Šta je novo?

HTC One M9

Nisam pratio predstavljanje (naravno), bacio sam pogled na specifikacije, na izgled. Sada moram da pitam, to je to? Od promena kocka na zadnjem delu? Očekivao sam jaču bateriju, to mi je bitna stavka. Ne znam, po meni ništa posebno za sada, osim ako kamera bude ono baš, da se izdvoji iznad konkurencije ali u pozitivnom smislu. Zašto bi neko M8 zamenio za M9? Zašto bi neko dao više love za M9, umesto uzeo isti fon M8 za manje love? Zbog boje? Zbog istog displeja? Ja sam očekivao nešto, neku promenu, Ovo "zašto menjati već proveren dizajin" ne pije vodu kod mene (da je tako, sada bi svi mercedesi ličli na 123, zamislite da u auto insustriji ništa nije menjano, imali su dobar dizajin pre 30 godina), znači da nemaju više ideja.


ps. sada sam pogledao samsung S6. Oduvaće htc.
 
Слажем се, треба сачекати детаљније тестове па онда доносити закључке.
 
Ivane imaš kačeno uporedne fotke M8/M9.... Kačio Emix.

Long story short = Očaj

Iso 50 nebo kačio Vojkan, ne daj ti Bože...
 
Nije finalni softver u pitanju. Videcemo za mesec dana.
Koliko sam primetio ivan pominje bateriju,a bas u tom polju ce m9 "oduvati" s6..
 
Poslednja izmena:
Ja sam razočaran... Očekivao sam više... S6 isto tako ništa specijalno... Ili što bi neki rekli savršenstvo (daleko od toga) ... :D Imam žešći problem koji telefon sledeći da kupim. Ne sviđa mi se ni jedan ni drugi, od Lg čisto sumnjam da će biti nešto. Jedino Sony ako iznenadi sa Z4...Baš šteta za m9.
 
@Djilkosh_Ns, znaš kako, nadam se, iskreno se nadam da imaju dobru kameru i da ovo nije to to. Kao što ne verujem promo fotkama S6 (deluju previše dobro, pogotovo ona noćna sa ISO 640), jer se sećam promo fotki S5.

Za telefon te cifre ne pravim kompromis, ovo je dobro, ovo ne. Mora kao kod apple, sve je odlično. HTC mi je najbliži tome, ima izradu, ima zvuk, odličan UI, ali kamera jbt. Ne kao kod M8, zvuk je perverzija, kamera truba.
 
Ma kakav kao promo softver, aj bre, pa nismo od juče ovde. Svaki put je tako i onda kad kupiš telefon isto je kao što je bio i taj "developer edition"...

To se ogradjuju ako padne neki FC ili zalaguje, pa da imaju pravdanje u vidu toga.

Kasnije ti progutas priču kupiš telefon, kad im pljusnes pare, već skontas da je isto, ali krastavac već si im dao pare i nema nazad...
 
I onda za pola godine izbace update koji stvarno popravi kameru kao na one X ali tad više nikoga nije briga :D
 
Mene ovo privlaci samo zbog zvucnika i nista vise. Jeste kamera izgleda ponovo zakazala ali nije sigurno TOLIKO ocajna da ne moze se fotkati sa njom i praviti iole "fine" slike. Kvalitet displeja je opet vrv na strani S6, sto se tice kamere i tu ubija M9 ali ima po meni vise mana na drugim poljima....
 
^ovo. +1
A najveca mana sto lepsi edge kosta 850e :) umislili da su apple..

Po ovim pocetnim cenama imam neki osecaj da ce brze padati cena m9 nego s6,sto je super
 
Можда је ипак требало да остану при ултрапикселима, ко ће га знати. По оним сликама са почетка, у условима слабијег осветљења рецимо М8 прави можда чак и боље слике.
mozda? Samo mozda? :d :d :d

Mislim da konačan zaključak treba izvesti kada uređaj zvanično izađe i kada malo softverski "ispeglaju" nedostatke. Verujem da će to izgledati mnogo bolje kasnije.

ma da, "mnogo bolje" :S: Nadajte se... A ako je meni sta bitno na telefonu, to je ta low light fotografija i video... Za svaku falinku na svakom uredjaju koji su predstavili, kazu da to nije finalni dizajn i da jos doradjuju. Ahaaaam

 
Ja ne vidim potrebu da neko ko ima vec telefon iz prethodne generacije/godine M8/S5/Z2/z3/G3 pa cak i g2 prelazi na ovogodisnje modele jer neki "wow" efekat sigurno nece biti a ni toliki napredak odnosno upgrade... Naravno sem ako se ne pati od toga da se uvek ima najnoviji telefon... I patkometrija u drustvu...

Onaj ko ima S4/M7 ili druge modele iz te godine, modeli iz ove ce mu biti apgrejd, ukoliko uopste i ima potrebe za time...

I na kraju krajeva cemu toliko dizanje fame oko svih modela sa MWC- nisu ovo/nisu ono ubacili,jao dizajn, jao baterija, jao nista posebno? Realno nikakve koristi od toga osim da se dokolicari ovde na forumu i trese prazna slama, da se razbacujemo SS-ovima i nekakvim "usage" statistikama... Kao da ce 90% ovde na forumu da kupi bas ovaj ili onaj model, na kraju to bude tek koji korisnik ovde sa foruma... A ostatak kao "pripadnici romske manjine" ispod Gazele nastavljaju raspravu da li je bolji Bentli konitnental ili Bugati vejron a nema se kinte ni za golfa dvojku...

Na kraju krajeva koji god model iz flagship ponude od 600+ evra da se uzme ove godine tesko da moze da se omane a i prethodne takodje... A ako cemo realno, osobe imaju koje kesiraju 600+ evra za telefon ne gledaju iz perspektive gikova vec imaju neke druge prioritete...
 
Poslednja izmena:
Uh sada ne sme ni da se komentarise ni da se pisu cinjenice..

Bentli bugati rasprava je zabranjena u drustvu ili ? Cuj nemas pare za golf zasto raspravljas o bentliju.. Sta je sledece ,slusaj u92 i citaj blic,informer i uzivaj.
Nisam te bas razumeo najbolje
 
Poslednja izmena:
Ako ne kupujes blic nego citas s aplikacije, znaci nemas para..:D


Ima i ovde ima dosta onih koji trce da odmah kupe poslednji model, iako im i trenutni nista losije ne radi, a oni koji iskesiraju 600+ evra na fonove i ne gledaju ih iz perspektive geekova i gledaju druge prioritete onda i nisu za ovaj forum, vec za neke druge.
 
Mislim da je HTC sa ovim telefonom napravio ogromnu grešku. Postojeći korisnici su najverniji kupci, a ja stvarno ne vidim ni jedan jedini razlog zašto bi neko ko koristi M8 (možda čak i M7) prešao na M9.
 
Ja ne vidim potrebu da neko ko ima vec telefon iz prethodne generacije/godine M8/S5/Z2/z3/G3 pa cak i g2 prelazi na ovogodisnje modele jer neki "wow" efekat sigurno nece biti a ni toliki napredak odnosno upgrade... Naravno sem ako se ne pati od toga da se uvek ima najnoviji telefon... I patkometrija u drustvu...

Onaj ko ima S4/M7 ili druge modele iz te godine, modeli iz ove ce mu biti apgrejd, ukoliko uopste i ima potrebe za time...

I na kraju krajeva cemu toliko dizanje fame oko svih modela sa MWC- nisu ovo/nisu ono ubacili,jao dizajn, jao baterija, jao nista posebno? Realno nikakve koristi od toga osim da se dokolicari ovde na forumu i trese prazna slama, da se razbacujemo SS-ovima i nekakvim "usage" statistikama... Kao da ce 90% ovde na forumu da kupi bas ovaj ili onaj model, na kraju to bude tek koji korisnik ovde sa foruma... A ostatak kao "pripadnici romske manjine" ispod Gazele nastavljaju raspravu da li je bolji Bentli konitnental ili Bugati vejron a nema se kinte ni za golfa dvojku...

Na kraju krajeva koji god model iz flagship ponude od 600+ evra da se uzme ove godine tesko da moze da se omane a i prethodne takodje... A ako cemo realno, osobe imaju koje kesiraju 600+ evra za telefon ne gledaju iz perspektive gikova vec imaju neke druge prioritete...

najbolje onda da se ugasi cio forum, jer je rasprava o bilo cemu bespredmetna, a? :d

Recimo, ja sam i geek i imam 600+ eura da izdvojim za novi fon, da zelim i cesce nego jednom godisnje. Ali za M8 nisam, jer je bio prilicno slican sa M7, a neke stvari su bile i losije. Sa M9 ko da su mi lupili shamar. "Od sad vise necemo da radimo slican dizajn, radicemo isti, jer zelimo da izgradimo taj iconic look!" Danas svak misli da je Apple :S: Cho na prezentaciji vadi M9 sa ponosom i pokazuje ga novinarima, ocekuje kishu bliceva, kad ono skoro niko nista... Ili su vec vidjeli procurjele fotke, ili jednostavno sa prednje strane nema nikakve razlike u odnosu na m8. Sta ima tu da se slika?

