Šta je novo?

Sony Xperia Z1 Compact

[YOUTUBE]P-qifRF8iyQ[/YOUTUBE]
 
mnogo oštriji S5... video mirniji kod sonyja, al opet mutniji
 
E sad mnogo ostriji :d

Na dnevnom svetlu su tu negde generalno (bar u ovom primeru), Z1c u vise primera ima wb i boje pribliznije Canon dslr-u, low light bolji S5 jer je i sam auto mod bolji, auto modovi su inace samo prosecni na sony telefonima, ja taj full auto nikada ni na jednom telefonu nisam koristio ali realno sto se toga tice samsung je u prednosti jer ko zna koliko ljudi koristi tu idi.ot opciju ako koriste i dalje te kamere, verovatno su presli samo na selfi prednje :d
 
Poslednja izmena:
pa jel nisu oštrije fotke na s5? ili su na sonyju mutnije, kako ti draže :)
 
Vecina low light da, sve ostalo je manje vise egal kada se sve gleda (detalji, wb, boje..), malo ostriji video bez stabilizacije ili malo ''mutniji'' video sa stabilizacijom :) mada video ne treba ocenjivati na YT, oba ova sempla deluju kao neki los 720p :d

Za fotografije je bitno da mozes iz obe kamere da izvuces jos malo ako ne pucas u full auto, hunder je to dokazao sa svakim telefonom koji je imao, pa cak i sa napljuvanim M8 :)
 
Poslednja izmena:
čekaj, jel ti shvataš da je samsung levo a sony desno? :D

11QD5yO.png STCmtFl.png QcxNrnF.png dAKMUlc.png
 
Pa ja i rekoh, low light bolji S5, ovo preko dana je cisto preostravanje koje je u foto svetu no no :) Ovo za zid je pitanje gde koji telefon fokusira. Kako to da pljujete taj efekat preostravanja na G3 displeju a ovde je ok i to na fotografijama ciji je cilj da deluju sto prirodnije? :) :d

Vojkane, pogledaj ovo, boje i WB

Nokia 808 (najbolja u ovom slucaju po mom misljenju)

Z1c

N3

Manje vise slicne fotografije po bojama i wb. A znacaj toga ces da vidis kad uporedis sa zelenim nokijama :)

1020

1520

Nadam se da ti je sad jasnije, da sve ovo nije bitno i da je samo vestacka ''ostrina'' vazna u foto svetu bi vladali benq i praktica a ne canon/nikon/sony :d
 
jeste, samsung je veštački oštar a sony je prirodno mutan :D
zar se ne dobija šum kod oštrenja? ja ne vidim nikakve brljotine na S5 fotkama... samo mnogo više detalja
mada ne vidim exif ovde, moguće i da je ISO viši na sonyju


a to što kažeš za g3, tamo oštrenje dovodi do drugih problema u prikazu, kakav problem ima na s5 fotkama?
i šta je neprirodno u oštrini? jel su stvari oko tebe prirodno oštre ili mutne? :)
 
Poslednja izmena:
Pa uzmi procitaj bilo koji ozbiljniji test (bez arena) obe kamere (moze i Z2/Z2 umesto Z1c) i videces da i samsung i sony softver imaju te izvestacene tripove oko ''ostrenja'' i (uopste obrade) samo je samsung malo vise odvrnuo :) Na ova slova sa S5 sto si cropovao mozes da iseces ocne jabucice, isto kao i na G3 displeju sa 2k i sharpness efektom :)

S5 ima agresivniji NR od sony-a sto moze da se vidi u low light primerima sa slicnim iso i ss ali nisu to ne znam ni ja kakve razlike. Mozes da vidis i gizmov test S5.

U svakom slucaju, samsung ima bolje auto modove od sony-a a ocigledno i malo? jaci led blic (bar u slucaju Z1c vs S5).
 
Poslednja izmena:
[YOUTUBE]Sz3dYM0-Paw[/YOUTUBE]
 
Pa dobro,Canon je Canon :) moj Z1 bolje snima video od Z1c,jaci je kontrast,jace boje,a cini mi se da je i zvuk bolji.
 
1527074_729115110500399_7148808530105346868_n.jpg Skoro pa 5 dana :) Jeste da ga nisam nesto previse koristio ali mi je na poslu svo vreme bluetooth bio ukljucen ali ipak i kad ga koristim puni se 2x nedeljno dok sam pre morao puniti telefon jednom dnevno :)
 
Treba mi preporuka za case, nešto kvalitetno, da može za ovde da se naruči. Bez torbica, da pokriva ceo okvir, a ne samo strane.
 
Treba mi preporuka za case, nešto kvalitetno, da može za ovde da se naruči. Bez torbica, da pokriva ceo okvir, a ne samo strane.

Ja imam ova 2


http://www.ebay.com/itm/Black-Hybri...AU_MobilePhoneAccessories&hash=item2a46cea834

http://www.ebay.com/itm/HARD-CASE-A..._PDA_Taschen_Schutzhüllen&hash=item5d4bf47044

Na prvom jako lako ostaju otisci prstiju... Na drugom teze, samo je deblji od prvog, mada ne smeta... Na kraju sam poceo da koristim telefon bez case-a, samo folije napred i nazad i tjt.
 
ma preskup je sony a nesto posebno i nije ako nastavi ovako gotov je!
 
:laugh: Vrlo konstruktivan i koristan komentar.

Ovaj telefon smo malo zaboravili. Ali smatram da je i danas veoma dobra kupovina. Vrhunski HW i izrada, za sada ne prevelike novce. Boje to no neki medijum, a sada novi modeli.
 
ma preskup je sony a nesto posebno i nije ako nastavi ovako gotov je!

Sony je jako dobar posao uradio sa ovim telefonom i sto je pokrenuo compact seriju jer ima ljudi kojima ne treba cigla u dzepu a zele hw kao sto imaju premium modeli vecih dimenzija.

A o bateriji necu ni da pricam... 10859618_764522400293003_1188982186_n.jpg10850696_764522376959672_1654919866_n.jpg10872205_764522390293004_1353592162_n.jpg
 
Ima li neko od vlasnika problem sa vibracijom? Ja sam par puta primetio da mi vibracija jednostavno nestane dok kucam poruke, znaci kad pritisnem taster nema vibracije na pritisnuti taster i dok ne ugasim telefon nmg da je povratim... Danas mi se isto to dogodilo ali sam par puta palio i gasio telefon i nista, vibracije nema, ni na testu za vibraciju. Onda sam malo kucnuo telefon i vibracija je proradila.... Potom videh video https://www.youtube.com/watch?v=hrC7hAZ5OYk , ista stvar kao i kod mene... Koliko sam procitao dosta xperia ima ovaj problem, a ako se kod mene nastavi ovaj problem saljem telefon na servis.
 
Šalji ga na popravku, ili je hardverski ili softverski defekt. Brat mi ima taj telefon, ali ne koristi vibraciju, tako da i ako ima problem, ne bi ga primetio.
 
Pojedine Xperie imaj problem sa vibracijom.Meni je na Z1 obicnom isto bagovala vibracija.
 
Da li je neko rutovao ovaj telefon?probao sam na dosta nacina i nista
 
Probaj towel root,trebalo bi da radi.
 
Vlasnici, da li biste ponovo kupili ovaj telefon? Ima li nekih serijskih problema? Uzeo bih ga preko oglasa od shvercera, bez garancije, pa hocu da procenim u koliki rizik ulazim.
I jos jedna stvar, kakava je kamera u kucnim uslovima?
 
Nema bitnih mana ni serijskih falinki.
Ja sam vlasnik od februara prošle godine.
Uz Z3c je jedini (u pravom smislu te reči) flagship telefon te dijagonale tako da konkurencije i nema za sada.
Slika u najrazličitijim uslovima možeš pronaći u ovom xda threadu.
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2645499
 
Vlasnici, da li biste ponovo kupili ovaj telefon? Ima li nekih serijskih problema? Uzeo bih ga preko oglasa od shvercera, bez garancije, pa hocu da procenim u koliki rizik ulazim.
I jos jedna stvar, kakava je kamera u kucnim uslovima?

Ja bih ga uzeo ponovo, jer nema konkurenciju karakteristika i dimenzija, k'o što reče poolmaker. Sem možda iPhone 5, ali je on izvan Android konkurencije, i Z3 compact. Menjaću ga jednog dana za neki sličan "compact" al' da je dual SIM.

Mane su mu, po meni:
- Neobično je težak, i klizave je pozadine i bokova. Vrlo lako ispada iz ruke bez neke silikonske navlake.
- Zadnje staklo nije staklo već plastika, i veoma se lako grebe. Al' ajd sad, ima jeftinih folija koje se pozadi uopšte ne primećuju.
- Prikaz na ekranu presaturisan. To je potpuno nebitno, čak i privlačno za menu-je i user interface, ali prikaz fotografija (čak i onih snimljenih vr' aparatima a ovde ubačenih samo u galeriju) je prenabudžen.
- Lampica LED blica relativno slaba, i neujednačenog osvetljaja. Raniji Sony Sola što sam imao, telefon značajno niže klase, imao je LED lampicu dve klase bolju.
- Dock ili magnetni kabel za punjenje obavezni, jer će wasserdicht vratanca brzo propasti ako se budu otvarala/zatvarala prilikom svakog punjenja (mana svih Sony-jevih IP67 telefona)

Eto.

Prednosti?
- Pa, najbitnija, čipset je vrhunski. Nije moguće usporiti i zabagovati ga. Strpao sam milion aplikacija, bilo već 100 update svake od njih, i telefon radi k'o i prvog dana. Ranije Andride sam morao s' vremena na vreme resetovati na fabrički te ponovo sve instalisati da počnu normalno da rade. Iako su se pojavili noviji i jači čipseti, dojmim se da je ovaj u Z1 i dalje dovoljan da se prednosti jačih neće primetiti u realnom radu.
- Po obećanju Sony-ja, dobiće lizalicu 5.0.
- Vrlo umerena količina Bloatware-a
- Veoma dobar zvuk priliko slušanja muzike na slušalicama. Uzeo sam i mnogo naprednije slušalice, ali i sa ovim isporučenim uz telefon, zvuk je vrlo dobar.
- Velika autonomija. Meni traje do 3 dana umerene upotrebe. A nisam uspeo da je potrošim za manje od 2 dana (sem onih prvih dana kada se nije ispuštao iz ruke)

Fotoaparat je dobar, ali nisam ga ozbiljno testirao, nije mi bitan sem u dokumentarne svrhe.

Sve u svemu, ne znam koja je sad cena, (vidim da bi izašao 300eur da ga ja kupim u HU), ali smatram da je Z1c mnogo bolja kupovina od nekih novijih modela srednje klase za iste te pare.
 
Poslednja izmena:
jel razbio neko touch?

Koliko vas je kostala popravka (moze preporuka za NS na PM).
Da li je neko mozda porucivao deo sa aliexpressa ili ebay-a a da sigurno valja i kolko je pipava operacija zamene? Video sam na youtube, ali me zanimaju licna iskustva :)
 
Nazad
Vrh Dno