Šta je novo?

HTC One M9

Opet greše s logom koji uzima previše mesta napred. Može da se ili smanji telefon s istim ekranom, ili da se stavi veći na istom. Dizajn je dovoljno prepoznatljiv i imaju veliki logo nazad. Savim dovoljno za brendiranje.
Bar je lepši od M8, ovaj bih kupio, mada mi je i dalje M7 najlepši. Takođe je dobra stvar što su odustali od UP kamere, da ih ljudi ne bi zaobilazili zbog toga.
 
^^ Znaci moram ponovo ovu sliku..

uploadfromtaptalk1425324221843.png

E da,preko zvucnika napred je metal a ne plastika kao na m8. Tako javljaju ljudi
 
Poslednja izmena:
A Verge pljuje skoro sve sto nije Apple tako da je sarkazam ocekivan.
bas ne bih rekao, al ajd... Krenuo sam, al necu da otvaram sad pricu o objektivnosti Verge-a
To je nesto sto je bitno, a da li kamera hvata 10% detalja manje ili vise u uslovima slabije osvetljenosti je vrlo sekundarna stvar.

10%??? Jeste da me je Djilkos pretekao sa linkom, ali moram ovu da izdvojim:
IMAG0055.jpg


jel treba sta prokomentarisati? Ista dodati? Neko misli da ce ovakve fotke nakon par apdejta izgledati bas dobro? Popravice nesto maaalo. Ma nek bude i 5x bolja, al ovaj telefon je za nocne dno... A i za video iz linka, neka je 4k, ocajan je bez OIS :wall:

Za dizajn: ne postoji "vrhunac u dizajnu", koji jednom dostignes i onda nema sta da mijenjas nikad vise. Mogli su da promijene bilo sta sa prednje strane, pa da kazemo da je neki dizajner imao posla: da promijene raspored senzora, da rupice za zvucnike poredjaju u cik cak, tipa:
a-speaker-grille.jpg

Al jok, od naprijed je 100% isti. Lijeno, neinventivno, inertno...
 
^ OIS nema neku ulogu kod snimanja videa, tu je bitna softverska stabilizacija. Evo primer, IP6/Z1/2/3 bez OIS-a imaju bolju stabilizaciju videa od svih ostalih telefona ili jos bolji primer - ip6 i 6 plus imaju prakticno istu stabilizaciju iako manja sestica nema OIS.

Ajd' da se slozim sa tobom da su trebali malo da promene dizajn, bar prednje strane telefona ali eto, nisu, meni ni najmanje ne smeta (iako mi je gotivniji malo manje zaobljen M7 dizajn).
 
To su jeftini poeni. Meni se M8 nije dopadao jer je bio kao sapun - malo ga jacne stisnes rukom i on pocne da bezi. To i ona besmislena crna strafta na dnu su mi bili zaista previse. M9 izgleda OK, meni uopste ne smeta sto se ne razlikuje preterano vizuelno u odnosu na prethodnu generaciju. To ne znaci da je losiji, dopada mi se sto su doradili ivice da ne bude tako klizav u rukama. To je apsolutni plus.

Sense je skroz u redu - nije naporan kao TW, meni zaista deluje kao sasvim korektna nadogradnja nad Androidom. I ja sam pobornik AOSP-a, ali Sense sam bez problema koristio mesecima dok sam imao M7 i nisam imao potrebu da ga menjam - zaista je bio korektan (sto nisam mogao da kazem za TW koji sam imao na SGS4). Verujem da je Sense 7 jednako dobar kao i prethodna verzija, ali to ostaje da se vidi kroz praksu i realno koriscenje.

I da li je ta kamera zaista toliko vazna? Ljudi malo preteruju rekao bih. Zvucnici napred su wow. To je nesto sto je bitno, a da li kamera hvata 10% detalja manje ili vise u uslovima slabije osvetljenosti je vrlo sekundarna stvar.
Kamera meni najbitnija komponenta telefona. 10% je 10% i znaci, samo sto razlika nije 10 nego 50 u odnosu na S6.
A zvucnik je taj koj meni nije bitan.
 
bas ne bih rekao, al ajd... Krenuo sam, al necu da otvaram sad pricu o objektivnosti Verge-a