Ljudi su obkasnili sve u prvih 14 sekundi ovog klipa:



Al da ne grijesim dusu, oni koji su sve ove godine cekali rozo-zlatni HTC, su se sigurno obradovali :smash:
 
Poslednja izmena:
:D
2015-1.jpg
 
mnogo sam ocekivao od ovog modela,ali izgleda da se sve izjalovilo.

dizajn jeste vrhunski i jedan od najlepsih,ali zasto,zasto opet identican?? uopste mi nije jasno. bolje da su napravili malo ruzniji fon od M8/7 nego da je isti. totalno razocaranje.

i nadam se da kamera nije ovako nakaradna,jednostavno ne mogu da poverujem da su napravili jos goru kameru,pa nisu valjda ludi :)
 
U sledecoj slici su im se izvinili ,u fazonu malim koracima do savrsenstva.
:)
 
Tek sad vidim taj The Verge hand-on, hahahaha. :d
Ovo i naslov artikla o M9... :S:
 
Meni je lep, ali mi se sense ne svidja. Opo je sada u fazonu bilo kakav marketing je dobar marketing.
 
Poslednja izmena:
^ Slazem se sa obojicom (ali ne sa telepom oko sense UI, meni je to sasvim solidan interfejs).

Neverovatno sta sve citam ovih dana, ajde da je dizajn uzasan pa da se kuka na minimalne promene nego su M7/M8/M9 i dalje jedni od najbolje dizajniranih telefona.

Aj razumem da mnogi misle da su trebali da promene nesto u dizajnu da bi udaljili malo od M8 ali mi nije jasna tolika kuknjava.

Pa Samsung je prakticno od Galaxy S3 dizajna iz 2012 kroz ''project zero'' osmislio S6 (ili bolje receno stanjeni S3 sa vecim ekranom, manjim bezelima i kvalitetnijim materijalima) i to je onda vrh, pljuste hvalospevi i nagrade za dizajn :d Aj Edge je bar unikatan, obican S6 dobar ali nista vise od toga.

Promena vec odlicnog dizajna ne mora da znaci napredak na tom polju, evo imate primere u auto industriji, bmw automobili iz perioda 1990-2003 izgledaju neuporedivo lepse i skladnije nego kada su poceli da se igraju sa cyber korejskim dizajnerskim resenjima :) To vazi i za ostale.

Za htc je problem sto su vec sa M7 dizajnom stigli skoro do ''limita'', M serija telefona izgleda odlicno i prepoznatljivo plus ima sjajne zvucnike koji traze odredjene ''zrtve'' (vece bezele npr).

A Verge pljuje skoro sve sto nije Apple tako da je sarkazam ocekivan.
 
Poslednja izmena:
To su jeftini poeni. Meni se M8 nije dopadao jer je bio kao sapun - malo ga jacne stisnes rukom i on pocne da bezi. To i ona besmislena crna strafta na dnu su mi bili zaista previse. M9 izgleda OK, meni uopste ne smeta sto se ne razlikuje preterano vizuelno u odnosu na prethodnu generaciju. To ne znaci da je losiji, dopada mi se sto su doradili ivice da ne bude tako klizav u rukama. To je apsolutni plus.

Sense je skroz u redu - nije naporan kao TW, meni zaista deluje kao sasvim korektna nadogradnja nad Androidom. I ja sam pobornik AOSP-a, ali Sense sam bez problema koristio mesecima dok sam imao M7 i nisam imao potrebu da ga menjam - zaista je bio korektan (sto nisam mogao da kazem za TW koji sam imao na SGS4). Verujem da je Sense 7 jednako dobar kao i prethodna verzija, ali to ostaje da se vidi kroz praksu i realno koriscenje.

I da li je ta kamera zaista toliko vazna? Ljudi malo preteruju rekao bih. Zvucnici napred su wow. To je nesto sto je bitno, a da li kamera hvata 10% detalja manje ili vise u uslovima slabije osvetljenosti je vrlo sekundarna stvar.
 
Ne klizaju samo htc M telefoni iz ruke, slicno je i sa iphone, sony z serijom, glossy nokiama/LG/kineskim telefonima. Klizaju i S3/S4.

Meni je to pravilo problem dok se nisam navikao, imam 2 odlicno dizajnirana, premium alu telefona (4 i 2+ godine stari) i oba su u mint stanju, mada vise puta ih je spasao silikon ali to su bile situacije koje bas i ne spadaju pod rizike svakodnevne upotrebe :)

M8 je super telefon ali sve govori da ce im prodaja ici dosta losije nego sto taj uredjaj zasluzuje. Jos sada ima i korektnu kameru pa ne vidim vise sta to moze da bode oci i stvara povod za pljuvanje.
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno