Šta je novo?

Lenovo A8-50 WH8 - A5500-F

Na žalost, i ja mislim da si u pravu :(
 
Da li bi eventualno rutovanje omogucilo upotrebu 3g modema? Znacilo bi mi da imam net gde nema wifi-a. Ne vidim alternativu ovom tabletu za te pare.
 
Sinoć mi se instalirao neki apdejt za Android (~85MB).

Ne znam tačno šta ispravlja, ali znam šta kvari :) Vratio mi je default wallpaper i default raspored ikonica ("izvadio" je ikonice iz foldera, u kojima sam ih držao, i rasporedio ih po desktopovima).

Nije ništa deinstalirao, samo je "zeznuo" ta podešavanja desktopa.
 
EDIT prethodne poruke: vidim d aje sada kompletan Lenovo launcher malo izmenjen. Ništa bitno, ali ima nekih sitnijih promena...
 
Ima li neko ideju zašto ugrađeni File Manager neće da otvara e-knjige u Moon+ Readeru?

Znači, tapnem neku e-knjigu (epub, mobi) i dobijem obaveštenje da ne postoji app kojim bi se taj fajl otvorio. S druge strane, ES file explorer normalno otvara (ali on ne može u potpunosti da "rukuje" SD karticom :( )
 
Drugari kako ste zadovoljni sa ovim tabletom, odavno nema postova...
Cena mu je sad oko 16.000 dinara pa me zanima da li je medju prvima za odabir?
Poz
 
^ Po meni, jeste u tom cenovnom rangu. Odličan tablet.
 
Drugari kako ste zadovoljni sa ovim tabletom, odavno nema postova...
Cena mu je sad oko 16.000 dinara pa me zanima da li je medju prvima za odabir?
Poz

bolja je kupovina asus memo pad 7 me176c

ako ti bas treba tablet od 8 inca,imas onaj acer od 11000 din,koji ima slicne karakteristike kao tesla 785,samo sto ima 720p rezoluciju i mogu da se kladim da pravi veci skor od ovog lenova na benchmarku
 
Drugari kako ste zadovoljni sa ovim tabletom, odavno nema postova...
Cena mu je sad oko 16.000 dinara pa me zanima da li je medju prvima za odabir?
Poz

bolja je kupovina asus memo pad 7 me176c

ako ti bas treba tablet od 8 inca,imas onaj acer od 11000 din,koji ima slicne karakteristike kao tesla 785,samo sto ima 720p rezoluciju i mogu da se kladim da pravi veci skor od ovog lenova na benchmarku ili baren isti,a kosta dosta manje
 
Pisao sam i sa kolegom @probotzor pomaze mi oko odabira na PP...
O ovim modelima razmisljam...
Gledam nesto od 13-17.000 max...
Razmisljam se izmedju:

1. Tablet Lenovo IdeaTab A8-50 WH 8" IPS,QC MTK8121/1GB/16GB/

2. Asus MeMo Pad 7 ME176C-1B054A WH 7", Intel Atom Z3745/8GB/1GB

3. Tablet TESLA H7 WH 7" IPS, Intel Z2580/1GB/16GB
 
U tom rangu uzmi u razmatranje Lenovo IdeaTab A8-50 i Asus MemoPad 7 ME176CX. CX ima kamere niže rezolucije, ali i 16GB interne memorije, što je po meni mnogo značajnije od kamera.

A8-50 ako ti je prioritet veća dijagonala ekrana, a ME176CX ako su ti bitnije performanse. Oba modela su odlična.
 
Poslednja izmena:
bolja je kupovina asus memo pad 7 me176c
Zašto je bolja kupovina taj Asus?

Evo, ja mislim da je bolji ako je glavni razlog kupovine tableta igranje igara - u tom slučaju dolazi do izražaja snaga procesora u Asusu.