10%??? Jeste da me je Djilkos pretekao sa linkom, ali moram ovu da izdvojim:

jel treba sta prokomentarisati? Ista dodati? Neko misli da ce ovakve fotke nakon par apdejta izgledati bas dobro? Popravice nesto maaalo. Ma nek bude i 5x bolja, al ovaj telefon je za nocne dno... A i za video iz linka, neka je 4k, ocajan je bez OIS :wall:

Za dizajn: ne postoji "vrhunac u dizajnu", koji jednom dostignes i onda nema sta da mijenjas nikad vise. Mogli su da promijene bilo sta sa prednje strane, pa da kazemo da je neki dizajner imao posla: da promijene raspored senzora, da rupice za zvucnike poredjaju u cik cak, tipa:
Al jok, od naprijed je 100% isti. Lijeno, neinventivno, inertno...

Ja imam jos gore uslikane slike sa DSLR aparatom, jel sad i ja treba da okacim sliku milion x milion? Svaki telefon ima manu. Prvo nam nisu valjali Ultrapikseli jer je slika bila previse zrnasta (i samo 4 MP) po danu, sad kad ih vise nema ne pashu nam nocne fotke :) Ne moze nam se udovoljiti. I koliko ti to cesto slikas po noci pa da ti treba ne znam kakva kolicina detalja? Za izlozbu mozda?

Sto se dizajna tice, da, ne postoji vrhunac u dizajnu ali oni jesu napravili izmene - vise se iskace iz ruku kao sapun, dakle donekle su ispunili "zahtev". Postoji i nesto sto se zove vizuelni identitet proizvoda, a to je nesto na cemu se radi, iz generacije u generaciju (pogledaj malo serijska vozila u raznim generacijama oko sebe da bi shvatio kako industrijski dizajn funkcionise). Ili da se ne hvatamo automobila, pogledaj hm... pojacala? Tipa Marshall? Ili toliko voljeni i ljubljeni Epl i njihove proizvode. Nisam primetio da ih oni radikalno menjaju vec rade na njima, unapredjuju ih iz generacije u generaciju. Nekada su izmene male (4 -> 4S), nekada su korak unapred (5 -> 6).
 
Kamera meni najbitnija komponenta telefona. 10% je 10% i znaci, samo sto razlika nije 10 nego 50 u odnosu na S6.
A zvucnik je taj koj meni nije bitan.

Ona je za tebe pravo resenje Nokia sa grbom pozadi jer ste svi vi ocigledno profesionalni fotografi pa vam je kvalitet kamere u telu debelom svega 8mm najvaznija stvar. I kupi S6 kad ti je toliko bolji :)
 
Da jeste najbitnija mi je stvar. Putujem dosta i ne mogu na nosim aparat sa sobom. Ne razumem zasto tebe pogadja sto meni kamera u telefonu znaci.
A sta si ti profesionalni DJ pa ti je zvucnik bitan?
Ako ti telefon koristis samo za funkcije telefona onda uzmi nokiu 3310. Ja telefon koristim ujedno kao i aparat za slikanje.
 
10%??? Jeste da me je Djilkos pretekao sa linkom, ali moram ovu da izdvojim:
to je ISO 1600 sa promašenim fokusom a verovatno i strešena obzirom na 1/8s bez OISa. nije merodavna a nije ni bitna, tad i ne fotkaš telefonom.

problem je npr ovakav ISO 250 maltene u sred bela dana
RwUkCwc.png


ili ovakav ISO 500 koji je otprilike kao ISO 1000 na S4
1yOtqX9.png
 
Da jeste najbitnija mi je stvar. Putujem dosta i ne mogu na nosim aparat sa sobom. Ne razumem zasto tebe pogadja sto meni kamera u telefonu znaci.
A sta si ti profesionalni DJ pa ti je zvucnik bitan?
Ako ti telefon koristis samo za funkcije telefona onda uzmi nokiu 3310. Ja telefon koristim ujedno kao i aparat za slikanje.

Dakle ne mozes da poneses neki Ixus? Pa ti mora da si prava Palčica. Pretpostavljam da posle te slike izlazes ili radis skupi print pa je odjednom 10 ili 20% razlike u casual point-and-shoot vrlo bitno? Uostalom, ako ti je toliko bitna, a ovaj telefon se ne uklapa u stil tvog zivota, onda ga i neces kupiti, ne znam sto se zestis?
Sa druge strane, ako ga koristis kao multimedijalni uredjaj (a ne samo kao telefon i molim te te fore sa 3310 su iz 2010, ako si vec hteo da me za****s moras da budes ozbiljan igrac) onda i sam znas da taj video koji si snimio ponekad trebas i da pustis - a ako imas moino zvucnik, dzaba vrhunska kamera kada je on i dalje - mono. Ako nisi imao prilike da cujes M7 ili M8 (a verujem da jesi, samo izigravas žbun) onda znas i sam koliko su dobri, stoga nemoj da se proseravas sa tim klinackim forama.

Na kraju dana, nije svima isto bitno, ali je dovoljno dobro za 95% korisnika. Toliko je bila dobra i ona uzasno mnogo pljuvana M7 kamera, pa i kamera u M8. Za 95%, ostalih 5% je kupilo nesto drugo.
 
^^ Gde zakaci ovu lepu devojku :)

Na kraju krajeva posle ova dva dana i dosta procitanih i odgledanih stvari,da mi treba mob bez razmisljanja bih uzeo m9 pre s6.

Mada mozda se moje misljenje promeni za mesec ,dva..
 
Poslednja izmena:
Mozes li da obrazlozis zasto bi uzeo M9 pre S6? Nemam nista protiv, apsolutno svako moze da bira sta god zeli ali eto bas me zanima zasto M9 a ne S6. Zato sto pise HTC a ne Samsung? A da na S6 pise HTC?

Samo nemoj onu pricu "HTC ima savrsen FHD, 2K je ******." to ti nije razlog.
 
evo ja ću da pogađam: dizajn, zvučnici, baterija, performanse (na papiru), sense, alu, knox :)

S6 kamera... ?

ekrani su toliko dobri da su stvar ukusa
 
Razloga je par.
Bolji zvuk,sto spoljni ,sto preko sluska,kvalitetnija izrada,u najavi bolja baterija,ozbiljniji ui,mesto za memorijsku,plus nikada nisam imao htc :)

Prednost s6 vidim samo donekle u displeju jer sam stari ljubitelj amoleda i eventualno u kameri(meni nikako presudna stavka)

Edit: ne troluj vojkane,znas da muku mucim sa 12gb na n5 :)
Da li se zna koliko je dostupno prostora na osnovnoj verziji s6 ? 21gb.. ?
 
Poslednja izmena:
Da zaboravio sam memorijsku, treba ti da bi prebacio ovu iz Nexusa 16 GB [emoji13]

Ali generalno dobro ubadam :D
 
I ja bih radije odabrao HTC One M9 pre Galaxy S6.
Kad si već pitao za razlog, to je zato jer preferiram:
- Metal umesto stakla u izradi
- SLCD, a ne AMOLED
- Sense je lepši i skladniji UI. Do sada je radio fluidnije, nije lagovao bez razloga (tek ćemo videti šta su uradili sa ovom verzijom TouchWiz na S6)
- Kvalitetniji stereo zvučni sistem pre kamere
- Odsustvo Knox-a
- Teže je brikovati HTC (još od vremena kada je HTC Magic bio aktuelan, HTC ima više načina za flešovanje ili oživljavanje)



Ali generalno dobro ubadam :D

Ne znam za to :D , ali naveo si većinu dobrih razloga zašto M9, a ne S6.
 
Poslednja izmena:
I ja bih pre uzeo M9 nego S6.
Iz otprilike istih razloga.
 
@corvus

Zanimljivo ovo za brick. Kako uopšte da brikuješ Samsung? Pa on je skoro kao Nexus.
 
Poslednja izmena:
Zanimljivo ovo za brick. Kako uopšte da brikuješ Samsung? Pa on je skoro kao Nexus.
Pa nije baš. Ako ode bootloader, mahom nema druge nego mora na JTAG (gde može). Kod HTC-a je situacija bolja po tom pitanju. A preferiram da flešujem delove sistema nezavisno, kada se ukaže potreba za to, a i sigurnije je. Ne izbaci samo failed, pa da mora vađenje baterije (sa preznojavanjem da li će ponovo ući u mod za flešovanje), već je dovoljno ponovo izvršiti komandu. Ali uglavnom je razlog drugačiji pristup i prisustvo još jednog nivoa (Fastboot), koji sam zavoleo još od vremena HTC Magic-a.
 
Poslednja izmena:
Da ok, ali kako da ode bootloader? :)
 
Drug uzima gpro 2 i gledam kako ide flesovanje za taj model, jbt koliko je nexus jednostavan. Ovo sve drugo je katastrofa.
 
Poslednja izmena:
Da jeste najbitnija mi je stvar. Putujem dosta i ne mogu na nosim aparat sa sobom. Ne razumem zasto tebe pogadja sto meni kamera u telefonu znaci.
A sta si ti profesionalni DJ pa ti je zvucnik bitan?
Ako ti telefon koristis samo za funkcije telefona onda uzmi nokiu 3310. Ja telefon koristim ujedno kao i aparat za slikanje.

Pa ne mozes da ocekujes od kamere na telefonu cuda...valjda ces uzeti neki dslr ili nesto slicno ako si vec toliki entuzijasta za fotografisanje, a ne telefon (mislim, ipak se zove telefon, ne zove se fotophone i sl.)..primarna namena mu nije pravljenje fotografija
 
Pa ne mozes da ocekujes od kamere na telefonu cuda...valjda ces uzeti neki dslr ili nesto slicno ako si vec toliki entuzijasta za fotografisanje, a ne telefon (mislim, ipak se zove telefon, ne zove se fotophone i sl.)..primarna namena mu nije pravljenje fotografija

+1
 
Da nije crne trake sa HTC logom,bilo bi jako tesko prstom,jednom rukom dodirnuti svaki taster a pritom ne rizikovati da tel ispadne iz ruke. Skroz ima smisla sto je to tako.
 
Malo je smešno pitati što m9 umesto s6.

Inače plavi m7 je za mene trenutno najlepši fon, do daljeg.
 
Skroz se slažem sa ovim što je kUdtiHaEX rekao u vezi kamere. Kome trebaju bolji snimci uvek je tu digitalni fotoaparat. A garantovano svi koji iznose kritike na račun kamere uglavnom slike napravljene telefonom kače po društvenim mrežama, ili preko Viber... Ili jednostavno pregledaju tj. pokazuju slike direktno na samom ekranu telefona... Za sve opisano potpuno je dovoljna i kamera od 5MP npr. Detalji, izgleda da je ultra bitna stvar da sa 5-10m slikaš nešto i onda zumiraš toliko da čitaš šta piše na etiketi neke flaše recimo. Kome se ne dopada kamera na M9 i to mu je najbitnija stvar uvek ima drugog izbora. Recimo moj kum je skoro kupio Samsung K zoom pošto mnogo voli da fotografiše i mislim da je sasvim solidno rešenje za one kojima je to bitno. Što se tiče One M9, mislim da će nakon izlaska zaista biti kompletan uređaj i u samom vrhu što se tiče kvaliteta što same izrade, što i samih karakteristika. Takođe ne treba zaboraviti da je HTC stavio zaštitu od safirnog stakla na sočivo kamere. Čitao sam da je bilo zamerki na M8 da se staklo na sočivu brzo grebalo pa su onda poliranjem ljudi to sređivali. Znači nije da baš nema unapređenja u odnosu na M8 i da HTC nije slušao kritike korisnika. A što neko reče, niko Apple-u ne zamera kad nešto vrlo malo ili nimalo ne izmeni sa novim modelom i svi kao u transu samo zato što je Apple kupuju nov model da bi imali svoj statusni simbol u društvu. Stvarno mi nije jasno što ovolika kritika na račun M9, mislim uopšte. I dalje mislim da će softverski popraviti stvari i da ih bez razloga blate na račun kamere. Mislim i da je Sony valjda sa xperia Z imao neki problem sa kamerom, i onda sa apdejtom to se popravilo. Sve u svemu, ljudima je teško ugoditi ali mislim da sasvim ima prostora da svako izabere ono što mu najviše odgovara. Ja ću sigurno ići na M9.
 
^ OIS nema neku ulogu kod snimanja videa, tu je bitna softverska stabilizacija. Evo primer, IP6/Z1/2/3 bez OIS-a imaju bolju stabilizaciju videa od svih ostalih telefona ili jos bolji primer - ip6 i 6 plus imaju prakticno istu stabilizaciju iako manja sestica nema OIS.

Ajd' da se slozim sa tobom da su trebali malo da promene dizajn, bar prednje strane telefona ali eto, nisu, meni ni najmanje ne smeta (iako mi je gotivniji malo manje zaobljen M7 dizajn).
kako nema OIS ulogu? Ajmo konkretan primjer, vezan za ovaj topic: kad je izasao M8, radjena su poredjenja i videa. U jednom lik hoda, jedna ruka m7, druga m8. I onda se postave side-by-side klipovi na YT. Isti senzor. M7 je razbio M8 u tom testu :smoke:
Ja imam jos gore uslikane slike sa DSLR aparatom, jel sad i ja treba da okacim sliku milion x milion? Svaki telefon ima manu. Prvo nam nisu valjali Ultrapikseli jer je slika bila previse zrnasta (i samo 4 MP) po danu, sad kad ih vise nema ne pashu nam nocne fotke :) Ne moze nam se udovoljiti. I koliko ti to cesto slikas po noci pa da ti treba ne znam kakva kolicina detalja? Za izlozbu mozda?

Sto se dizajna tice, da, ne postoji vrhunac u dizajnu ali oni jesu napravili izmene - vise se iskace iz ruku kao sapun, dakle donekle su ispunili "zahtev". Postoji i nesto sto se zove vizuelni identitet proizvoda, a to je nesto na cemu se radi, iz generacije u generaciju (pogledaj malo serijska vozila u raznim generacijama oko sebe da bi shvatio kako industrijski dizajn funkcionise). Ili da se ne hvatamo automobila, pogledaj hm... pojacala? Tipa Marshall? Ili toliko voljeni i ljubljeni Epl i njihove proizvode. Nisam primetio da ih oni radikalno menjaju vec rade na njima, unapredjuju ih iz generacije u generaciju. Nekada su izmene male (4 -> 4S), nekada su korak unapred (5 -> 6).
ja sam bio jedan od rijetkih za kojeg sumnjam da ces naci ijedan post da je rekao nesto protiv ultrapixel tehnologije. Slikam cesto po noci, ili u zatvorenim prostorima, i apsolutno gledam da izbjegnem koriscenje blica. Zato i uzeh Canon s95, koji takodje ima manje mpix nego prethodnik (10 vs 12), ali je bolju za nocne fotke. Zato nemam pravi externi blic za svoj Canon 70D, a prvi objektiv koji sam dokupio kao najbitniju stavku ima f1.8. Nocne fotke na M9, ne znam koliko da ispeglaju softver, nece imati toliko problema sa detaljima, koliko sa oooo......ooogromnim shumom. Ima ga po danu, na iso 50? Mada, ovaj zadnji set fotki sto je fkloznica okacio je sasvim ok, ako nisu doradjivane i sl.

inace, na par festivala i koncerata sam nosio i 70D, i S95, ali sam video najradije snimao sa M7, sto zbog zvuka, sto zbog low light-a i stabilizacije!

Kad vec poredis dizajn automobila, znas koji bi diler uspio da ubijedi kupce sa pricom "uzmite nas novi model, znam da izgleda potpuno isto kao prethodni, koji vec posjedujete, ali je unutra optimizovan i bla bla bla". Merc i BMW skoro uvijek predstave novi model sa starim motorima, a novi motori stizu kasnije. Sto se pojacala tice, ne razumijem se, ali primarna funkcija im je zvuk, ne dizajn. Mobilni telefon je postao, priznali ili ne, fashion statement br. 1 u svijetu. A u takvoj situaciji, ono sto prodaje je dizajn, a ne jel imas 801 ili 810 Snapdragon.
Apple je ekosistem sam za sebe, i moze im se. Ne svidja mi se taj pristup, ali kod njih se barem zna da svake 2 godine ide novi dizajn.



Da nije crne trake sa HTC logom,bilo bi jako tesko prstom,jednom rukom dodirnuti svaki taster a pritom ne rizikovati da tel ispadne iz ruke. Skroz ima smisla sto je to tako.

sta li rade svi ovi ljudi koji nemaju traku na svom telefonu? Sta radimo mi sa M7 koji moramo da koristimo tu traku, jer su tu tasteri? Znas koliko mi je puta ispao m7 od maja 2013-e? Nula ,)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno