Šta je novo?

Kojntelekt

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja koristim tri naloga, tj.tri doge adrese od pocetka...cak su i sve tri navodno banovane...ali sve uredno stize na njih...dok radi, ne menjam nista :)
Nisam ovo bas dobro razumio, ali nesto me interesuje ako je iko probao recimo :
Kopas na 4 naloga isplacujes na 4 razlicite doge adrese, otvoris 4 nova naloga smiju li se upotrebiti ove stare doge adrese jel iko probao ide li bananamet?
 
Kod mene princip jedan nalog jedna adresa, kad isteknu nalozi pravim nove i nove adrese a kad se wallet napuni adresama obrišem wallet.dat pokrenem novčanik i opet ispočetka (jer mi i onako koristi samo za povlačenje sa Kojna :D)...BTW, ni kod mene od sinoć ništa, free nalozi stari 4 dana ...
 
Nisam ovo bas dobro razumio, ali nesto me interesuje ako je iko probao recimo :
Kopas na 4 naloga isplacujes na 4 razlicite doge adrese, otvoris 4 nova naloga smiju li se upotrebiti ove stare doge adrese jel iko probao ide li bananamet?
ne banuju zbog toga, ja od samog pocetka koristim jednu adresu za povlacenje a napravio sam ih sigurno vise od 10 puta x 4 naloga
uvek ta ista adresa jedina od samog starta za svi nalozi i nikakav problem do danas
 
Poslednja izmena:
Jel nekom stigla danas isplata sa naloga starijih od 2-3 dana?
 
Jel nekom stigla danas isplata sa naloga starijih od 2-3 dana?

Meni je stiglo solidno,recimo 70ak posto od juce,
ali sam primetio da mi nije stigla ni jedna uplata sa starih demoa.
I sad gledam dal da jos pustam na te demo-e ili da pravim nove accounte
 
Evo i ja sam poceo sa ovim cudom.

Imam par pitanja u vezi ovoga:

1. Koliko je khash/s potrebno tj. kolika je granica preko koje nema potrebe ici?
Procitao sam da je pre bilo 200 pa su posle podizali na 250-300 ako se dobro secam.

2. Koja su podesavanja za R9 270 koja daju dovoljan khash/s a da karte sto manje trose?
U pitanju su 3 Asus i 1 Sapphire, a trenutna podesavanja su mi:
tc 15232
vectors 1
gpu threads 1
worksize 256
i18

3. Koja je najbolja menjacnica za zamenu DOGE u LTC, da je koliko toliko brza i sigurna?

4. Username sam dobro upisao, a password sam stavio 123 kako pise na njihovom sajtu, da li treba da ostavim taj pass ili da stavim pass sa naloga sa kog se prijavljujem na sajt?

Sve ostalo sam otprilike pohvatao.

Da dodam da su kartice na default podesavanjima.
 
Poslednja izmena:
ljudi jel ima neko sveze startere ili pilota ? zanima me da li stizu normalno isplate posto se razmisljam da uzmem jednog pilota, ili 2-3 startera. to bi mi odradjivala jedna kartica sa jednom ip adresomkoja je namenjena samo za to....
 
ljudi jel ima neko sveze startere ili pilota ? zanima me da li stizu normalno isplate posto se razmisljam da uzmem jednog pilota, ili 2-3 startera. to bi mi odradjivala jedna kartica sa jednom ip adresomkoja je namenjena samo za to....

NIsta s nicim nema veze.
Ima dosta ovde ljudi sa dosta stratera,ista situacija
 
Meni je stiglo solidno,recimo 70ak posto od juce,
ali sam primetio da mi nije stigla ni jedna uplata sa starih demoa.
I sad gledam dal da jos pustam na te demo-e ili da pravim nove accounte

Kada ti je napravljen najstariji free nalog sa kojeg ti je stigla isplata? Cini mi se da pocinju da guraju pod tepih i nesto starije free naloge, kao sto su uradili sa isteklim demo nalozima.
 
Poslednja izmena:
Kada ti je napravljen najstariji free nalog sa kojeg ti je stigla isplata? Cini mi se da pocinju da guraju pod tepih i nesto starije free naloge, kao sto su uradili sa isteklim demo nalozima.

Pa ova dva sa kojih mi ne stize a istekli su,al pa nisu ni toliko stari, su istekli pre 5-7 dana.
 
Evo i ja sam poceo sa ovim cudom.

Imam par pitanja u vezi ovoga:

1. Koliko je khash/s potrebno tj. kolika je granica preko koje nema potrebe ici?
Procitao sam da je pre bilo 200 pa su posle podizali na 250-300 ako se dobro secam.

2. Koja su podesavanja za R9 270 koja daju dovoljan khash/s a da karte sto manje trose?
U pitanju su 3 Asus i 1 Sapphire, a trenutna podesavanja su mi:
tc 15232
vectors 1
gpu threads 1
worksize 256
i18

3. Koja je najbolja menjacnica za zamenu DOGE u LTC, da je koliko toliko brza i sigurna?

4. Username sam dobro upisao, a password sam stavio 123 kako pise na njihovom sajtu, da li treba da ostavim taj pass ili da stavim pass sa naloga sa kog se prijavljujem na sajt?

Sve ostalo sam otprilike pohvatao.

250 kh/s je dovoljno za full zaradu.
Za mene je najbolja menjačnica u ovom trenutku Poloniex, Criptsy udara po ušima sa provizijom.
Vodi računa da obavezno izbaciš crtice iz license key.
Podešavanja za R9 270 - sorry, nadam se da će neko da ti okači, da ne kopaš info na preko 400 strana.
 
Kada ti je napravljen najstariji free nalog sa kojeg ti je stigla isplata? Cini mi se da pocinju da guraju pod tepih i nesto starije free naloge, kao sto su uradili sa isteklim demo nalozima.

I meni se to čini...meni 3 dana nakon otvaranja free naloga stizalo instant, juče (4tog dana) ništa...videću još večeras ako ništa ne stigne otvaram nove free naloge...
 
Meni se par puta desilo da popijem ban i da mi kao razlog navedu adresu sa poloniexa. Medjutim ja sam svaki put uredno uzimao novu adresu za svako povlacenje doga.
Tako da sam odlucio da sve doge saljem u onaj full wallet po sistemu svaki nalog ima svoju adresu
 
Evo i ja sam poceo sa ovim cudom.

Imam par pitanja u vezi ovoga:

1. Koliko je khash/s potrebno tj. kolika je granica preko koje nema potrebe ici?
Procitao sam da je pre bilo 200 pa su posle podizali na 250-300 ako se dobro secam.

2. Koja su podesavanja za R9 270 koja daju dovoljan khash/s a da karte sto manje trose?
U pitanju su 3 Asus i 1 Sapphire, a trenutna podesavanja su mi:
tc 15232
vectors 1
gpu threads 1
worksize 256
i18

3. Koja je najbolja menjacnica za zamenu DOGE u LTC, da je koliko toliko brza i sigurna?

4. Username sam dobro upisao, a password sam stavio 123 kako pise na njihovom sajtu, da li treba da ostavim taj pass ili da stavim pass sa naloga sa kog se prijavljujem na sajt?

Sve ostalo sam otprilike pohvatao.

Da dodam da su kartice na default podesavanjima.

za 270 lil 270x cepaj -I 19 -g 1 -w 256 --thread-concurrency 15232 ako ides 1gpu na jedan nalog
ako ides 1gpu na 2 naloga u isto vreme(2 instance minera sa jednom kartom) onda stavi sve isto osim I=13 i g=2

Po meni,najbolje stavi da ti jedna karta gura dva naloga sa rotacijom ako ces vec dva naloga po karti.
evo ti primer podesavanja,samo izmeni

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
cgminer.exe --scrypt -o stratum+tcp://66.55.92.73:8000 -u 81aeee01ac07533 -p x -o stratum+tcp://66.55.92.73:8000 -u 28aererdc58fbe -p x --thread-concurrency 12000 --intensity 17 -g 1 --rotate 10 -w 256 -d 0
 
I meni se to čini...meni 3 dana nakon otvaranja free naloga stizalo instant, juče (4tog dana) ništa...videću još večeras ako ništa ne stigne otvaram nove free naloge...

Ta tvoja teorija nema veze. Otvorio sam pre 3 dana jedno 15-20 naloga i sutradan nije stiglo nista. 2 dana cekam na isplatu. Tada su nalozi bili stari nesto preko 24h. Veceras je treci krug, ako ne bude isplata, to ce biti 3 kruga.
 
stiglo danas od pre dva dana
 
Ta tvoja teorija nema veze. Otvorio sam pre 3 dana jedno 15-20 naloga i sutradan nije stiglo nista. 2 dana cekam na isplatu. Tada su nalozi bili stari nesto preko 24h. Veceras je treci krug, ako ne bude isplata, to ce biti 3 kruga.

:lupko:
Nema šanse da pohvatamo šta i kako rade...izgleda da je pravilo "da nema pravila"..:S:
 
FlySukhoi

Hvala na odgovorima.
Imam nalog na Criptsy, ali cu sad da napravim na Poloniex.
Izbacio sam crtice.

nenadubica

Hvala na odgovoru.
Sto se podesavanja tice, posto sam dobio odgovor da je 250 khash/s dovoljno stavio sam I12 (tacno 250 khash/s) posto mi na I18 baca 400 khash/s a ako stavim I19 to ce biti jos vise a nije potrebno.
Posto je max 4 naloga sa jedne IP onda sam stavio jednu karticu da tera jedan nalog, da ih ne opterecujem kad nema potrebe.


Sad me zanima samo jos nesto, da li je bolje da spustim klokove i da stavim veci Intensity ili da ostavim I12 i default klokove?
Inace koristim GUIMiner.
 
stavi 3-4 naloga na jednu kartu koja radi u fullu na 430+ khs a ostale prodaj (ili nađi nove lokacije i posebne mašine za njih)
3 naloga na 430khs su ~1.25€ po nalogu + ref, ne znam koliko daju 4 odnosno gde je veći zbir

edit:
mada sad nešto vrtim film, možda su to ipak bila 2 naloga po 1.25e (sad mi to verovatnije izgleda), u tom slučaju 2 karte po 2 naloga a 2 na doboš :)
 
Poslednja izmena:
FlySukhoi

Hvala na odgovorima.
Imam nalog na Criptsy, ali cu sad da napravim na Poloniex.
Izbacio sam crtice.

nenadubica

Hvala na odgovoru.
Sto se podesavanja tice, posto sam dobio odgovor da je 250 khash/s dovoljno stavio sam I12 (tacno 250 khash/s) posto mi na I18 baca 400 khash/s a ako stavim I19 to ce biti jos vise a nije potrebno.
Posto je max 4 naloga sa jedne IP onda sam stavio jednu karticu da tera jedan nalog, da ih ne opterecujem kad nema potrebe.


Sad me zanima samo jos nesto, da li je bolje da spustim klokove i da stavim veci Intensity ili da ostavim I12 i default klokove?
Inace koristim GUIMiner.

Dodje slicno,bolje snizi klokove ipak.
 
nenadubica

Hvala, tako cu da uradim.

Vojkan

Hvala na savetu. Planirao sam nesto slicno da uradim. Imam 6 kartica, 2 ce na oglas za dan-dva, a ostavljam ove 4 koje cu kasnije da razdvojim na 2 masine sa po 2 kartice i svaka kartica na 2 naloga.
 
stavi 3-4 naloga na jednu kartu koja radi u fullu na 430+ khs a ostale prodaj (ili nađi nove lokacije i posebne mašine za njih)
3 naloga na 430khs su ~1.25€ po nalogu + ref, ne znam koliko daju 4 odnosno gde je veći zbir

edit:
mada sad nešto vrtim film, možda su to ipak bila 2 naloga po 1.25e (sad mi to verovatnije izgleda), u tom slučaju 2 karte po 2 naloga a 2 na doboš :)
sa ovaj tvoj post se ne slazem
ja guram dva naloga po 195kH/s ali u WU a kad pokrenem 3 naloga onda ima po 95kH/s
inace to je to sta kazes 430kH/s ali na jedan nalog
 
sa ovaj tvoj post se ne slazem
ja guram dva naloga po 195kH/s ali u WU a kad pokrenem 3 naloga onda ima po 95kH/s
inace to je to sta kazes 430kH/s ali na jedan nalog
Stavis lepo --load-balance i sva tri naloga u jedan bat fajl i uzivas...sto bi vozio tri bat fajla, kada mozes jedan.... :)
 
Ali kartica radi rasterecenije sa load-balance, nego kada se voze tri bat fajla zasebno i moras da je nategnes do kraja da bi zaradio tih 0.1e...
Ovako, mozes i da se popustis malo...A zarada vise zavisi od pool-a, manje od snage koju dajes...meni kopaju dve masine sa istom snagom i nikada ne zarade isto....
 
Ali kartica radi rasterecenije sa load-balance, nego kada se voze tri bat fajla zasebno i moras da je nategnes do kraja da bi zaradio tih 0.1e...
Ovako, mozes i da se popustis malo...A zarada vise zavisi od pool-a, manje od snage koju dajes...meni kopaju dve masine sa istom snagom i nikada ne zarade isto....
nisi me razumeo lepo , ja furam dva naloga sa po 195 i ovih dana imam 1.25 po nalog
sad reci ti koliko bih dobio da koristim load balans
 
Nek se javi neko ko ima tu snagu, ja furam 4 naloga sa 1 mhs WU i dobijam oko 1.35-1.4e po nalogu sa load-balance...
 
Dva naloga na 430khs su po ~1.25€ 100%, tako sam držao dok sam imao 270 karte. 1 miner i load balance.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno