Šta je novo?

Pomoc u osvezavanju gaming konfe

yoho

Cenjen
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruke
27
Poena
154
Pozdrav!
Drugari, zamolio bih za pomoc oko osvezavanja konfiguracije. Naime, ja sam pravnik i potpuni tehnoloski idio.t a radije bih za savet pitao vas nego prodavca u radnji pa da dobijem "svaki ciga svoga..." :)
Da pojasnim: Konfiguracija mi sluzi za igranje cs:go relativno redovno i veoma retko skupim vremena da obrnem neku drugu igru ali tada volim da tera na high.
Sa ovom sam doterao do kraja i lagano moram da prelazim na niska podesavanja u novijim igrama... vec sam se na Sleeping dogs mucio sa fpsom na high/mid, Battlefield mi je (neobjasnjivo?!) radio sasvim ok jos uz drugi ukljucen monitor ali GTA V plasim se da cu zaglaviti.
Trenutno sa ovim raspolazem: /u pitanju je neka default Gigatron konf od pre 2 i po god.../
MSI 760GM-P23(FX)
AMD FX 6100 6-core x 3.3 Black Edition
Radeon HD 6770 ddr5
RAM 8 GB ddr3 1333 Kingston
Kol'ko ovako laicki razumem tu je boljka graficka pa me zanima sta predlazete da dodje na mesto nje? Takodje, da li onda znaci da treba novo napajanje/kuciste/hladjenje? 500w ga trenutno napaja. Kuciste pojma nemam koje je - na garanciji stoji prilicno neodredjeno: Cooler master midi tower 500w.

U celoj toj prici: Meni bi draza varijanta bilo osvezavanje do nekih 250e ili malo preko... ali ako cenite da je to tesko izvodivo a da opravdava ulaganje onda bih je prodao i uzeo novu konfiguraciju.
Hvala svima za citanje, nadam se i odgovor ;)
 
Poslednja izmena:
Licno mislim da bi graficka r9 270 sa jednim 6pinskim bila dovoljni upgrade do daljnjeg :)

Igram iskljucivo csgo, i cekam gtaV, napisacu ti prosecni fps koji je varirao +- 25% gore/dole, sa proslom i sadasnjom masinom: PhenomII955+6790=130fps, PhenomII955+r9 270=220, i5 2400+r9 270=320
 
Poslednja izmena:
Najbolje ti je da svaki dan listas oglase i da cekas da naleti fx8320. Pored njega uzmes jos 270x ili 280 ili 280x polovnu u garanciji od 110-160e. I napajanje novo/bolje. Grafa ti zavisi od toga koliko ces moci da se ispruzis,pa biraj. I to ti je to :)
Ili za sad samo grafu,a procesor cekaj,prati...
 
Treba nam tacan naziv napajanja.
Najbolje bi ti bilo da juris polovnu R9 280/280x za 150-160€ sa minimum godinu dana garancije. Sto se tice procesora uzmi kvalitetniji kuler i klokni ga. Verovatno ces morati i novo napajanje npr. Chieftec 600A8. I to je to otprilike.

Edit: Sad nzm da li bi na toj ploci i uopste mogao da klokujes taj fx? Pogledacu malo detaljnije pa javljam.
 
Poslednja izmena:
Hvala na brzim odgovorima! :)
@ bora bora: Kod mene trenutno - cs:go 1680x1050 - sve na low - 160fps... cim senke ili modele popnem na medium odmah pada do onih kriticnih 120 fps gde se vec ne osecam sigurno kada igram faceit npr.

@ivicanikolic34: Koje napajanje da gledam?

Novi kuler? povlaci li to mozda novo kuciste?

r9 270x vidim da ima na popustu u jednoj domacoj radnji dosta ispod mog budzeta. Nju novu ili 280x polovnu ili cak nesto jace?
Nisam uopste gadljiv na polovno u garanciji, ali mi treba mali savet kada bih kupovao polovno u mom slucaju kako osposobiti tehnoloskog *****.a da zna na sta da obrati paznju prilikom probanja? :)

edit: odgovorio sam pre nego sto sam video tvoj post mihailo :) Izvinjavam se.
 
Poslednja izmena:
Hvala na brzim odgovorima! :)
@ bora bora: Kod mene trenutno - cs:go 1680x1050 - sve na low - 160fps... cim senke ili modele popnem na medium odmah pada do onih kriticnih 120 fps gde se vec ne osecam sigurno kada igram faceit npr.

@ivicanikolic34: Koje napajanje da gledam? povlaci li to mozda novo kuciste?

r9 270x vidim da ima na popustu u jednoj domacoj radnji dosta ispod mog budzeta. Nju novu ili 280x polovnu ili cak nesto jace?
Nisam uoste gadljiv na polovno u garanciji, ali mi treba mali savet kada bih kupovao polovno u mom slucaju kako osposobiti tehnoloskog *****.a da zna na sta da obrati paznju prilikom probanja? :)

edit: odgovorio sam pre nego sto sam video tvoj post mihailo :) Izvinjavam se.
polovnu 280x,za oko 150e imas i po forumu ovde...
novo napajanje ne povlaci novo kuciste,sve je to atx standard i staje bez problema. jedino ako neces neko modernije kuciste i da napajanje bude dole (ako ti vec nije), sto je dobro zbog temperatura,napajanje uzima svoj vazduh,a ne onaj iznad procesora...
 
krastavac fx8320 nije podrzan na tvojoj ploci, onda mozes da menjas samo grafu ako nadjes polovnu r9 280x i pazari neko napajanje npr cooler master 600w
a najjaci procesor koji moze na tvoju plocu je fx 8150 ako naletis na njega
 
Dakle drzim jedno oko na oglasima za procesor - fx8320
A sada jurim napajanje 600w - 50e i graficku polovnu 150e+
Vidim da je r9 280/280x malo siri cenovni rang... sta mi je od svih tih primeraka go go a sta no no? :) Verovatno veoma laicko pitanje ali ima li neka koju treba posebno da jurim ili mi dodje (relativno) svejedno koji model trazim vec da jurim po ceni?
 
naredne dve godine i to gtaV na 2gb VRAM-a?mora da se salis.

sto se tice 280x,sve sto ima i sto nema smo pobrojali i iskomentarisali na njenoj temi na podforumu za GPU-eve,pa zasuci rukave i lepo listaj ili koristi search na forumu za konkretan model.najbolja tri su asus matrix i sapphire toxic i vaporX,onda idu svi ostali (blaga prednost xfx DD verziji,skoro sam je testirao i jako tiho a lepo radi) i na kraju dvoslotna asus dcu2 koja je najvise pravila probleme,sudeci po forumu,mada treba redi da se odavno nije neko pojavio sa problemima koje su forumasi imali,tako da je asus verovatno korigovao u hodu stvari,pa sveziji primerci izgleda da nemaju probleme.

i ja glasam da prvo kupis polovnu 280x sa garancijom,pa ako ustreba zameni napajanje,onda ulozi u krsten kuler (raijintek themis je npr lep pocetak za klok) i vidi kako ce da radi,a ako usfali procesorske snage ja bih na tvom mestu onda radio apgrejd i cpu i mb.preslaba je to ploca da se cedi fx 83xx da bi se opravdao samo CPU aprejd,za tvoj komplet opet mozes uzeti finu lovu i uloziti ne toliko previse para u 4440+msi h81 p33 (ili koja te vec ploca zadovolji sa brojem sata konektora i ostalim ficrsima) koji ce opet dosta bolje u igrama da radi od fx6xxx.
 
Dakle drzim jedno oko na oglasima za procesor - fx8320
A sada jurim napajanje 600w - 50e i graficku polovnu 150e+
Vidim da je r9 280/280x malo siri cenovni rang... sta mi je od svih tih primeraka go go a sta no no? :) Verovatno veoma laicko pitanje ali ima li neka koju treba posebno da jurim ili mi dodje (relativno) svejedno koji model trazim vec da jurim po ceni?

juris onu koja ima najduzu garanciju + sto nizu cenu. uz to stavi i dobro napajanje,pa kao sto umart rece,probaj da iscedis taj procesor sto vise... ako bude pravio problem,menjaj,ako ne,neka tera jos malo pa ga menjaj kasnije... ali stalno prati oglase,mozda ti naleti bas povoljno 8320,pa steta da se ne uzme :D ali opet,ploca nije nesto,tako da neces moci iz tog 8320 mnogo da izvuces...
najbolje resenje je da prodas komplet,pa da uzmes i5 nonK sa obicnom plocom. Uz doplatu taman koliko bi ti kostao 8320...
 
Hvala puno na savetima! :) Volim kada se u nesto ne razumem a dobijem jasne i fino obrazlozene komentare.
Sve nedoumice ste mi uklonili sto se tice nerazumevanja materije. Sada je na meni ostao laksi deo - da provrtim kroz oglase, saberem i oduzmem na racunu pa vidim da li apgrejd malo po malo ili odmah bum na celu konfiguraciju dok ovoj ne istekne garancija.
 
prosto i lakse ti je da ulozis prvo u stvari koje ce ti sigurno ostati i zavrsavati posao dakle GPU i kuler.onda,ako ne bude po tvom ukusu,sibas dalje.nece taj raijintek da se baci sve i da uzmes i5 44xx zakljucan i najjeftiniju plocu,bices na leto jako zadovoljan sobom sto si ga uzeo. :)
 
Nazad
Vrh Dno