S druge strane, ako igre nisu presudni faktor, onda Lenovo ima nekoliko prednosti:
- znatno bolju prednju kameru (vrlo bitno kod video četa)
- prilično veći ekran (vrlo važno kod čitanja PDFova, manje važno za ePub, mobi itd; važno i za filmove)
- znatno manje se greje
- ugrađen FM radio
 
Pisao sam i sa kolegom @probotzor pomaze mi oko odabira na PP...
O ovim modelima razmisljam...
Gledam nesto od 13-17.000 max...
Razmisljam se izmedju:

1. Tablet Lenovo IdeaTab A8-50 WH 8" IPS,QC MTK8121/1GB/16GB/

2. Asus MeMo Pad 7 ME176C-1B054A WH 7", Intel Atom Z3745/8GB/1GB

3. Tablet TESLA H7 WH 7" IPS, Intel Z2580/1GB/16GB
Razmisli i o Samsung Galaxy Tab 3 8.0
 
E, da... I taj Samsung je sada, nakon skidanja cene, solidan izbor ;) Mada, ja bih ipak pre izabrao Lenovo (quad CPU, noviji Android...).
 
ma te low end samsunge nikad

inace kakve veze ima sto je quad cpu?
bitna stvar je koji je cpu,pa tek onda koliko jezgara ima,cak je u vecini slucajeva bolje da ima sto manje jezgara,ali vece frekvencije

te jeftinije varijante tipa rockchip,alwiner i mtk ne mogu da se porede sa intelom

a ako cemo realno,uredjaj treba i da traje....ne mislim na trajanje u fizickom smislu,vec da sto duze moze da pokrece nove aplikacije i igre i da ne gusi sistem
a to ce raditi uredjaj koji ima vise sirove snage,a to je asus me176c bez dalje rasprave....kamere i veci ekrani su lepi,ali nece ti zbog kamere brze i bolje raditi tablet
 
kamere i veci ekrani su lepi,ali nece ti zbog kamere brze i bolje raditi tablet
Bogami hoće :) Mislim, šta u 21. veku da radim sa krš kamericom na Asusu ME176CX? (Da li kod nas uopšte ima da se kupi ME176C?)
Takođe, zavisno od upotrebe, veličina ekrana može da bude vrlo važna, kao što je već pomunto čitanje PDFova (ili gledanje filmova).

Procesor u Lenovu će sigurno biti dovoljan za skoro sve u narednih 3-5 godina (osim za igrice, naravno).

Kada CPU ima više jezgara, onda je moguć bolji istovremeni rad u više aplikacija.
 
ne znam sta ces da radis,ali periferija kao sto je kamera moze da bude samo subjektivni faktor,a nikako da odredjuje da li je uredjaj bolji ili losiji

to odredjuje hardver,a to su procesor,grafika i ram memorija u tabletima....i nemojte mi sa pricama i kamera je hardver i ekran je hardver i zvucnik je hardver i tako to...to su od uvek bile periferije,to sto su sad integrisane u tablet zbog njegove portabilnosti,ne cini ih ekvivalentima onom bitnom hardveru...
ekran je jos i bitniji od ovih drugih periferija,ali ovde imamo slucaj dva ekrana sa istom rezolucijom gde je jedan 7 a drugi 8 inca,tako da je ekran opet isti,jedina stvar koja je ostala je opet subjektivna,a to je dijagonala ekrana

ljudi cesto kameru stavljaju u prvi plan i onda govore uf imam predobar telefon ima 12mpix kameru -.-

ja ljudima uvek kazem sta je bolje po pitanju hardvera,jer kad neko kaze koji je tablet bolji to to znaci....ne uzimam u obzir subjektivne stvari

mislim,meni je drago za sve vas koji imaju ovaj tablet,ali pomirite se sa tim da su tableti od 11,12 hiljada poceli da daju bolje rezultate od ovog i zbog toga ga ne biram kao opciju
 
Poslednja izmena:
periferija kao sto je kamera moze da bude samo subjektivni faktor,a nikako da odredjuje da li je uredjaj bolji ili losiji

ekran je jos i bitniji od ovih drugih periferija,ali ovde imamo slucaj dva ekrana sa istom rezolucijom gde je jedan 7 a drugi 8 inca,tako da je ekran opet isti,jedina stvar koja je ostala je opet subjektivna,a to je dijagonala ekrana

ljudi cesto kameru stavljaju u prvi plan i onda govore uf imam predobar telefon ima 12mpix kameru -.-
Da, ovu priču si već "gurao" više puta, sećam se :) Ta tvoja smešna podela na bitan i nebitan hardver je potpuno besmislena.

U svakom slučaju, da zaključim: pošto je tablet kompaktna, lako prenosna celina, svaka njegova komponetna je generalno podjednako važna.

Naravno, treba uzeti u obzir za šta će se koristiti tablet, pa na osnovu toga neka od hardverskih komponenti može biti manje ili više važna.

Zato sam i rekao: ako su igre bitne, onda treba uzeti u obzir tablete sa Intelovim procesorima, iako se oni prilično greju.

S druge strane, ako igre nisu prioritet, onda su druge hardverske komponete mnogo važnije:
- npr. za video čet je i subjektivno i objektivno važno da li je prednja kamera od 0.3 Mpix ili 1.3 Mpix
- za često čitanje PDF časopisa ili knjiga, mnogo je bolje imati ekran od 8" nego od 7" (čak i kad su iste rezolucije)
- isto važi i za gledanje filmova ili surfovanje Netom

Ovo sve navodim kao bivši vlasnik Asusa HD7 i sadašnji vlasnik Lenova A8, kome igrice uopšte nisu (bile) važne, ali sve ostalo jeste :)

Uzgred... dijagonala ekrana je "subjektivna" stvar???
vnF6Yq7.jpg
 
Poslednja izmena:
E sad sam skroz zbunjen i ne znam sta da radim... u glavi mi je totalni kolaps :(
 
@ cacanin: pa, prvo nam reci kako misliš da ćeš koristiti taj tablet?

Kod mene to izgleda otprilike ovako: pre svega za čitanje PDF časopisa, malo manje za ePub knjige; povremeno video-čet; kad sam na odmoru, često čitam meni zanimljive sajtove, odgledam poneki film ili seriju, malo gledam našu TV preko SBB-ovog D3 GO; odigram poneku jednostavniju igru; ponekad koristim GPS (to obično radim preko telefona)...
 
Da, ovu priču si već "gurao" više puta, sećam se :) Ta tvoja smešna podela na bitan i nebitan hardver je potpuno besmislena.

U svakom slučaju, da zaključim: pošto je tablet kompaktna, lako prenosna celina, svaka njegova komponetna je generalno podjednako važna.

Naravno, treba uzeti u obzir za šta će se koristiti tablet, pa na osnovu toga neka od hardverskih komponenti može biti manje ili više važna.

Zato sam i rekao: ako su igre bitne, onda treba uzeti u obzir tablete sa Intelovim procesorima, iako se oni prilično greju.

S druge strane, ako igre nisu prioritet, onda su druge hardverske komponete mnogo važnije:
- npr. za video čet je i subjektivno i objektivno važno da li je prednja kamera od 0.3 Mpix ili 1.3 Mpix
- za često čitanje PDF časopisa ili knjiga, mnogo je bolje imati ekran od 8" nego od 7" (čak i kad su iste rezolucije)
- isto važi i za gledanje filmova ili surfovanje Netom

Ovo sve navodim kao bivši vlasnik Asusa HD7 i sadašnji vlasnik Lenova A8, kome igrice uopšte nisu (bile) važne, ali sve ostalo jeste :)

Uzgred... dijagonala ekrana je "subjektivna" stvar???
vnF6Yq7.jpg

uzmi sastavi tablet koji ima samo ekran i kameru na kom ce kamera da odredjuje koliko ce dobro raditi -.-
hajde molim te,pokazi svima koliko su to bitni faktori...zna se sta je racunar,sta ga pokrece i sta je bitno

ako neko ne zna,savetujem da pogleda kurseve iz digitalne logike i arhitekture i organizacije racunara,mada i bez toga je bilo kome ko je bar nekoliko puta seo za racunar jasno,sta je vazno i zbog cega on radi

kod tebleta je sve osim procesora,rama i grafike je cista subjektiva....ekran je posle toga najbitniji,gde glavnu ulogu igraju rezolucija i osvetljenost,a dijagonala je opet subjektivna...za memoriju postoji neki standard i sve preko toga je opet cisto subjektivno,pogotovo ako postoji mogucnost prosirenja na sd karticu...a ostale stvari necu ni da pominjem...


a sta je dijagonala nego subjektivna stvar? kad vec imas dva ekrana iste rezolucije is licnog kvaliteta,dijagonala je cisto subjektivna stvar...
isto vazi i za pc...neki vole 19 inca,neki 22,neki 24,skroz subjektivna stvar koja ne utica na performanse...

inace,ne vidim potrebu da se trose reci i dokazuje da crno nije crno i belo nije belo,kada je asus me176c proglasen za bestbuy sto i jeste...po testovima se vidi da je mocniji od bilo kog tableta u tom cenovnom rangu...sta se vise prica?

inace,koriscenje meme slika nije odlika ozbiljne komunikacije,ali ako ih vec koristis,potrudi se bar budu kada si u pravu....
 
Poslednja izmena:
Što se mene tiče, CPU je u tabletu "čista subjektiva". Zašto? Zato što bi meni bilo potpuno svejedno da li u tabletu imam Quad-core 1.3 GHz Cortex-A7 ili neki jači Intel.

S druge strane, meni su dijagonala i rezolucija ekrana vrlo bitne, dakle one su za mene "čista objektiva".

EDIT: a, sada vidim da se Asus me176c prodaje i kod nas za 17.500din. Pa, eto, onda postoji izbor: jači CPU i manji ekran za oko 1.500 din više. Ja bih ponovo izabrao Lenovo A8 ;) Ili Asus 8, ako nije mnogo skuplji.
 
Poslednja izmena:
Što se mene tiče, CPU je u tabletu "čista subjektiva". Zašto? Zato što bi meni bilo potpuno svejedno da li u tabletu imam Quad-core 1.3 GHz Cortex-A7 ili neki jači Intel.

S druge strane, meni su dijagonala i rezolucija ekrana vrlo bitne, dakle one su za mene "čista objektiva".

EDIT: a, sada vidim da se Asus me176c prodaje i kod nas za 17.500din. Pa, eto, onda postoji izbor: jači CPU i manji ekran za oko 1.500 din više. Ja bih ponovo izabrao Lenovo A8 ;) Ili Asus 8, ako nije mnogo skuplji.

kada neko pita koji je tablet bolji,ocekuje da za odgovor dobije to sto je pitao

postoji hardver koji je esencijalan za rad svakog racunara i to je bitno i on odredjuje koliko je neki racunar dobar ili ne...nece radti bolje ni zbog ekrana,ni zbog kamere ni zbog zvucnika ili mozda aluminijumskog kucista...
ako je tebi procesor subjektivna svar,to samo znaci da si nezahtevan korisnik i da ti ne treba nesto specijalno,ali nemoj onda da dajes preporuke sa svog stanovista,jer taj ko pita za misljenje,sigurno ne bi pitao da zna o cemu se radi
a ako neko vec ne zna i zeli da dobije odgovor,red je da ga udostojimo preciznim i tacnim odgovorom na njegovo pitanje...

a to je,najbolji tablet izmedju ovih koje je cacanin pomenuo je asus,proglasen je za bestbuy,a rezultati u benchmarksima govore sami za sebe...
odgovorio sam na pitanje koji je najboli tablet izmedju ponudjenih,a vi sad nastavite polemiku oko subjektivnih stvari koje ne uticu na bolji ili losiji rad nekog racunara...
 
Tablet nije baš računar, odnosno ne mogu da se povlače paralele kao da se priča o desktop kompjuteru. Uostalom, čak ni laptop nije baš isto što i desktop, a to još manje važi za tablet ;)

Što se tiče tvog "preciznog i tačnog odgovora" - ti taj odgovor očigledno daješ iz svog ugla. Eto, da sam ja od tebe trežio savet koji tablet da uzmem, Asus ME176C ili Lenovo A8-50, ti bi mi preporučio Asus, a ja bih se prevario da sam te poslušao ;)

Zato sam ja i pitao Čačanina da nam prvo kaže za šta namerava da koristi tablet, jer od načina upotrebe zavisi koji je tablet bolji ili lošiji.
 
Tablet nije baš računar, odnosno ne mogu da se povlače paralele kao da se priča o desktop kompjuteru. Uostalom, čak ni laptop nije baš isto što i desktop, a to još manje važi za tablet ;)

ovom recenicom si upravo izgubio svaki kredibilitet koji si imao i pokazao svoje neznanje

ja inace ne volim da se svadjam i da isticem da su ljudi pogresili,ali ako na silu insistiras na svom misljenju koje je pogresno,onda moram


da li ti shvatas da je SVE racunar....mobilni telefon,tablet,laptop,development ploce,pametne ves masine....sve su to racunari...to sto nosis u dzepu nije telefon,nego virtualna masina koja vrsi funkciju telefona,a u stvari je racunar

kasa koja se koristi u samoposluzi je virtualna masina koja je isto racunar koji kod nas radi u dosta slucajeva na windowsu....bankomat je racunar

to sto su upakovani u drugacija pakovanja ne znaci apsolutno nista,svi funkcionisu isto



moj odgovor je bio iz iskljucivo tehnickog ugla....da se ja pitam,ne bih uzeo ni jedan od ta tri tableta,ali ja nisam poturao moje subjektivno misljenje nikome pod nos -.-
 
E sad sam skroz zbunjen i ne znam sta da radim... u glavi mi je totalni kolaps :(

ili Lenovo ili Asus.Sta preferiras, veci ekran ili jaci tab...ali jedan od ta dva.Vidi na licu mesta, najbolje ti je da procenis.

Na strani Lenova jeste veci ekran(ali ima istu rezoluciju kao i asus, tako da ce slika biti malo jasnija na Asusu), vise interne memorije
Na strani Asusa-jaci procesor, kompaktniji, sd do 64gb,dolazi sa kitketom.
 
svi funkcionisu isto
Zato sam ja i rekao da tablet nije BAŠ isto što i desktop ;) Da, svi oni funkcionišu slično, ali nije sve podjednako važno kod svake vrste računara. Npr. kod desktopa lako možeš da zameniš svaku komponentu, pa možeš da kupiš slabiji PC, koji ćeš lagano nadograđivati. To je znatno manje iskazano kod laptopa, dok prilikom kupovine tableta moraš da pođeš od namene, pa da na osnovu nje izabereš odgovarajući uređaj.

Naravno, uvek možeš da uzmeš i skuplji uređaj, kod koga će sav hardver biti dovoljno jak, pa da ne moraš da brineš o tome kasnije ;)

Na strani Lenova jeste veci ekran(ali ima istu rezoluciju kao i asus, tako da ce slika biti malo jasnija na Asusu), vise interne memorije
Na strani Asusa-jaci procesor, kompaktniji, sd do 64gb,dolazi sa kitketom.
Što se tiče ekrana - iako bih i ja očekivao jasniju sliku na Asusu, nisam je primetio (poredio sam moj Lenovo sa dva Asusa u prodavnici).

Takođe, i Lenovo A8 podržava i SD od 64GB, a KitKat se automatski instalira kod prvog kačenja na Net ;)
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno