ga imate radi li vam na njemu d3go aplikacija?

Edit:
Vidim da @wwwz gkedas d3go preko Lenova, dakle radi sto mi je jako bitno za odabir, a Asus, radi li na njemu aplikacija?
 
Poslednja izmena:
@wwwz gkedas d3go preko Lenova, dakle radi sto mi je jako bitno za odabir, a Asus, radi li na njemu aplikacija?
Radi D3GO odlično (uz napomenu da u inostranstvu možeš da gledaš samo kanale iz exYU zemalja; ne možeš npr. Fox kanale, ili NatGeo i slične). Meni je D3GO radio i na Asusu HD7, tako da verovatno radi i na novoj verziji ;)
 
Radi D3GO odlično (uz napomenu da u inostranstvu možeš da gledaš samo kanale iz exYU zemalja; ne možeš npr. Fox kanale, ili NatGeo i slične). Meni je D3GO radio i na Asusu HD7, tako da verovatno radi i na novoj verziji ;)

Majci na staroj verziji radi ali na novoj nece, bar tako procitah u temi ;)
 
Da li uzeti ovo cudo ili juriti onaj lenovo 1080p od 30 000 da li se isplati bacati pare tako :D
 
To ćeš sam morati da proceniš ;)

Ja mogu da ti kažem za sebe: meni se ne bi isplatilo da dam skoro duplo više para za taj jači tablet, iako je, bez ikakve sumnje, jači i bolji.
 
Ok, to je bio samo trenutak ludila ... verovatno cu uzeti ovaj.
U ovom cenovnom rangu (120 do 150e) ima nesto bolje? Hocu 720p i 8" , kamere, gps, sim i slicno me neinteresuje.
Primarno mi je kvalitet ekrana pa performanse.

U odnosu na nexus 7 2013 koje su razlike u performansama, verujem da je sporiji ali pitanje je koliko? Gde ima jeftino da se uzme ovo (ako neko zna kod nas preko neta neka pusti poruku na PM).

fala unapred .D
 
Kako radi Hearthstone na ovom tabletu ?
 
Ne bih znao, moje igre se svode na šah, tabliće i slično :D
 
Da se i ja pohvalim da sam ga kupio... hvala svima koji su mi pomogli...
StormScoin igram samo boombeach i radi savrseno.
U globalu sam zadovoljan tabletom.
 
Nasao sam na oficijalnom forumu

Lenovo A5500 Tablet

Lags a little bit with flashy animations, but it's completely playable. Loading times are also acceptable. Can't really complain, it's a cheap budget tablet.
 
Cacanin, da li si instalirao neki program za čitanje e-knjiga?

Šta se dešava kad u ugrađenom fajl menadžeru tapneš na neku od e-knjiga u ePub ili Mobi formatu?
 
Cacanin, da li si instalirao neki program za čitanje e-knjiga?

Šta se dešava kad u ugrađenom fajl menadžeru tapneš na neku od e-knjiga u ePub ili Mobi formatu?

Nisam nista wwwz.

Nisam ovo drugo probao, kako da probam pa cu ti javiti?
 
Pa... Ja koristim Moon+ Reader za čitanje e-knjiga. Međutim, kad u ugrađenom File Manageru (FM) otvorim folder u kome držim knjige, i tapnem neku knjigu - ne desi se ništa! Preciznije, FM izbaci neko obaveštenje da ne postoji instaliran app za otvaranje te vrste fajlova.

Kad to isto uradim iz ES File Managera, knjiga se lepo otvori u Moon+ Readeru!

Ako hoćeš, evo ti jedna ePub knjiga za probu: https://www.gutenberg.org/ebooks/48320
(svejedno da li verzija sa ili bez slika)
 
Na ovom tabletu nema brightness senzora, a koliko vidim na netu nema ni na S8-50. Bar bi ovaj skuplji za 30k morao to da ima.
 
Kako se pokazao ovaj tablet sa baterijom ?
Ja imam tab3 od 8 inča i treba mi još jedan a ovaj ima 4 jezgra ne znam da li da ga uzmem ili da idem na acer 830 posto mi njegova diagonala vise odgovara ali on je vec stariji tablet.


Nego jel ima futrola za ovo cudo kod nas ili moram intervenisati preko ?
 
Ja nisam merio trajanje, ali sam vrlo zadovoljan...

Futrolu nisam uspeo da nađem kod nas - bar ne neku koja baš odgovara - pa sam naručio neku ovakvu (a pošto je moja futrola crna, ne vide se ona bela "leđa" tableta :) ):
http://www.aliexpress.com/item/Ultr...tand-Leather-Case-for-Lenovo/32263148657.html

h1Remwd.jpg

rzV25iJ.jpg
 
Razmisljam da kupim neki tablet za citanje stripova,igranje heartstone-a i laksi surf. Ovaj Lenovo deluje kao ubedljivo najbolji izbor, koliko vidim na nasem trzistu nema ama bas nijedan 8" tablet koji mu je konkurencija u ovom cenovnom rangu.

Ili sam promasio neki ?

Vi koji ga imate vec 6+ meseci nisu se ispoljili neki nedostaci u samoj izradi da je poceo da se uvija/skripi itd xD
 
Ne uvija se i ne škripi :)
 
Nazad
Vrh Dno